Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
amba19
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7946
Od: 11 kwie 2007, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk/Chrztowo

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko - ogród faktycznie pięknie się z Tobą żegna w Starym Roku! Tak sobie pomyślałam - że on Cię kocha z wzajemnością ;:167
--------
Zdjęcie kranu....no to będzie trudne gdyż robiąc zdjęcia bardzo pilnuję, żeby nie wlazł mi w kadr...ale poszukam. Jak znajdę - to wstawię rumieniąc się ze wstydu :oops: Muszę Ci jeszcze powiedzieć, że od lat mam w moim komputerze folder zatytułowany "kran - inspiracje" i jak dotąd nic z tego nie wynikło :cry:
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj Aguś piszesz ,że powiększysz rabatę z zabudowaną rurą i to dobry pomysł,gdybyś mogła przysłać parę nasionek twojego łubinu to bardzo chętnie skorzystam ,bo ma piękny kolor ,nie wiadomo tylko ,czy powtórzy cechy,ja też mogę wysłać Ci jakieś nasionka,pozdrawiam i dużo zdrowia życzę ,spełnienia marzeń i pięknego ogrodu ;:196
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, :wit
właśnie zauważyłam, że w Twojej stopce pojawił się link do Twojego świeżutkiego wątku!
Jutro poczytam od początku.
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

No i po Świętach kochani, teraz trzeba zacząć myśleć o tym jak się pozbyć kilku kalorii złapanych po takich pysznościach ;:211.
Pielenie, czy choć koszenie trawy by się przydało.. oj tęskni się ;:131 Ale teraz już z górki! Wiosna coraz bliżej ;:3

U mnie dzisiaj było -16, ale na szczęście bezwietrznie, a pocieszające jest, że za kilka dni nadają śniegu trochę. Przyda się pierzynka.
Na działce byłam jeszcze przed Świętami, nie wiem co się tam dzieje, choć wszystko miałam pookrywane więc może szkód żadnych
nie ma. Donice z cebulami i różą może jedynie jeszcze zaciągnę do garażu, bo o tym nie pomyślałam żeby ją schować.. no z resztą
nie było powodu przy +12.

Aniu moje zimowitki rosną u mnie od października i mam je pierwszy raz. To taka "cicha woda" w ogrodzie.. nic, nic i jak już mało
co kwitnie to on się pojawia i zachwyca mimo swej prostoty. Uważam, że choć kilka ale fajnie je mieć u siebie :)
Najfajniejsze jest to, że każdy "bukiecik" to tylko jedna cebulka :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Marysiu, rzeczywiście sprawił mi tym kwitnieniem niesamowita niespodziankę, a że rośnie blisko bramki to jest od razu widoczny.
Jakby chciał powiedzieć, patrzcie, patrzcie jeszcze nie śpimy!

Martuniu, oczywiście wyślę nasionka z nieukrywaną przyjemnością, że mogę już się czymś podzielić z mojego początkującego ogródka:)
Czy powtórzy cechy kwitnienia, nie wiem. Przyjaciółka wysiała je późnym latem i pięknie poschodziły, a na kwiaty trzeba poczekać..
Wrzosowa rabata do przemyśleń.. co by do niej dosadzić?
Prześlij mi proszę namiary do wysyłki na PW

Daria witaj serdecznie ;:196 zapraszam :) Zaproszenie do ogrodu, nie tylko wirtualnego oczywiście nadal aktualne! Pamiętaj :)

