Powrót na główną stronę Forum.

Ogrodniczo Działkowe Forum.
Najlepsi polscy fachowcy. Bazy wiedzy praktycznej. Porady.
Opryskiwacz
* Rejestracja    * Pomoc   * Wyszukiwarka    * Zaloguj 
   ::  Koronawirus - Licznik ::     ::  Koronawirus (bez Chin) ::    

Strefa czasowa: UTC + 2

Przeszukiwarka poniższego WĄTKU:
Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 11  
Autor Wiadomość
badusia
 Tytuł: Re: Ogródkowy bloog cz.2
PostNapisane: 28 maja 2015, o 12:34 
100p
100p

0 szt.
Witaj, Przyjaciółko :D
Czytam i oglądam na bieżąco :wink: . Piwonie faktycznie cudowne, no i te Twoje liliowce... ;:oj
;:168

Zobacz profil Wyślij e-mail      

kogra
PostNapisane: 28 maja 2015, o 12:35 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
Jakie piękne piwonie.... ;:138 , moje dopiero w pączkach, ale pogoda dla nich niełaskawa i zimno, więc czekają na lepsze czasy.
No i brawa dla liliowca, u mnie też już pierwszy botaniczny kwitnie.

ASK_anulla
PostNapisane: 29 maja 2015, o 00:08 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Widzę, że nie bez przyczyny tak często ostatnio myślałam o Twoim (nieistniejącym wówczas) wątku. Już miałam Ci pocztę zaśmiecać, a tu znalazłam otwartą furtkę. Faktycznie ogródek masz maleńki. Pewnie byś nas nieźle zszokowała, gdybyś podliczyła stan posiadania liliowców. Azalie mają kolory, które mi bardzo odpowiadają. Biały jest zawsze piękny ;:167 , a ten róż też lubię - w ciepłym odcieniu.
Trafiłam na cudne piwonie. To chyba tak zwane "majowe". W końcu sobie kupiłam taką sadzonkę, ale dopiero wiosną, więc jeszcze poczekam na kwiaty. Cytrynowy liliowiec jest pełen uroku. Mój też ma pączki, ale jeszcze małe.

Anna55
PostNapisane: 29 maja 2015, o 18:46 
1000p
1000p

1 szt.
Witaj Milu!

Teraz będę Cię publicznie nękać o założenie swojego wątku. Nie powinnaś ukrywać przed światem takiej kolekcji roślin.
Informacja dla niewtajemniczonych. Mila ma w swoim posiadaniu wiele odmian przecudnych piwonii w tym przepiękną żółtą, kilkadziesiąt host oraz pokaźną kolekcję liliowców dzięki, którym zawarłyśmy bliższą znajomość spędzając wiele godzin podczas zimowych wieczorów na pogawędkach o roślinkach. Udało mi się Milę zarazić liliowcową chorobą i już zimą Mila wysiewała po raz pierwszy nasionka liliowców a jej kolekcja powiększyła o piękne nowe odmiany. Mam nadzieję,że ta choroba będzie nieuleczalna.

Grażynko!

W chwili gdy stałam się użytkowniczką tych kilku metrów ziemi nie znałam żadnych roślin oprócz tych widzianych w parkach i na balkonach a podagrycznik wzięłam za roślinkę więc te wychodzące z ziemi strzeliste liście intrygowały mnie bardzo. Zapytałam więc moją sąsiadkę co to rośnie to zielone a ona na to: "...Nic takiego.. takie tam.. Wykopać.." czyt .( wykopać i posadzić marchewkę). Po kilku tygodniach zastałam wśród tych liści łan kwitnących liliowców. Potem ktoś mi podpowiedział co to za kwiaty więc wyszukiwarka i ... ciąg dalszy znacie. Trafiłam na FO.

Aniu!
Bardzo się cieszę się,że trafiłaś do mnie. Mam nadzieję,że będziesz do mnie zaglądać i dzielić ze mną moją radość z kwitnienia liliowców. Niedawno podziwiałam Twoje tulipanki ale zapomniałam o zostawieniu śladów na ścieżce :D
Ciesze się, że podobają Ci się moje piwonie. W tech chwili kwitną te najzwyklejsze wczesne piwonie a zaraz po nich zakwitną późniejsze w tym samym kolorze. Nie wiem czy to są drzewiaste , nie mam pojęcia. Mają inne listki i są dużo wyższe.
W grupie wyglądają lepiej niż rozrzucone po całym ogrodzie. Dumna jestem z siebie ,że na to wpadłam :)

Dziś pokaże Wam część mojego zwierzyńca.

