Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Iko u mnie najpierw było po jednym rządku irysów z każdej strony drogi,póżniej po cichutku przesunęła kamienie oddzielające rabaty od trawnika i zrobiły się dwa rzędy ;:170 a z drugiej strony było tak szeroko że sama nie wiem kiedy wyszły trzy ;:170

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Ponieważ z rana internet pojawiał się i znikał nie dając mi dokończyć odpowiedzi ,poszłam na ogród,skopałam cały folia usunęłam wszystkie suche badyle,ogoliłam trzy hortensje, opieliłam kawałek rabaty,a teraz...umieram ;:145 ;:145 ;:145
Natalko przypomniałaś mi,że kiedyś ś.p.Sławek w swoim wątku "Kocimiętka i całą reszta" robił co roku taki konkurs i wszyscy wybierali najładniejszego irysa sezonu :D To trzy najlepsze odmiany mim zdaniem w sezonie 2019

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Wiolu 60 odmian niskich SDB+30 nowych odmian wysokich i to jest dopiero szaleństwo :!:


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Lodziu masz o mnie stanowczo zbyt dobre zdanie, a ja bałaganiara jestem straszna i to na dodatek niekonsekwentna :oops: dwa lata temu postanowiłam zrobić nowy zakątek, który w centralnym punkcie ma mieć trawniczek z huśtawkę a trawiasta ścieżką miała go połączyć z zakątków pod wiązem.Powinnam była zacząć od położenia siatki przeciw kretem,obrzeży i trawki,a tymczasem nakupowałam różyczek i innego dobra, poupychałam to po kątach, na tzw. "czuja" a trawniczek nadal w planach :oops:
Tak to wyglądało

Obrazek
A miała być ścieżką od pergoli do pergoli i fajne połączenie z różanką pod wiązem


Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Ewuniu no co ja poradzę na to że co roku pojawiają się nowe cudne odmiany i pomimo ,że teoretycznie jestem już bardziej wybredna, to i tak lista chciejstw na ten sezon długa ;:170

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dorotko zapraszam :D na pewno znajdzie się jeszcze coś nowego :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Blueberry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6660
Od: 7 kwie 2013, o 22:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: woj.dolnośląskie
Kontakt:

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

O tak, te zdecydowanie się wyróżniają - urodą czy może czymś jeszcze, np. obfitością kwitnienia?
Ale i kolejne które pokazałaś cudowne, szczególnie przypadł mi do gustu ten z ostatniego zdjęcia ;:167
?Nadzieja to jest kwiat, który zakwita i rośnie gdy inni go podlewają.? Charles Martin
Truskawkowa działka cz.3 Zielona ferajna cz.4
Pozdrawiam, Natalia
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

W miarę jedzenia rośnie apetyt, jak to mówią :wink: Niezwykła kolekcja. Musi być bajkowo jak wszystkie irysy rozkwitną. Miałam kiedyś zacięcie, żeby kupić różowego irysa. Jasno różowego ale zdecydowanego w kolorze. Kupowałam z różnych źródeł kilka razy ale zawsze była jakiś inny a to beżowy a to jakiś kremowy a nigdy różowy :( A widzę u Ciebie na zdjęciach, że jednak takie istnieją :) Dobrze chociaż popatrzeć ;)
Awatar użytkownika
Alania
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10449
Od: 17 lip 2008, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Niesamowita kolekcja irysow - same cukiereczki :D
Widać, że już długo je masz, bo takie ładne kępy :D
Irysy to jedne z moich ulubionych kwiatów w ogrodzie. Są zupełnie nieklopotliwe :D
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Irysy mogą zakręcić w głowie, coś o tym wiem. 60 nowych odmian - super, będę podziwiać i zazdrościć.
Ja zamówiłam ledwie 18. Już nie mogę się ich doczekać.
Piękną kolekcję róż też zamówiłaś. Biała Eden jest zachwycająca.


Obrazek

Jak się nazywają te piękność?

Pozdrowienia Jola
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, nie zmieniam zdania -podtrzymuję swoja opinię ;:108
Co chcesz, pergola stoi jak malowana - miejsca wokół niej sporo, chciejstwa realizujesz.
Czego chcieć więcej ? - tylko zdrowia i spokoju ;:168
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko kusisz tymi pięknymi irysami , wiesz ,że one ostatnio coraz więcej zaprzątają mi głowę , moje po zimie są nawet nawet , oby nie
przechwalić , zobaczymy czy któreś z nowych zakwitną. Tyle masz nowych odmian to będzie do czego wzdychać wiosną pozdrawiam ;:168 ;:168
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Irysy miałaś bardzo piękne :)
Jeszcze trochę i znów będą na nowo zachwycać. ;:108
Tulipany ładnie kwitną.
U mnie w resztkach.Ale jeszcze są.
Pozdrawiam :wink:
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Zazwyczaj brak wpisów tłumaczę brakiem czasu,ale ten rok że wszystkimi zawirowaniami, z pandemią, z wiosenną suszą i przymrozkami sprawia, że chwilami wszystkiego się odechciewa :roll: Pracuję w dużym sklepie,więc najpierw był strach, nawet nie o siebie tylko że przywlokę toto do domu i zarażę bliskich,później taka rezygnacja,zwłaszcza w święta, kiedy nie mogłam jechać do mamy i najstarsza córka też postanowiła na wszelki wypadek zostać w Warszawie :( A teraz po ośmiu godzinach pracy w maseczce to jestem porostu zmęczona i niedotleniona.Ogród pozwala odpocząć psychicznie,ale czasami tak jak wczoraj kiedy rano za oknem powitał mnie śnieg...no ręce opadają.My ogrodniczki to jednak twarde babki jesteśmy, bo mimo niepowodzeń ciągle robimy swoje i nie poddajemy się ;:333
Natalko te trzy odmiany ,które wyróżniłam to nie tylko ciekawa kolorystyka, ale też przepiękna budowa kwiatu,szerokie mocno falbaniaste dolne płatki to jest to co najbardziej do mnie przemawia,a ten ostatni kwiatek to odmiana pana Šlosara-Pokuszenie :D
Ewuniu zabawne ty szukasz różowego irysy a ja trochę tak od nich uciekam i szukam raczej takich popielatych odcieni różu, trochę nietypowych
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Moniczko rzeczywiście irysy to moja największa miłość, ale co do wielkości kęp to bym nie powiedziała :oops: Ciągle coś dzielę kopię,sprzedaję i kupuję,w tamtym roku zaczęłam przeróbki na najstarszej rabacie, wielu starszych odmian pozbyłam się całkowicie,większość poprzesadzałam bo postanowiłam dowieźć tam lepszej ziemi i chyba niewiele mi tam w tym roku zakwitnie, ale za to zrobiło się miejsce na nowe :D

Obrazek

Obrazek
Jolu Edenka w moim ogrodzie to zjawiskowo,kwitnie cudownie a afrykańskie upały nie robią na niej wrażenia ;:167 dlatego skusiłam się na białą i na Pink Eden :D zobaczymy czy też będą sobie tak dobrze radzić,na razie moje różyczki raz po raz dostają po liściach od przymrozków ,ale dają radę, choć u mojej mamy w zacisznym kąciku mają już pączki.Moim niestety jeszcze do tego daleko,ale ciepełko w końcu przyjść musi.
Na zdjęciu są odmiany Sugar Bomb i Noc v Pacyfiku

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”