Małpi Gaj

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Małpi Gaj

Post »

Witaj Basiu , nie zamykaj swojego wątku , ja go zawsze czytam , nie zawsze odpowiadam, ale teraz Ci napiszę że Twoje pomidorki mają już 10 cm, myślę,,ze będą czerwone i duże , a róże historyczne rozmnażaj jak masz dobrą rękę pozdrawiam T. ;:3 ;:3
Awatar użytkownika
mandorla
200p
200p
Posty: 425
Od: 12 paź 2018, o 21:53
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Małpi Gaj

Post »

Ojej, faktycznie, sprzedażowy zamknięty... :( I nie zdążyłam Ci odpisać, że bardzo, bardzo chętnie pobawiłabym się patyczkami :oops:
Nie żartuj Basiu, masz świetny wątek, pisz w nim jak najwięcej! Na pewno wielu z nas z ogromną przyjemnością tu zagląda.
Pozdrawiam słonecznie, Ika
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Małpi Gaj

Post »

I jeszcze prośba...
Basiu, nie zamykaj wątku, bo o wiele rzeczy chciałabym Cię zapytać, a szczególnie o doświadczenia w uprawie pomidorów, z którymi dopiero zaczynam swoją przygodę ;:180
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

mandorla w czerwcu po kwitnieniu chętnie się podzielę, tylko nie zapomnij się zgłosić, kto tam jeszcze będzie chciał, niech się zgłasza...

anida na temat modków nie będę dyskutować, czuję się gościem na forum,nie jestem specjalistką w zaśmiecaniu ani tego ani innych forów, bo tym jest to najzwyklejsze nabijanie sobie liczników, dzięki temu ważne informacje są coraz mniej widoczne : )

inka52 trzymam kciuki za pomidorki, oj, żebym się za nie nie musiała wstydzić ;:131 a różyczki 10 /100 - i do tego efekty nie powalają. Rosną na razie dość wolno, więc chwilowo ukorzenianie wstrzymane, a domowe się nie powiodło . Nie ma to jak winorośl, wsadzasz 10 patyków, masz 10 winorośli - czysta przyjemność, spróbuj a zobaczysz, jeszcze może gdzieś dostaniesz na forum ( winogro.... )jakieś ....można się pobawić ;:173
cherryberry321 początkującym wszystko się udaje, a pomidorki nie są kłopotliwe, tylko my lubimy czasem przekombinować ;:306 moje już wysiane, a miało być w paru rzutach ;:131 .... no może jeszcze dosieję kilka.... Wiesz pomidorki to jest magia : siejesz tycie nasionko, a matka natura zmienia to w kosz aromatycznych pomidorów... :tan

Reine Victoriapo dwóch latach rozbudowała śliczny krzaczorek ;:333
Obrazek
Aurelia ;:167
Obrazek
prince charlesmłodziutki
Obrazek

W tym roku połasiłam się na mączkę bazaltową, czy jakieś pozytywne efekty będą to się zobaczy, gospodarzę na piaskach a to dość ubogie ziemie ... I oczywiście dokupiłam różyczki ;:223 Ponieważ sianie pomidorków się rozpoczęło, jak ktoś ma ochotę na nasionka gratis - pw. No teraz to mnie przymkną ;:306

cherryberry321 dzielenie się to przyjemność, nikomu za nasionka nie musisz dziękować,po prostu za rok przyłącz się do najwspanialszej akcji pod słońcem ;:333
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu mam Cię z czego bardzo się cieszę.
Ja myślałam że Ty gospodarzysz na wielkim ogrodzie dysponując taką gamą pomidorów... ;:138
Mój pierwszy rzut wysiany, następne troszkę później.
;:196
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Krysiu, faktycznie mnie znalazłaś ;:196
Moje tegoroczne szaleństwo pomidorowe wynikło z przyczyn bardziej hmm.... geopolitycznych i obserwacji dynamiki zmian w tej materii. Nie wiem jak dalej ułożą się sprawy na wschodzie, a żal tego dobra i trzeba zachować dla świata co się da . Zakładanie, że jesteśmy o niebo w lepszej sytuacji ;:224 to być może subtelne niedopowiedzenie, lecz trochę wiary pokładam w tych, którym udało się wejrzeć za zasłonę czasu i znajdywali nasz kraj w dobrym zdrowiu......
Krysiu siej pomidoruchy, a jak coś to chętnie doślę ;:196 ja właśnie zasiałam kolejny multiplat i nie zdradzę ile już tego dobra wysiałam, od samego patrzenia robi mi się słabo ;:202 a tu jeszcze papryki, pory, cebule, kwiatki, których oczywiście miało nie być ;:170 tylko, że są i nie wiem skąd się wzięły ;:224
Pomidoruchy zaczynają wystawiać łby ........i gdzie ja to wszystko będę trzymać ....?????
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małpi Gaj

Post »

