Ogródkowy bloog cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
ann_30
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1159
Od: 7 mar 2012, o 10:36
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska-okolice Konina

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

:wit
Aniu u Ciebie to prawdziwy liliowcowy raj ;:oj Cieszę się,że kilka z Twoich okazów mogę podziwiać u siebie w ogrodzie ;:196 Dobrze,że trochę popadało bo po deszczu kwitną jak szalone :tan
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu!
Jak miło Cię gościć! Bardzo się cieszę!
Mam nadzieje,że nie pomyliłam kolorków i córci zakwitły różowe.
Nie tylko deszcz wyszedł na zdrowie liliowcom ale ten spadek temperatury. Moje z dnia na dzień zaszalały a ja z radości :heja
Tyle czekania na to kwitnienie...
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu jak bym chciała mieć taki busz ...
http://images70.fotosik.pl/1033/e1ad6722af4b7e24.jpg
na tę okoliczność stoi juz pergola i jedna różyczka -widziałaś na zdjęciu , chce z drugiej strony posadzić jeszcze taką aby kolor do tego fioletu niebieskiego pasował , i musi powtarzać kwitnienie no i roczny przyrost 2 m ;:306
pozdrawiam Ela
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Moja różyczka rośnie w oczach. Ten szybki przyrost to był atut nr 1. Na pierwszej stronie Rosaplant pojawiła się informacja ,że szkółka jest nieczynna do 15-go lipca. Myślę,że możesz spokojnie zamówić tę różę. Poczytałam o niej i zastanawiam się nad kupnem. Jest fantastyczna.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16966
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu.Ja też mogę oglądać liliowce w nieskończoność ;:167
A u ciebie łany liliowcowe cudne.
Tyle pięknych masz odmian. ;:108 ;:108
Siewka Tadeo - śliczna :D
Jak rozpoznasz jakiś u mnie to bardzo proszę o nazwę , bo ja mam sporo NN :cry:
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

W tym roku udało mi się zaliczyć rybnicką wystawę lilii. Były też liliowce...
Tadeo zaprezentował swoje siewki a ja musiałam obfotografować stoisko bo dekoracja w postaci stojaków ze zdjęciami to dzieło mojego męża. Moim zdjęciom daleko do tych sprzed dwóch lat robionych przez mojego M ale bardzo się starałam. :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Siewka, która prowokowała najwięcej komentarzy wśród panów

Obrazek
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu ależ cudownie spędziłaś dzień ;:oj Z takiej wystawy, pełnej pięknych kwiatów , aż nie chce się wychodzić. Cudowne wrażenia wizualne, a i przy liliach na pewno przepięknie pachniało :D
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Witaj Agnieszko!
Miło Cię znów gościć w moich skromnych progach. Masz teraz tyle pracy przy tych obrzeżach a znalazłaś czas na odwiedziny. ;:196
Faktycznie zapach cudowny, momentami nawet duszące,że aż prosiło się wyjść na powietrze. Na zewnątrz też dużo pokus -stoiska z roślinami, więc było co oglądać.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Tym razem moje liliowce. W czasie gdy kwitną dość dużo zajmuje mi przejście tego kawałeczka od furtki.Przecież trzeba do każdego "zagadać".

