Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj :wit . Oj grypy nie zazdroszczę a nam z nosa cieknie jak nigdy . Masakra! A myślałam , że mróz pozbędzie się zarazków. Wiesz ogród ogrodem ale Twoja córka ;:215 , prześliczna z tym naręczem tulipanów ;:215 . Swoją drogą masz ich sporo więc będzie piękny widok wiosną. Ja czekam na moje tegoroczne bo sporo dosadziłam ;:173 . Jakie różę zamówiłas?
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Zaraz cieplej na sercu, kiedy się ogląda takie zdjęcia. Piękne i kolorowo. Doczekac się nie mogę takich widoków. Na razie pozostaje cieszyć się fotkami.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Dobry wieczór :wit

Dawno nie było tak pięknego dnia jak dzisiaj! Biały puch.. -2 i piękne słońce!
No wymarzona zima :) Od razu można lepiej się poczuć :)

Ewelinko niestety wirus jest paskudny temperatura nie odpuszcza i dzisiaj córcia dostała antybiotyk bo słychać małe szmery w oskrzelach :/
Bardzo dużo ludzi tak męczy..

A, że już z niej mała ogrodniczka to nie mam wątpliwości... lubi kwiaty i bez problemu rozpoznaje róże spośród innych kwiatów :)

Z Flori wybrałam:
Black Baccara
Karen Blixen
Palais Royal
Savoy Hotel
Gizelka
Lykkefund
... i nie uwierzysz /bo mi samej trudno to pojąć/ mam dla nich wszystkich już zaplanowane miejscówki ;:oj
Zazwyczaj jest odwrotnie- najpierw kupuję a później chodzę i szukam im miejsca ;)

Jesienią posadziłam Wollerton old Hall, Aphrodite, Biedermeir, Fiji, Blue Moon, Frau Karl Durschki, Paul Ricard... Czekam z niecierpliwością na ten sezon :tan

Agniesz-ka podpisuję się obiema rękami za Twoimi słowami!
Więc żeby się jakoś domęczyć do upragnionej wiosny wstawiam kolejne kwitnienia ogrodowe :)

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

..wiosna na fotkach za nami.. i zaczyna się powoli wspomnienie lata... ale to już w następnym poście.. tymczasem kochani :wink:
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko no rękę do kwiatów to Ty masz :) wszystko Ci tak pięknie rośnie i kwitnie :) wiosna była piękna, piwonie, iryski chyba holenderskie :) no i piękne goździki pierzaste ;:63 ja jakoś nie mogę ich się dochować :( nie wiem czy ziemia im za ciężka czy co, ale już 2 rok sadziłem z sadzonek i chyba znów nici...
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25128
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Pokazuj, pokazuj swoje zdjęcia, bo przecież skąpiłaś ich w sezonie
Z Gizelki będzie Pani zadowolona
To rewelacyjna róża, zdrowa, obficie kwitnąca.
Ja jestem nią zachwycona, chociaż w tym roku sporo ją przycięłam i chyba nie bedzie takiego efektu jak zazwyczaj
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witaj. Ach te wirusy . Moja Weronika też dzisiaj dostała antybiotyk niestety :( . Taki sezon ... Mam dwie ostatnie różę z Twojej listy i myślę , że będziesz zadowolona. Gizelka szybko rośnie i pięknie kwitnie . Ooo jak dobrze , że wiesz gdzie je posadzisz ;:215 . Ja jeszcze nie zrobiłam zamówienia bo ciągle się waham ale już coraz bliżej i Ty też nie uwierzysz ale mam dla nich miejsca przemyślane :lol: . Fajnie , że córka powoli łapie bakcyla ;:138 . Pozdrawiam o zdrowia życzę :wit .
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Przepiękne te białe strzępiaste tulipany. Znasz ich nazwę ? Posadzić je tak w grupie chociaż 30 sztuk, to dopiero byłby widok ;:167
Widzę że zamówienie we F już popełnione :lol: Śliczne różyczki wybrałaś. nie mam akurat żadnej z listy, ale znam ze zdjęć :D
Widoczek na ostatnim zdjęciu cudny. Uwielbiam takie klimaty :D
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Dzień dobry :) witam wszystkich odwiedzających mój wątek 8-)

Dzisiejszy dzień odczułam jakby był 13tym dniem miesiąca ;:219 zakręcony..dziwny..męczący.. z niecodziennymi sytuacjami.
Na szczęście już powoli się kończy :)

maniolek / Mariusz moje goździki pierzaste, te białe, przyjechały w kieszeni wydarte kawałkiem od mamy z ogrodu.. a drugie różowe sadzonką od babci. Rosną w ziemi mieszanej ze znaczną ilością piachu (po wykopie kanalizacji). Nieziemsko pachną. Nie wiem jak Ty, ale ja daję zawsze do dołka przed posadzeniem mieszankę ziemi kupnej, odrobinę nawozu wieloskładnikowego i jak mam to kompostu lub granulowanego naturalnego.. robię w dołki taki mix i dopiero sadzę rośliny, czy cebule kwiatowe. Nigdy nie sadzę "bez niczego", no i podlewam w korzeń a nie po wierzchu.
Ogólnie wszystko się przyjmuje i większość rośnie. To co "wypada" to infekcje albo złe totalnie niedobrane stanowisko.

