Ogród Ignis05 część 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysieńko, śliczne masz chryzantemki a królewny też się nie poddają, do tego zwiewne trawy, filuternie kołyszące się na wietrze. ;:433 ;:433
Mam nadzieję, że zdrówko Ci dopisuje a myśli zaprzątnięte tylko miłymi przygotowaniami do Świąt. :tan ;:cm
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Cudne masz chryzantemy,m one też na te porę roku są nie zastąpione. Kiedyś je nie doceniałam , teraz kocham , bo właśnie teraz kwitną. Czasem przynoszę z cmentarza i jedne długo rosną inne umierają , ale jeden rok zawsze kwitną :wink: A trawy dopiero w tym roku posadziłam kilka, na razie oglądam ich urodę u innych :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam :wit

Już pierwszy przymrozek trafił się nam w listopadzie.
Pobielona trawa, polukrowane płatki róż i ostatnie listki na roślinach wystraszyły mnie i od razu wzięłam się za kopczykowanie.
Bałam się , że mi ziemia kompostowa zamarznie. A i tak musiałam dokupić korę do kopczyków, bo mi tego kompostu zabrakło.
W poniedziałek rano był już śnieg, na razie niedużo. Teraz już mamy cieplej i znowu jest taka jesienna szaruga.
Teraz czas pomyśleć i przygotowaniach do świąt.

Stasiu ;:196
Większość chryzantem już wycięłam. Przy takiej zmiennej pogodzie ich kwiaty całkiem zbrązowiały.
Trawki powiązałam i one jeszcze się bujają.
Ogród jako tako ogarnięty to i znalazł się czas na lekturę.
Zdrowie w normie, jak już kiedyś pisałam "odpowiednio do wieku" . :uszy

Obrazek

Obrazek

Karolinko ;:196
Też w czasie Wszystkich Świętych, kiedy pojawia się sporo wspaniale podpędzonych chryzantem mam ochotę kupić
sobie coś do ogrodu. I wiesz, często kończy się to tylko zamiarem, bo nie umiem się zdecydować, które podobają mi się najbardziej. ;:306
Na trawy też późno się zdecydowałam i muszę poczekać, żeby mi się rozrosły.
A w tym roku, to już jakiś amok mnie dopadł, bo, co kupiłam trawkę , to okazywało się , że to wciąż ta sama, co kupowana wcześniej. :lol:

Obrazek

Obrazek

Mało coś ludzie piszą. Mnie też jakiś marazm dopadł.
To przynajmniej jeszcze trochę fotek pokażę. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miłego tygodnia :wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Cześć, Krysiu!
O ile przywalonych śniegiem ogrodów nie lubię, bo gubią głębię, to takie okryte szronem uwielbiam. Nabierają jakiegoś nieziemskiego uroku. Jakby się unosiły w powietrzu... Napatrzeć się nie można na każdy listek obrysowany białą kreską, puchate trawki, a już kłosowce oszronione to absolutne cudo ;:oj. Lubię też ten cieniutki lód na wodzie, taki pomarszczony.
Że też mnie to wspaniałe zjawisko ciągle pomija ;:145.
Zielone pokoje ciągle zielone ;:218, niczego nie ma potrzeby okrywać. Ot, ciepły grudzień...
Mało coś ludziska piszą, racja, mam nadzieję, że to się odmieni, bo inaczej... kicha z forum ;:222.

Pozdrawiam bardzo serdecznie, buźka - Jagi
Awatar użytkownika
Annes 77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11687
Od: 6 maja 2008, o 19:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubuskie

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu na pierwszej fotce róża zmrożona ma sporo pąków,co to za jedna?
Obrazki z Twojego ogrodu zachwycające,mrozik potrafi zrobić klimat ;:333 U mnie jeszcze nie było poniżej -5,więc czekam.
Trochę się obawiam,żebym zdążyła z kopcami,też mam mało ziemi kompostowej.Najwyżej co bardziej wrażliwe okryję,a kilkuletnie zostawię i na wiosnę się okaże,które nie boją się mrozów.
Prześwietlone słońcem rośliny w Twoim otoczeniu to piękna sceneria,kłosowiec przyciąga wzrok ;:108