Nie ma odwrotu...po przejrzeniu Twojego wątku diagnoza jest jedna, nie można się nie zarazić różyczką :) I tylko zastanawiam się, jak do tej pory mogłem nie mieć róż w ogrodzie?! :D Piękna działka, ze świetnie zagospodarowanym każdym kawałkiem ziemi.
Pozdrawiam :)
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Dziękuję za tak miłe słowa ;:131 kocham róże i zdecydowanie namawiam do sadzenia tych pięknych roślin, do tego zdrowych i niekłopotliwych. Bo czy ktoś sadził by je setkami gdyby były wymagające :;230 Mam ponad 150 krzewów ;:131 i najczęstsza praca, którą przy nich wykonuję to .... podziwianie ... po prostu nie mogę się oderwać ;:167
Frate
50p
50p
Posty: 76
Od: 26 mar 2017, o 10:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Małpi Gaj

Post »

W takim razie, muszę w tym sezonie nadrobić moje braki ;) 150 krzewów?! Musisz być codziennie nieźle zapracowana, podziwianiem takiej ich ilości :D Pozdrawiam serdecznie :)
leszczyna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7669
Od: 21 kwie 2009, o 21:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu zaczęłam od pierwszej strony, do końca jeszcze nie doszłam bo poruszam się metodą drobnych kroczków.
Podziwiam jak na tej działce upchnęłaś tyle róż ;:138 a przecież jeszcze wiele innych piękności tam rośnie.
Chodzę, czytam, notuję które do siebie zaprosić i już mam sporo w kajeciku ;:306
Basiu....a pomidorki gdzie Ty sądzisz ?

;:196 o
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Krysiu pomidorki w większości są w tunelu, ale coś tam zawsze wsadzę i na grunt. Wiem, że z ilością róż przesadziłam, ;:223 miało być tylko kilka..... na szczęście niektóre nie wytrzymują ze mną zbyt długo ;:124 ...... Vanguard i jedna z róż Geschwinda nie chcą ze mną współpracować i jeśli w tym roku nie zaczną kwitnąć czeka je szpadel . Staram się nie myśleć o tym ile róż i innych roślin jest na działce, najgorzej jest na wiosnę, gdy trzeba to wszystko przyciąć - winorośle, powojniki, hortensje, róże, byliny ;:223 Nawieźć, ogarnąć,podrzucić kory..... a tu człowiek młodszy się nie robi.
Rzeczywiście chyba z tego wszystkiego najlepiej wychodzi mi podziwianie ;:131
Awatar użytkownika
cherryberry321
200p
200p
Posty: 370
Od: 1 sty 2010, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu, bardzo dziękuję za zachętę !
Przeczytałam, że Ty już masz posiane pomidorki ;:138
Ja właśnie z tym mam problem, bo otrzymuję sprzeczne informację na ten temat. Na opakowaniach piszę, żeby siać w połowie marca, niektórzy doradzają jeszcze później. A czym Ty się kierujesz przy wysiewu?
Dodam, że mam okna tylko od zachodu i północy, więc mało światła. Chcę posiąść trochę wysokich do tunelu foliowego oraz niskie gruntowe.
A tak przy okazji, to podziwiam twoje róże ;:63 Masz taką różnorodność odmian! Ja najbardziej kocham te zapachowe, bez względu na kolor, niskie czy wysokie. U siebie mam kilka krzaków, większość NN, kupione na ryneczku, za to cudownie pachnące.
"Życie można przeżyć tylko na dwa sposoby: albo tak, jakby nic nie było cudem, albo tak, jakby cudem było wszystko".
Pozdrawiam i zapraszam - Lidka. Mój ogród-kwiaty i motyle
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Lidka cudownie pachnące to są historyczne - taka Comte de Chambord lub Mme Isaac Pereire ;:167 choć ja pozostanę wierna mojej Mme Legras de St. Germain ;:170 ....
Do tunelu już można siać a nawet trzeba , mówisz że nie masz okna z południową wystawą, a może u mamy, w pracy lub gdzieś ...? Pomidorki uwielbiają słoneczko, gdy robi się cieplej wywalam je na balkon zmieniony o tej porze w coś a'la mini tunel ;:306
I tak latam z tymi skrzynkami rano na balkon, na noc chować, balkon, chować i tak w kółko ;:219 Poprzednie lato było wyjątkowe i pomidorki na gruncie udały się, ale nie zawsze tak jest. Przyznaję, że od paru lat pryskam pomidorki drożdżami piekarskimi , to jedyna ochrona jaką im funduję bo ogród jest eko. Normalnie nic więcej nie pryskam, nie mam takiej potrzeby ;:306 W tamtym roku świetnie plonowała mi w gruncie Olena Ukrainian i Bulgarian Old Sort, miałam chyba jeszcze Giganta Dmitriewa ( jakoś tak ;:170 ) i te wschodnie odmiany biją nasze na głowę jeśli chodzi o zdrowotność.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”