Mój mały zakątek kwiatów

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Takie obfite kwitnienia ;:167 tez chciałabym mieć nic tylko się zachwycać i nie wychodzić z ogródka .Tereniu zapach z pewnością zabójczy;:167 Przyznaj się szczerze ile masz różanych krzaczków, bo chyba więcej niż Dorotka widać to po fotkach ;:108 .Kim jest ta piękność https://images81.fotosik.pl/779/dab715b1618552f9med.jpg a ta kwiatek przy kwiatku ;:167 ???? https://images82.fotosik.pl/780/328550c78b94e726med.jpg .U mnie niestety chemii nie stosuję ewentualnie opryski Bioseptem ,których nawet w tym roku nie robiłam
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Cudne masz róże, zdrowe a ja pomału się wyleczam z róż :( Prawie wszystkim opadły liście , marne są , ciągle jestem pokłuta, żałuję ,że zrobiłam te rabatę. Uwielbiam róże , ale to już więcej wymaga od ogrodnika a ja już nie mam siły , bo oprócz róż mam mnóstwo innych roślin. Tego lata świata nie widziałam poza ogrodem. Musze to zmienić :wink:
Jak tylko będę w domu to będe na Święcie Traw, umówimy się i spotkamy :) Może ktoś jeszcze będzie :)
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
lanceta
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3927
Od: 13 wrz 2010, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Dolny Śląsk-Legnica

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Karolino, pesymistycznie to zabrzmiało , mam nadzieję,Teresko,ze jesteś w lepszym różanym nastroju.Ten rok jest szczególny i to pod wieloma względami.Miejmy nadzieję, że może być tylko lepiej... ;:3
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Witajcie teraz więcej czasu spędzam na ogrodzie , przesadzając piwonie , zdzieram darń pod nową rabatę na róże , co niektóre przesadzam , bo jednak nie tak posadzone i słabo rosną czyli typowo jesienne prace w ogrodzie.
Róże jeszcze umilają czas pięknie kwitną pomimo zmiennej pogody ;:3 :lol:
Dorotko 350 - na tym zdjęciu rosną w większości Austinki - Margaret .Munstead Wood, Jude , Sumer Song. Charles Darwin. Port Sunlight, Lichfield Angel,Mary Rose , Ambrige Rose , Crocus Rose , Granny , i inne ;:3



Obrazek


Obrazek
Amanita- róża o którą pytasz to Minerva , a ta dla Ciebie ;:3 :lol:

Obrazek


Obrazek

Jakuch - jak pisałam mam ich dużo , będzie ponad 300 , zapach jest , tylko nie mam czasu nimi się cieszyć , myślę ,ze niedługo będzie lepiej. ;:196 Róża o którą pytasz to Stefcia , a druga Stadt Rom ;:167

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Karolinko - dla Ciebie ;:167

Obrazek


Obrazek
Lodziu - ja nie narzekam , kocham róże i pomimo dużej pracy przy nich , zawsze jestem szczęśliwa ,że kwitną i cieszą me oczy ;:167

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Tereniu też byłabym szczęśliwa gdyby moje tegoroczne róże tak kwitły jak Twoje ;:174 Wciąż patrzę na ubiegłoroczne fotki, bo to był raj dla róż i miałam wszystkie krzewy cudnie ukwiecone ;:167 ;:167 a ta kim jest cudna biel https://images82.fotosik.pl/792/ce80dd28dc5a0173med.jpg
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Tereniu, piękne i obfite masz drugie kwitnienie. Co to za zmienna kolorystycznie róża na przedostatnim zdjęciu ?
Ty przesadzasz peonie a ja czekam na 4 szt. ITOH. Ciekawe czy pokażą choć po jednym kwiatku w pierwszym sezonie?
Muszę jeszcze koniecznie rozsadzić 3 olbrzymie kępy irysów. Czas goni, a ja podchodzę do tego jak do jeża, bo będę to robiła pierwszy raz. ;:218
Masz może Fisherman's Friend ? Jeśli tak, to w pełnym słońcu czy w półcieniu?
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Jakuch- Jadzia cieszę ,że w tym roku drugie kwitnienie jest obfite , róże mają jeszcze dużo pąków i myślę że pocieszę nimi oczy ,jeszcze jesienią.Ma być ciepły pażdziernik , to one wszystkie odżyją , bo wody będą mieć pod dostatkiem, Twoje również , a Elżbietka w tamtym roku pięknie Ci powtarzała nie będzie gorsza teraz. Róża o którą pytasz to Polarstern , wiosenny nabytek ;:168
Róże mokre , bo dziś trochę mżył deszczyk , a ja zrobiłam trochę fotek.

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

ewazawady - Ewo , ta róża to Mary Ann , bardzo ją lubię , bo kwitnie cały czas i nie choruje , Fishermans nie mam , a czekam też na 4 piwonie bylinowe , przesadzam róże czyli prace jesienne już się zaczęły . Teraz przy tych deszczach to nie ma zmartwienia o to ,ąby się przyjęły. Ciekawa jestem jakich Itohów oczekujesz , ja mam Bartazelą, , Corę Luise, Old rose Dandy. oraz Yellow. ;:168 ;:3

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek



Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Tereniu Polastern ma dostojne kwiaty i te wydłużone pąki podobne do JPII i te fikuśne trójkąciki na końcach płatków .Na tyle róż to zawsze jakieś kwitną wiec masz zawsze kolorowo ;:180
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
ewazawady
500p
500p
Posty: 812
Od: 7 kwie 2011, o 14:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: południe Warszawy

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Teresko, czekam na First Arrival, Corę Luise, Ballarena De Saval i Garden Treasure.
Old Rose Dandy już Ci kwitł ? Masz może zdjęcia ? Też się nad nim zastanawiam.
Pozdrawiam
Ewa
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Witajcie

Ewo, Jadziu ;:168
Kwitncy Roald Dahl




Obrazek

Obrazek

Obrazek
Darcey Bussell



Obrazek

Obrazek
Mary R.


Obrazek

Red I.


Obrazek

Quen of Hearts


Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Tereniu Red intuition cudna z tymi maziami podobna do mojej Silesii .Quen of Hearts też cudna to samo Darcey Bussell Zastanawiam się czy nie przesadzić mojej Munstead Wood ,ale zaczekam do przyszłego sezonu i zobaczę czy będzie lepiej kwitnąć ,bo to będzie trzeci jej sezon.Wiem ,że angielki potrzebują czasu ,ale nie będe czekać tak jak z The Princem
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Witaj Jadziu - dziś w ogrodzie zrobiłam też kilka zdjęć , ale róże po ostatnich deszczach bardzo umęczone , dużo pąków zgniło na krzakach , ale tak jak pisze Nasza koleżanka na różance , może to dobrze ten deszcz dla róż na następny rok ;:3 ;:3


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek



Obrazek

Obrazek
kropelka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5533
Od: 30 kwie 2008, o 13:05
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Mój mały zakątek kwiatów

Post »

Teresa, piekne masz jeszcze kwitnienia róż. Ja u siebie też sporo oberwałam "szarej pleśni" w pąkach. Może faktycznie przyszły rok będzie bardziej łaskawy , będzie więcej słonka i róże odwdzięczą się wspaniałym kwitnieniem?
w domu i w ogrodzie, cz.2, cz.3, cz.4
pozdrawiam serdecznie, Mariola
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”