Małpi Gaj

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Obrazek

tęsknię do lata....do różyczek ;:167

Obrazek
Rudolfina ....

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mija rok, niech kolejny spełni nasze oczekiwania, da nam zadowolenie i radość w obcowaniu z przyrodą....
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Małpi Gaj

Post »

Witaj Basiu ;:3
Weszłam, poczytałam ale jeszcze nie cały wątek a już jestem zauroczona kolejnym pięknym ogrodem na FO.
Masz 400m2 a roślin całe mnóstwo ;:oj gdzie to wszystko się pomieściło? ;:224
Będę do Ciebie zaglądać i czerpać pomysły ;:173
Życzę dalszych sukcesów ogrodowych w Nowym Roku i dużo zdrówka ;:108
:wit ;:3
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Masz 400m2 a roślin całe mnóstwo ;:oj gdzie to wszystko się pomieściło?
:;230
Sama się dziwię gdzie ja to wszystko upchałam, ale w tym szaleństwie jest metoda, nie widać chwastów ;:306
Na wiosnę czeka mnie posadzenie paru winorośli i koniecznie muszę dosadzić trzy róże , jeszcze nie wiem gdzie, ale do wiosny daleko ...gdybym miała tyle trawnika co Ty, problem byłby z głowy ;:224
Comte de Chambord
Obrazek
Róża Himmelsauge
Obrazek
Prince Camille De Rohan , jedyna remontantka, która raczy ze mną współpracować
Obrazek
Aurelia Liffe ;:167
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu nadrabiam nagromadzone ;:oj zaległości .
Uwielbiam Twój ogród za różnorodność, za pachnące róże, za przepyszny warzywnik i zbiory z niego.
Mieszkasz w pięknym miejscu choć generalnie zimnym (która to strefa :?: ), który z chęcią nam pokazujesz ...te widoki aż zapierają dech.
I aż by się już chciało tego ciepełka ale cierpliwie poczekamy, snując plany między innymi pomidorowe.
Bardzo serdecznie dziękuję za podzielenie się nasionami rarytasów pomidorowych niedostępnych w ogóle i sztorbami winogron. ;:138 .
Ja chętnie służę czym chata bogata. ;:168
Takie przyjaźnie są bezcenne i na szczęście jedne z wielu na forum. ;:4
Szczęśliwego Nowego Roku Basiu. ;:138 ;:167 ;:cm
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

;:196 Elżuniu rozumiem, że z nasionkami już się trochę ogarnęłaś ? Podziwiam wszystkich świstaczków ;:180 za wielkie poświęcenie, może kiedyś sama się odważę ...?
Pytasz w jakiej strefie mieszkam - sprawdziłam ;:306 to 5b
Generalnie temperatury są porównywalne z innymi regionami Polski, krótszy jest natomiast sezon wegetacyjny .
Zamówiłam dodatkowo nasiona pomidorów u A. Kulika z Ukrainy, na tę chwilę jeszcze ich nie dostałam, czekam ;:224
Liczę, że się doczekam .

Pomyślności W Nowym 2019 Roku i spełnienia .....także ogrodniczego ;:138 ;:196
Danka65
100p
100p
Posty: 166
Od: 18 mar 2012, o 11:12
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: woj. pomorskie

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu dobrze że to tylko 12 stron do przeczytania ;:333
Przeczytałam, oniemiałam. Patrząc tak na zdjęcia wydaje się naprawdę, że to duży ogród. Tu altanka, tam oczko, tam pergole, tu mosteczek...super
Magia w ogrodzie:)
Piwonie z nasion? do głowy by mi nie przyszło ;:185
Piękne kompozycje tworzysz, ładne zestawienia różnych gatunków kwiatów.(zanotowałam)
Ech, życie jest piękne. Aby do wiosny Basiu ;:3
:wit ;:3
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Małpi Gaj

Post »

Jaki piękny, "upakowany", kolorowy ogród! Może i nie największy (choć mój jest jeszcze mniejszy :wink: ), ale przecież nie powierzchnia się liczy, tylko jakość. ;:3
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

;:196 Hejka, milutko że wpadłyście ;:167 ... tak się zastanawiam jak spędzacie czas czekając na wiosnę, bo u mnie już rośnie papryczka, próbuje znowu sił w ukorzenianiu hortensji i różyczek w domu ( jeszcze mi się to nie udało ;:306 ), wyciągnęłam też sztoberki winorośli do ukorzeniania i nie wiem po co mi tyle tego ;:224 .....a ha żebym się nie nudziła ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cukiereczek Versicolor
Obrazek

Obrazek

....a jutro posieję pora i selera .... i tylko patrzeć jak wyciągnę pomidorki ;:oj
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Małpi Gaj

Post »

