Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Dorota71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6554
Od: 2 cze 2011, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubuskie
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

I ja w końcu do Ciebie trafiłam. :wit
Piękny ogród się zapowiada i to od podstaw. ;:108
Cieszę się, że do nas trafiłaś. ;:196
Pozdrawiam cieplutko -Dorota
Zapraszam serdecznie- Spis moich wątków.
Aktualne: Ogród Dom Hobby
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

mysza oczywiście, że w tym roku powiększymy kolekcję! Może nie tak jak tulipanową... ale kosze napełnimy :)
W temacie wyboru cebul słucham podpowiedzi Agi/ InesS, ma tak przepiękną kolekcję.. i nie tylko lilii..., że jest dla mnie znawczynią tematu ;:180
Już mam namiary na świetnych sprzedawców.. więc tylko wybierać i ładować kosze.. na utrapienie naszych biednych eM ;:224 już widzę ich miny.. :;230 :;230 :;230
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Miny naszych eMków ;:188 ;:161 a my na to ;:306 :;230 , a tak poważnie to mi najbardziej bardzo zależy na drzewiastych i cieszę się, że znalazłaś znawców w tej dziedzinie, którzy pomogą wybrać super odmiany.
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11563
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko córunia słodka. ;:167 Lilie pięknie ci kwitły, z pewnością większa ich liczba na rabatach daje wspaniały efekt, a zapach niektórych czuć z daleka. ;:215 Świetnie, że masz osoby, które podzielają pasję ogrodniczą, ale takich zakręconych jak tu, nie znajdziesz nigdzie. ;:306 Mój M niespecjalnie się interesuje co kupuję i sadzę, ale każda wizyta znajomych to pokazywanie jaki piękny ogród mamy. ;:131 Ja oczywiście chwalę wkład M w jego tworzenie. :)
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

cyma2704 pisze: Mój M niespecjalnie się interesuje co kupuję i sadzę, ale każda wizyta znajomych to pokazywanie jaki piękny ogród mamy. ;:131 Ja oczywiście chwalę wkład M w jego tworzenie. :)
Soniu skąd ja to znam ;:306 Nawet na zakupy do szkółek to sama jeżdżę, ale przy gościach to "nasz" ogród :;230 A i nazwami czasami zabłyśnie, bo wie, że przy niektórych roślinkach patyczki z nawami są :uszy

Agnieszko, córcia słodziasta, do schrupania ;:167
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie moi mili goście ;:196 bardzo mnie cieszą każde odwiedziny ;:215

Zuzka, Sonia! No jakbym o swoim eM też czytała... do szkółek jeżdżę sama albo z dziewczynami.. no czasami jesteśmy razem z eM jak mi coś obieca, ale wtedy nie mogę na spokojnie pobuszować.. pooglądać, pomacać.. tylko wchodzimy wybieramy.. później jest dreptanie z nogi na nogę z miną ;:219 no i ja się poirytuję i wychodzimy! Ale przyznać muszę, że dołki na sadzonki zawsze mi pomaga, jak widzi że sadzę.. chyba, że.. są czasem takie nasadzenia, że lepiej niech nie widzi.. ;:224 A przy znajomych to tak tak.. "to nam kwitnie i tamto.. a jeszcze tam mamy posadzone takie..." ;:oj znawca :) Choć przez takie zachowanie widzę, że docenia cały mój wkład pracy ;:173 No i trzeba chwalić za wspólne tworzenie ogrodu.. wtedy i nieplanowane większe wydatki na kwiatuszki są jakby wspólne.. no nie? ;:183
Soniu, wreszcie zielonozakręcony człowiek dobrze się czuje "między swoimi" ;:4

Jeśli chodzi o lilie, to InesS mnie uświadamia i podpowiada. To prawdziwe ogrodowe cuda, niektóre upojnie pachnące. Jej wątek aż kipi od piękności! :)


Daria nie wiedziałam, że aż tak szybko wytwarzają dodatkowe cebulki, oczywiście wiosną będę sprawdzać i oddzielać. Masz rację, że są wyjątkowe. Martwią mnie jedynie gryzonie, które pewnie też je uwielbiają.

