Pod Puszczą cz-1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zuziu śliczne ;:333
Niektóre goździki trzeba co jakiś czas odmładzać dzieląc je na mniejsze sadzonki .Ale też są takie co niby wieloletnie ,a siedzą tylko jeden sezon i nie zdąży sie nic zrobić .
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Zuziu , śliczna ta gożdzikowa kępa .Alu masz rację , że niektóre gożdziki trzeba odnawiać .Sama jestem ciekawa jak zachowają się po tej zimie było , nie było ,ostrzejszej jak zeszłoroczna .Właśnie dzwoniła do mnie dobra koleżanka ,że robi zamówienie i mogę się do niej przyłączyć , więc dołożyłam dla siebie niebieskie kłosowce , przegorzana , białego bodziszka nową odmianę , dwa liliowce w tym jeden z grubą falbanką , drugi kremowy z fioletowym środkiem a na dokładkę w prezencie od psiapsiółki dostałam śliczną , żółtą peonię .Widzisz więc Zuziu że będę miała wiosną pełne ręce roboty , ale jakże pięknej roboty :tan .Aż się boję bo to dopiero styczeń i żeby jak zwykle się nie okazało że jest dużo wiosennych zakupów i problem gdzie to upchnąć ? ;:306 Mam nadzieję że jutro dostanę jakąś lepszą już informację od lekarzy i że niedługo będę mogła nareszcie wyjść z domu chociaż na małą chwilkę .Nie mogę się już doczekać chociaż całe dnie siedzę z nićmi ,ale coś strasznie mało ich ubywa , więc chyba trochę potrwa zanim je wyrobię . :;230 . Syn już kupuje drzewo na domek ogrodowy i podobno z początkiem marca jak tylko pozwoli pogoda to zacznie już stawiać .Ciekawa jestem czy w takim razie zdążę z dekoracją tego przybytku ?

Obrazek



Obrazek


Obrazek
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Eluś było by ci trudem podpisać fotki ? ta hortensja śliczna i ten pomarańczowy kwiatek też a i różyczka cudna.
Awatar użytkownika
Zuzia111
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2090
Od: 13 paź 2016, o 16:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Co ja czytam , znowu nowości.. :;230 . Czyli masz sezon pracami zapełniony na maksa. ;:oj . Liliowiec z falbanką..ciekawość mnie zżera jaki. ;:131. Żółta peonia, no no..same rarytaski. Mój rarytasek już dwa lata nie raczył mnie jednym nawet kwiatkiem ;:223 . Życzę ci Elu abyś jutro same dobre wieści od lekarza usłyszała. ;:168 . Hortensja ,czy to anabelka. :?:
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Dziewczynki , to oczywiście anabelka a ta roślinka pomarańczowa to trojeść bulwiasta i chyba nasionka Bożenko Ci wysłałam , sprawdz , bo jeżeli tak to trzeba je przed wiosennym wysiewem przemrozić , czyli albo lodówka , albo w torebce foliowej na dwór . Zuziu liliowiec to Finders Keepers i Sabine Bauer.
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Tak Elu jest! i się chłodzą nasionka. Plany z domkiem super!
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Bożenko ,trojeśc jest byliną więc będzie w ogrodzie przez długi czas . Na zimę zanika , ale wiosną wychodzi z karpy podobnie jak piwonie .Jak nie masz anabelki to Ci mogę przysłać bo zawsze mam z czego podebrać już ukorzenione sadzonki .

PS czytałam Twoje rady odnośnie lili św. Antoniego bo mam je w ogrodzie ale wypuszczają tylko jesienią liście i albo nie kwitną , albo jednym kwiatkiem , więc je przesadzę tylko nie wiem czy wiosną , czy lepiej we wrześniu .
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu fajnie ,że masz kogoś z kim na spółkę podzielicie koszty przesyłki za to jakaś ulga ,a w to miejsce coś więcej można kupić .
A zakupy fajne i liliowiec z falbanką ;:333 .oby tylko zaraz zakwitł .
Nawet jak dostaniesz pozwolenie od doktorów to nie szalej bądź ostrożna z wychodzeniem .
Najważniejsze ,że idzie zdrowie ku lepszemu ;:215
I zdrówka życzę ;:196
Pozdrawiam Alicja
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu patrzę, że od Jolanty G mam.
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Bożenko , ale co masz od Joli ?, bo jak anabel to masz , ale pink , czyli różową a nie białą .
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

pela11 pisze:Bożenko ,trojeśc jest byliną więc będzie w ogrodzie przez długi czas . Na zimę zanika , ale wiosną wychodzi z karpy podobnie jak piwonie .Jak nie masz anabelki to Ci mogę przysłać bo zawsze mam z czego podebrać już ukorzenione sadzonki .

PS czytałam Twoje rady odnośnie lili św. Antoniego bo mam je w ogrodzie ale wypuszczają tylko jesienią liście i albo nie kwitną , albo jednym kwiatkiem , więc je przesadzę tylko nie wiem czy wiosną , czy lepiej we wrześniu .
Elu lepiej na jesień lilie Antoniego,Pytałaś o hortensje anabel czy mam, to sprawdziłam,że mam sadzonkę jesienią posadzoną od Jolanty G
Awatar użytkownika
pela11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 24 sty 2015, o 00:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Warszawy

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Masz , tyle że różową
Babciabenia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1640
Od: 10 maja 2012, o 19:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: tarnowskie klimaty ,Małopolska.

Re: Pod Puszczą cz-1

Post »

Elu co Lili candidum to stosuj się do mojej porady co do głębokości sadzenia!

-- 22 sty 2017, o 21:57 --
pela11 pisze:Masz , tyle że różową
Już nie wiem,ale chyba masz racje,tak różowa-pink
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”