Dzisiaj dokończę pokazywać małą wrzosową pod koniec października.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko wrzosowisko cudne. ;:138
Tą samą pasiastą trawkę mam posadzoną właśnie przy wrzosach... ;:138
U mnie też zrobiło się mroźno, rano było - 16 a w ciągu dnia mróz nie spadał poniżej -11. Do tego wiał zimny wiatr i odczuwało się jakby było jeszcze zimniej.
Miałam jechać z moją Justyną na łyżwy pod gołym niebem....
Ale nie, to nie dla mnie. Już wczoraj ledwo wytrzymałam , tak mi dupsko wymroziło...
Obrazek
Awatar użytkownika
Tacca
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4487
Od: 12 lut 2009, o 12:23
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko, piękne zdjęcia robisz. U mnie - 7, ale wiatr szleje i odczuwalna temperatura jest dużo niższa. Spełnienia marzeń w Nowym Roku.
spa-cja
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 44
Od: 30 gru 2015, o 11:58
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Jak na początki ogrodowania masz już duże sukcesy, trawnik wygląda wzorowo, a wrzosowisko pięknie wykorowane też wygląda bardzo ładnie ;:63 Wąwóz dodaje działce niepowtarzalnego uroku, czy pokażesz inne szersze ujęcia? Rh z biedr.. rosną i u mnie bardzo ładnie, już czekam na ofertę tegoroczną :)
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agusia przepiękne zdjęcia ;:138 No z tej strony to ja Cię nie znałam :oops: Wiedziałam, że masz wielką pasję do ogrodu, czym i mnie zaszczepiłaś i za to Ci dziękuję ;:196, ale że robisz takie ładne zdjęcia to dowiedziałam się dopiero z forum. Cieszę się, że Twój wątek rozkwita ;:215
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszka, ja dopiero teraz załapałam, że ty masz swój wątek ;:131 Wpisuję się oczywiście i będę podziwiała, bo miejsca masz sporo, więc teraz tylko wprowadzać w życie kolejne pomysły ;:108
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Wpisuję się, żeby śledzić Twoje poczynania
Masz taką działeczkę o jakiej ja marzę.
Moje 10 arów wydaje mi się zbyt małe.
Fajnie, że zaczęłaś tworzenie ogrodu przed ukończeniem domku
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aguś, pięknie i z rozmysłem urządzasz swój ogród ;:108
Rabaty pięknie wyeksponowane, ogrodzone, wysypana korą ziemia, cud miód, moje klimaty ;:215
Kamieni Ci zazdroszczę bo też bardzo je lubię, a u mnie niestety ziemia nie rodzi ;:185 A na kupno trochę kaski mi szkoda, wolę wydać na rośliny :heja
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie w ten mroźny niedzielny dzień :wit
U mnie dzisiaj -16 w nocy, teraz -11, ale wiatru nie ma. Za to wczoraj od południa wiało, że nos odpadał, tylko śniegu brak i tak brzydko i szaro.
Jacyś wszyscy w domu jesteśmy podziębieni, gardło.. głowa boli i nawet nie chce się nosa wychylać za drzwi.
Najlepsze lekarstwo to ciepła bluza, dobra kawa i spacery wirtualne po wspominkach ogrodowych. Maleństwo śpi, więc godzinka tylko dla mnie :tan

Ola fajnie, że podoba Ci się wrzosownik. To bardzo miłe wiedzieć, że to co się zrobiło jest ok :) Będę chciała go troszkę zmienić, co do kształtu
i coś dołożyć w przyszłym sezonie. Zobaczę tylko jak przetrwają te rośliny, które już na nim są. Trawki z tego co wiem, nie mają być duże i o to chodziło.
O Red Baron od dawna marzyłam, ale nie miałam na niego koncepcji, gdzie by ładnie wyglądał. Wrzosownik powstał w takiej formie na szybko i na tyle
na razie miałam czas. Popracuję jeszcze nad nim.
Widzę, że nie tylko mamy podobne upodobania co do roślin, ale także co do imion. Moja córka też Justynka ;:215 To mało popularne imię.
Ty przemarzłaś na łyżwach a ja poleciałam tylko do sklepu i do apteki i miałam dość. Na działkę już mi nie wyszła jazda. Za zimno brrrr.

Danusiu, dzięki za życzenia :) Zdjęcia takie się udały, sama się zdziwiłam jak zobaczyłam je w komputerze. Robiłam je telefonem. Jakoś rzadko
mam ze sobą aparat, a telefon zawsze pod ręką. Choć muszę to zmienić i zacząć podchodzić poważnie do tematu zdjęć, żeby nie zaniżać poziomu FO ;)

spa-cja miło Cię powitać :) trawnik to zasługa mojego eM. Bardzo świeżutki, jeden z listopada 2014 (miesiąc był ciepły), a drugi od maja 2015.
Tegoroczne lato nie było dla nich łatwe, musieliśmy ich wspierać zraszaniem. Jesienią obydwa dostały porcję nawozu wieloskładnikowego,
zafundowaliśmy im jeszcze grudniowe strzyżenie i mają rosnąć!
Wąwóz jest rzeczywiście fajnym urozmaiceniem tego terenu. Pierwotnie były opory, czy ogrodzić tą część działki - bo w sumie to koszt i nieużytek.
Jednak po negocjacjach z eM ;:14 wyszło po mojemu i stało się. Teraz jak zobaczył, że cały urok tego miejsca to właśnie wąwóz, sobie przypisuje koncepcję ;:219
Zdjęcia będę wstawiać, oczywiście. :) Na Rodki z Biedry też będę miała oko tej wiosny!

