Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Ola2310 pisze:Kochana , no widzisz , odkrywamy że wiele więcej nas łączy niż tylko roślinki.
Justynki to fajne dziewczyny, mądre i rezolutne. Moja już ma 12 lat, w tym roku 13. Jak się urodziła to babcia mojego męża powiedziała że brzydkie imię, jak będą na nią mówić..... Justka?
Ale ja postawiłam na swoim i została Justyna. My mówimy do niej Justysiu a coraz częściej za koleżankami - Justi.... ;:167
Mam siostrę Justynę i najczęściej zwracamy się do niej Just, Justyś.. bardzo fajne imię, moim skromnym zdaniem lepsze niż sporo innych, ostatnio modnych :roll:

Co do róży.. hmn.. nie masz jej zdjęć w fazie półotwartego pączka?? A powiedz mi jeszcze jak jest z jej zapachem?
Double Delight ma chyba więcej białego od środka i podobno bardzo silnie pachnie ;:173
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Ola u mnie też nie obyło się bez rodzinnych protestów podczas wyboru imienia, właściwie to tylko mojemu dziadziowi od początku się podobało. Jednak postawiliśmy na swoim i się przyjęło :)
Tak samo jak Ty "uciekam" na FO w każdej wolnej chwili, to chyba taki zamiennik spowodowany niemocą działania w ogrodzie. Bardzo mi się tu podoba :) Jak piszesz i ja to potwierdzam są tu świetni i otwarci ludzie ;:108

Iwona ok. Po prostu nakręcajmy się wzajemnie, jak do tej pory... wiesz jak jest.. wspólnie wypatrywać piękności ogrodowe.. mobilizować się i podpowiadać.. okazyjnie kupować x 2 żeby u każdej było ;:168

Małgosiu masz absolutną rację, bratnia dusza jest niezbędna! W ogrodowych tematach mam Iwonkę (myszaxs), którą zaszczepiłam dodatkowo FO ;:224 no i mamuśka, którą też nakręcam roślinkami (jej ogród ma już ponad 10 lat), ale nowości i urozmaicenia mile widziane :)
A czego oczy nie widzą... to się sprawdza.. tylko przy sadzeniu czasem się wydaje ;:219

Martuś jakiś miesiąc temu właśnie rozrysowałam sobie tą rabatkę i w podobnym kształcie o którym wspominasz tylko ten wrzośnik byłby środkiem a znaki zapytania (no coś na ten kształt) byłyby po obu stronach symetrycznym rozgałęzieniem. Jeśli chodzi o rośliny, to myślałam o trawach, zafascynowana widokami u Soni. Ale, ale... koncepcja otwarta i do momentu zrobienia plan pewnie nie raz się zmieni ;:173 Tak sobie myślę, że wiosną, jak zaczną się fotki azalii i różaneczników oraz innych piękności, to też zapragnę coś dołożyć ;:108

MoniaK witaj krajanko ;:196 oczywiście rozgość się :) Mam nadzieję, że uda nam się również poznać osobiście.. może na jednym ze spotkań "grupy lubelskiej" ;:215

Sabinko pamiętam z dzieciństwa to imię i to, że bardzo mi się podobało. Tak nazywała się młodsza siostra mojej koleżanki i kiedy wołali na nią zawsze Justynka to od razu wzbudzało to sympatię do tej osoby. Na moją małą już w rodzinie mówią Justa i podoba mi się :)

Co do róży kochana, to niestety nie mam takich zdjęć. W ogóle myślałam, że z niej nic nie będzie. Sadziłam ją wiosną 2015 i bardzo długo nie chciała wystartować (nawet miałam już ją wyciągnąć i na ognisko). W końcu pojawił się listek :) Jakoś tak nie zajmowałam się nią dopóki nie zobaczyłam jaka jest śliczna. Z obserwacji powiem, że kwiaty utrzymuje długo i niestety nie pachnie.
W tym roku (jeśli przezimuje) więcej ją poobserwuję i opstrykam :)
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

No to pozdrowienia dla twojej mamy i dla Iwonki. Może i ona ,gdy zobaczy że idziesz z wątkiem jak burza, zdecyduje się na założenie własnego i pokaże nam co nieco u siebie... :wit
Na prawdę warto. Fajnie jest prowadzić taką fotorelację z własnego ogrodu, móc cofnąć się w czasie i podziwiać jak szybko nasze rośliny rosną.Nam się wydaje że to wszystko trwa wieki. Na zdjęciach widać jak szybko się ogród zmienia...
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aguś, poczytałam od początku i powiem Ci, że sporo nas łączy. :)
Ja tak samo pierwsze cebule - tylko w moim przypadku to były hiacynty - posadziłam ot tak w dołek wykopany na nieprzeoranej, nieprzygotowanej ziemi, tak po prostu na łące, a potem był problem, żeby to w trawsku odnaleźć. :D Ale chęć grzebania w ziemi i sadzenia była już tak wielka, że musiałam działać, a w końcu jak inaczej zdobyć doświadczenie, jak nie w praktyce?
U nas też nie ma ani kamyczka w ziemi. Trochę szkoda, bo lubię kamienie. No jest łupek, ileś tam metrów pod spodem, ale na razie nie planuję kamieniołomu tworzyć. :lol:
Fajnie masz z tą panią-miłośniczką roślin, od której sadzonki dostałaś. Dobrze mieć kogoś takiego blisko. Ja w pracy etatowej nie miałam ani jednej takiej osoby.
Śliczne te Twoje łubiny, ja wysiałam na razie tylko raz, ale może stare nasiona miałam, bo ani jeden mi nie wzeszedł - to było w pierwszym roku działalności ogrodowej.
(O zaproszeniu pamiętam. :wink: )
Awatar użytkownika
majalis2013
500p
500p
Posty: 624
Od: 20 mar 2013, o 08:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Łodzi

