Mój Raj cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witam w ten miły wieczór,jestem zadowolona ,bo jest jeszcze ciepło,deszczyk popaduje.nie trzeba podlewać,w ogródku mam kolorowo i jesieni jeszcze nie wypatruję :heja

Ewuniu tej lilii różowej nakrapianej dobrze że nie wyrzuciłam jak mi ktoś radził na Forum,w zeszłym roku zamiast kropek miała mazaje prawdopodobnie miała wirusa ,w tym roku po przesadzeniu , po wirusie nie było śladu,nieraz nie warto słuchać innych,szkoda mi było jej wyrzucić i proszę jak mi się odwdzięczyła, nawet choroby się pozbyła ;:306 nazwy jej nie znam niestety
Wanilka w tym roku pięknie pozuje w ogrodzie,
w ciągu pięciu lat to już nasz drugi dyplom,aż mi głupio :oops:

Dorotko hortensje na razie ładnie się trzymają,są u nas drugi rok oprócz Wanilki ona jest dłużej,o dziwo nawet wszystkie ogrodowe mi kwitną,hortensje przetrzymały u mnie upały bo jabłonka daje im cień :wit

Alu dziękuję ;:196 załącznikiem był worek nawozu do ogrodu,po części oficjalnej była zabawa i bony w kwocie 60 zł na konsumpcję, bawiliśmy się świetnie, rodzinnie :tan

Sabinko dziękuję za gratulacje,wiesz niektórzy zazdroszczą i obgadują,ale ja się tym nie przejmuję mam swój raj i chętnie zapraszam do siebie,nawet tych ciekawskich,żeby mieli później o czym gadać, ;:162
mówisz o wsadzaniu lilii jesienią,zamówiłam w tym roku drzewiastą i trąbkową,najgorzej że planuję je posadzić po daliach a wiadomo jak długo one kwitną ,w związku z tym nie wiem czy moje cebule zdążą zadomowić się przed zimą,mam zamiar dokupić jeszcze orientalne ale to chyba już na wiosnę :wit

jeżówka ciągle kwitnie




Obrazek

ostatnie kwiatki clematisów


Obrazek

Obrazek

Obrazek

drugie kwitnienie laurowiśni



Obrazek

budlei obcinałam przekwitnięte kwiatostany i wciąż jeszcze kwitnie

Obrazek

dwa moje rozchodniki


Obrazek

Obrazek

na dalie coraz bardziej brakuje mi miejsca ,nie wiem co będzie za rok z nimi ,chyba pójdą do doniczek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hortensjom ma się na długie kwitnienie i za to je kocham ,są jak dla mnie bez problemowe , mają ogromne kwiaty widoczne z daleka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakwitła jeszcze hosta



Obrazek

a to już bukiet na zimę,pozdrawiam wszystkich serdecznie i wielkie ukłony dla tych co mnie odwiedzają ;:180 ;:180 ;:180




Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko gratulacje, ;:196 należy wam się uznanie, pięknie prowadzicie działkę. Hortensje dorodne, dalie w pięknych kolorach i moje ulubione rozchodniki. ;:oj
Lukaasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 wrz 2015, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witam,ale tu kolorowo :D
Śliczny jest Wasz dom, niedawno kupiłem działkę i jest jeden problem bo moja chatka nie nadaje się nawet do przebywania
w niej choć przez chwilę :( Mam pytanie,jak duże są to koszta zbudowania takiego domu? Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko dobrze, że wpadłaś to zaczęłam drążyć i okazało się, że wątek jest :D Ślicznie u Ciebie a raczej u Was bo nagroda wspólna i zasłużona...Gratuluję ;:4 Cudowna wędzarnia ;:333 ale zastanawia mnie ta siatka na tunelu, czy to normalna metalowa ? napisz coś proszę, bo pierwszy raz się spotykam ;:180
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7829
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko masz bardzo piękne hortensje ;:333 Cały Wasz ogródeczek pięknie wygląda ;:108
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko ja się zachwycam Twoimi hortensjami. Piękne . Widzę,że dalie też lubisz i sadzisz. ;:215
W nagrodę dobry i nawóz. ;:108 A zabawa to też miłe . Zawsze to jakaś odskocznia . :wit
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witam wieczorkiem,nareszcie mogłam usiąść,do owocowych przetworów doszły teraz grzybki ,
czas grzybobrania

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Alu hortensje są teraz w moim ogrodzie silnym akcentem,kwitną długo i jeszcze zmieniają kolory,warto je mieć.Dalie mam co roku ,tylko jest problem jak przychodzi czas sadzenia ,to wszystko pozajmowane,chyba na drugi rok wylądują w doniczkach,
miła to była dla nas odskocznia z tym wręczeniem dyplomu :wit

Alu31 dziękuję ,cieszę się że nasza działeczka innym też się podoba,zdróweczka :wit

Marysiu witam Cię serdecznie, co do siatki jest to siatka rybacka,na jej końcach przyczepione są butelki z wodą,ma to za zadanie wzmocnić tunel przed silnymi wiatrami,jak na razie z dobrym skutkiem :wit

Witam Cię Lukaszu raczej nie nazwałabym naszej altanki domem,dom to szumnie powiedziane,
powiem szczerze zbudowanie takiej altanki trochę grosza kosztuje ,budowaliśmy ją stopniowo ,myślę że na początek trzeba mieć około 8 tys.
dziękuję za pochwały :wit