Kasiu no szkoda, ale zdrowie najważniejsze. Jeśli tylko można to oczywiście należy unikać alergenów. Mój syn ma alergię na kwitnące trawy i zboża. Okres czerwca i trochę lipca to naprawdę dla niego udręka. Najlepiej nie wychodzić z domu :(.
Jeśli mogę choć w malutkiej części zrekompensować Ci liliowe braki to bardzo mi miło ;:196

Małgosiu maleństwo w tej chwili ma 9 miesięcy a na tym zdjęciu miała ukończone 4.
Czas zbyt szybko biegnie!
To właśnie zaleta tych wspaniałych kwiatów, stosunkowo nieduże cebulki można niepostrzeżenie wetknąć w różne zakątki.. a efekt? Cudowny ;:oj

Witaj serdecznie Elu / elissa :) zapraszam moja krajanko, mam nadzieję, że w przyszłości nie tylko wirtualnie do mojego ogródka. To zjeżdżanie na workach kojarzy mi się zawsze z moim dzieciństwem.. jak u dziadków z siostrą spędzałyśmy całe ferie na takich zabawach.. a teraz śniegu w zimę jak na lekarstwo ;:222
Niestety dzisiejsze dzieciaki i młodzież niekiedy wolą świat wirtualny od rzeczywistości. Przyjemniejsze dla nich są czaty niż spotkania na "podwórku". Ja swojego młodego woziłam na zajęcia karate przez 6 lat, żeby go trochę odkleić od monitora..
ale.. na wszystko jest kres... nim się obejrzysz a Twój syn będzie miał dziewczynę i zmienią się priorytety tak jak u nas było;:215

Marysiu dziękuję za poświęcenie uwagi co do mojej NN.
Rzeczywiście są inne. U mnie podczas tych upałów im dłużej się utrzymywała tym czerwieńsza się robiła.

Dorotko witam Cię ;:196 zapraszam!
Też się cieszę, że tu trafiłam! Wieczory spędzam na oglądaniu innych ogrodów. Tyle wiadomości można zdobyć, pomysłów podpatrzeć, poznać ciekawych ludzi. Normalnie sama przyjemność!

A Justysi przekazałam całuski od forumowych koleżanek ;:79
PEPSI
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7098
Od: 20 sty 2013, o 10:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko - pomorskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aguś i ja sobie przydreptałam do Twojego królestwa. Tworzysz coś, co jest niepowtarzalne, nieprzewidywalne. A mianowicie Twój ogród. Ale wybacz, bo maleńka Księżniczka przyćmiła wszystkie kwiatki i się normalnie w niej zakochałam. Myślę, że jest oczkiem w głowie całej Waszej rodzinki. Z małym szkrabem czas na prace w ogrodzie skurczony, ale czas poświęcony maleństwu bezcenny. :wit
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Małgosiu / PEPSI cieszę się, że jesteś ;:196 zapraszam!
Przez to, że w ubiegłym roku nie pracowałam zawodowo, to prace ogrodowe poszły do przodu :)
Maleństwo (ku mojej radości) najlepiej spało na powietrzu, więc jeździłyśmy sobie razem.. no i moja babcia obowiązkowo do bujania wózeczka :) bez jej pomocy nie dałabym rady.
Wszędzie razem z maluszkiem, od urodzenia mobilna dziewczyna ;)
Połączyłam te dwie przyjemności, a szkrab... słodziutki, kochany..;:167
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16032
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Szybko przybiegłam Agnieszko z rewizytą i z zainteresowaniem poczytałam o Twoich planach zagospodarowania terenu. Szczerze mówiąc, to strasznie Ci zazdroszczę. Faza planowania jest wspaniała i bardzo kreatywna. Możesz sadzić, co ci się żywnie podoba, nie oglądając się na brak miejsca. Ja niestety muszę już się mocno zastanawiać, gdzie umieścić nową roślinę albo co by tu wyrzucić , żeby uzyskać troszkę miejsca. Ciekawa jestem, która grupa roślin zawładnie Twoim sercem. Ze swojej strony bardzo polecam trawy i hortensje. W lubelskim macie świetne gleby, wręcz wymarzone.
Miło będzie oglądać, jak powstaje wspaniały ogród. Jestem pewna, że za dwa lata sama go nie poznasz. Dobrze że od początku robisz zdjęcia, żeby potem móc porównać, jak było.
Co do róży, to myślę tak samo jak Sabinka. Ja mam Double Delight i ona w środku jest prawie biała. Gdy ma jeszcze pąk, to tylko obrzeża są czerwone.

