Mój ci on część 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Amen.Oto on,ten najnowszy ;:333
Obrazek
Jest wysoki,nigdy jeszcze takiego nie miałam,ale rzadko ma gałązki,czubek ma ładny. Poprzednie krzaczki były gęste,ale ten mi się też podoba,ma wielkie liście. Może to już ostatni zakup? Tulipanowca oczywiście,bo inne zakupy jak najbardziej planowane i ...realizowane :D

Obrazek
O,jednej hortensji nie dostawiłam do zdjęcia,a to przez to,że wyjmując zakupy z samochodu,uznałam,że muszę je trochę rozproszyć :wink: Żeby mężowi wizja głodu i bankructwa nie zaświtała ;:204 Od lewej wyliczając,kupiłam; Kruszyna,4 hortensje w tym Anabell różowa i białą krzewuszkę.No i na schodach jeszcze było pusto.

Obrazek
Już nie jest.Kupiłam niecierpki,bo dławisz daje dużo cienia,a i zadaszenie schodów też słońcu nie pomaga.Jeszcze worek kwaśnego torfu wzięłam.
A w ogrodzie kwitnąco,choć kroczek do tyłu w porównaniu do ogrodów,które odwiedzam.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Sośnica,żeby mi tylko nie zachorowała ;:174


Obrazek
Na forum podpatrzyłam u kogoś świerk Inversa obsadzony przewrotnikiem ostroklapowym,bardzo mi się podobało,więc odgapiłam. Ale sucho było,więc choruje trochę,a jedną sadzonkę muszę wymienić.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Nie wiem dlaczego do tej pory nie pochwaliłam się moją nową pergolą ;:204 Pomalowałam i w tym samym dniu postawiliśmy ją.Tamta była szersza,więc powojnik jeden nie pasował,przesadziłam go więc,prosząc go jednocześnie,żeby nie chorował.Na razie trzyma się dobrze.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Niektóre zestawienia dają po oczach,ale w ogóle mi to nie przeszkadza :D

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Moje stanowisko pracy.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Cześć Małgosiu :D Kupiłam samą klasykę;Vanillę Fraise,Phantom,Limelight,no i różową Anabell.Nie posadziłam jeszcze wszystkiego,bo nie wiadomo w co ręce włożyć,a po południu zaczęło padać,pęknie padać,więc niewiele zrobiłam.Planuję nową rabatę z krzewami,ale zejdzie mi,bo muszę wybrać kamienie,które kiedyś zachciało mi się tam wyłożyć. Były trzy kolumnowe buki,włóknina i kamienie.Buki wypadały,został jeden,kamienie zarosły ;:222 Trudno tam dotrzeć z kosiarką,więc powiększę rabatę.
Deszcz dzisiejszy bardzo mnie ucieszył,padał długo,delikatnie,czasami mocniejszy,ponapełniał beczki.Po pół godzinie uświadomiłam sobie,że zostawiłam aparat na stole pod winogronem ;:145 Czy coś z niego będzie? ;:174 Akurat takiego wydatku wolałabym teraz uniknąć.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Karo
-Administrator Forum-.
-Administrator Forum-.
Posty: 21736
Od: 16 sie 2006, o 14:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Centrum Polski
Kontakt:

Re: Mój ci on część 3

Post »

Oj :( co z tym aparatem będzie?
Mirko ale ogród masz podobny do mojego ;:306 zapchany po same świerki ;:306
I jeszcze narobiłaś zakupów krzewów, które docelowo będą duże,
ale nie ma się co martwić zawsze można poprzycinać wielkoludy.
Piszesz o delikatnym deszczyku a u mnie było inaczej,
lało jak z cebra i to dość długo.
Potrzebny był deszcz.
KaRo - Administrator Forum
??? Pytania do Ekipy...
? KaRolinki
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Dzień dobry Mirko! Szklarenka bardzo pomysłowa, i takie maluchy z niej już są zahartowane ;:215 Na pewno jakieś owocki wydadzą, a i jak szybko je ogłowisz to szybko dojrzeją.
Bardzo mi się spodobała pod drzewkiem obwódka hostowa. Ja ciągle kombinuję z drzewami owocowymi, co pod nie sadzić, bratki jakoś słabo rosły otoczone trawnikiem, może właśnie hosty i żurawki dałyby sobie radę ;:173 Zakupy też fajne :)
Buziaki ;:196
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mirko, jak u Ciebie cudnie ;:oj ile Ty masz różności :!: super ;:138 przepięknie ;:63 Moja Lespedeza odbija raczej marnie, ale ona zawsze tak, zmarznie i odbija z korzenia :( Tulipanowiec kolejny, czyżby Ci zmarzły ? Mój rośnie , ale nie kwiotnie, chociaż ma już sporo lat. Też jest rzadki, to puściłam po nim róze i powojnika :wink: Ale masz cudną robinie ;:oj Pięknie kwitnie. Ja po kul;ku , odmiany takiej co rosła jak głupia i potem łamały sie gałezie, trafiłam na taką co nie rsną taki wariackie odrosty , więc mam nadzieję ,że będzie taka jak u Ciebie :wink: Zakupy super ;:63
Naprawdę jaest co u Ciebie oglądać , pokazuj oj pokazuj :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Krysiu aparat wysuszyłam i działa :tan
Z deszczu i ja bardzo się ucieszyłam,wszystko od razu ożyło,no i nowe nasadzenia poszły w mokrą ziemię.W prognozach do niedzieli od jutra ma być deszczowo,zobaczymy.Sianokosy wstrzymujemy.
Jak ja lubię to budzenie się wszystkiego ;:oj
Obrazek


