Ogród Anny 2015

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Ależ piękne, róże i peonie to to co w tym sezonie podbija moje serducho ;:167
Moje peonie dwulatki w tym roku zawiązały ciut więcej pąków, bo w zeszłym roku było ich zaledwie kilka sztuk.
Dwie pierwsze już rozwinięte, reszta w kulkach. Różyczki malutkie, tegoroczne kilka pączków mają, ale na resztę wciąż muszę czekać.
Za to te trzyletnie szaleją :tan
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
takasobie
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 9812
Od: 1 mar 2009, o 22:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Już kwitną Ci liliowce! U mnie jeden wypuścił łodyżkę kwiatową.
Imponująca kolekcja irysów! ;:333
A róze - miodzio! Super zdjęcia! ;:173
Miłka
Aktualny wątek: Taki - sobie ogród cz.6
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Aniu jeśli liliowce będą miały nienaturalne pączki, jakby skarlałe, pogrubione i otwierające się nierównomiernie z boku to na pewno w środku są szkodniki w postaci mikro gąsienic, widocznych raczej pod lupą.
Z nich wylęgają się muchy, które znowu złożą jaja w korzeniach liliowców.
Takie pąki bezwzględnie trzeba oberwać i zmiażdżyć a resztki wywalić najlepiej do kubła.
Inaczej za kilka lat w ogóle liliowce nie zakwitną tylko będą wydawały skarlone i rozlazłe pączki.
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ogród Anny 2015

Post »

sweetdaisy pisze:Ależ piękne, róże i peonie to to co w tym sezonie podbija moje serducho ;:167
Moje peonie dwulatki w tym roku zawiązały ciut więcej pąków, bo w zeszłym roku było ich zaledwie kilka sztuk.
Dwie pierwsze już rozwinięte, reszta w kulkach. Różyczki malutkie, tegoroczne kilka pączków mają, ale na resztę wciąż muszę czekać.
Za to te trzyletnie szaleją :tan
Zazdroszczę piwonii. U mnie z powodu suszy na 8 krzaczkach zasuszyły się pączki! 4 nie zakwitły - takie, które co roku miały kwiaty :(
takasobie pisze:Już kwitną Ci liliowce! U mnie jeden wypuścił łodyżkę kwiatową.
Imponująca kolekcja irysów! ;:333 A róze - miodzio! Super zdjęcia! ;:173
Dziękuje ;:167 Liliowce mają już mnóstwo pąków, w tym roku na nie liczę!!!
kogra pisze:Aniu jeśli liliowce będą miały nienaturalne pączki, jakby skarlałe, pogrubione i otwierające się nierównomiernie z boku to na pewno w środku są szkodniki w postaci mikro gąsienic, widocznych raczej pod lupą. Z nich wylęgają się muchy, które znowu złożą jaja w korzeniach liliowców.Takie pąki bezwzględnie trzeba oberwać i zmiażdżyć a resztki wywalić najlepiej do kubła.
Inaczej za kilka lat w ogóle liliowce nie zakwitną tylko będą wydawały skarlone i rozlazłe pączki.
Grażynko wiem o tym :) Opuchliznę pąków wywołują larwy muchówki Contarinia cinqenotata. Ale u mnie nie spotkałam się z tym jeszcze na moich liliowcach. Miałam dużo nowych z różnych źródeł, więc zapobiegawczo pryskałam je decisem co tydzień.
U mnie niektóre liliowce mają niskie łodygi i już kwitną :wink: i przez to nie są ładnie rozwinięte, biedaczki zduszone w liściach. Musiałabym je codziennie podlewać, a tego nie robię niestety. Pojawiła mi się za to rdzawa plamistość liści i łodyg, ale to mam co roku - na szczęście to nie jest groźne.
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Takie krótkie łodygi miałam kiedy liliowce mocno ucierpiały od mrozów, albo te kupowane wiosną.
One są zimowane w chłodniach i przeważnie przesuszone, co skutkuje w wielu przypadkach takimi właśnie krótkimi łodygami.
Dlatego ja zawsze kupuję latem kopane z gruntu.
W tym roku liliowce mają u mnie wyjątkowo dorodne rozety liściowe i już idą pąki. :heja
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Akurat u mnie podejrzewam, że to przez brak odpowiedniej ilości wody. Uruchomiłam nieczynną studnie :wink: , więc teraz mam dodatkowy zbiornik z wodą. Będę starała się je często podlewać.
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Aniu - przyszłam się przywitać, bo zauważyłam Cię w wątku różanym. Wchodzę, a tu ;:oj - w życiu nie widziałam tylu irysów. Coś nieprawdopodobnego! A potem ... miła niespodzianka: moje ukochane róże, z Rosarium U. na czele.
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ogród Anny 2015

