Danusia. Mój ogród cz 5

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
bona
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1032
Od: 30 wrz 2007, o 19:36
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Dziękuję pięknie za inforacje :D
Pozdrawiam cieplutko :D
Gorąco pozdrawiam z Gór Świętokrzyskich
Bożena
Awatar użytkownika
iwona0042
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 20161
Od: 15 lis 2011, o 10:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Witaj Danusiu :wit , ale Ci dobrze z tym ogrodem koło domu, możesz wystawiać już wysiewy, ja nadal w domku niestety :( , jeszcze trochę wytrzymać muszę, rzodkieweczka apetyczna, koperek super ;:215 ;:215 , smutno, smutno, ja też już tak tęsknię do wnuków, ściskam i całuję zdrówka życząc ;:196
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu u mnie w polu rośnie topinambur, straszyli mnie że zarośnie pół pola że dziki przyjdą ryć, a ja od 10 lat mam parę żółtych kwiatków i nawet go nie pozyskuję. Kiedyś próbowałam jeść ale mi nie służy. Chciałam kupić fioletowe ziemniaki i posadzić ale pandemia pokrzyżowała nie tylko te plany :D .
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16976
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Warzywka Danusiu już masz spore.Sprytna i szybciutka jesteś w tych wysiewach ;:63 ;:63
a i kwiatuszkowe wiosenne cieszą.
Ciemierniki ślicvzne..A te niebieskie małe kwiatki , to ułudka ?? Prześlicznie wyglądają.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Iwonko, pewnie że fajnie mieć ogród koło domu, ale trzeba cieszyć się z tego co się ma. Ty już doczekałaś się i pracujesz i na działkę jeździsz. Dobrze że ze zdrówkiem lepiej.
Marysiu, U mnie topinambur też nie jest jakiś szczególnie ozdobny i rzadko kiedy ładnie kwitnie ale bulwy ma całkiem ładne. Pandemia nam wszystkim namieszała w planach i w życiu codziennym. Może pomału jakoś się unormuje chociaż już nie będzie tak samo.
Tak Aniu te niebieskie to ułudka. Na szczęście czujęsięprzyzwoicie i rzeczywiście trochę pracuję w ogrodzie. Zimy nie było, wiosny nie było,chyba jużlato mamy. Pomidory już wskryniach siedzą i arbuzy podkiełkowane od trzech dni też wysadzone. Dzieje się w ogrodzie.


Ja dwa miesiące nie widziałam się z wnukami. Nadal bardzo się boję bo jestem w grupie dużego ryzyka ale ja już nie wytrzymałam tej rozłąki i zaczęłam się widywać z wnukami. Dzieci mówią że bardzo ryzykuję ale mam już dość samotności. Nawet ogród nie cieszył. Nie zdawałam sobie sprawy jak maluch za mną tęskniły.
Mąż jeździ do pracy, a ja sama jak palec. Czasem przez płot z sąsiadami pogadam. Zakupy przez internet albo dzieci dowożą. Po wizycie wnuków złapałam rozbieg. Upiekłam pasztet, dzisiaj wędzę szynki i schab. Nawet zaczęłam przeglądać fora. Od wczoraj siąpi przyjemny deszczyk. Jest mokro ale ciepło. Czekam na beczkę 1000 l jakoś się opóźniają z dostawą. Może jutro przywiozą.
Susza okropna a ślimaki jak tylko wyczuły deszcz od razu wylazły z ukrycia. W nocy zżarły mi 2 krzaczki pomidorów.
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Pomidory już wsadzone do gruntu. jeden zrzarty w nocy przez ślimaki.

Obrazek

Jedne ogórki już wgruncie w szklarni inne jescze w doniczkach.
Obrazek

Obrazek

Wczoraj przyjechał długo wyczekiwany zbiornik na deszczówkę.
Obrazek

Teraz troszzkę wiosny.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Danusiu chyba trzeba pomniejszyć zdjęcia w jakimś programie, bo kiepsko się ogląda :wink:
Wyobraź sobie że mnie też ślimaki obgryzają wierzchołki pomidorów i nawet za niebieskie kryształki się nie biorą!
Z sadzeniem do gruntu się wstrzymuję, bo jeszcze zapowiadają przymrozki!
Awatar użytkownika
colli28
500p
500p
Posty: 908
Od: 2 cze 2012, o 22:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zach-pomorskie

Re: Danusia. Mój ogród cz 5

Post »

Dzień dobry czy w w tym roku się zobaczymy tutaj on line :heja pozdrawiam ;:167
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”