Kicia i Ramenedes są nierozłączni. Potrafią tak przytulone maszerować po całym ogrodzie.

Obrazek

Obrazek

Nowa kocia sierotka

Obrazek

Koty są bardzo gościnne.

Obrazek

Jeżyk będzie się chyba nazywał Flejtuszek.

Obrazek

kogra
PostNapisane: 29 maja 2015, o 21:12 
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum

więcej niż 1 szt.
O tak, jeż mimo iż bardzo sympatyczny to jest wyjątkowym flejtuchem.
Trzeba do niego dużo cierpliwości i wyrozumiałości.
U mnie w buszu robią tunele, wydeptując ścieżki w najgęstszym buszu w poszukiwaniu jedzenia.
Czasem przejdą przez środek rośliny łamiąc badyle, ale cóż zrobić.
I tak się cieszę, że żyjąc w mieście mam je u siebie w ogrodzie.
Parka czarnych kociaków przesympatyczna. ;:215

nyna76
PostNapisane: 29 maja 2015, o 22:50 
1000p
1000p

0 szt.
Aniu, cieszę się, że znowu działasz...roślinnie i zwierzęco... liliowce od Ciebie też już w blokach startowych.
Faktycznie zagęszcza się u Ciebie, ale będzie spektakl liliowcowy, że hej...
Udanego sezonu życzę.

ann_30
PostNapisane: 30 maja 2015, o 21:54 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aniu cieszę się,że wreszcie Cię odnalazłam ;:196 Już cieszę się na podziwianie Twoich roślinnych śliczności ;:108 Twoje liliowce mają się u mnie dobrze i większość już wypuściła pąki :tan Widzę,że zwierzyniec ma się dobrze po zimie ale nie ma się co dziwić skoro opiekuje się nimi osoba o tak wielkim sercu ;:167 Pozdrawiam serdecznie ;:168

Anna55
PostNapisane: 30 maja 2015, o 23:25 
1000p
1000p

1 szt.
Witam serdecznie obie Anie!
Cieszę się bardzo z Waszych odwiedzin i mam nadzieję,że będziecie wpadać do mnie.

Pashmina2006
PostNapisane: 1 cze 2015, o 21:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ale super kocia gromadka zwierzaczkowa. Pierwsze zdjęcie Kici i Ramedesa wygląda jak kopiuj wklej. Są identyczni. Jak swoje cienie :lol: .

ASK_anulla
PostNapisane: 2 cze 2015, o 15:42 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aniu, pochwalę się, że mam na działce kotkę Gender :heja . Taka sama czarnula, tylko niechętnie pozuje do zdjęć.
Liliowiec cytrynowy od Ciebie ma dwa pędy kwiatowe z pączkami, więc już wkrótce nacieszę zmysły nie tylko ich urodą, ale i zapachem.

aneczka1979
PostNapisane: 11 cze 2015, o 16:28 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
O! Ania! ;:196
Witaj Kochana. Tak się cieszę, że znów otworzyłaś ogródek.
Nie mogę się doczekać kwitnień Twoich liliowców.
I cieszę się, że kociaki przeżyły zimę. Pierwsze zdjęcie Kici i Ramedenesa jest rozczulające. Wyglądają jak stare, dobre małżeństwo. ;:131

Pashmina2006
PostNapisane: 11 cze 2015, o 21:31 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Wpadłam bo myślałam że i Ty się pojawiłaś. Ale nie zastałam gospodarza więc skomentuję jeszcze poprzednie foteczki. Liliowiec botaniczny od Ciebie i u mnie się pokazał. Sąsiadki jak przechodzą to pieją z zachwytu. Wiesz jak fajnie wyglądają na burcie i w tle staw? Świetnie. Niestety próbowałam uchwycić ten widok na zdjęciu ale nie wychodzi tak jak to wygląda. Piwonia taka dorodna i taaaaka piękna. Bardzo mi się podoba.