Buziaki popatrzę jeszcze chwilkę ;:167
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu :wit . Wydaje mi się, że każdy z nas ma obecnie chwilową pauzę w forum . Może chcemy odpocząć nieco od ogrodów ?? W sumie ogrodnik też człowiek :wink: . Bardzo ładne zdjęcia pokazałaś. Oczko skute delikatnym lodem bardzo malowniczo wygląda ;:215 . Oszronione rośliny są bardzo fotogeniczne ;:108 . Kłosowiec w blasku słońca śliczny ;:138 . Domek świetnie wpisał się w otoczenie, brawo ;:215 . Pozdrawiam i spokojnego dnia życzę bo u mnie mało głowy nie urwie ;:222 .
Awatar użytkownika
Lisica
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1430
Od: 19 lut 2013, o 19:27
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Gdańsk i Ziemia Kaszubska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj Krysiu!

Cudowny jest Twój śpiący ogród w szronowej poświacie. Widzę go w swoim wymarzonym kalendarzu z najpiękniejszymi ogrodami naszego FO. Może byłabyś "Miss Grudnia"? albo czerwca, gdy kwitnie burza róż?
Mój ogród też już śpi, na ostatnią chwilę zdążyłam przysypać rozy przed nadejściem mrozu.

Nawet nie wiesz jak się cieszę, że udało mi się wykręcić z wyjazdu do Chin. I tak z trudem opędzam wszystkie sprawy i obowiązki, a jak w tym wszystkim miałaby wyglądać 3-miesięczna nieobecność?!

Pozdrawiam serdecznie ;:167
Lisica
"Tylko błękit wciąga nas..."
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witam w nowym roku. :wit

Wszystkim zielono zakręconym życzę w tym roku pięknych i bujnie kwitnących roślin, pogody przyjaznej ogrodom i ogrodnikom oraz pełnej satysfakcji z wszelkich ogrodowych poczynań. A do tego dużo sił i zdrowia, żeby praca w ogrodach była lekka, przyjemna i dawała zadowolenie.

Ostatni miesiąc poprzedniego roku upłynął bez śniegu i przy niewielkich przymrozkach.
I taki też był początek nowego roku.
Dopiero dzisiaj zaczął leciutko sypać śnieg.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pod choinką znalazłam taką oto machinę do zbierania liści z trawnika. :tan

Obrazek

Do karmnika ochoczo przylatują różne ptaki. I tylko czasami przeganiam jednego kocura, który dość regularnie też tu zagląda.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

CDN........
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Krysiu, ogród prezentuje się wspaniale. Myślę, że zima w końcu sobie o nas przypomniała i zostanie na dłużej. Ptaki zawsze ściągają drapieżniki. Jednak myślę, że kocur im niestraszny, przynajmniej w karmniku. Testowałaś już maszynę do zbierania liści?
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Jak zawsze w styczniu, kiedy ogród raczej śpi, cieszą kwitnące rośliny domowe.
Niezawodne storczyki, zawsze któryś kwitnie a już idą następne pędy kwiatowe pozostałych.

Obrazek

Tym razem zakwitł grudnik o takich białych kwiatkach, ten z różowymi już zdążył przekwitnąć w listopadzie.

Obrazek

Obrazek

Wyjątkowo dopisały wszystkie hipeastrum.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno czerwone ma nawet dwa pędy kwiatowe.

Obrazek Obrazek

I jeszcze hiacynt dla solenizanta.

Obrazek


A tak jeszcze niedawno wyglądał styczniowy ogród.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Około świąteczno-noworoczne zawirowania skutecznie odciągnęły mnie od forum.
Przepraszam, że dopiero teraz odpowiem na Wasze miłe wpisy.

Witaj Jagódko ;:196

Dobrze wspominam tę niemal angielską zimę bez hałd śniegu przy temperaturach około zera.
Jednak teraz temperatura spadła i już przyda się lekka kołderka śniegowa.
Takie opady, jak teraz widzę za oknem, to chyba zapowiedź całkiem pokaźnych hałd.
A już zaczynałam się martwić, bo ostatnio miałam wrażenie, że rośliny będą miały za sucho i mroźno.
Mam jednak nadzieję, że opady deszczu w poprzednim sezonie dobrze wpłyną na nasze rośliny.

