Leśne ranczo nad wodą I.

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mandragora
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4046
Od: 25 maja 2008, o 16:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Beskid Śląski

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, mam 90 i uwierz, że one totalnie giną w przestrzeni ogrodu. Mam jeszcze sporo trawnika i z jednej strony chciałabym go przeznaczyć na rabaty (w końcu tyle jeszcze niespełnionych chciejstw), z drugiej - chciałabym mieć kawałek przestrzeni dla psów plus do tego zdrowy rozsądek, bo wolę mieć mniej i w miarę nad wszystkim panować. Żółty tangucki? Znam tylko dwa - Bill MacKenzie i Golden Tiara. Mam tego drugiego, możemy porównać - mój zawiązuje właśnie pączki :) Powiedz, czy przycinasz przekwitnięte kwiatostany swoich powojników? W zeszłym roku nie przycinałam i pewnie dlatego tak słabo powtórzyły. Choć na pewno i choróbska się do tego przyczyniły. J. W. von Goethe widziałam u siebie tylko jeden kwiat, ale chyba faktycznie mogłaś zamienić etykiety.
Pozdrawiam - Milena
Kolejny sezon różany
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Dorotko upewniłyście mnie z Milenką że na pewno pomyliłam te etykiety...
Milenko u mnie też te róże giną. Mam prawie połowę mniej niż Ty ale wydaje się tak naprawdę jakby było tylko kilka sztuk. Może dlatego że rabaty są porozrzucane po całym ogrodzie. Na pewno będę chciała jeszcze więcej róż ale trawnik też musi być. Dla psa, dla nas. Lubimy się powygłupiać, pograć w różne sportowe gry. Poza tym na początku miał być tylko trawnik i iglaki. Także musi ten trawnik zostać. Szczerze powiedziawszy to boję się trochę że za chwilę przestanę to ogarniać. Z każdym rokiem jest więcej pracy. A wiadomo, ja nie mogę się tym zająć codziennie.
Na mączkę polowałam w tym roku. Niestety nie było już w moim Lid. Ale tak sobie myślę że chyba i tak mają wszystko co mieć powinny. Banany dawałam, rosahumus też. Właśnie mi się opakowanie skończyło a drugi kg miałam w domu. Przy najbliższej okazji muszę zabrać i podlać resztę róż. Zeszłoroczne mają nawóz 100 dni do róż. Pomponella dopiero u mnie drugi rok. Może się rozbuja. Już troszkę ruszyła więc narzekać nie mogę. Ale w porównaniu do Twojej to wygląda jak dopiero co sadzona. Najważniejsze że nie usycha. Poczekam na nią.
Billa mam. A ten drugi to nie Golden Tiara. Nie ma fioletowego akcentu. Ten mój już kwitnie od dobrego miesiąca. Bardzo obficie. W sobotę ścięłam go do połowy bo i tak szybko rośnie. A nie miałam ochoty każdego dzwoneczka obcinać. Myślę że mu nie zaszkodziłam bo on jest praktycznie niezniszczalny. Pozostałym powojnikom staram się obcinać kwiatostany. Bardzo dobrze to na nie wpływa.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, zaskoczyłaś mnie kolejnym wątkiem ale już jestem i podziwiam ;:224 I nie dziwię się, że splatasz dwa wątki w jeden, mi ledwo co udaje się zapanować nad moim skromnym wątkiem, co tu dopiero nad dwoma!
Ślicznie kwitną Twoje róże i masz już całkiem pokaźną kolekcję ;:138
Zwłaszcza pergola zapowiada się fantastycznie i ta tabliczka - wisienka na torcie :uszy
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
April
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7817
Od: 8 lut 2012, o 12:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Cześć, ale wejście smoka zrobiłaś ;:63
Fajne kolekcje zarówno róż jak i powojników. Jeżówki dopiero odkrywam.
Zanosi się na świetny sezon ;:215
Awatar użytkownika
Eliza52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2860
Od: 7 wrz 2014, o 11:42
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Zachodniopomorskie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Piekne jest to Wasze ranczo ;:138 teraz pozostało wybudować drewnianą stajnię i wstawić do niej chociaż 2 konie. Oglądać Twoje kwiaty z grzbietu konia to jest to :wit :heja ;:167
Pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Eliza52 pisze:Piekne jest to Wasze ranczo ;:138 teraz pozostało wybudować drewnianą stajnię i wstawić do niej chociaż 2 konie. Oglądać Twoje kwiaty z grzbietu konia to jest to :wit :heja ;:167

Jestem za !!! :tan
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
ilona2715
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3424
Od: 7 wrz 2010, o 11:47
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Gortatowo

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu, wczoraj napisałam elaborat, ale gdy wysłałam poszedł w nicość, mam nadzieję, że dzisiaj będzie okey, bardzo się cieszę, że pokazujesz wszystko w jednym wątku, gdyż nie mogę nadążyć sama za sobą ;:306, a co dopiero za dwoma wątkami naraz, róże masz przepiękne, widzę, że i Hippolytek Ci zakwitł ten kształt i ten jego kolorek, czyż nie jest uroczy? Moje serducho podbiła Antike, ale i Kaiserin Farah śliczniutka, ech gdybym miała miejsce i mogła jeszcze jakąś upchać ;:223. Powojnik Princess Red słodziutki kształt kwiatka ma chyba podobny do Rooguchi, no i ta tabliczka przecudna tylko pozazdrościć ;:108
Awatar użytkownika
Renata1962
1000p
1000p
Posty: 2587
Od: 24 lut 2011, o 16:44
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu cudownie rozpoczęłaś nowy wątek wielkie ;:180 ;:180 ;:180 za tak cudowne róże ,clematisy i całe Twoje królestwo :wit
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Przepięknie, ilość róż i powojników zapiera dech, a całość zachwyca. Nie ukrywam uwielbiam patrzeć na widoki ogólne
Awatar użytkownika
Izolek
200p
200p
Posty: 329
Od: 26 lut 2014, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Pięknie wszystko przemyślane, śliczne kwitnienia ;:138
Awatar użytkownika
Aiss
200p
200p
Posty: 299
Od: 20 sty 2012, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podlaskie strefa 5b

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Trudno , nie da się rancza omijać, tak śliczne zdjęcia róż i powojników, że lista chciejstw niebezpiecznie się wydłuża i ... trzeba będzie cichcem płot przestawić sasiadowi ;:306 jeśli to nie tajemnica, gdzie kupiłaś te śliczne powojniki, część z nich jest dość rzadko spotykana, prawdziwe perełki ;:108
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

Madziu!
Przy Twoich nowych chorobach różano- clematisowych liliowce chyba zeszły na drugi plan(?). Jednak liczę na zdjęcia liliowców.
Filemon24
1000p
1000p
Posty: 1457
Od: 1 sie 2014, o 14:59
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: północne mazowsze

Re: Leśne ranczo nad wodą I.

Post »

jestem i ja pięknie u ciebie i tabliczka jest ;:333
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”