Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

I ja przybyłampodziwiać irysowe piękności w Twoim ogrodzie. Tylko eM mi niepewnie spogląda przez ramię na monitor ;:306 .
U mnie też zaczynaja kwitnąć irysowe niespodzianki zebrane po wsi. Kiedy ja je sadziłam? ;:124
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Druga strona i żadnych zdjęć :oops:
Obrazek Obrazek
Od razu lepiej :D
Gasiu witaj kochana ;:196 dopiero po twoim poście zauważyłam ,że znów zjadłam część nazwy :oops: irys nazywa - - May Care :roll: Ogrodzenie robiłam dwa lata temu ,nasz najmłodszy synek trzyletni wówczas Kubuś stale przyprawiał nas o stan przedzawałowy ,wybiegając na drogę.Pomysł ściągnięty z netu ,wystarczy wpisać ogrodzenie Rio :D
Obrazek Obrazek
Pierwszy kwiatek Trillion :D
Aneczko ;:196 kilka upchnełam w cieniu leszczyny :D
Obrazek Obrazek
A pośrednie na rabacie parkingowej mają słoneczko tylko po południu i też dają radę ;:333
Obrazek Obrazek
Edytko a ja już robię listę zakupów na ten rok...tylko miejscówka jeszcze nie gotowa ;:224
Obrazek Obrazek
Luiska to nie tyko falbanki ,ale i koroneczki na brzegach płatków ;:167
Mariolu ja co pięć minut mam nowego faworyta ;:306 nie wszystko jednak rośnie tak jak bym chciała :(
Obrazek
Evening Drama ,kolejny niewyrośnięty maluch ,którego ściełam do wazonu ,żeby nie obciążać niepotrzebnie kłącza :(
Beatko widziałam jakie doły ryłaś wiosną pod róże ,moje królewny od Ewy nadal w wiadrach ,ale Eden pomalutku rozkręca się
Obrazek
I historyczna nn od Beatki lelumpolelum
Obrazek Obrazek
Pączek tak napakowany ,że rozwijanie się trochę trwa ,a zapach ;:oj teraz rozumiem wszystkie różano zakręcone dziewczyny...to jest do zakochania ;:oj
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko ,ale uczta dla moich zmysłów,bo tak po cichutku to irysy po piwoniach dla mnie najulubieńsze,po prostu urzekające ,jak dobrze,że otwarłaś nowy wątek właśnie nimi ,nie wiedziałam,że masz ich tyle i takie cudne,jestem obowiązkowo,pozdrawiam i miłego weekendu życzę ;:168
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Pięknie się zaczęła kolejna odsłona :) Co wsadzasz pomiędzy irysami? Widziałam liliowca i ostróżkę. Planuję swoje przenieść w jedno miejsce ale zastanawiam się co im dodać, żeby nie było pusto jak przekwitną
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Śliczne te różyczki :)
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Martuniu wcale nie mam ich tak dużo :wink: wysokich około 60 odmian,niestety w tym roku kwitnie zaledwie połowa :wink: ale chęci na kolejne ogromne ;:oj
Obrazek Obrazek
Champagne Walz i jeszcze pozachwycam się Trillionem :D
Obrazek Obrazek
Ewuniu plan rabat wygląda mniej więcej tak-obwódki to smagliczka,lawenda i miniaturowe irysy ,środkiem rząd liliowców druga strona rabat od trawnika to rząd wysokich irysów a pomiędzy tym wszystko co mi w łapki wpadło :D są ostróżki i floksy,lilie i orliki a jesienią kwitną chryzantemy ,marcinki i rozchodniki :D założenie jest takie ,że cały czas ma coś kwitnąć :D
Obrazek Obrazek
Brussels
Obrazek Obrazek
Cranberry Sauce
Mariolu różyczki to nowe nabytki dopiero zaczynam z nimi przygodę :D w ogóle w tym roku zaczełam zwracać większą uwagę nie tylko na kwiaty ,ale i na zapach w ogrodzie a pod tym względem peonie są niezrównane ;:oj
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Przy takim założeniu faktycznie ciągle coś kwitnie :)
Mówisz, że piwonie to gwarantowany zapach? Otóż nie wszystkie :( Też tak myślałam, jak Ty że wszystkie pachną i w dwóch miejscach posadziłam taką bordowo-czerwoną piwonię. Kolor piękny ale zapach żaden :( Jak tylko przekwitną wymieniam na jasno różówą ale za to pięknie pachnącą.
Awatar użytkownika
tomaszkowa
500p
500p
Posty: 716
Od: 28 paź 2013, o 17:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: okolice Płocka

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

bejka1970 pisze:Beatko widziałam jakie doły ryłaś wiosną pod róże
Kilka różyczek posadziłam wiosną tego roku i oczywiście nie mogło zabraknąć wśród nich Edenki :tan
Ja już sama nie wiem, które rośliny sa moimi najulubienszymi, dlatego też staram sie sadzić wszystko, żeby cały czas coś kwitło ;:oj .
Moim niedoścignionym wzorem jest ogród Marty Koziororzec. To co u niej można zobaczyć robi ogromne wrażenie.
No właśnie. Iryski teraz królują :tan ale liliowce pokazują też pączki. ;:172
Pozdrawiam. Beata.
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beata, jak jeszcze pozaglądam do Ciebie, to pewnie się skuszę na kilka irysów bródkowych, bo są obłędne. Nie miałam pojęcia, że to poszło tak daleko ;:185 . Ostatnie kilka lat podziwiałam liliowce i osiągnięcia hodowców; też mi szczęka opadała ;:65 , co oczywiście przełożyło się na rabaty z nimi ;:306 . Na szczęście już mi przeszło, bo gęsto od nich ;:oj .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Peonie śliczniutkie, znasz może ich odmianę?
Moja tegoroczna edenka jeszcze nawet pąków nie zawiązała, mam nadzieję, że jednak zawiąże... Obrazek
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Założenia rabatowe słuszne i najlepsze ;:333 Jedynie na rabatach daliowych nic innego u mnie nie rośnie ze względu na wykopki tychże roślin. Chociaż i tam do maja staram się, by rosły wiosenne cebulowe.
Już nie wiem, co podziwiać: czy 'Sophię', którą już zachwycałem się u Sławka, czy 'Trillion', bo naprawdę zjawiskowy, czy 'Champagne Walz'! ;:219
Każdy, kto choć trochę ma zamiłowania do kosaćców wie, że cierpliwość się opłaca i lepiej, by kłącze nie wysilało się zbyt wczesnym kwitnieniem. Mam w tym roku kolejny dowód: 'Bohemian' zakwitł od razu, a teraz ani nie kwitnie, ani nie przyrasta :(
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, zabij mnie.. dopiero dzisiaj melduję się w twoim irysowym raju na ziemi ;:131 Wypadło mi kilka dni z forum i teraz nadrobić ciężko.. A ty tu cuda pokazujesz. Nie potrafię się zdecydować, który najładniejszy.. chyba Trillion, niesamowite barwy ;:oj
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko wybacz za spóźnienie ale już jestem.
Nadrowbiałm 3 strony i jestem w szoku ale masz cudne irysy. ;:oj ;:oj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”