Danusia. Mój ogród cz 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Czy to ta o pomarańczowych kwiatkach?, jeśli tak to się piszę na jedną chociaż :)
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

A ja nie umiem hodować fuksji. Miałam w tym roku kilka sadzonek i niby urosły troszkę, ale kwiatami się nie cieszyłam. Pączki opadały, listki malutkie i gubiła. :cry:
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Tak , i mama i babcia miały róźe w ogrodzie i o kopczykowaniu nikt nie mówił , teraz niestety większość roż jest szczepiona na podkładkach i stąd potrzeba kopczykowania , by ochronić miejsce szczepienia . Te wszystkie piękne odmiany róż wychodowane w cieplejszych krajach niź nasz , mają spory problem by przetrwać nasze zimy na własnych korzeniach . Oj chyba sie zagalopowałam w nie swoim wątku , przepraszam ;:196
Zestawienie śliczne ;:167
Gratuluję rozpoczęcia sezonu ;:215
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu, a pamiętasz te róże u Twojej teściowej: czy to były jakieś historyczne, czy może już nowsze odmiany powtarzające kwitnienie?
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Iwonko poszukam zdjęcie i pokażę.
Aguś. fuksja jest prosta w uprawie, ale ja w doniczce już nie będę hodowała, wsadzę na rabatę tak jak w ubiegłym roku. W donicy trzeba regularnie podlewać i nawozić. Nie mam cierpliwości. W ubiegłym roku miałam moją staruszkę w donicy i marnie kwitła. Doniczka była potrzebna, wysadziłam fuksję na rabatę przy zachodniej ścianie domu. Tam miała widno ale bez słońca i chłodno. Pięknie zaczęła kwitnąć aż do mrozów. A w donicy ledwo parę kwiatków miała. Fakt że mało nawozu dostawała, a w wilgotnym chłodnym gruncie chyba miała wszystko co było potrzebne. Na tej zachodniej ścianie zrobiłam jesienią rabatę z hortensjami, parzydłem i trawami. Dla lepszego efektu kolorystycznego dodam jeszcze cały rząd fuksji. Muszę tylko narobić sporo sadzonek.
Monika, za co przepraszasz, jak masz coś do powiedzenia to proszę bardzo. Przecież po to tu jesteśmy. A może się mylę? Zrobiło mi się trochę głupio bo ostatnio sama rozpisuję się w cudzych wątkach. No cóż, już po ptakach nie wygumkuję :;230
Z tym miejscem szczepienia chyba masz rację. Ja mam stare róże, a te co są młodsze, hodowane są z patyków.
Daria, ja w tamtym czasie nie byłam zainteresowana kwiatami, miałam inne priorytety. Pamiętam róże dla tego że trzy krzewy były z ciemnobordowymi kwiatami. Płatki były grube, jak by z weluru. Teściowa na pewno też nie wiedziała co ma.
Poszperałam i znalazłam



Obrazek
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Nie chyba nie ta, tą o której mówię, dostałaś od sąsiadów, ciemniejsze listki i pomarańczowe dzwoneczki, pamiętasz?
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Iwonko to jest ta tylko zdjęcie kiepskie. A ja bym chciała bordową. Gdzieś mam zbliżenie ale nie mogę znaleźć.
Mam

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu już wiem że rozmnożę skalnicę i przynajmniej jedną rabat tak wykończę bo i rozetki są piękne, no a jak kwitnie to przeurocze ta maleńkie kwiatuszki. Pokazuj więcej szczegółów, bo masz bardzo oryginalne rozwiązania :D
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Marysiu, chętnie pokazuję, ale wydaje mi się że u mnie nie ma nic szczególnego.
Fuksji narobię sadzonek i obsadzę tą rabatę. Co trzecią kostrzewę siną przesadzę i wsadzę w to miejsce fuksje.

Obrazek

Może do wiosny jeszcze koncepcje zmienię, ale na razie mam taki pomysł.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

To ta rabata z przesadzonymi hortensjami? a przed kostrzewą te malutkie kępki to co to?
hosta123
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 37
Od: 3 sty 2016, o 19:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

A mi się bardzo podoba Twoja wierzba hakuro. Jest tak pięknie gęsta, że aż miło popatrzeć. ;:167
Marta
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu, czyli posadzić i się nią nie przejmować ;)
Kompozycja fajna ;:333 A ten dzban to sami robiliście?
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Marysiu, to ta rabata z jesieni. Wszystko ładnie sięprzyjęło. Z samego brzegu rośnie kostrzewa miotlasta,( niedżwiedzie futro) z czasem będzie tak wyglądała.

Obrazek

Matrusiu,dziękuję w imieniu wierzby, jest taka gęsta bo tnę ją 2-3 razy w sezonie.
Agnieszka, ja wsadzę na rabatę, bo tu nie będę musiała przy niej chodzić. Donice robiłam sama, własnoręcznie. To jest łatwe i tanie. Możesz poczytać tu http://magia-ogrodu.blogspot.com/2014/0 ... zanki.html
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”