Obrazek


Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Treasure Map

Obrazek Obrazek

Siewki 2014 :heja

Obrazek

Obrazek

Lilie łaskawie zaczynają kwitnienie
Obrazek
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aneczko wczoraj późnym wieczorem wróciłam z działki , nie miałam siły poczytać i pooglądać ..jestem dzisiaj i "zazdraszczam" ... Twoich przeżyć wystawowych
ale liczyłam na więcej liliowców , czy nie robiłaś więcej zdjęć ? czy będziesz dawkowała tę przyjemność ? w przydomowym lelije rozsiewają zapachy ..a na działce jeszcze chwileczkę trzeba poczekać , niektóre rozwiną pąki już dzisiaj ale mam nadzieję nawąchać się przy następnej wizycie na działce ... Twoje kępy liliowców są cudne a i siwka wyszła pierwsza klasa , miłość odwzajemniona ..tak powinno być .. u mnie w przydomowym liliowce też ładnie się porozrastały , na działce zdecydowanie gorzej , niektóre pewnie już nie zakwitną , bo do tej pory nie wytworzyły pędów kwiatowych , w zimowe wieczory a może ? już teraz muszę przeanalizować jeszcze raz , które mogą rosnąć w półcieniu a którym jest potrzebne więcej słońca .. mam nadzieję ,że mi w tym pomożesz ? w przydomowej ciasnocie zrobił mi się busz , nie mogę się przemieścić , żeby zrobić zdjęcie , a na działce .. ;:145 ;:145 , a nie mogłoby to być odwrotnie ? Mam też obiekty nie zidentydyfikowane też będę prosiła o Twoją pomoc :oops: niby znacznik jest ale pod wpływem słońca napisy mało czytelne , a to są od Tadeusza więc może uda się rozwikłać problem .. może a nóż masz tą odmianę ?
Pozdrawiam już weekondowo i życzę ładnej pogody ;:196
pozdrawiam Ela
Pashmina2006
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8030
Od: 12 kwie 2012, o 18:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódzkie

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Zastanawiam się jak te kwiaty przetrwały na tej wystawie? Przecież kwitną jeden dzień, to aż takie szczęście że wszystkie wtedy zakwitły? Fajnie że wreszcie udało Ci się pojechać na tą wystawę.
Swoją kolekcję też masz cudowną. Jesteś prawdziwą kolekcjonerką. Najbardziej podobają mi się oczywiście pierożkowate. One wszystkie są cudne.
Awatar użytkownika
Anna55
1000p
1000p
Posty: 1542
Od: 27 kwie 2012, o 00:06
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Elu!
Od czasu jak zakwitły liliowce biegam z aparatem. Rano , wieczorem w południe. Pewnie sąsiedzi pukają się w głowę.. Mam sporo zdjęć ale brak czasu, żeby je pozapisywać i posegregować. Z działki wracam późno, siadam na chwilkę do komputera i zastaje mnie noc.Z identyfikacją mam też problem. W ubiegłym roku mój syn zamówił mi takie przeźroczyste znaczniki z pleksi. Nie chciałam białych bo wyglądają jak rozrzucony papier ,zielonych nie było więc te przeźroczyste wydały mi się dobrym rozwiązaniem. Opisałam wszystko co się dało. Po jakimś czasie moje dziecko zastało mnie jak opisywałam następne roślinki i zapytało dlaczego piszę po folii ( z jednej strony była przeźroczysta folia zabezpieczająca i oczywiście napisy umieściłam właśnie na tej stronie) .Zdębiałam i rzuciłam się w krzaki szukać tych znaczników. Większość już była pusta. Folia pod wpływem wilgoci się odkleiła i pozwijała w ruloniki a znaczniki zostały gołe. Tylko kilka miało opisy z drugiej strony. Teraz kupiłam zielone znaczniki i powoli robię porządek z opisami.Jak ten świstak...

Madziu!
Kwiaty byłe zerwane rano przed otwarciem wystawy. Umieszczone były w pojemniczkach z wodą i chyba lepiej im było niż na tym skwarze. Z tym kwitnieniem też był problem. Tadek bardzo się martwił, czy coś zakwitnie do wystawy bo te najładniejsze kwitły tydzień wcześniej. Miałam szczęście zobaczyć te cudeńka na własne oczy. Żar się lał z nieba a my skakaliśmy po tym polu z "kwiatka na kwiatek". Wróciłam chora.. Skaczę z radości na widok jednej mojej siewki a tam kwitną setki cudeniek. :( Mistrzostwo świata!
Wystawa lilii jakoś tak bez szału. Takich lilii jak moje tam nie było... :D ( teraz to chyba nie zgrzeszyłam skromnością)

Obrazek Obrazek

Obrazek

Pierożek dla Ciebie

Obrazek
elakuznicom
500p
500p
Posty: 663
Od: 13 cze 2012, o 18:52
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Łódź

Re: Ogródkowy bloog cz.2

Post »

Aniu ja też tak mam , z fotografowaniem , pewnie też się pukają ... ale co mi tam ... każdy ma jakiegoś fioła ... lilie piękne , Aneczko mnie chodziło o zdjęcia tych liliowców które wystawiał Tadeusz ... czy coś więcej zrobiłaś ?
pozdrawiam Ela
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”