W moim ogródku Cz.5 Becia

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Beatko, ty to nigdy się nie nudzisz. Pracowita z ciebie mróweczka. Ja też przeglądam oferty szkółek i wstępnie jestem umówiona z Marzenką (manenka71) na zakupy wiosną, ale myślę że tak dopiero w maju bo wcześniej to chyba nie ma co sobie głowy zaprzątać. Na razie poczyniłam zakupy nasion i przymierzam się do tej jakże wdzięcznej czynności. Niemniej jednak zdrowy rozsądek każe mi czekać jeszcze co najmniej miesiąc. Ciekawe, czy wiosna w tym roku również będzie tak szybka i upalna.
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
manenka71
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2028
Od: 28 sty 2011, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: pod Toruniem

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Hej ,tak umowiłyśmy się z Kaśką na wyjazd ,a do Ciebie pewnie póżną wiosną zajedziemy zobaczyć jak wszystko porosło,i co tam nasadziłas ,ja juz zakupków zrobiłam troszkę ale przyjdzie to dopiero pod koniec marca .
Pozdrawiam Marzena
Mój ogród Mój ogród cz.2
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Ok Marzenko tylko późną wiosną najlepszy dla mnie koniec czerwca ale jak wam będzie pasowało. bo u mnie zimno póki co . Dopiero co zaczęło się ocieplać i ledwie dwa dni coś porobiłam .Dziś sadziłam żywopłot z tawuły szarej.tak z 50 sztuk kilka brzózek , sosenki świerków kilka jeszcze muszę coś dosadzić od drogi bo zagospodarować trzeba .Posadziłam jeszcze kilka grusz i jabłonek starych odmian .Najdłużej nam przy stawku zeszło tydzień wycinaliśmy wierzby i inne odrosty a palenia na dłuższy czas .Wycinamy tak co trzeci rok.jeszcze rębakiem trzeba pociąć ale teraz M robi w polu..Ogrodówkę i anabelki muszę podzielić ale ja tylko sobota niedziela w tygodniu mało czasu mam.
jakoś wolno mi idzie w tym roku.
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Boszszszeee! 50 sztuk tawuły, brzózki i świerki? I Ty mówisz, że mało zrobiłaś ;:oj No, kobieto masz rozpęd jak bolid formuły 1 ;:108 Już się boję pomyśleć co będziesz wyczyniać latem. Nawet jeśli będziecie ocieplać dom to coś mi się wydaje, że i tak machniesz roboty w ogrodzie że ho, ho . My to prawdziwe leniwce przy Tobie ;:108 ;:108 Aż mi wstyd ;:145 Idę do ogrodu ..........
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Kaśka no co Ty ;:306 ;:306 coś tam zrobię ale wolno mi idzie.Ja też idę przesadzić perukowca i pewnie jeszcze coś.Dziś mam ciepełko na dworze trzeba skorzystać z pogody.
Awatar użytkownika
wielkakulka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8593
Od: 5 wrz 2012, o 12:25
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: 30 km poniżej Wrocławia

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Witaj. Przesadzasz perukowca, nie za późno?
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Witaj Beciu wiosennie. ;:3

Z Ciebie to trzeba brać przykład ile można zrobić w jednym sezonie.
Szczerze podziwiam!
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Kasiu Aniu Beatko
Perukowca nie przesadziłam za to róże tak pnące .Dosadziłam kilka dereni bo 10 hortensji padło po zimie. Robi się rabatka z trawkami powoli się do nich przekonuje. Zielsko rośnie na potęgę mimo suszy.Posadziłam setkę dalii .A majówkę , zimną w domku robiliśmy remont w kuchni sufit światełka sufitowe dziś po pracy gładzie jutro malowanie zostanie . Po weekendzie wstawię kilka zdjęć ale jak w nowej części ogarniałam to w starej zielono od tego czego nie powinno być ale zrobi się byle siły były. Pomidorki posadziłam nie wiem czy dziś nie podmarzły , jagody kamczackie w piątek myślę posadzić stoją w kolejce .Fasolka bób już z 5 cm mają a reszta czeka na swoja kolej. :D Miałam urodziny w kwietniu a ,że moja połowa nauczona ,iż nie kupuje mi się nic co się nie przyda cóż zastałam po powrocie z pracy ? 20 krawężników więc muszę je wkopać :;230 :;230 :;230 jak czas będzie .Może mało romantyczne ale funkcjonalne i tak to z dnia na dzień coraz młodsi my a ogródek dojrzewa. ;:162 ;:168 Pozdrawiam.

:D

Wiosennie.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dalej wiosennie jeszcze kwietniowo.
Obrazek

To z nowej części
Obrazek

trawki.
Obrazek

Tu w starszej części.

Obrazek

I jeszcze
Jarzębina w towarzystwie.
Obrazek

Widoczek na młoda część.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Już majowe.
Po deszczu.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z rozchodnikami ,czosnkami kasztan w tle
Obrazek
Tu już chwasty są

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

To nowa część z przed dwu dni dziś już inaczej
Obrazek
Na koniec.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Beatko, w tak wielkim ogrodzie zawsze jest coś do zrobienia, tym bardziej że pozyskujesz i urządzasz kolejne spłachetki ziemi. ;:215
Dobór roślin i aranżacja przestrzenna wspaniale Ci się udała, ogród dojrzewa i pięknieje z każdym dniem, brawo Ty. ;:433 ;:433
Pozostaje mi życzyć Ci wytrwałości, zdrowia, dużo czasu i sił do ogarnięcia tego wszystkiego.A przede wszystkim wspaniałej pogody. ;:3 ;:3 ;:196
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Dziękuje Stasiu mam nadzieję, że jak już wszystko porośnie stanie się zacisznym zakątkiem. Ogród daje dużo radości. ;:196 :wit
Awatar użytkownika
kasia126126
1000p
1000p
Posty: 1025
Od: 8 cze 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Torunia

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

;:oj Cudnie ;:138 Jak to wszystko urosło ;:173 Pięknie u ciebie i tak kolorowo. U nas pada kolejny dzień. Wczoraj sypnęłam nawóz na trawnik i rabaty. Póki co, cieszę się tą wilgocią bo wiosenna susza mocno mnie zaniepokoiła. Wspaniale wszystko ci rośnie. Kurcze, ten upływający czas to widać po roślinach bo przecież nie po nas.
Pozdrawiam wiosennie i trzymam kciuki za kolejne nasadzenia i plany remontowe :wit
Pozdrawiam.
Kasia
Mój mały zielony świat
Awatar użytkownika
becia123
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5002
Od: 12 wrz 2012, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: RYPIN -okolice

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Kasiu cóż padało i u nas niestety sarenki zjadły mi wszystkie świerki posadzone wiosną jarząbka kilka tuj ale jakoś odreaguję .

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

-- 18 maja 2019, o 10:06 --

Obrazek

Obrazek

Zapach wieczornika damskiego.

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: W moim ogródku Cz.5 Becia

Post »

Beatko, śliczności nam pokazujesz a kolorów i zapachów coraz więcej. ;:433 ;:433
Nawet dojrzałam stopowiec himalajski, najbardziej mi się podobają jego parasolki, które dopiero z ziemi wychodzą. ;:215
Zaintrygowała mnie roślinka nad wieczornikiem, ma liście podobne do juki ale kwiaty majstersztyk. ;:oj Co to takiego, bo nie znam. ;:88
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”