(Agnieszko, czy my się przypadkiem nie spotkałyśmy? Byłam na wielu spotkaniach lubelaków i nie pamiętam z imienia wszystkich obecnych tam osób).
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witam Cię serdecznie Wandziu :)

Niestety nie spotkałyśmy się jeszcze, ponieważ ja byłam na swoim pierwszym spotkaniu grupy lubelskiej w grudniu 2015 a Ciebie nie było :( na forum jestem od sierpnia.
Ale koleżanki bardzo ciepło Cię wspominały ;:108 i mam nadzieję, że niedługo poznamy się osobiście.

Z tym szukaniem miejsca na nową roślinkę wiem jak jest, bo zawsze jak moja mama kupi coś do siebie to najpierw robimy obchód i szukamy, zacieśniamy inne na nową miejscówkę ;)
U mnie jak zauważyłaś problemu z tym jeszcze nie ma, ale to nie znaczy, że nie mam problemu z umiejscowieniem nowych nabytków. Również chodzę i przymierzam (bo nie chcę później przesadzać), sadzę w końcu... a za kilka dni niejednokrotnie coś i tak zmienia miejscówkę.
Te plany i koncepcje ciągle się zmieniają, a glebę koniecznie muszę wzbogacić bo u mnie niestety cienka warstwa tej dobrej a później margiel, piach i pozostałości budowlane.

Różę zostawiam już jako NN. A jakie rośliny zawładną moim sercem?
Powoli wyłaniają się te bardziej ulubione niż inne, i właśnie hortensje, róże, tulipany od samego początku. Trawy też już mieszkają u mnie od jesieni, na razie kilka szt, jeśli im się spodoba to będę je z pewnością uzupełniać o kolejne.

Wandziu dziękuję za odwiedziny i zapraszam ponownie ;:196

Dzisiaj przy porannej kawie patrzyłam na stolik, taki pusty... i tak bardzo zatęskniłam do bukietów z działkowych kwiatów...
W ubiegłym sezonie już uszczknęłam troszkę ogrodowych do domu :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko - jak fajnie, że zrobiłaś zdjęcia letnim bukietom. Muszę Ci się przyznać, że ja robię tak samo. Co prawda nie lubię ścinać moich kwiatów do wazonu, ale czasem coś się złamie....a często przynoszę polne kwiaty ze spacerów.
Awatar użytkownika
eukomis
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4135
Od: 13 sty 2008, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wodzisław Śląski

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Agnieszko piękny ten twój ogród za niedługo to będziesz mówić gdzie ja to wsadzę. Tak mówi mój M jak coś chcę kupić a jestem z nim to mówi a gdzie to wsadzisz :;230 :;230 będę odwiedzać twój ogród, bo ja też lubelanka jestem z krwi i kości okolice Kazimierza.
pozdrawiam Halina

*spis wątków
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko :wit
Piekne fotki wkleiłas na forum. Cudnie wszystko Ci kwitło ;:oj Kalina w wazonie ? , szok!
Bukieciki urokliwe, zawsze cieszą oczka :)
Aga, już z górki , niedługo zawita do nas wiosna :wink:
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”