Ogródkowy bloog cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Anulko jak będę na działce , na pewno sfotografuję , w ogóle muszę nadrobić zaległości w swoim wątku , ciągle brakuje mi czasu , Twoje liliowce to pokaźne kępy , moje sporo mniejsze ale nie wszystkie , sadzone były w większości w zeszłym roku na wiosnę , no i wiesz jaką mam sytuację , nie zawsze mogę na działkę jechać aby popodlewać ,
a rok jakiś wariacki , u mnie w maju padało 1 raz i to dosłownie parę kropli , ze swoją różyczką faktycznie pokręciłam nazwę , czy ta Twoja już przyszła do Ciebie taka duża ?
siewka zapowiada się na pięknego liliowca , czekam na ten festiwal u Ciebie ... ;:196 ;:196
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Moją różyczkę zamówiłam w poniedziałek (tydzień temu), w środę już ją miałam i po południu została posadzona. Przyszła kwitnąca i doskonale zabezpieczona. Od posadzenia w tydzień wypuściła nowy pokaźny listek. Podobno bardzo szybko przyrasta i co ważne dla mnie jest bezkolcowa. W miejscu gdzie się często przechodzi ocierając o krzaczory to ma znaczenie.
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aneczko jutro jadę na działkę , w poniedziałek sobie zamówię , szkoda tylko że nie powtarza kwitnienia no ale trudno , ile płaciłaś za przesyłkę ? może jeszcze coś domówię
z tych róż które mają w ofercie albo jakiegoś powojnika ...dzięki za namiary ..jeśli to porządna firma to warto tam zamawiać ;:196 ;:196
pozdrawiam Ela
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

zapomniałam Ci napisać , jeszcze chcę zamówić-Zephirine Drouhin róża bez kolców-w http://www.rosaplant.pl/pl/pnace/403-ze ... ouhin.html ale to dopiero na jesieni na razie przyjmują rezerwację co o niej sądzisz ?
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Róża cudowna i kto wie czy nie zacznę szukać dla niej miejsca.Szkoda,że w swoich poszukiwaniach na nią nie trafiłam wcześniej. Tyle,że właśnie tam zamówiłam moje różyczki i do dziś ich nie mam. Nie dostałam też żadnej odpowiedzi na moje pytanie z formularza kontaktowego oprócz informacji,że wpłynęły pieniążki. :(
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu a kiedy zamawiałaś ? może oni na jesieni Ci prześlą ? ale coś nie tak .. powinni Ci odpowiedzieć , to raczej zrezygnuję z tej firmy ,poszukam gdzie indziej ..
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Cudna róża , chyba tak jak moja młoda :)
A liliowce, umm śliczne wszystkie ;:167
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Zamówienie złożyłam 25-go czerwca i następnego dnia miałam potwierdzenie o zaksięgowaniu wpłaty.Natomiast podczas składania zamówienia po zakończeniu zakupów wyświetliła mi się informacja.." towar wyślemy niezwłocznie po zaksięgowaniu wpłaty". Przeczekałam weekend i próbowałam się dodzwonić po czym we wtorek wysłałam wiadomość przez formularz kontaktowy z zapytaniem kiedy otrzymam sadzonki. Nie dostałam żadnej odpowiedzi. Przy niektórych różyczkach była informacja,że będą dostępne dopiero jesienią ale przy tej mojej takiej informacji nie było. Pojawiła się po dwóch dniach.Tak więc nadal nie wiem na czym stoję.

Aniu!
Witaj! Miło mi Cię gościć.
Liliowce dopiero zaczynają swoje występy. Czekam na moje cukiereczki :)
Muszę zobaczyć Twoją różyczkę.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Kolorowo, liliowcowo...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"Portreciki"

Obrazek
Super Purple

Obrazek
siewka

Obrazek
French Ligerie

Obrazek
Serena Dark Hourse

Obrazek
Marylin Morss Johnson

Obrazek
Siewka Tadeo

Obrazek
Siewka Tadeo

Obrazek
Fireworks Exploding

Obrazek
NN

Obrazek
Destined To See

Obrazek
Rudzielec NN

Obrazek
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Anulko wczoraj wieczorem wróciłam z działki , na kwitnienie niektórych niestety spóźniłam się ale mają jeszcze kolejne pąki więc jest nadzieja .. kilkoma się nacieszyłam ,
kiedy u mnie będa takie ogromne kępy ? piękne są , moje z powodu suszy mają sporo pożółkłych liści ale nie jestem w stanie im pomóc jak jestem leję wody ile pompa wyda
ale jak mnie nie ma to klapa , a ten rok to jakiś koszmar
http://images70.fotosik.pl/1029/b4e5fd3a473e2426.jpg - ten fioletowy piękny znasz nazwę ?
Anulko zdjęcia piękne więcej portrecików poproszę ;:196 ;:196
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Moje liliowce też maja pożółkłe liście pomimo,że starałam się podlewać w czasie tych upałów. U nas wczoraj 32stopni a w nocy burza i wiało tak strasznie że oczami wyobraźni widziałam połamane gałęzie i zmasakrowane kwiaty. Na szczęście nic się nie stało. Tadeusz miał gorzej w Rybniku. Straty w liliach i pozbijane pąki liliowców. Deszcz był potrzebny ale bez meteorologicznego towarzystwa siejącego zniszczenia.
Liliowiec, o którego pytasz to siewki posadzone jesienią w 2012 roku. Dopiero teraz dały czadu. Dostałam je od Tadeusza jako malutkie szczypiorki. Teraz pięknie się rozrosły.
Portreciki oczywiście będą. Codziennie zakwita coś nowego :heja
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Anulko to prawdziwe nieszczęście z tymi pogodami , u nas w Łodzi też była burza ok 03 w nocy , wstałam powyłączałam komputer z sieci (kiedyś popaliły mi się dyski)
Tadeuszowi współczuję , tyle czasu i miłości poświęca swoim liliowcom .. na działce zrobiłam trochę zdjęć jak będziesz miała czas zapraszam .. dobrze masz Aniu ,że możesz cieszyć się kwiatami dzień w dzień , a ja już wiem że niektórych nie zobaczę ... ;:196
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu, wiesz doskonale, co sądzę o Twoich liliowcach ;:138 . Wykazałam się sprytem i robię dzieciom wakacje na działce w lipcu. Rano przechadzam się po ogrodzie i uwieczniam kolejne kwiaty liliowców (dzisiaj zaspały i je budziłam z pąków). Pochwalę się po powrocie do namiastki cywilizacji.
Chyba wszystkie sadzonki od Ciebie zakwitną już w tym sezonie. Dzisiaj miałam niesamowitą niespodziankę - pierwszy kwiat liliowca podpisanego, niewinnie, NN. Cudowny, żółty kwiat, wielkości mojej dłoni, o grubych, karbowanych płatkach - jest przepiękny i za niego ;:180 .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”