Pod Puszczą cz-1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Jadziu -Za wiosną tęsknię .Nadrabiam miną i pracą.Zrobiłam sadzonki pelargoni :tan ,wysieję może jakieś jednoroczne bo mało miejsca na parapetach ;:174 .Przeglądam strony internetowe z roślinami a potem walę się po łapkach i mówię ; Nie teraz Elka !; za rok Elka ; zakończ te chciejstwa ; nie ma na to kasy! ;:145 . Co dzień to samo aż do wiosny :;230

Zeniu ... Mam nadzieję że nie wywiozłaś z działki śniegu taczką, no chyba że bardzo brakowało Ci pracy na powietrzu ;:306 .Przecież u Ciebie powinno go być więcej niż u mnie. Zajrzyj na pw Wycinkę mam przyklepaną w lutym , plus duży modrzew ten co na zdięcie. Rośnie blisko domu a jego gałęzie leżą ciągle na przewodach energetycznych.Rynny mam ciągle zapchane igliwiem .Tak to się kończy jak się nie ma wyobrażni przy sadzeniu.
Trochę zimy cd.
Obrazek



Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu....choć zimy nie lubię to zimowe widoki a i owszem. ;:215 . Ładnie, czyściutko...choineczki na tle bieli pięknie się prezentują. :D . O moich widokach zimowych lepiej nie wspominać. ;:222 Choć właściwie trochę dobrze, przynajmniej w śniegu nie brnęłam na co się przygotowałam zakładając buty do kolan. ;:306 . Wycinkę w dalszym ciągu popieram. U nas na działkach jest wręcz nakaz wycinania tak dużych drzew. ;:108 . Szkoda że mój sąsiad żadnych nakazów nie respektuje. ;:185 . PW odebrałam a może ty odbierz także. ;:oj
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu, i ja broniłam się przed różami kilka lat, ale w zeszłym sezonie powstała moja pierwsza różanka. Do tego na jesień posadziłam dodatkowe 11 szt, a lista z chciejstwami wiosennymi to następne tyle. Zazdroszczę że masz tyle miejsca do obsadzania, ja już muszę uważać bo jedno zaczyna włazić na drugie, a jak choróbsko jakieś się przywlecze to leci równo po wszystkim :evil:
Zimowy ogród ładny, taki czysty, ale odwilż za pasem :(
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witam Cię Zuza . Jak duża jest Twoja pierwsza różanka ,to znaczy z ilu róż się sklada ? Czy jest wielokolorowa czy raczej w jednej tonacji ? Ja osobiście wolę sadzić wiosną bo u mnie pod puszczą z łąk mocno zawiewa . Większość roślon sadzonych jesienią nie przyjmowała się , stąd moja decyzja o nasadzeniach wiosennych.

