Mój Raj cz. V

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
alicjad31
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7819
Od: 28 lip 2013, o 20:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko :wit
Widzę ,że u Ciebie nic nie jest popalone ,wszystko ładnie się prezentuje .
Ja na szczęście nie podlewam bo mimo tej pogody ziemia w miarę wilgotną tylko te co mają krótkie korzonki mogły ucierpieć .
Moim roślinom zaszkodziły ślimaki i gorące słońce i właśnie przez to mam duże straty liście normalnie są ususzone . :(
Pięknego dnia i zdrówka życzę ;:3
Pozdrawiam Alicja
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko,
na tak niewielkiej przestrzeni zgromadziłeś ogromną ilość przepięknych kolekcji roślinności ;:108
Lilie, żurawki, jeżówki, hortensje, róże... cudnie ;:215
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko ogród soczyście zielony i pełen kolorów. ;:oj Róże w kroplach cudne i fioletowe astry wyjątkowo mi się spodobały. Hortensje ślicznie się przebarwiają, nie ususzone. ;:215
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko,super ,że u Ciebie popadało,u mnie nic nie ma deszczu ,niby się chmurzy dookoła i tyle ,wieją wstrętne wiatry i jeszcze bardziej wysuszają rośliny, więc podlewam dalej ,dzisiaj pojechałam do lasu zobaczyć czy są już rydze ,ale nic nie ma ,chociaż w lesie było mokro ,może lada dzień się pokażą ,mam pół godziny drogi samochodem na te rydze to będę zaglądać ,wszystkie zapasy rydzowe się skończyły,Twój ogródek jest uroczy,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:168
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Grażynko. ;:196
Ogród piękny, rośliny rosną jak szalone. ;:333
Berberysy, to moja stara miłość, która przetrwała różne fascynacje ogrodowe.
Serdeczności zostawiam. ;:167
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Alu na aurę nie mamy wpływu,musimy pogodzić się z takim stanem jaki jest, u nas od czasu do czasu przez lato popadało,jeśli w ciągu dwóch dni nie spadł deszczyk,to ja w czasie tych upałów wieczorkami podlewałam całą działkę ,obecnie nie podlewam ,bo co rusz popaduje,no i dobrze ,poletko po ogórkach dzisiaj pokryłam kompostem ,ziemię wymieszałam i posadziłam truskawki :wit

Witaj Zuziu w moim skromnym raju,w ciągu pięciu lat dorobiłam się trochę roślinek i kwiatków,ale jeszcze by się chciało ,tylko ogródek nie z gumy,i tak mąż po długich namowach oddał kawałek trawnika i będę tworzyć nową rabatę ,doniczkowe koniecznie przed zimą muszą się znaleźc w ziemi :wit

Soniu jestem dumna że udało mi się utrzymać ogród w dobrej kondycji,bardzo Ci dziękuję za pochwały ,teraz jak się ochłodziło nabrałam ochoty do dalszej pracy w ogrodzie,chcąc żeby było normalnie trzeba się narobić,dobrze że ta praca jest dostrzeżona i w tym roku skromnie mówiąc dostaliśmy wyróżnienie za wzorową działkę :wit

Matuś i mój mąż też czeka na grzybki ,bo jest zapalonym grzybiarzem ,u nas ostatni pada co dziennie ,być może jeszcze grzybków pojemy,
dzisiaj jak przygotowywałam zagon na truskawki było mięciutko,lubię robić w takiej ziemi,wyrwałam też część buraczków i teraz właśnie się gotują,spokojnej nocki :wit

a to nagroda za naszą pracę na działce,głupio tak się chwalić bo nie robimy tego na pokaz tylko dla satysfakcji ,mamy z tego korzyści i przyjemność



Obrazek


metamorfoza mojej Wanilki ,w tym roku robi to wspaniale,jestem nią zachwycona :tan




Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witaj Dorotko, lubię też berberysy ze względu na ich kolory,na rabatach ładnie się prezentują.mam dwie miniaturki i jeden normalny,więcej nie było by gdzie wsadzić,pozdrawiam Cię serdecznie :wit
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
ewunia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5092
Od: 1 lis 2012, o 15:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Mój Raj cz. V

Post »

