Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ojej , mąż w szpitalu :?: trzymam kciuki ;:167
na mojego jakoś znajde sposób zeby w końcu pojechał gdzieś za mną . na razie próbuję sie obrazić ;:306
Jakie piękne róze masz na płocie, pergoli a jaka na rurach ;:138 ;:63
Ojej , jakie pajęczyny, co to jesień :?: mgły, pajączyny :?: widok śliczny ;:138
No coś Ty , tak Ci zjadło coś roślinkę :?: :!: i to mimo ,że środek jest :!: w sklepie ;:306 no, niesamowite :;230
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

:wit Mireczko! ;:196
Znam ból braku M, którego jeszcze dodatkowo trzeba w szpitalu nawiedzać, ;:108 ale z tego co czytam, już wrócił do domku, więc Tobie trochę łatwiej. ;:333 Życzę mężulkowi szybkiego nabierania sił, a Tobie mniej obowiązków w związku z tym. ;:167
Ogród pięknie kwitnie ;:215 i niech dalej tak cieszy Twoje oczęta. ;:138 ;:138
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Dzisiaj wkroczyłam do ogrodu z taczką i kosą ;:204 Tam,gdzie dało się zamachnąć wykosiłam,gdzie ciasno popaprałam tylko.Mąż nadal słaby,szybko się męczy,więc podkaszarka musi poczekać.Jutro wyrównam to elektryczną.Ale zacząć powinnam od wywodu na temat wyższości durszlaka metalowego nad plastikowym ;:131 Zagapiłam się dzisiaj myjąc sałatę (własną,a jakże :D ) i palnik liznął mi durszlak. :twisted:
Obrazek
No i wydatek .Obstawiam,że ze dwie petunie muszę wydać na nowy ;:131 :wink:

Obrazek
Namawiam gorąco do wysiewania klarkii.Na rabacie wygląda ciekawie a i bukiet jest piękny.I długo się utrzymuje w dobrej kondycji ;:215

Obrazek
Dawno nie miałam fuksji,może w końcu uda mi się ją przezimować.


Obrazek


Obrazek
Różowa Anabell Nowo posadzona,może podlewam za mało,mam nadzieję,że na przyszły rok będzie mieć dorodniejsze bukiety.


Obrazek
Uwielbiam tę różę,chociaż nie wiem,co za jedna.


Obrazek


Obrazek
Mam nadzieję,że rozrosną się tak,że zakryją puste miejsce.Jak ta na przykład.


Obrazek


Obrazek
Też dzisiejszy zakup.Kolor piękny,ale niskie mi się wydają.


Obrazek
Dumna jestem z siebie,że na czas podwiązałam byliny,które tego wymagają.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko róża pnąca na płocie cudna. ;:oj Kępa liliii zawsze mnie zachwyca. ;:215 Lewkonie aż chciałoby się powąchać. ;:108 Wysiałam lwie paszcze, ale jestem rozczarowana, może lewkonie przynajmniej zapachem mnie posieszą, jak posadzę.
Przeliczanie nieoczekiwanych wydatków na rośliny, to chyba standard u zakręconych ogrodniczek. ;:306
Zdrowia dla M, a dla Ciebie siły, na ogarnięcie ogrodu. ;:4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ta czerwona drobniutka róża na siatce i pergoli to ta co u mnie ? wygląda pięknie ;:138 No masz rację , cierpliwym w tym roku wynagrodziła ;:63 szkoda ,że nie powtarza kwitnienia :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko,
u mnie gołożer na kokoryczy zdarzał się chyba ze trzy lata z rzędu.
W tym roku zawzięłam się, zrobiłam trzy prewencyjne opryski od wczesnej wiosny i kokorycz ma wszystkie liście tam, gdzie trzeba.
Za to wszystkie porzeczki i agresty stoją kompletnie gołe, mają tylko owoce.
Nawet nie wiem kiedy i co zżarło im wszystkie liście.
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Soniu dziękuję,życz jeszcze deszczu,bo nadal go nie ma i nie wiem,ile za wodę zapłacę :roll:
Karolinko bardzo się przyglądałam jej u ciebie ,zresztą opis się zgadza;skłonność do mączniaka,kwitnie raz.Na pewno ta,w tym roku daje czadu ;:215
Madziu u mnie to było pierwszy raz i też nie wiem kiedy.Wygląda okropnie smutno :(
Nadal czekam na deszcz.Spadło tyle dzisiaj,że gdybym się bardzo postarała,to policzyłabym krople ;:222 Ze szkółki wróciłam z zakupami,jakby mało mi było podlewania,ale nie mogłam się oprzeć.
Obrazek


