Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nifredil
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4371
Od: 26 mar 2012, o 23:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, zabij mnie.. dopiero dzisiaj melduję się w twoim irysowym raju na ziemi ;:131 Wypadło mi kilka dni z forum i teraz nadrobić ciężko.. A ty tu cuda pokazujesz. Nie potrafię się zdecydować, który najładniejszy.. chyba Trillion, niesamowite barwy ;:oj
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko wybacz za spóźnienie ale już jestem.
Nadrowbiałm 3 strony i jestem w szoku ale masz cudne irysy. ;:oj ;:oj
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beato, wybacz, ale nie będę się siliła na chwalenie jakiejś odmiany. Kosaćce są piękne, chociaż nie są moją miłością, to podziwiam różnorodność barw i kształtów. Niestety, kilka odmian bym przeoczyła, bo subtelne różnice umykają moim sokolim oczom ;:224 . Błękitne i jagodowe są bardzo atrakcyjne - nawet dla oczu laika.
Moje piwonie pachną, ale jakoś słabiej czuję zapachy ostatnio. Teraz najbardziej czekam na róże i liliowce, szczególnie te, które jeszcze u mnie nie kwitły.
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
chalaputkowo
1000p
1000p
Posty: 1810
Od: 16 cze 2014, o 18:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko ja sie kompletnie zagubiłam w pracy , w ogrodzie i aż wstyd sie przyznać mało mnie na forum ostatnio :oops: ale Twoim irysom nie mogłam sie oprzeć i zostawiam mały śladzik po sobie z wyrazami uznania dla Twoich rabatek ;:180
Zielono mi - bo wesoło mi - bo zielono mi - Monika
Chałaputkowo,Chałaputkowo-dwa
Chałaputkowo to i owo
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jak większość z nas zarobiona jestem po kokardy :roll: Walczę z zielskiem i robactwem ,a wieczorkiem rączki nie chcą już po klawiaturze śmigać :( ale jest cudownie ;:oj
Ewuniu zaskoczyłaś mnie tym brakiem zapachu u peonii ,myślałam ,że to jest w pakiecie do każdej :?
Beatko ja też uwielbiam ogród Marty za to bogactwo ,które wprost kipi z rabat,za te aniołki schowane w paprociach ,cudne szczepione drzewka i za milion innych rzeczy :D Dziewczyny na forum tak kuszą Edenem ,że kupiłam od razu dwa i teraz dziesięć razy dziennie sprawdzam pączuszki
Obrazek Obrazek
Pilgrim mocno testuje moją cierpliwość ,strasznie jestem ciekawa tej róży ;:oj
Oj poszło Aniu daleko ,poszło...jest wiele niesamowitych połączeń kolorów i te falbanki i koronki ;:oj Obie mamy skłonność do tworzenia kolekcji ,ale też lubimy różnorodność i dobrze ,bo gdybym miała tylko jedną grupę roślin czułabym się jak na polu uprawnym ;:219
Obrazek Obrazek
Ostatni spóźnialski Decadence
Zuzka te peonie to pozostałość po poprzednich właścicielach posesji ,rosły w kilku miejscach na trawniku ,więc część przesadzałam na rabaty.Po trzech latach zadomowiły się wreszcie i mam burzę kwiatów ,ale w zależności od miejsca i nasłonecznienia kwitną w różnym czasie i dobrze ;:333 Zakwitł mi jaśminowiec Snowbelle ,karzełek sięgał mi do kolan ,piszę sięgał bo pod ciężarem kwiatów prawie położył się na ziemi ;:oj

Obrazek Obrazek
Jacku z cierpliwością to nie zawsze mi po drodze :oops: Teoretycznie wiem ,że lepiej usunąć pączki kiedy roślinka jeszcze mała i słaba...ale ta ciekawość pierwszego kwiatu....to oczekiwanie z biciem serca ,czy będzie taki piękny jak na zdjęciu...tego się nie da z niczym porównać :D
Kepping Up Apperances


Obrazek Obrazek
Sabinko witaj ;:196 najpiękniejsze są te już rozrośnięte ,które mają kilka pędów kwiatowych i jeszcze kwitną

Obrazek Obrazek
To różowe w tle to moja ulubiona szałwia Sweet Esmeralda i nn pod gruszą
Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Chwila nieuwagi i długaśny post wysłałam wczoraj w kosmos :evil: musiałam ochłonąć ;:209 więc dziś będzie na raty :wink:
Kasiulka cieszę się,że mnie znalazłaś ;:196 brakowało by mi twoich wpisów :D