Iwona ja też się nie wiedziałam ;:306 Trzeba popracować nad opanowaniem aparatu i może będą jeszcze ładniejsze. A z tym zaszczepieniem to nie wiem kto kogo bardziej.
Twój ogród pierwszy, starszy i u Ciebie zawsze robiłyśmy obchód! Wątek się rozkręca.. a miałam trochę stracha przed założeniem, że nikt nie zajrzy bo
raczkujący w porównaniu do tutejszych.

Sabinko witaj ;:196 Miło Cię gościć! Tym bardziej, że mam sentyment do Twojego ogrodu, bo pierwszy wpis w tym dziale dotyczył właśnie Twoich włości ;:215
Pomysłów mam dużo, jednak muszą czekać na swoją kolej, a i po drodze jeszcze mocno się zmieniają. Rozgość się i zaglądaj ;:173

Gosiu cieszę się, że jesteś :) Przeplatamy się w zaprzyjaźnionych wątkach.
Niestety działki nie są z gumy, a tego każda z nas by sobie życzyła ;)
Moja babcia jak słyszy, że jadę na działkę "znowu" coś sadzić, to kręci głową.. gdzie Ty dziecko tam to jeszcze posadzisz.. masz tam miejsce?
Jesienią śmiała się, że do mrozów będę pewnie sadzić, ja zaprzeczałam, a w ostateczności to miała absolutną rację ;:108 Nikt nie zna mnie lepiej niż ona!
Często zamawiałam na jej adres paczki z roślinami i przy każdej zarzekałam się, że to już ostatnia... ale ona nie sprawiała wrażenia jakby w to wierzyła :)
Nasadzenia zaczęłam jeszcze przed budową (tujki). Stwierdziłam, że jak już budowlane się zakończą to i rośliny już będą ładne. A co bym teraz robiła??
Patrzyła na ten bałagan.. a przy okazji jest motywacja do porządkowania terenu.

Zuziu u mnie też ziemia nie rodzi kamieni i też nie kupuję. Na wrzośniku kamienie, to jedyne jakie są na działce, a skąd? Przywiezione z wakacji nad morzem..
codziennie przywoziłam z plaży kilka, kilkanaście szt..przemycałam w koszu pod wózkiem małej.. a do domu przyjechały we wgłębieniu razem z kołem zapasowym ;:183
Mało ich mam to dołożyłam trochę potłuczonego kamienia wapniowego(? chyba tak się nazywa). Też mi się podobają głazy i otoczaki.. ale na kupno szkoda mi pieniędzy :)

Na koniec, wstawię zdjęcia pewnej mojej różyczki, która mnie zachwyciła, jednak nie znam jej imienia.
Wstawiając na wątek identyfikacji uzyskałam podpowiedzi, że to mogą być Jubilee du Prince de Monaco lub Double Delight. Przeglądając zdjęcia obu, jakoś nie jestem przekonana
czy to właśnie to.
Marysiu (amba19) Ty masz u siebie podobną... może coś podpowiesz ;:180

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Życzę wszystkim miłej niedzieli :wit
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Kochana , no widzisz , odkrywamy że wiele więcej nas łączy niż tylko roślinki.
Justynki to fajne dziewczyny, mądre i rezolutne. Moja już ma 12 lat, w tym roku 13. Jak się urodziła to babcia mojego męża powiedziała że brzydkie imię, jak będą na nią mówić..... Justka?
Ale ja postawiłam na swoim i została Justyna. My mówimy do niej Justysiu a coraz częściej za koleżankami - Justi.... ;:167
Wątek się rozkręca.. a miałam trochę stracha przed założeniem, że nikt nie zajrzy bo
raczkujący w porównaniu do tutejszych.
Jak każdy chyba kto dopiero zaczyna...Tu tyle pięknych ogrodów , ale też wspaniałych ludzi....
Ja podglądałam 2 lata, zanim dorosłam do swojego wątku... ;:108
Teraz żyć bez FO nie mogę. Ciągnie mnie tu co chwila, gdy tylko znajdę trochę czasu , staram się śledzić poczynania forumowiczek , aby być na bieżąco...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”