Post »

ewka36jj pisze:Aniu - przyszłam się przywitać, bo zauważyłam Cię w wątku różanym. Wchodzę, a tu ;:oj - w życiu nie widziałam tylu irysów. Coś nieprawdopodobnego! A potem ... miła niespodzianka: moje ukochane róże, z Rosarium U. na czele.
Witaj :) Iryski uwielbiam stąd ta ilość ;) I marzą mi się jeszcze inne odmiany, ale w tym roku tylko kilka nowych dosadzę.
A różyczki to kolejna miłość. Dotąd nie chciałam ich za dużo.... bo wiem ile czasu trzeba poświęcić na ich pielęgnację, by były zdrowe i zadbane. Ale się przemogłam i posadziłam ich więcej ;:333
W tej chwili mam 65 krzewów w tym sporo odmian NN, które muszę spróbować rozszyfrować.
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogród Anny 2015

Post »

:wit Aniu! Przyszłam do Ciebie z rewizytą i już na pierwszej stronie nowego wątku ;:oj ( na stary muszę znaleźć trochę czasu).
Niesamowitą masz ilość irysów w takiej gamie barw, że można od razu się w nich zakochać ;:108 Cuda, same cuda :)
Różyczki ładnie już rozpoczęły kwitnienie ;:215 W oko wpadła mi ta biała marketowa. Bardzo jestem ciekawa, co ona za jedna? Może jak się bardziej rozwinie, to uda się ją zidentyfikować ;:24
Czekam na więcej zdjęć ;:65
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Aniu, nie wiem co bardziej podziwiać.
Bo wszystko masz piękne. i piwonie, i róże Chippendale i ja ja bardzo lubię ;:108
I liliowce już zaczynają ??
.Jakies masz szybkie :D
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ogród Anny 2015

Post »

dorotka350 pisze::wit Aniu! Przyszłam do Ciebie z rewizytą i już na pierwszej stronie nowego wątku ;:oj ( na stary muszę znaleźć trochę czasu).
Niesamowitą masz ilość irysów w takiej gamie barw, że można od razu się w nich zakochać ;:108 Cuda, same cuda :)
Różyczki ładnie już rozpoczęły kwitnienie ;:215 W oko wpadła mi ta biała marketowa. Bardzo jestem ciekawa, co ona za jedna? Może jak się bardziej rozwinie, to uda się ją zidentyfikować ;:24
Czekam na więcej zdjęć ;:65
Dziękuję Dorotko! Rózyczki kwitną cudnie! Wczoraj cały dzionek padało z czego bardzo się cieszę!
Obfocę i opiszę białą, jak będzie w pełnym rozkwicie :)

anabuko1 pisze:Aniu, nie wiem co bardziej podziwiać.
Bo wszystko masz piękne. i piwonie, i róże Chippendale i ja ja bardzo lubię ;:108
I liliowce już zaczynają ??
.Jakies masz szybkie :D
Liliowców jest tylko kilka z mocnymi pąkami, reszta ma dużo mniejsze, ale w tym roku sporo odmian zakwitnie w przeciwieństwie do zeszłego. Róża Chippendale i Eden są u mnie NR1
Awatar użytkownika
Annar13
1000p
1000p
Posty: 2004
Od: 4 maja 2012, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: k/Poznania

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Kilka fotek z rana
Nieokreślona angielka z kartonika - bardzo mi się podoba!
Koniecznie muszę ją zidentyfikować!
Obrazek Obrazek

Pąki Chopina i El Toro
Obrazek Obrazek

Chippendale i Louis Odier uginają się pod ciężarem kwiatów
Obrazek Obrazek

Eden
Obrazek Obrazek Obrazek

Piwonie
Obrazek Obrazek

Kolejne pąki szykują się do rozkwitu :)
Obrazek Obrazek

Campanula persicifolia Takion Blue i Alba
Obrazek Obrazek

Graham Thomas i Alchymist
Obrazek Obrazek

Salvia nemorosa Merleau Rose oraz Sensation Deep Blue
Obrazek Obrazek

Salvia nemorosa Sensation White oraz Geranium magnificence 'Rosemor'
Obrazek Obrazek

Geranium Blue Cloud
Obrazek Obrazek

I na koniec goździki brodate ;:3
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Awatar użytkownika
ogrodniczka01
1000p
1000p
Posty: 1602
Od: 18 lip 2009, o 11:45
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: ok. częstochowa

Re: Ogród Anny 2015

Post »

Witaj Aniu ;:7
Ale masz ukwiecony ogród ;:oj róże, piwonie i goździki -zapach piękny ;:138
Pozdrawiam i Zapraszam-Asia Ogród
Moje wątki
Sprzedam
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”