Małpi Gaj

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu :wit
Śliczne zdjęcia , a na nich śliczne kwiatki . Lubię oglądać takie fotki . Sama zupełnie nie hoduję kwiatów . Kiedyś , kilka lat temu próbowałam z róźami , ale to nie moja bajka . Nie oznacza to , że w ogrodzie nie ma kwiatów , są ale takie , które raz posadzone dają sobie radę przy mojej nie wielkiej pomocy . Z bylin mam hortensję , taką zwykłą wiejską . Sama rośnie , tylko wiosną skracam jej pędy . Mam trochę piwonii , nazw nie znam , ale kolory kwiatów od bordo do białych . Są też inne kwiaty , same się rozsiewają i mnie to odpowiada .
Wśród Twoich kwiatowych zdjęć zaplątało się zdjęcie krzaka pomidora . Ciekawi mnie bardzo co to za odmiana i czy oprócz niego masz jakieś pomidory ?
Pomidory to temat , który od niedawna ( dwa lata )bardzo mnie interesuje . Mogę na ten temat czytać , rozmawiać i oczywiście uprawiam . Mam kilka odmian , pomidory posadzone mam w gruncie i w szklarni .
Może nie bardzo pasuję do Twojego wątku , ale jeśli pozwolisz będę tu zaglądać by nacieszyć się ładnymi zdjęciami i poczytać o kwiatach , a przede wszystkim o różach .

Pozdrwaiam . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

:wit Beatko, gdybyś zechciała wstawić jakieś zdjęcia swoich pomidorków, było by fajnie.
Pomidor który zamieściłam to stare, poczciwe Bawole Serce, chociaż tu wygląda bardziej na cielęce ;:224 Przyznam się ,że ja również zaczynałam od oglądania róż w innych wątkach ....
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu :wit
Mam dużo zdjęć moich pomidorków . Mam też problem , bo do komunikacji używam tabletu i pomimo szczerych chęci zdjęć z niego hostingi nie przyjmują .
Trochę moich zdjęć ( dzięki uprzejmości Małgosi ) moższ obejrzeć w wątku Małgosi Tymczasowy ogród Margo_margo .
Pozdrawiam . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Przez tydzień zajmowała mnie bryza znad morza oraz wnętrza i fasady budowli poniekąd historycznych. Do domu przytargałam parę zdjęć i ... zmęczenie. I tyle do nadrobienia... ;:218

Obrazek Obrazek Obrazek
....ale było warto...najchętniej pojechałabym znowu ;:306

Obrazek Obrazek

A na opuszczonym ogrodzie kończą swój koncert lilie, zakwitają ponownie znękane letnią suszą róże, powyżej zjawiskowa Cornelia

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu :wit
z wielką przyjemnością zwiedziłam Twój ogród. ;:oj
Masz tam pięknie, kolorowo i rosną w nim same rarytasy. ;:138 ;:138 ;:138
Piękna kolekcja róż, piwonii, liliowców. ;:63
A już sesja zdjęciowa z traszkami - rewelacja ;:215
:wit
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

(...)

Obrazek Obrazek


Obrazek Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


ObrazekJuż tęsknię za latem, za oknem deszcze, mgły i jakieś marne 15 C ;:145 ...no, może 18...
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Małpi Gaj

Post »

Do lata daleko, ale będzie jeszcze piękna ciepła jesień ;:3 a może nawet i zima :roll: Co powiesz o zdrowotności kreacji Geshwinda ? Mam ochotę na Gipsy Boy i widzę, że to jego róża. Ładne masz liliowce, miałam ochotę dokupić kilka, ale przez to suche lato nic nie kupowałam, łopaty wbić się nie da. Szczerze mówiąc, odpoczęłam od ogrodu i chyba przerwa zrobiła mi to dobrze :wink: A traszki? Same przyszły?
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu :wit
Pisałam Ci , że nie mogę z tableta wstawiać zdjęć . Po zmianach w Fotosiku okazało się to możliwe .
Oto killka zdjęć moich pomidorów .


Obrazek
Pomidory koktailowe w gruncie .




Obrazek
I te same w misce


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Pozostałe zdjęcia to pomidory w szklarni .