Soniu dzięki za gratulacje,takie wyróżnienie mobilizuje,wstąpiła w nas większa ochota do pracy,obecnie nie poznaję samą siebie,po pracy szybciutko na działkę ,tam zapominam o wszystkich stresach i o smutkach jakie mam w pracy ,ta działka pozwala mi regenerować siły ;:196

szczególnie jak patrzę na moje kwiatki

róże w tym roku lepiej kwitną teraz niż na początku lata






Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dorzucę jeszcze kilka domowych,też cieszą moje oczy



Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

całuski na dobranoc ;:196
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Lukaasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 wrz 2015, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój Raj cz. V

Post »

W porównaniu Twojej altanki z moją, to Twoja nie jest domem tylko rezydencją :D
Ja dopiero zaczynam przygodę z działką i młody jak na działkowicza jestem :wink:
Twój domek mnie strasznie się podoba i coś w tym stylu zrobię :D
Za wybudowanie podobnego lub z drewna to u mnie biorą ponad 15 tys. więc wiadomo,że sam zrobię :D
Pozdrawiam
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko,cieszę się bardzo z Twojego dyplomu i gratuluję,to jest wielkie docenienie za pracę i trud włożony w ogród,należy się Wam ,bo ogród piękny, dalie masz cudowne i taka ilość pięknych róż,a grzybki muszę pokazać mężowi jak przyjedzie z pracy,bo obydwoje jesteśmy grzybiarzami i też na nie czekamy ,ale u nas może będą później ,bo chyba bardziej nam dosuszyło,aż się buzia do nich uśmiecha,pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:196
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Łukaszu masz na imię jak mój najmłodszy syn ,podziwiam Cię za zainteresowanie ogrodnictwem w młodym wieku,młodzi działkowicze są też na moim terenie,tylko że oni mają raczej działeczki rekreacyjne,ciekawa jestem Twoich planów,to już wiem że będziesz budował altankę,a co jeszcze będzie,
mój małżonek dużo przy altance sam robił,domek postawiła firma,taras i przybudówkę zrobił sam ,sam też wykopał fundamenty,wędzarka to też jego dzieło,
życzę powodzenia w spełnianiu swoich marzeń

a to dla Ciebie nasz domek z każdej strony


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Martuś cieszę się z naszego ogrodu ,urządzam go po swojemu,jak podoba się jeszcze innym ,to jestem w pełni usatysfakcjonowana , dzięki za pochwały dalii i róż ;:196
grzybków u nas jest zatrzęsienie , ja nie chodzę bo nie mam kiedy,teraz pracowałam dwa tygodnie pod rząd ,bo moja zmienniczka pojechała na wczasy,na razie robię słoiczki z grzybkami i suszę ,
mam nadzieję że też u Ciebie pojawią się grzybki i pozbierasz sobie, u nas na razie same podgrzybki i kilka prawdziwków,czekam jeszcze na kanie i opieńki :wit



Mam problem z trawką na rabacie,nie wiem jak się nazywa dostałam ją od koleżanki z forum,
psuje mi cały wizerunek,specjalnie położyłam pod spód włókninę i wysypałam grys,nie spodziewałam się że będzie taka silna,przerasta i panoszy się na całej rabacie ,wrasta w inne rośliny,tragedia,nie wiem co robić,może poradzicie ,ze złości wycięłam ją w pień ,wiem że to nic nie da i na wiosnę znowu powyrasta,myślałam żeby potraktować ją randapem ,tylko obawiam się że zniszczę też inne roślinki,jestem załamana
zobaczcie zdjęcia władczyni


Obrazek

a teraz po wycięciu i tak bym chciała żeby było


Obrazek


może ktoś ma jakiś pomysł :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11531
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko róże jeszcze pięknie ci kwitną. ;:oj Trawa to chyba jakaś turzyca. Jak ma rozłogi, to tylko dokładne wykopanie pozwoli się jej pozbyć. Wtedy musiałabyś wykopywać inne rośliny. Ja bym jednak zaryzykowała i pędzelkiem pomalowała randapem liście trawy. Jak dostanie się tylko do jej korzeni, nie powinno nic się stać pozostałym. Już taki eksperyment robiłam, należy tylko uważać, żeby nie pochlapać niczego obok.
Lukaasz
0p - Nowonarodzony
0p - Nowonarodzony
Posty: 6
Od: 16 wrz 2015, o 08:07
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Na moich działkach jestem najmłodszy :) Jak się mieszka w bloku w mieście to chce się czasem pobyć na tzw łonie natury :) a taka działka to też trochę intymności na powietrzu taki swój kąt. Znajomych i rodzinę można zaprosić na grilla, opalanie czy na basen he he :D i z czasem będzie tam mały kącik do zabaw dla mojego dziecka :)
Polowałem na działkę w tej okolicy od dawna i jak trafiła się okazja to od razu kupiłem (cena była jeszcze promocyjna ).
Bardzo dużo ludzi mi pomaga doradza itp sąsiadki chcą mi dawać jakieś kwiatki do sadzenia ( co nazw nawet nie potrafię zapamiętać :wink: ) ale na razie muszę teren wyrównać i żywopłot zasadzić i postawić domek w następnym roku, bo w tym brak kasy (ale materiały już zbieram :D . 90% prac chcę zrobić sam (tzn z tatą i bratem ...) i wiem,że dam radę :!: :)

Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Michasia1
200p
200p
Posty: 496
Od: 6 lis 2014, o 22:03
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Mój Raj cz. ajpięk

Post »

Witaj
Piękne lilie i róże a jesienna odsłona ogrodu zachwyca. Wydaj mi się, że ogrody najefektowniej wyglądają jesienią. Jakby natura chciała wynagrodzić nam niedostatek ciepła i słoneczka :D
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”