Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Martusia mówisz,że kuszę :D :D :D ,to dobrze, bo to ty kochana zainspirowałaś mnie piwoniami ,że o innych cudeńkach nie wspomnę :D ale to dobrze z roku ma rok mój ogródek powiększa się o nowe rośliny i jest coraz bardziej kolorowy i kwitnący od wiosny do późnej jesieni, tak jak chciałam, bez takich zielonych przerw jak na początku :D
Elżbietko, bo róże są magiczne i niesamowite ;:167 Na początku bałam się że angielki nie przetrwają u mnie zimy,ale niektóre odmiany zaskoczyły mnie swoją wytrzymałością na mróz, moje ubogie piach i błędy ogrodniczki.W pierwszym roku,kiedy na główne rabaty zakradała się po cichutku jesień że swoimi rozchodnikami i chryzantemami, w zakątku pod wiązem ponownie zakwitły róże, zrobiło się tak cudnie wiosennie,inaczej jakby na tym kawałku ogrodu czas się zatrzymał :D I to właśnie powtórne kwitnienie sprawiło, że kolczaste królewny skradł mi serce i coraz ich więcej u mnie ;:167
Czy u was też jest tak zimno i paskudnie :cry:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Cudne masz liiowce ;:138 ,ale u mnie część wypadła, nie wiedzieć czemu. Nic nie szkodzi, bo to co zostało niemożebnie się rozrasta i dalej jest kolorowo :heja .
Fajnie, że lubisz kolory w ogrodzie, bo one dają energię. Tak trzymać ;:196 .
Nieźle na tym piachu zakwitły piwonie u Ciebie. Uwielbiam te ich zapachy, ale dla mnie, kwitną za krótko :( .
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Aniu kochana jak mi po jednej zimie wypadło z dziesięć nowych odmian to przeszło mi parcie na nowości za kilka stówek.Im dłużej mam ogród tym większy nacisk kładę na rośliny i odmiany, które dobrze sobie u mnie radzą.Zamiast dokupować nowe zaczęłam dzielić i rozsadza te odmiany liliowców, które mi się sprawdziły, kolorowe, falbaniaste i żenujące bez łaski :D
Jak miałam tylko peonie po poprzednich właścicielach domu to też tak myślałam, piękne, ale tak krótko kwitną,ale jak posadziłam dziesięć nowych odmian to kwitnienie rozłożyło się w czasie.Zaczyna Red Charm I Salmon Dream,a potem następna i następna tak że nawet przy tych upałach cieszyły mnie przez miesiąc ;:167
Teraz zaczyna się to co obie lubimy :D Czas lilii,liliowców i floksów i jeżówek i...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Pulpa222
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2392
Od: 21 kwie 2010, o 08:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Już od dłuższego czasu staram się nic nie kupować, bo rośliny się rozrosły i trzeba coś z tym zrobić ;:7 . Rozsadzam więc żurawki i liliowce. Muszę się zająć floksami, bo kępy przy ziemi duże, a kwiatow mniej. Ale to na wiosnę.
Masz rację, teraz kwitną nasi ulubieńcy i nie ma co się sadzić na nowości, bo one nie na nasze piaski się nadają ;:185 . Te, co masz, są cudne i tego się trzymaj ;:196 . Lubię kolory i ...już :tan .
;:168
Pozdrawiam Ania
"Niebezpiecznie jest mieć rację w sprawach, w których ustanowione władze się mylą." Voltaire
Ogród "po 30-tce" Cz.I, Część II , Część III aktualna,Tillandsie są ? dla leniwych
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko nie wiem jak przegapiłam Twój piękny ogród , w którym jest tyle pięknych okazów roślin , może dlatego ,ze ja zapatrzona w róże i piwonie , mało zaglądałam do innych ogrodów.Teraz mam więcej czasu to myślę to nadrobić , przepiękne irysy i nie tylko pozdrawiam :) ;:3
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, trochę późno ta moja odpowiedź dotycząca mocnego cięcia Crocus Rose... :oops: Otóż, cięłam ją mocno, w celu ujarzmienia jej zapędów, zawłaszczenia całej rabaty dla siebie. Rozrosło się to moje krzaczysko straszliwie i postanowiłam nieco ją ostudzić, bo z jednej strony zdominowała biedną Wisley 2008, a z drugiej pchała się całym ciężarem na Sharifa Asma. Niestety to cięcie niewiele dało, bo znów mocno poszybowała w górę i na boki ;:224 Jej rozmiary zaczynają mnie trochę przerażać ;:202
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

To już tradycja :roll: Ile bym razy nie obiecywała regularnie pisać to i tak budzę się do życia dopiero z pierwszymi kwiatami irysów :oops:

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Viola K
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2356
Od: 14 mar 2013, o 19:41
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: okolice Trzebnicy

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Hej Beatko, brakuje czasu na forum, ja mam to samo ale bardzo lubię czytać posty z mądrymi poradami, jakie można tutaj znaleźć :)
Iryski prawie wszystkie od Ciebie pięknie kwitną... i jest ich coraz więcej, zawsze jak zakwitają myślę - o! te iryski od Beatki mam ;:167
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Coś w tym jest Violu :D mogę zapomnieć nazwę,ale zawsze pamiętam od kogo daną roślinki mam :D U mnie teraz szaleją iryski od Kasi Wiatr

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
szarotka66
1000p
1000p
Posty: 6118
Od: 21 sie 2011, o 14:11
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gmina Nowe nad Wisłą

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, piękne to Twoje przebudzenie. Taka pora, że zaglądamy w poszukiwaniu tych uroczych kwitnień. ;:167
Spis moich wątków Parapetowe i lilie
Nadwyżki z domu i ogrodu
Żyj tak, aby twoim znajomym zrobiło się nudno, kiedy umrzesz. Julian Tuwim
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko, masz rację , "że coś w tym jest ".Dzisiaj na działce popatrzyłam na iryski i przypomiałam sobie Ciebie, stąd moja wizyta.
Moje iryski,dopiero się rozrastają, ale w przyszłym roku :heja
Będę za to ,podziwiać Twoje , ciesze się, że trafiłam na Twoją iryskową aktywność na FO.Pozdrawiam ;:167
Awatar użytkownika
Yollanda
500p
500p
Posty: 952
Od: 23 maja 2014, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Małe Trójmiasto

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Bardzo ładnie zakwitły pierwsze iryski. Śliczne są te kolorowe maleństwa.
Lubie irysy i wysokie i niskie. To wspaniałe kwiaty. Masz bogatą kolekcję maluchów, brawo :wit
Jola
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Trzy rabatki...to jeszcze nie ogród II

Post »

Beatko irysy Twoje to tylko podziwiać , dobrze ,że pokazujesz ich piękno , moje od Ciebie stoją jak szable , czekam też na ich kwiaty , są póżniejsze pozdrawiam ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”