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Będę tobie mocno kibicować, zapowiada się smakowicie ;:oj
Agata
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Olu myślę, że tak się stanie i Iwona pokaże nam swój ogród na wiosnę ;)

Rzeczywiście na zdjęciach dopiero widać w jakim tempie to rośnie, widzę to szczególnie po tujkach.

Agata witaj :D Zapraszam serdecznie :wit

Dzisiaj wspomnienia moich lilii, niestety wszystkie NN. W ubiegłym sezonie sadziłam je po raz pierwszy i
zaraz jak tylko zaczęły kwitnąć to żałowałam, że mam ich tak mało ;:223

Drzewiasta, która obłędnie pachnie z daleka ;:60

Obrazek

Obrazek

pozostałe pięknotki NN

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a to mój najcudowniejszy kwiatuszek ;:167 ;:168

Obrazek
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Lilie piękne. Ja też mam zamiar w tym roku ich więcej posadzić.
Mam tylko parę cebul podarowanych przez znajomą...
Twój mały kwiatuszek boski. Też ani się obejrzysz a urośnie... ;:167
Awatar użytkownika
InesS
200p
200p
Posty: 403
Od: 18 sty 2013, o 12:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Suwałki

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko prześliczna i przecudna córeczka ;:168
Kupuj, kupuj jak najwięcej lilii ;:108 Potem znów będziesz chciała mieć kolejne, bo jedna piękniejsza od drugiej. ;:167 Tak było ze mną :;230 Przez dwa lata uzbierałam grubo ponad 200 odmian.
Ta na pierwszej fotce to chyba Lavon
Pozdrawiam
Agnieszka
W Liliowej Dolinie Rospudy
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Ola2310 pisze:No to pozdrowienia dla twojej mamy i dla Iwonki. Może i ona ,gdy zobaczy że idziesz z wątkiem jak burza, zdecyduje się na założenie własnego i pokaże nam co nieco u siebie... :wit
Na prawdę warto. Fajnie jest prowadzić taką fotorelację z własnego ogrodu, móc cofnąć się w czasie i podziwiać jak szybko nasze rośliny rosną.Nam się wydaje że to wszystko trwa wieki. Na zdjęciach widać jak szybko się ogród zmienia...
Dzięki Olu za pozdrowienia ;:168 Oczywiście, że założę swój wątek czekam tylko do wiosny bo niestety, ale nie posiadam wielu zdjęć z ogrodu, co na pewno zmieni się w tym roku ;:333
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Olu, Agnieszko dzięki za miłe słowa o córuni. Najmłodsza w rodzinie, oczko w głowie :)

Aga notuję odmianę dzięki ;:196 200 lilii to musi być piękny widok i zapach!
Oczywiście wiosną będę się kręcić za cebulami.
Ola liczę, że dasz znać o promo na alleg.. u pana Kr..a? ;) ;:224
Awatar użytkownika
myszaxs
100p
100p
Posty: 115
Od: 27 paź 2015, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lubelskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aga córcia najśliczniejsza i najsłodsza (ciocia doskonale to wie), ale lilie też cudowne. Koniecznie trzeba powiększyć kolekcję w tym roku ;:113
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Ale trafiłaś z tymi liliami, a ja właśnie intensywnie o nich ostatnio rozmyślam. Te drzewiaste też koniecznie chcę kupić. Miałam w zeszłym roku, ale pomyłkowe żółte. Pachniały bajecznie ;:108 W tym poszukam białe i różowe.
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
Daria_Eliza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1735
Od: 26 lut 2013, o 01:30
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Twój najcudowniejszy Kwiatunio słodziutki!!!

Nie wszystkie lilie pachną, szkoda. Ale są piękne. ;:108
Poza tym łatwo się rozmnażają i szybko przyrastają.
Ja dostałam na wiosnę od forumki sporo małych cebulek przybyszowych z jej lilii, były nawet mniejsze niż orzech włoski, a wszystkie zakwitły w tym samym roku! ;:oj Byłam w szoku, bo jak kupuję w sklepie wielkie cebule, to nie zawsze mi kwitną w roku po posadzeniu.
Także wiosną pogrzeb tam na dole przy swoich i rozsadź te cebulki, które znajdziesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”