Teraz powoli dnia przybywa i już niektórzy coś sieją.
Chyba też wszystkim wróci ochota, by popisać na forum. ;:215
Powodzenia w nowym roku i miłego dnia. ;:3

Aniu Annes 77 ;:196

Ta róża to Hansestadt Rostock. Niestety , wiele róż pozostało już z takimi zamrożonymi pąkami.
Nie ścinałam ich do wazonu, bo najczęściej te pąki i tak w domu nie rozkwitają a takie zamrożone zdobią ogród.
Mam nadzieję, że udało Ci się zabezpieczyć swoje rośliny. Sama zrobiłam to wcześniej ale też nie za porządnie.
Miałam swój kompost a i tak musiałam dokupić materiał na kopczyki.
Pomyślałam, że co przetrwa to będzie a pozostałe może zrobią miejsce na nowe . :roll:

Ewelinko ;:196

Tym razem pauza trochę się mi wydłużyła. ;:131
Ale już jestem i postaram się pisać częściej.
Masz rację, ogrodnik też człowiek i trzeba teraz ładować akumulatory na wiosenne prace .
Tobie również ślę serdeczne pozdrowienia i życzę miłego oczekiwania na wiosnę. ;:3

Witaj Lisico ;:196

Miło mi czytać takie pochwały dla mojego ogrodu. ;:oj
Jednak myślę, że sporo jest ogrodów piękniejszych i takich, gdzie rośliny kwitną bujniej.
Kiedyś już na forum był tworzony taki kalendarz.
Myślę , że i Twój ogród mógłby wypełnić wiele miesięcy w takim kalendarzu. ;:215
Powodzenia w nowym roku i miłego dnia ;:3


Witaj Madziu ;:196
Chyba dobrze, że w końcu śnieg przykryje nasze rośliny, bo już zaczynałam się martwić, że jest im za sucho i za zimno.
Oczywiście , że testowałam już zbieracz do liści.
Było to akurat po okresie intensywnych wiatrów, kiedy sporo liści wywiało jeszcze z rabat.
Całkiem dobrze się sprawił.

:wit
JagiS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5044
Od: 8 kwie 2012, o 14:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj, Krysiu!
Teraz najlepiej widać jak ogród zimą "robią" iglaki ;:oj. Bez nich wyglądałby jak nieużytek lub orne pole ;:218.
Masz malowniczo umieszczony karmnik. Bardzo mi się podoba cała jego konstrukcja. I jakie ptaki go odwiedzają :oj. Sójka, dzięcioł i (czyżby?) grubodziób, że drobiazgu nie wspomnę.
Generalny wygląd ogrodu - SUPER ;:333.

Serdeczne Noworoczne buziaki - ;:196 Jagi

PS. Za szybko wysłałam swój wpis, nie zaczekawszy na ciąg dalszy...
A tu tyle pięknych obrazków ;:oj. Jedyny akceptowalny dla mnie kolor grudnika i cudne białe hipeastrum. Dlaczego "mnie się trafiają same jelenie", jak tym sarenkom w reklamie? Ciągle czerwone i pomarańczowe ;:219.
Machina do liści robi wrażenie!
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj :wit . Wow ale fajna ta maszyna ;:63 . Na pewno się przyda ;:215 . Twój ogród wspaniałe wygląda pomimo tego , że mamy bezśnieżną zimę. Masz sporo iglaków i sporych roślin a one dodają objętości ;:215 . Ach jak ja Ci tej objętości zazdroszczę :oops: . Czekam aż u mnie krzewy i iglaki podrosną bo póki co to tak u mnie płasko :;230 . Muszę też koniecznie pochwalić Twoje domowe kwitnące , śliczne . Pozdrawiam :wit .
Wikcia
10p - Początkujący
10p - Początkujący
Posty: 12
Od: 16 sty 2018, o 21:38
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogród Ignis05 część 7

Post »

Witaj, Krysiu.
Nie potrafię zacytować zdjęcia, w Twoim wpisie z 5 grudnia jest takie zdjęcie, wygląda na domek ogrodnika.Z tym obrazem pod powiekami będę zasypiać, a jutro pokażę to zdjęcie mężowi i stanowczo oznajmię, że taki właśnie domek ze ścieżką chcę.
Uwielbiam dojrzałe ogrody pełne zakamarków gdzie można spokojnie popracować i odpoczywać nie niepokojonym przez nikogo.Na taki ogród przyjdzie mi jeszcze poczekać z tym większą przyjemnością będę zaglądać tutaj jeśli pozwolisz.

Pozdrawiam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”