Nuda i ogród? nigdy w życiu!
U mnie na razie rosną papryczki, petunie i bakłażany, kilku maruderów wciąż zwleka z kiełkowaniem, a w kolejce do siania czeka całkiem spora armia kwiatowo-owocowa. Zapowiada się bitwa o parapety :D
Aha, no i też próbuję sił w ukorzenianiu róż...
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Bakłażany - nie siałam, nie jadłam ( napisz jak smakują : ) nie mam zdania, ale może dało by się choć jedną sztukę gdzieś wcisnąć ;:198 Napisz czy masz jakieś sprawdzone odmiany, tunel czy grunt, jak z plennością ? A jak różyczki, są już w trakcie, czy się przymierzasz ? Moje sadzonki hortensji i winorośli wyglądają dobrze , jeden patyczek z róży też trzyma się świetnie ( na razie ; )
I zastanawiam się nad listą pomidorów do posiania : P ...inaczej polecę.....czekam na ostatnią przesyłkę od Rosjan z Ukrainy ;:306 mam nadzieję że to będą tylko nasiona, choć po raz pierwszy zaobserwowałam że mi się pozycje zmieniają ... po zakupach ;:202 na odmiany których nie zamawiałam, aż się boję co dostanę w kopercie ....i zdecydowanie kończę z tamtą stroną świata wszelki handel, nie mam na to zdrowia : [
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Małpi Gaj

Post »

Z bakłażanami w tym roku debiutuję. Jak smakują? Hmm... takie pikantniejsze cukinie! Zostało mi parę ziarenek, jakbyś chciała poeksperymentować to pisz pw :)
Docelowo będą u mnie w gruncie, mam taki zaciszny, ciepły kącik koło kompostownika, powinno być im dobrze. Wiesz, ja mam działkę dopiero od maja, wcześniej wyżywałam się uprawowo w bardzo ograniczonym, balkonowym zakresie. Ile można mieć takich pomidorów czy papryk w doniczkach? No, ale coś tam było, nawet ogórków i dyń się dochowałam. Teraz szaleję, w tym roku będzie ok. 40 odmian pomidorów. Ciekawe, jak tam Twoje ukraińskie niespodzianki będą wyglądać ;:65
Do różanych patyczków zajrzę w niedzielę (trenuję silną wolę! :;230 ), gdyby nie wyglądały dobrze, w poniedziałek zetnę następne. Bardzo lubię samodzielnie rozmnażać roślinki, satysfakcja z wyprowadzenia czegoś od nasionka czy od patyczka - bezcenna! ;:3
Hortensje mnożysz własne czy powiększasz kolekcję?
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Mnożę własne na zasadzie prób i błędów, ale co mi tam, zawsze to jakaś radość, gdy się coś nam uda. W gruncie różyczki już rozmnażałam, parę oddałam, troszkę zostało - naczytałam się jak to mają super rosnąć i jak na razie to na te "super" czekam .... Dam znać jak nastąpi. Ale jak na razie moja "patyczkowa" Pashmina żyje, a zakupiona poległa, więc może coś w tym jest ...
Nie ukrywam, pociągają mnie nowe doświadczenia i .....ten dreszczyk emocji ;:306
Przez sezon próbowałam balkonowych upraw ale czwarte piętro z południową wystawą to smażalnia dla roślin, odechciało mi się ...
Ukraińskie niespodzianki wczoraj wyruszyły z Kijowa w stronę naszych granic, śledzę ich ;:175 Rosjanie wytłumaczyli się grzecznie ;:180 z podmianki dwóch pozycji i chyba dam im wspaniałomyślnie spokój ... na razie, mam nadzieję, że nasionek nie sypali z jednego worka ;:306 jestem ciekawa zwłaszcza nowych odmian niedostępnych u nas np. Zhar-Gigant, Solneczne Grozy, Chudo-Logojska, ale wzięłam też troszkę ogórków i sałaty.... liczę, że za parę dni zapuka listonosz ; ))

Alchymist
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mme Legras de St. Germain bezkolcowa, pachnąca, bezobsługowa....idealna
Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Zaczynam siew pomidorów, co prawda trochę wcześnie, ale za to wybór mam potężny ;:131 Zdecydowałam, że będę siała w paru rzutach . Papryczka rośnie, sztobry winorośli ukorzeniają się, hortensje też ...i chyba różyczki, ale w to akurat nie wierzę :shock:

Obrazek

Cóż, ponieważ mój wątek sprzedażowy został nie tylko zamknięty, ale znikają w nim również posty, sądzę, że w związku z... ;:224 niewielką wartością nazwijmy to merytoryczną jaką przedstawia również ten wątek zostanie także zamknięty, pozostaje mi podziękować za odwiedziny w moim maleńkim wirtualnym ogródku .....
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”