Zeniu . Mam nadzieję że tym razem długie buty się przydały ;:306 Trochę nas przysypało ,ale dla roślin to dobrze .Do wiosny już tylko dwa miesiące ;:65 Aby do marca ! Pozdrawiam Was Dziewczyny .Elżbieta
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu witaj. ;:168 Cieszę się że jesteś. :D Oj zasypało, zasypało u mnie..nawet nie próbowałam tym razem jechać na działkę. ;:185 I tak bym nic nie zobaczyła, wszystko pod śniegiem. ;:224 . Ładny masz domek..widok z tarasiku ;:333 . Mam podobną różyczkę albo taką samą. Moje myśli już ku wiośnie i zakupy także. ;:306 Zamówiłam już trzy róże, chryzantemy i coś tam jeszcze. Ale ze mnie chwalipięta... :;230
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zeniu . Ta róża to Jubilea Celebration, zeszłoroczna . Teraz jak pomyślę ile zamówiłam to aż się boję . Oto lista ,niektóre razy dwa :
Old port
Mary Rose
Chippendale
Piroutte
Minerwa
Dolce Vita
Baronessa
Lavender Ice
Marietheresia
Piano
Eden Rose
Soul
Prawdopodobnie w czerwcu będę coś jeszcze domawiała.Nie mogę za bardzo się rozpędzać, bo jeszcze mam do kupienia spore drzewka. Ten rok to będzie orka .Martwię się tylko żeby nie było upałów , bo robota wtedy żadna .A co Ty kupiłaś?
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16015
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Witaj Elu, niemal sąsiadko! Gdy przeczytałam tytuł wątku, od razu wiedziałam, że masz na myśli Kampinos. Bardzo Ci zazdroszczę tego miejsca na ziemi. Od czasu do czasu jeździmy tam z M na spacery i oddychamy leśną atmosferą.
Czytam o twoich świerkach. Ja mam ogródek trochę mniejszy niż ty, no i te moje świerki, które sadziłam kiedyś własnoręcznie, zdominowały w końcu wielkie połacie ziemi. Najpierw się nimi zachwycałam, ale potem stały się wrzodem na d... Szczególnie taki jeden. Na początku go podkasywałam, ale i tak nic pod nim nie rosło. W końcu namówiłam M i go usunęliśmy, dopóki nie podpadał pod zakaz wycinki. Teraz jest choinką obwieszoną bombkami. I możesz sobie wyobrazić, jak odetchnęłam z ulgą. Ileż to się miejsca zrobiło na moje ukochane róże. Teraz zrobię tam z nich różaną rabatę w kolorze słonecznym ;:138
Elu, ja również służę Ci pomocą i radą we wszystkim, czego będziesz się chciała dowiedzieć. Pytaj jawnie albo na PW, a zawsze odpowiem.
No i oczywiście zapraszam do siebie do wątku :D
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Eluś, moja różanka wstępnie miała posadzonych 13 róż. Teraz na jesieni dosadziłam 11 i mam chrapkę na jeszcze, ale miejsca już brak ;:174
Będę kombinować, bo chciejstwa moje to znów około 10 tych dla mnie naj naj. Zobaczę, bo może coś nie da rady i zwolni miejsce, albo którąś wymienię ;:198
Moje kolory w ogrodzie to zimne - od bieli przez róż i fiolet do niebieskiego. Taką tonacje staram się utrzymać we wszystkich kwitnących.
Oczywiście zdarzają się pomyłki, ale wcześniej czy później się z nimi rozstaję ;:172
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu......to zaszalałaś z różami ;:215 , masz gdzie sadzić. ;:306 . Obie zamówiłyśmy Edenki.. :heja , tylko doczytałam że ona wolno rośnie a ja chcę ;:65 . Czy spełni rolę pnącej się okaże, a o taką mi chodzi. ;:224 . Szkoda by było bo o rok znów z pnącą będę do tylu, zresztą już nie pierwszy. ;:223 . Zima u mnie obecnie taka jaka powinna być. ;:108
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

:wit Wandeczko ,witam Cię serdecznie .Pogościłam się troszkę po Twoich wątkach.Ogród piękny,dojrzały i zadbany.Masz taki sam problem zimą z rączkami jak ja .Muszą coś robić , najlepiej grzebać w ziemi a jak tego brak no to szydełko,druty, igła, maszyna do szycia , farby,pędzle, wypieki,dekoracje i wszystko co tylko się da ;:306 . Przy okazji dowiedziałam się o spotkaniach forumowiczów. ;:303 . Nie myślałam że na forum jest tak dużo osób z Mazowsza.Bardzo mnie to cieszy i ewentualne spotkania też.

Zuza . Musisz koniecznie po kwitnieniu przyciąć krzewuszkę. Nie martw się, tnij mocno a do jesieni się ładnie wzmocni ,zagęści i wiosną pięknie zakwitnie. ;Twoje róże w pierwszym roku całkiem ,całkiem. Trzeba dać im czas. ;:108

Zeniu ...no właśnie mam kłopot ,bo jeszcze i setka spokojnie mi się zmieści a Wiesz ile to roboty a o kasie nie wspomnę .Pisałam Ci że kupiłam Giardinę .To różowa panna , kwitnie prawie cały czas ,a jak się ją rozepnie to robi za pnącą .Poszukam spokojnie wątku , w którym to widziałam , to Sobie obejrzysz .Ja swoją Edenkę posadzę z tyłu i zobaczę jak się zachowa .

Troszkę lata tej zimy.

Obrazek




Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Zenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4872
Od: 6 wrz 2007, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu..widzę że róże to także twoje oczko w głowie. :D Tyle już masz a ile ci jeszcze przybędzie. ;:224 . Czasami nie wiem czy zazdrościć ci tego miejsca do sadzenia, czy cieszyć się ze swego braku. ;:306 . Co do róży Edenki..bardzo chwalona, ja mam jednak mieszane uczucia. ;:224 . Oglądam w necie...zdjęcia często przekłamują, na jednych piękny wyrażny kolor. Na innych bladzioszek. :;230 . U mnie tych bladzioszków sporo, chciała bym inną. ;:173
e-babcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8537
Od: 31 paź 2011, o 16:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ŁÓDZKIE

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu - ogród różany założyłaś ;:138
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zeniu ,jeżeli nie masz to polecam Ci Princes Alexandrę of Kent .Piękny, konkretny nie blaknący kolor a przy tym duży ,pachnący kwiat. Tyle że to nie jest wielkolud. ;:333 .Lecę do pracy .Pozdrawiam
Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”