Obrazek


Obrazek
Agnieszko lubię hostami okalać rabaty.Swoją drogą narozmnażało mi się ich,więc to jest sposób na wykorzystanie ich :D
A skoro o owocowych piszesz....
Obrazek
Karolu pochwały z twoich ust wyjątkowo mnie łechcą :wink: Robinia oszałamiająca rzeczywiście,chociaż ten rok jest wyjątkowy dla większości krzewów. Pierwszy rok zakwitnie mi żylistek Pom Pom,chociaż mam go wiele lat.Doceńmy kolkwicję,też bardzo się stara.


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Takie obrazki znajduję w ogrodzie :evil:
Obrazek


Obrazek
Wszystko jasne ;:108
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek
Konwalnik dał dwie sieweczki :heja

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Bazyla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1193
Od: 15 lut 2017, o 20:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Mireczko witaj
Znowu nadrabiam zaległości, ale za to z ogromną przyjemnością ;:108 Pięknie u Ciebie, Wiosna przez duże W. Za szklarenkę ;:180 super pomysł ;:215 pergola też fajna

Możesz mi powiedzieć jak prawidłowo nazywa się ten iglak? Mam takie dwa, ale zostały po poprzednikach.
https://www.fotosik.pl/zdjecie/f5a692e6cae1a806 .

Ja też czasami mam tak wytłuczoną kostrzewę siną.

Naprawdę z przyjemnością pospacerowałam po Twoim przepięknym ogrodzie

Pozdrawiam serdecznie :wit
Życie jest zbyt krótkie, żeby się na nie obrażać
Beata
Bazylowo
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój ci on część 3

Post »

Masę bylin masz . Piękne kolorowe ;:138 Zresztą krzewy też Ci pięknie kwitną. Podoba mi sie świerczek z białymi przyrostami ;:138
Kupiłam taka samą pergolę, pomalowałam na zielono :wink: obsadziłam różami, ale potrzeba czasu :lol:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Bazylo to świerki pospolite.Odmiany nie znam,kupowałam,jako mix.Może w katalogu w wolnej chwili coś dopasuje,ale na razie nie mam czasu.Sianokosy a mąż w szpitalu.
Karolciu niedawno mąż otwierał usta ze zdziwienia,bo pokazywałam mu twoje glicynie. :D Ucieszył się,gdy powiedziałam,że mam od ciebie sadzonki i chyba mi nie odmówi,gdy poproszę o rozciągnięcie drutów :D

Obrazek
Pierwszy raz porządnie zakwitł mi żylistek Pom pom.

Obrazek
Moja rodowa,przekazywana w rodzinie.Mój syn już ją ma.

Obrazek
A to stulistna od Przemka,niedawno przesłał taką łytkę ;:173


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
W niektórych miejscach użycie maczety bardzo wskazane ;:108


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Tępię wilczomlecze,ten myśli,że go nie widzę ;:204

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Daliowe poletko.
Zrobiłam kolejne zakupy.Ale pochwalę się następnym razem :wink:
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ci on część 3

Post »

Niestety, niczego nie widzę! ;:223 Zresztą w moim wątku też. ;:145 Fotosik strajkuje. Co to będzie?! ;:oj ;:oj
Dobrego tygodnia, Mireczko. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

O,to szkoda Lucynko,ale może dzisiejsze zobaczysz.Mam zaległości wszędzie,mąż nadal w szpitalu,więc czasu brak nawet na robienie zdjęć.

Obrazek


Obrazek
Inkasent to dusza człowiek,nawet słówka skargi,że w takich trudnych warunkach musi pracować :wink:

Obrazek
Obiecałam pokazać moje zakupy,jako pierwsza przedstawia się czarna malina.


Obrazek
Tutaj dwie owocujące borówki;Bluecrop i Nelson,oraz dwie jagody kamczackie Morena i Duet. Kupiłam też jeżynę,inną niż mam oraz Dereń jadalny.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Dzisiaj już przekwitły ;:131

Obrazek A tak kwitło po raz kolejny moje kiwi,niestety już zrzuciło zawiązki ,z powodu braku zapylacza ;:222


Obrazek
Pięknie zapowiada się winogron.
Pewnego ranka w ogrodzie ;:oj
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
Awatar użytkownika
Aguss85
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4956
Od: 21 lut 2016, o 18:34
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia, gmina Długołęka

Re: Mój ci on część 3

Post »

Ale ładny ten ostatni widoczek na ogród :) U mnie też kiwi zakwitło w tym roku, pierwszy raz, nawet owocki mu jakieś dyndają w ilości na spróbowanie :)
"Przymierzyłam szczęście. Pasuje mi, będę nosić."
Zapraszam do mojego ogrodu Warzywnik we fiolecie
Agnieszka
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Mój ci on część 3

Post »

Szczęściaro,pewnie masz samopylne.Czekam na opis walorów smakowych :D
W ogrodzie trawa mija łydki,mąż po szpitalu za słaby na koszenie,może do końca tygodnia to ogarnę.Póki co,ogrodowe widoczki bez trawnika :wink:
Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Tyle zostało z mojej kokoryczy ;:209 A oprysk jeszcze w sklepie ;:209
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”