:wit
Przecudny liliowy wstęp, a te nakrapiane to ;:167 może znasz ich nazwy?
A jak kolorowo u Ciebie ;:138
Wanilka przecudną metamorfozę przechodzi ;:224
Gratuluję dyplomu ;:63
Awatar użytkownika
dorkow0
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2616
Od: 17 sty 2013, o 22:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Hortensja cudnej urody, Grażynko, aż się napatrzyć nie mogę. ;:138
Moje w tym roku kiepskiej urody, ale sucho miały, to pewnie dlatego.
Wśród Sosen... Buków... Kotów...
Część 1Część 2
Dorota
Awatar użytkownika
Biedronka641
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5724
Od: 5 cze 2012, o 17:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko gratuluje dyplomu. Jakie to miłe docenienie i w pełni zasłużone. ;:138 A załącznika nie przyznali? Piękna ta Twoja Wanilka. Mojej nawet nie pokazuje, bo taka nijaka.
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko, ogromne gratulacje ;:63 ;:215
Pytałąś o to kiedy wsadzam lilie. Otóż ostatnio wypróbowywałam sadzenie jesienne i wiosenne, więc mam porównanie. Jesienne ma chyba więcej pluów. Nie licząc ciągłych obaw o przezimowanie rośliny wyglądały zdecydowanie lepiej, były wyższe od tych sadzonych wiosną i miały większe kwiaty. Wiadomo z biegiem czasu wszystko się wyrówna, ale ten pierwszy rok widać różnice ;:108
Awatar użytkownika
gracha
1000p
1000p
Posty: 4328
Od: 23 maja 2012, o 21:49
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Witam w ten miły wieczór,jestem zadowolona ,bo jest jeszcze ciepło,deszczyk popaduje.nie trzeba podlewać,w ogródku mam kolorowo i jesieni jeszcze nie wypatruję :heja

Ewuniu tej lilii różowej nakrapianej dobrze że nie wyrzuciłam jak mi ktoś radził na Forum,w zeszłym roku zamiast kropek miała mazaje prawdopodobnie miała wirusa ,w tym roku po przesadzeniu , po wirusie nie było śladu,nieraz nie warto słuchać innych,szkoda mi było jej wyrzucić i proszę jak mi się odwdzięczyła, nawet choroby się pozbyła ;:306 nazwy jej nie znam niestety
Wanilka w tym roku pięknie pozuje w ogrodzie,
w ciągu pięciu lat to już nasz drugi dyplom,aż mi głupio :oops:

Dorotko hortensje na razie ładnie się trzymają,są u nas drugi rok oprócz Wanilki ona jest dłużej,o dziwo nawet wszystkie ogrodowe mi kwitną,hortensje przetrzymały u mnie upały bo jabłonka daje im cień :wit

Alu dziękuję ;:196 załącznikiem był worek nawozu do ogrodu,po części oficjalnej była zabawa i bony w kwocie 60 zł na konsumpcję, bawiliśmy się świetnie, rodzinnie :tan

Sabinko dziękuję za gratulacje,wiesz niektórzy zazdroszczą i obgadują,ale ja się tym nie przejmuję mam swój raj i chętnie zapraszam do siebie,nawet tych ciekawskich,żeby mieli później o czym gadać, ;:162
mówisz o wsadzaniu lilii jesienią,zamówiłam w tym roku drzewiastą i trąbkową,najgorzej że planuję je posadzić po daliach a wiadomo jak długo one kwitną ,w związku z tym nie wiem czy moje cebule zdążą zadomowić się przed zimą,mam zamiar dokupić jeszcze orientalne ale to chyba już na wiosnę :wit

jeżówka ciągle kwitnie




Obrazek

ostatnie kwiatki clematisów


Obrazek

Obrazek

Obrazek

drugie kwitnienie laurowiśni



Obrazek

budlei obcinałam przekwitnięte kwiatostany i wciąż jeszcze kwitnie

Obrazek

dwa moje rozchodniki


Obrazek

Obrazek

na dalie coraz bardziej brakuje mi miejsca ,nie wiem co będzie za rok z nimi ,chyba pójdą do doniczek



Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

hortensjom ma się na długie kwitnienie i za to je kocham ,są jak dla mnie bez problemowe , mają ogromne kwiaty widoczne z daleka

Obrazek

Obrazek

Obrazek

zakwitła jeszcze hosta



Obrazek

a to już bukiet na zimę,pozdrawiam wszystkich serdecznie i wielkie ukłony dla tych co mnie odwiedzają ;:180 ;:180 ;:180




Obrazek
Pozdrawiam Gracha
Mój Raj cz.5
Moje wątki
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Mój Raj cz. V

Post »

Grażynko gratulacje, ;:196 należy wam się uznanie, pięknie prowadzicie działkę. Hortensje dorodne, dalie w pięknych kolorach i moje ulubione rozchodniki. ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”