Anna55
PostNapisane: 13 cze 2015, o 21:29 
1000p
1000p

1 szt.
Witajcie Dziewczyny!

Liliowce w boksach startowych. Biegam codziennie na ogródek, podlewam liczę paczki i już czuję tę andrenalinkę. W tym sezonie będzie znowu dużo niespodzianek. Moje ubiegłoroczne siewki tak urosły,że niczym nie różnią się od kłączy które rosną od dłuższego czasu. Większość siewek ma już pokaźne pączki ;:138

Obrazek

Aniu!

Koty jakoś przeżyły zimę ale gorzej mają przeżyć lato. Mojemu sąsiadowi z lewej strony i sąsiadce z naprzeciwka tak one przeszkadzają, że poszli na skargę do prezesa. Zaraz potem na tablicy ogłoszeń pojawił się wydruk ze statutu ROD, który zabrania " trzymania "kotów" na ogródkach. Będę niedługo wzywana przed szanowny zarząd celem złożenia wyjaśnień rozwiąz ponieważ skarga na mnie wpłynęła na piśmie.
Tym się nie przejmuję ale martwię się o ich bezpieczeństwo. Mój sąsiad posuwa się do coraz gorszych metod przepędzenia kociaków z mojej działki. Lecą cegły, oblewa je wodą, rozsypuje pinezki w miejscu gdzie przechodzą... Koty już się przeniosły ode mnie i przychodzą tylko na jedzenie. Są u mnie jak ja jestem bo wtedy czują się bezpieczne.
Udało mi się już zamontować kratki przy altance. Muszę ją jak najszybciej obsadzić i zasłonić tę stronę od strony sąsiada , żeby nie kłuły w oczy te miseczki z jedzeniem i koci domek.Do tej pory wszystko było na widoku i kłuło w oczy. Niektórzy potrafią liczyć czyjeś pieniądze. Jednym słowem kocia wojna trwa....

roza333
PostNapisane: 13 cze 2015, o 21:53 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Ja sama też mam koty mieszkam w domku ale moimi sąsiadami są ogródki działkowe ja mam swoich kotów 3 sztuki ,ale od niedawna i mamę z 5 kociąt to jest kotka działkowa u mnie czuje się bezpiecznie zostawia młode i idzie sobie pochodzić .Moje koty im nic nie robią ale boję się właśnie o działkowców bo oni kotów nie lubią :( i krzywdę im mogą zrobić :(.Ludzie są okrutni dla zwierząt a ja tego nie potrafię zrozumieć .

tadeo
PostNapisane: 13 cze 2015, o 22:20 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

więcej niż 1 szt.
No to ja też czekam na te siewki.Musiałem wejść na Twój wątek z ciekawości czy już coś kwitnie.Pozdrowionka Tadek
Powinny być takie ;:136 :heja :tan
AUTUMN CONCERTO X KAREN STEPHENS
Obrazek

Anna55
PostNapisane: 14 cze 2015, o 22:00 
1000p
1000p

1 szt.
Justynko!
Ci co są okrutni dla zwierząt są tacy sami dla lubi. Jednak wierzę ,że stanowią mniejszość.
Na naszym FO był wątek pt." Jak pozbyć się kotów z ogrodu" . Zmieniono na koty kontra rośliny.
Ciekawa lektura...viewtopic.php?f=18&t=39429

Tadku!
Nic u mnie jeszcze nie zakwitło ;:145
Do Ciebie na razie nie zaglądam z obawy o swoje serducho.
Następnym rzazem muszę sprawdzić czy nie zamontowałeś pod tą agrowłókniną jakiegoś systemu grzewczego.To mnie już nurtuje od dawna. :D

ASK_anulla
PostNapisane: 19 cze 2015, o 16:32 
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold

1 szt.
Aniu, Twoje liliowce faktycznie już są spore. Kwiaty na dwuletnich siewkach ;:138 , chyba im dogadzałaś. Też jestem ciekawa ich kwiatów.
Moja Gender podejrzanie się zaokrągla - ciekawe, czy tata ją tak karmi, czy jest kotna.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w temacie           [ Posty: 173 ]  Idź do strony nr...        1, 2, 3, 4, 5 ... 11  

Strefa czasowa: UTC + 2

|    Kto przegląda ten dział ?

Przeglądają dział: Shalina i 127 gości