Margo2 / Małgosiu dzięki za podpowiedź o Gizelce! Bardzo mi się podoba i mam dla niej takie miejsce, że może się rozkładać do woli i kwitnąć..kwitnąć... zamierzam posadzić ją razem z LYKKEFUND za kompostownikiem od strony wąwozu w pewnej odległości..ale tak, by patrząc od miejsca z ogniskiem widzieć pięknie kwitnący krzew a nie skrzynię z kompostem.
Myślę, że uzdatniona ziemia w tym miejscu świetnie na nią wpłynie i poprawi kondycję :)
Te dwie róże mają różny okres kwitnienia chyba więc w duecie mam nadzieję, że się sprawdzą...

Ewelinko życzę szybkiego powrotu do zdrowia dla Twojej malutkiej ;:168
Ile to zmartwienia jak dziecko choruje :( mam nadzieję, że ten wirus w końcu odpuści.. bo moja już w domu dostaje kręćka ;)
Czyżby przemyślane zakupy były oznaką dojrzałości "ogrodnika" ?? Hmmm z większym spokojem podchodzę do sadzenia jak mam plan :)

tulipanka / Wiolu białe tulipany w odmianie Daytona kupiłam w OBI. Z pewnością w tak dużej ilości będą świetnie wyglądać. Mam doskonały przykład na swoich czerwonych.. kupiłam je na wagę w dużej ilości i w jednej grupie rosną ;:215
Widoczek już pełnej i "grubej" rabaty.. jednej z pierwszych na działce..

No to jadę dalej z latem..... :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ismena - cebulowe cudo ;:167 ;:167 ;:167 AVATAR wśród cebulowych.. jak dla mnie niesamowita!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cup Cake ;:167 ;:167 ;:167

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

;:167 ;:97

Obrazek
agniesz-ka
200p
200p
Posty: 264
Od: 16 kwie 2013, o 14:15
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie
Kontakt:

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Oj, jaka urocza mała ogrodniczka. I te bose stopki. Zawsze mnie rozczulaja u dzieci....
Na przedostatnim zdjęciu jest taka piękna ostrozka. Mam wrażenie, że mam taką samą. Jest tak mocny kolor, niemalże fosforyzujacy. Nawet zdjęcie jej trudno przez to zrobić.
"Drobiazg nieraz, a ślady jak w śniegu" W. Myśliwski
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Agnieszko Jak barwnie w Twoim ogrodzie !!!! kochają Cie roślinki. Przecudne te tulipany to nic, że się wymieszały z innymi , to dodaje życia w ogrodzie. Przypadek, czasami jest całkiem wskazany ;:306
Rabatki Twoje zachwycają, już chcciałam wiosny, ale po Twoich fotkach, krzycze o wiosnę ! ;:303 .
Agnieszko, jaką masz tawułkę, co Ci kwitnie białymi kwiatuszkami ? pamiętasz nazwę ? Ja planuje w tym roku kupić różne tawuły i własnie coś w podobie Twojej... I drzewka owocowe zachwycają, co to za drzewa z tak fantastycznymi wiosennymi kwiatami ?

Twoja córcia, to sliczny słodziaszek, życzę Jej dużo zdrówka. Nie dajcie się tej paskudnej grypie ;:14 A z tulipanami koniecznie trzeba powtórzyć sesję zdjęciową, to piękna pamiatka.
Miłego weekendu Ci życzę :wit
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Po takim podsumowaniu to tytuł wątku wypadało by zmienić :D np.na "Ale mi urosło" ;:oj
Awatar użytkownika
AguJa
500p
500p
Posty: 570
Od: 28 lip 2015, o 22:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: LUBELSKIE

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Witajcie :wit

Za oknem trochę śniegu, niestety dodatnia temp :( Szkoda! Biały puszek przykrywa wszystkie brzydkie szarości...

Mała lepiej już się czuje, ale trzymam ją jeszcze w domu.. sanki na działce aż się proszą o jeżdżenie... niestety.. muszą poczekać.

agniesz-ka ja też mam słabość do takich widoków bosych stópek i zawsze się rozczulam ;) w tamten dzień z którego jest to zdjęcie mała biegała po wąwozie za ogromnymi bańkami mydlanymi.. dopiero słodkie widoki :)

Ostróżka rzeczywiście podczas kwitnienia jest jak neon i wyróżnia się z daleka. Powtarza kwitnienie i rośnie u mnie trzeci rok. Kupiłam ją na targu więc nie wiem jaka to odmiana.

iwwa jak przejrzałam zrzucone z telefonu zdjęcia to stwierdziłam, że muszę je tu wrzucić! Już zapomniałam jak piękna i kolorowa była wiosna.. ale i lato dało kolorami po oczach!
Niestety nie powiem teraz co to za tawuła, jeśli zachowała się etykieta na krzaczku to sprawdzę jak pojadę na działkę :)
Kwitnące owocowe to jabłoń i grusza, oraz rajska jabłoń Everest.. fantastyczna! Teraz oblepiona czerwono-pomarańczowymi owocami z daleka jakby drzewko płonęło!

Obrazek

Dziękuję za miłe słowa o "słodziaku" :) wyściskam ją :)

bejka1970 jeśli dobrnę do następnej części to chyba nie będzie wyjścia.. trzeba będzie pomyśleć nad zmianą tytułu ;)

....tymczasem minione lato.....


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogród? Tak! Niecierpliwie czekam aż urośnie... AguJa

Post »

Aga ale cudne róże pokazałaś. A ta czerwona na pergoli ;:oj śliczności. Co to za róża ?
Lato widzę również zjawiskowe, jak i wiosna. Duzopracy włożonej w ogród, ale jaki rezultat, ho, ho. Pięknie Ci wszystko rośnie i zdrowo.
Masz zieloną rękę , jak nic ;:333
Tawułką się nie przejmuj, będę "studiować" wszystkie odmiany, to pewnie Twoją znajdę ...
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”