W moim ogrodzie - reniazt cz.1

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
77malinka
200p
200p
Posty: 385
Od: 17 maja 2007, o 20:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: dolnośląskie

Post »

Reniu, ładnie u ciebie; śliczne roślinki i te schodki, i kaskada... Odwaliłaś kawał porządnej roboty. Z tego co piszesz, rozumiem, ze trzeba było wymienic całą ziemię!
Będę czekała na fotki całego ogrodu.
Storczyki też masz śliczne!
Pozdrawiam, Małgosia
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Dzięki Małgosia. Wiesz z ta ziemią, to nie jest tak i dlatego teraz pokutujemy. Częśc została nawiozona szczegołnie na skarpy - taka tęższa a część pozostała taka piaszczysta i dlatego między innymi w głownej części ogrodu jesienią wypaliłam trawnik, który tylko przerastały chwasty i na wiosnę będziemy to przerabiać to znaczy chcemy zasiać nowy trawnik.
Pozdrawiam
renia
Awatar użytkownika
Karolcia
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 4926
Od: 17 paź 2007, o 15:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Post »

Reniu, na początku dech mi zaparło jak zobaczyłam ognik na 2 zdjęciu. Ja niestety nie mogę się pochwalić takimi pięknymi okazami. Wprawdzie mam jednego ognika, rośnie jak na drożdżach ale nie kwitnie. Przesadziłam go jesienią, jak przeżyje to zobaczymy co z tego przesadzania wyszło.
Drugi raz zaparło mi dech jak zobaczyłam oczko. Muszę się przyznać że nie przepadam za takimi "sztucznymi rzeczami", wolę naturalne zbiorniki. Jednak są takie oczka które mi się naprawdę podobają i wtedy o tym piszę.
Twoje jest bardzo ładne, fajnie to wymyśliłaś.
Reniu wiele fajnych pomysłów zrealizowałaś w swoim ogrodzie. Podoba mi się, pozdrawiam Magda :P
Pozdrawiam Magda :)
Awatar użytkownika
tulipanka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 5991
Od: 20 kwie 2007, o 12:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: świętokrzyskie

Post »

Bardzo pomysłowy ten kącik zimowy w domu. Jeszcze nigdzie czegoś podobnego nie widziałam :wink:
Awatar użytkownika
chatte
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 15082
Od: 19 paź 2006, o 08:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Post »

Twój domowy ogród jest kapitalny! Nie przyszłoby mi nawet do głowy, ze mozna takie oczko w domu zrobić :D Ale najbardziej podoba mi się pergola! Co sie po niej wspina?
Po tym co juz widziałam, po prostu nie mogę się doczekać zdjęć, ukazujących większe fragmenty Twojego ogrodu, na których będzie mozna zobaczyć te tarasy i usytuowanie wśród nich oczka z całą kaskadą ;:49 Masz cudownie i w domu i na zewnątrz!
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Iza - po pergoli wspina się "scindapsus" - to taki dość popularny domowy kwiatek pnący - o dość dużych sercowatych liściach, on jest taki łatwy w uprawie i prosty do rozmnożenia. Pewnie go znasz, tylko może niezbyt wyraźnie widać na zdjęciach. Ale widać go dobrze na tym, co teraz ci załączę.
Obrazek
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Post »

Reiu dzięki za odpowiedż zapamiętam nazwę penstemony i wiosną poszukam. Opisałaś je tak zachęcająco, że skuszę się na wiele kolorów.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

A teraz, skoro tak często szaro i wcześnie ciemno na zewnątrz - warto czasmi obejrzeć zdjęcia kwiatów kwitnących wiosną. Zamieszczam kilka fotek - jak wyglądały u mnie skalniaki ostatniej wiosny. ;:114
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
andriu53
1000p
1000p
Posty: 1591
Od: 6 maja 2007, o 10:22
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie

Post »

Witaj Reniu ! Masz ogród jak z bajki .Jest piękny . Ogniki są cudowne i w ogóle wszystkie kwiaty masz ładne . Często zaglądam do Ciebie , bo jest na co popatrzeć .Możesz być dumna ze swojej pracy ;:11
Pozdrawiamy - Zosia i Jędruś!!!
Spis wątków
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Reniu :!: Szczerze Cię podziwiam za Twoje dokonania :oops: Masz wspaniale skomponowany ogród, byłam pewna że jego powierzchnia jest dużo większa, myślę że to sprawa dobrego zagospodarowania przestrzeni :wink: Powiedz czy projektowałaś go wcześniej, czy działałaś spontanicznie :oops: , bo efekt końcowy jest powalający ;:84
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Awatar użytkownika
reniazt
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1857
Od: 6 wrz 2007, o 20:42
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Post »

piku- zupełnie szczerze - działałam na "żywioł" - pierwsze co pamiętam to po ukształtowaniu każdej ze skarp zabezpieczaliśmy je kamieniami - oczywiście z moim M ( bo ze mnie trochę słaba osoba - a było co dzwigać). Pamiętam jak cieszyłam sie suchym murkiem z tymi schodkami. Bo na początku to każda rzecz cieszy, a potem to wiadomo staje się to normalką.
Jezu wy tak podziwiacie, a mnie diabli biorą - bo jeszcze na samym dole nie mam wykończonego placu, nie ma trwanika. I czeka mnie sporo pracy na wiosnę z tym trawnikiem chcę sęe wreszcie uporać - ale tak szczerze poza tym, że wypaliłam starą trawę Randapem (chyba pisze się tę nazwe troche inaczje) - nie wiem jak sie do tego zabrać. Byłabym bardzo wdzięczna każdemu za radę w tym temacie. Cholernie mnie to przerasta.
Awatar użytkownika
piku
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 1948
Od: 12 lip 2007, o 13:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk / Podkarpacie

Post »

Bardzo mnie to cieszy, żę masz zamiar tworzyć nadal, więc na wiosnę będziemy mieli znowu co podziwiać :oops: A ja mam jeszcze jedno pytanko, czy suche murki umacniałaś ziemią czy gliną, a może jeszcze inaczej :?: A jak masz jakiś problem to się nie zastanawiaj- wrzucaj go na forum, tu życzliwi ludzie zawsze służą radą :P
pozdrawiam Wiesia :wit
ogród / siedlisko / sukulenty / inne roślinki
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”