Obrazek
Syn zaplanował u siebie żywopłot z hortensji i byłam mu zamówić.Ładne sadzonki mają.Wybór padł na Limelight.
O czwartej rano wstałam,żeby włączyć deszczownię,bo już nie mogłam patrzeć na te zwieszone rośliny.Cieszyłam się,że na czas podwiązałam wysokie byliny,ale one teraz takie podwiązane zasychają :(

Obrazek
Tego podziwiam,taki rześki a dopiero dzisiaj dostał wody.
Byłam u bratanka,rozmowa zeszła na ogród (kupiłam im dużą owocującą borówkę amerykańską) i w pewnym momencie on wstaje i przynosi mi doniczkę z siewkami.Zobacz,mówi,zjadłem arbuza i całą garść nasion wrzuciłem do doniczki i wzeszły. Tylko,że w/g mnie to nie arbuz ;:185 Siewki zabiedzone,ale obstawiam paprykę.

Obrazek
O,bardzo złe zdjęcie :? Tu już porozsadzane,reszta w gruncie.I teraz kto to wyjaśni? Papryki nie siał :D Pięknie kwitnie milin,mam nadzieję,że ten silny wiatr go nie uszkodził.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Nowe zakupy fajne ;:138 widzę powojnik który niby taki zwyczajny a jak ładnie obrasta .
Ja też go mam , pierwszy oddałam córce bo mi się nie podobał , kupiłam drugi nie wiedząc ,ze to znowu on , ale jestem zadowolona. Inne padły, kilka, a on rośnie mocno i kwitnie. Obrasta mi szybko nową pergolę , chcę go puścić też na drzewo , bo sąsiaduje :wink: U mnie cały dzień z przerwami pada :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ja też doczekałam się deszczu,wszystko odżyło,najbardziej cieszę się,że borówki i maliny się napiły,bo owoce zasychały na krzakach.Zarobiona jestem odnawianiem płotu.Bluszcz bardzo zniszczył sztachety,za bardzo mu pozwoliłam ;:131 Mąż jest przeciwny,żeby róża wróciła po odnowieniu,ale pod nią nie było takich szkód.Wiele krzewów muszę poprzycinać jeszcze,tych,które kładą się na niego,na płot znaczy :D Wszystko szybko przekwita,zdjęcia średnio aktualne,ale boję się,że mnie zapomnicie :D

Obrazek


Obrazek
Lobelia w trzech kolorach,sama wysiałam.
Okazuje się,że nie zgrałam :oops:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
ra_barbara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2180
Od: 15 sty 2010, o 10:51
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Już świętokrzyskie
Kontakt:

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirusiu nikt Cię nie zapomni nawet jeśli FO zniknie, mój-Twój milin będzie mi Ciebie przypominał a dębowe gatki wciąż na Ciebie czekają.
Wczoraj wspominałam Ciebie w Tomaszowie M.byłam przejazdem AmeliaL. była tak miła zabrała mnie do Rogowa, kupiłam tulipanowca i nie wiem gdzie go posadzić. ;:7
Pajęczynki są cudowne i wszystko co pokazałaś.Mężowi zdrówka jak najwięcej ;:167
Abyście tylko potrafili położyć kwiaty pomiędzy smutnymi liśćmi życia! aktualny Co w trawie piszczy-2014-2017
Cz.1. cz.2. cz.3.Dziergam...bo lubię
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

O,dzięki Basiu za tak miłe słowa ;:196 Po gatki się zgłoszę,dąb może długo leżeć,więc niech czeka.Pada deszcz,więc wpadłam tu pokazać,co mnie pochłania ostatnio.

Obrazek


Obrazek


Obrazek
A takie widoki mam w ogrodzie ;:131

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Odnawiamy płot i trzeba poprzycinać wiele krzewów,żeby dały mu oddychać.Decyzja męża ;:209 Negocjacje trwają w sprawie róży ;:209


Obrazek
Chyba,że coś wymyślę,jakąś kratkę :roll:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ale żeby nie było tak szaro i roboczo....
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Taką przygodę przeżył(mam nadzieję,że przeżył) mój dąb.Zastałam go leżącego,złamanego w miejscu szczepienia ;:145 Pobiegłam po taśmę izolacyjną i po podniesieniu go dokładnie owinęłam.Minęły już pewnie dwa tygodnie,wygląda dobrze,nabieram nadziei,że się zrośnie.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój ci on część 3

Post »

Czy ta róża na płocie to jeden krzew? Jest na własnym korzeniu? Jak tak to proszę, proszę, proszę, błagam o jedną odnogę.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”