Pozdrawiam Cię serdecznie . Beata .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Krysiu traszki są moimi pupilkami, dla nich znoszę nawet glony w oczku ;:224
Uleczkotraszunie, ważki i inne stwory gdy wyczują nawet kałużę, same się złażą i wcale nie trzeba ich zapraszać.Największą frajdę jednak sprawił mi ostatnio nietoperz, który być może zamieszkał u nas na strychu altanki. Piszę, być może, bo widziałam go pierwszy raz i nie wiem czy zostanie na dłużej, a jeśli zostanie to znowu pojawia się pytanie czy nie zrobić mu specjalnego domku, czy nie zamarznie w zimę . Ale wiem jedno - jest przepiękny ;:167 Może następnym razem, jak jeszcze będzie, uda mi się cichaczem zrobić fotkę .
Jeśli chodzi o róże Geshwinda hmm... mam do nich stosunek raczej emocjonalny, pojąć tego nie potrawię, ale odbieram je zupełnie inaczej niż pozostałe.Wiele oczywiście czytałam o ich niezadawalającej zdrowotności i muszę przyznać, że na szczęście nie potwierdzam jak dotąd tej opinii, ale też mam je dopiero parę sezonów, a ten rok był szczególnie łaskaw: zero deszczu=zero chorób.Na żadnym z krzewów jak do tej pory nie zauważyłam nawet najmniejszych oznak chorób, choć przyznaję, że nie pieszczę się i podlewam zraszaczem ;:14 Zaś moja Lustige o tej porze wygląda jak gepard, w śliczne cętki. Najsłabiej kwitła mi w tym roku Asta von Parpart, ale bałam się że wcale mi padnie przez zwierzę które sprawiło sobie pod nią domek, walka była długa... ;:219
Reszta, a więc Himmelsluge, Aurelia Liffe, Anna Scharsch,Grafin Esterhazy, Eurydice cudownie zdrowe.W tym miejscu przyznam się do pewnej sztuczki, którą stosuję i chyba z powodzeniem przy sadzeniu róż, otóż do każdego dołka przy sadzeniu dorzucam ze szpadel, dwa ziemi z lasu , takiej wierzchniej z grzybniami itp.Gdy przesadzałam jedną z nich, zauważyłam że wokół korzeni jest właśnie dużo białych strzępków, myślę, że taka naturalna mikoryza jest lepsza niż ta którą oferują sklepy,a efekty - róże sadzone wiosną radziły sobie same przez całe dwa miesiące letnie w ciągu dwóch lat- bez podlewania i oprysków, zero chorób i wszystko ok. A jakie są Twoje sposoby?
Uleńko, jeden z Twoich patyków próbuje kwitnąć! ;:215 ;:196 Ale chyba mu nie pozwolę na to szaleństwo, szkoda roślinki...Gipsy Boy chodzi za mną od dawna, tylko ziemi coraz mniej...zamówiłam już dziewięć kolejnych ;:219
Dokupiłam troszkę liliowców od Joli i posadziłam dopiero teraz,wcześniej się bałam.....
Beatkostrasznie się cieszę, że nie zapomniałaś o mojej prośbie ;:196 Masz cudownie zadbane pomidoruchy, ja się ze swoimi aż tak nie pieszczę ;:218 Ale powiedz proszę, które najbardziej polecasz, i jak smakują te zupełnie czarne. Obiecałam sobie sprawić takie na następny rok, tylko nie wiem na jaką odmianę warto się zdecydować. Będę Ci wdzięczna za wszystkie wskazówki.Choruję też na Megagroniastego, w tym roku dostałam nasionka z wymianki, ale mi nie wzeszły ;:145 Może miałaś tą odmianę ?

Obrazek Obrazek

Nadal będę przynudzać swoimi kwiatuchami ;:170 Powyżej wciąż kwitnąca młodziutka Mery Rose i Laguna

Obrazek Obrazek
Liliowiec Sabine Baur i żelazna odmiana Leonardo da Vinci, poniżej Lustige
Obrazek
Awatar użytkownika
besia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1787
Od: 28 maja 2014, o 18:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: granica Warm?i i Mazur

Re: Małpi Gaj

Post »

Basiu
Gratuluję Ci kolekcji pięknych kwiatów .
Na temat pomidorów chętnie porozmawiam .
Powiem tylko tyle . Mam Megagroniastego i chętnie Cię nim obdaruję

Pozdrawiam . Beata . .
Pozdrawiam, Beata.
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Małpi Gaj

Post »

Beatkobędę zainteresowana, jeśli nie sprawiło by Ci to kłopotu

Spotkanie na szczycie w trzech aktach
Obrazek Obrazek Obrazek
Madame Figaro i Old Port- chyba przez suszę oszczędny w kwitnieniu, jeżeli się nie poprawiiii ;:224

Obrazek

Obrazek
Pastella i Baron Girod De l'Ain

Obrazek

Obrazek
Papa Meilland i jakaś lilia

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Sasanka18
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1977
Od: 1 sty 2010, o 19:25
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Małpi Gaj

Post »

Laguna dała piękny popis- teraz ma tyle kwiatów ;:63 ;:63 ;:63
Piękne zdjęcia i jeszcze u Ciebie tak kolorowo ja, czekam róże dopiero w pąkach.
Spotkanie na trzech szczytach- fantastyczne ujęcia ;:180
lawenda
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1603
Od: 22 mar 2007, o 19:33
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Lublin

Re: Małpi Gaj

Post »

Pomidorki w tym roku udały się i nie chorują i to jedyna dobra strona braku deszczu.
Do róż dawałam kiedyś mikoryzę i rzeczywiście rabata z nią jest najokazalsza i najzdrowsza. Z jakiego lasu bierzesz ziemię pod róze ? Może bym spróbowała... Widać, że krzaczki masz zdrowiutkie, moich nie pryskałam i będę musiała pozbierać liście. Odkurzacz by sie przydał, bo znowu będę podrapana po same łokcie :wink: Jakie róże zamówiłaś?
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”