Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko :wit
Mam dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia- daj mi te swoje trzy rabatki, a weź sobie moje hektary-wrócę po nie, jak już będą wyglądały, tak jak Twoje trzy rabatki ;:306
A tak poważnie, to należą Ci się klapsiory- najpierw zaraziłaś mnie irysami, a teraz gdy już praktycznie miałam zamkniętą "różaną" listę, dojrzałam u Ciebie Piligrim'kę ;:oj i..dziękuję, mocne postanowienie przystopowania z zakupami poszło w kosmos.. ;:223
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Asiu najgorszą pokusą są dla mnie duże sklepy spożywcze z działem ogrodowym :oops: no nie do się przejść i nie wrzucić choć jednej roślinki ;:224
Kasiulka ;:196 ja jestem trochę taka maniaczka zbieraczka ,że jak mi się coś spodoba to nie potrafię przestać i ciągle nowe odmiany dosadzam ;:170
Kasiu nie bij :D To miłe co piszesz ,ale jak wiesz ja też mam hektary ,którym jeszcze wiele brak ,ogarniam jako tako tylko te rabatki :oops: a za Pilgrima jeszcze mi podziękujesz ;:oj to cudo nie róża ;:167
Po dwóch latach siania dzielenia i przesadzania nareszcie mam swoją lawendową alejkę :D
Obrazek
Dla przypomnienia w kwietniu mój pas startowy wyglądał tak
Obrazek
Niesamowite jak w sezonie wszystko się zmienia ;:oj Kwitną jeszcze tylko dwa irysy
Obrazek Obrazek
Znów mam taką zieloną fazę w ogrodzie,irysy przekwitły a reszta w blokach startowych,jedynie różne drobiazgi o których mówię wypełniacze ratują sytuację
Obrazek
Szałwia Twilling Serenada
Obrazek
Firletka
Obrazek
Jaśminowiec Belle Etoile
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

No no lawendowa ścieżka. ;:oj
Cudny jaśminowiec a kolekcjonowanie wiem co to znaczy. :;230 lecz ja mam miejsca i ściskam tworząc mieszane rabaty.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Przechadzanie się wieczorkiem po tej lawendowej ścieżce pewnie całkiem miłe dla nosa ;:198 ;:333
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
cyganka77
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2062
Od: 21 sie 2012, o 14:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko dopiero znalazłam Twój nowy wątek. Wszystko pięknie Ci rozkwitło. Gratulacje!
Awatar użytkownika
jolifleur
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1441
Od: 30 lip 2012, o 14:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zacisze Gwda Mała

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bejka a toś mnie zaskoczyła ;:oj Adres ten sam ale dla pewności podam na pw :) No teraz, to już nie ma siły i wykręcania- muszę szykować jakieś dobre nowe, miejsce dla irysków ;:3 Jak coś ładnego u mnie wypatrzysz to pisz co chcesz ;:167 ci oddam :)

Mój M zdolny ale też i czasu nie ma za dużo. Na szczęście ta pergolka dosyć prosta jest więc może da się namówić ;)

Majka cała szczęśliwa, że o niej pamiętałaś i buziaki kazała przesłać ;:196 Swój ogródeczek pielęgnuje i nawet coś wspomniała, żeby jej na łopatę wokół przekopać, bo coś tam ma w planie ;) Ciekawe co chce mi podwędzić :;230

Ja staram się omijać sklepy z kwiatami bo też zawsze coś przytargam ;:223 ale chleb trzeba kupić ;)

Napisałam maila
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, ostatnie zdjęcie to pewna byłam, że masz jakiś wcześniejszy rodzaj hibiskusa, a to jaśminowiec.. Powiedz czy on pachnie jeszcze na dokładkę? Uśmiałam się czytając o tych dużych sklepach spożywczych, bo u mnie jest tak samo, dział ogrodniczy działa jak mocny narkotyk :;230 A jeszcze gorzej jak przyjdzie mi towarzyszyć eMowi w wyprawie do sklepów budowlanych typu Majster czy OBI ;:306
Jeśli byś faktycznie dzieliła swoje iryski to ja się ładnie uśmiecham. W moich ogrodniczych nie ma jakiegoś szału porównując z tym co można zobaczyć na forum :shock: ale biorąc pod uwagę, że dopiero zaczynam z irysami tak każda odmiana jest dla mnie nowością, a od czegoś trzeba zacząć ;:224 Martwią mnie tylko wielkości oferowanych kłączy i ich jakość.. Czasem zapłacisz te 8 zł za zgniłe kłącze ;:223
Awatar użytkownika
Esterka
100p
100p
Posty: 120
Od: 12 maja 2011, o 11:46
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: mazowsze

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Lawendowa aleja warta była zachodu. Wiem coś o tym, bo swoje również mam z nasionek i też już powoli zaczynają kwitnąć.
Pozdrawiam serdecznie :) Gośka
Nasz ogrodowy plac budowy
"Ludzi można z grubsza podzielić na dwie kategorie: miłośników kotów i osoby poszkodowane przez los." Oscar Wilde
Awatar użytkownika
JacekP
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11151
Od: 5 mar 2007, o 13:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa-Zachód

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Podobnie jak Sabina miałem skojarzenia raczej z hibiskusem a nie jaśminowcem ;:oj
Działy ogrodnicze? Trudno je ominąć, bo są prawie w każdym większym sklepie. Ale od dłuższego czasu kupuję w nich tylko - ziemię, nawóz albo rękawice :lol: Ciekawych roślin niewiele (raczej ładnie zaprojektowane opakowania, zdjęcia)
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Och kochani znów zabrakło mi czasu na pisanie,ale też w ogrodzie niewiele się działo ,a takie przestoje jakoś tak odbierają mi wenę :oops: Wczoraj lało przez pół dnia więc dziś czekało na mnie trochę niespodzianek :D
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
I lecę bo słoneczko wyszło ,a robota czeka :D
kryzysowa
---
Posty: 457
Od: 9 kwie 2014, o 08:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Takie niespodzianki, to chyba każdy z nas lubi! ;:oj
Jaka to odmiana Beatko? ;:oj
Obrazek

Popadało u Ciebie wczoraj choć trochę?
W stolnicy tak ładnie, równo padało jakieś 2-3h, w Mińsku 10 kropli spadło, a sucho jest niemożebnie, deszczu żądam! ;:164
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko,liliowce teraz będą miały swoje 5 minut,,u Ciebie jakieś oryginalne odmiany ,aleja super wygląda ,ja nie mam takiego miejsca na aleję lawendowa ,więc jest posadzona różnie,pozdrawiam ;:168
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Cudne kwitnienia. Takie dorodne lilie, piękne liliowce, róże...
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”