Obrazek Obrazek
Mój jedyny irys z kapersa ,kupiony w ogrodniczym Wadowidczanin
Aniu ja też już pączki na liliowcach liczę i poganiam zwłaszcza te nowe ;:oj a skoro irysy to nie twoja bajka to może róża która mnie zaczarowała-Doktorek ;:167

Obrazek Obrazek
Mam wrażenie ,że kwiaty ciemnieją w miarę rozkwitania ,a może to tylko kwestia oświetlenia,ale jest obłędna ;:167
I jeszcze dwie krzewuszki-Bristol Ruby i Candida
Obrazek Obrazek
Małe a cieszy :D
Moniś wszystkie jesteśmy zaganiane ,a czasami po prostu weny na pisanie brak :? Bardzo się cieszę z twoich śladów i z dobrego słowa ;:196 I po prostu muszę się pochwalić się wczorajszym prezentem od męża ;:oj

Obrazek
Zawsze sobie żartuje z mojego zamiłowania do kwiatków ,a tu proszę :shock: zamówił mi po cichutku pergolę...nic tylko sadzić róże ;:oj
koziorozec
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 10594
Od: 22 sty 2013, o 21:52
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: małopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witaj Beatko,irysów ciąg dalszy ,urzekłaś mnie nimi ,60 odmian to mówisz,że nie dużo,to jest to co lubię na forum ,że każdy ogród inny i każdy cudny ,każdy zbiera inne kwiaty ,ale te Twoje irysy mnie powalają ,mam ich trochę ,ale to co masz Ty to po prostu paleta barw,one są wyjątkowo piękne,pozdrawiam i miłego dnia życzę ;:196
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

O żesz... taki mąż to skarb ;:oj
Już widzę oczyma wyobraźni pooplatane na tej pergoli różyczki... ;:167
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Martuniu ;:196 różnorodność to dla mnie słowo klucz :!: Często zaglądam do ogrodów zupełnie różnych niż mój i o dziwo w każdym można znaleźć coś inspirującego.Kilka razy dostałam też roślinkę do której miałam zupełnie obojętny stosunek ,a jak u mnie zakwitła to... ;:oj Tak było np.z goździkami od Ewy gardenii
Obrazek
Tak mnie te maluchy zauroczyły w realu ,że zaczełam dokupować im towarzystwo :D
Obrazek
Poszłam do ogrodniczego po pelaśki na balkon i nos mnie do nich zaprowadził :D tyle kwiatów w okół a one pachniały na cały sklep :D
Zuzka no zaskoczenie totalne :shock: mój mąż z tych wylewnych inaczej ,nie za bardzo potrafi mówić o uczuciach ,ale jest jak opoka i można na nim zawsze polegać ;:167
Obrazek
Jasminka dostanie miejsce po jednej stronie pergoli :D
Obrazek Obrazek
Pierwszy kwiatek LO i Pilgrim ,troszkę bardziej rozwinięty :wink:
Obrazek
Miniaturka kupiona w ubiegłym roku od Hani ,zimowała w gruncie ,trzydzieści cm wzrostu i burza kwiatów ;:oj
Obrazek Obrazek
Peonie i pierwszy liliowiec
Obrazek
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Pilgrim to jedna z róż, które wypatrzyłam jeszcze zanim zaczęłam planować ogród na działce. Jakoś tak wychodzi, że te odmiany, wymarzone od lat, wciąż nie trafiły do ogrodu, nawet popularny Chopin.

Za Doktorka dziękuję ;:196 - podziwiam od lat, ale nie mam dla niego zacisza :( .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
chmielakowo
200p
200p
Posty: 376
Od: 11 mar 2015, o 20:32
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Witam się i ja w nowym wątku :)
Jaśminowiec cudny, jak się rozrośnie to dopiero będzie efekt.
Awatar użytkownika
Kasiula17
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6320
Od: 18 lis 2013, o 22:22
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Dolnośląskie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Pergola zjawiskowa dla M :tan :tan I oby dalej robił Ci takie niespodzianki. :tan
Ale masz cudne kolory na ogrodzie irysami się zachwycałam i dalej zachwycam a róże. ;:oj ;:oj
Masz tego dobra w ogrodzie. ;:180
Awatar użytkownika
Madziagos
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 4351
Od: 10 kwie 2012, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sobącz/Kaszuby

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Jaśminowca Snowbelle mam od kilku lat - ma już około półtora metra.
Po wczorajszym i dzisiejszym deszczu cały pokrył się kwiatami.
Szkoda, że nie pachną...
Z pozdrowieniami, Magda
Moje wątki Moje drogi... Aktualny
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”