Nasze 1500 m2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Marlenko niestety jeż wpadł tylko na jeden nocleg :( Choć usilnie szukałam go po całym podwórku, bo bardzo chętnie bym go adoptowała :wink: Nie miałam wtedy żadnych zwierzaczków, więc marzyłam wręcz o takim rarytasiku jak oswojony tuptuś... A może myślał, że objął nasze podwórko w posiadanie i nie spodobał mu się nagły najazd intruzów (czyli nas ;:306 ).
Annes daj spokój, gdybym była sama zawał gotowy :D
Olu nawet mi nie mów... Ja dzisiaj pierwszy raz w tym tygodniu miałam dodatkowe dwie ręce do pomocy (czyt. męża :wink: ), nie dość że dopiero od 15-tej to jeszcze z przerwą na deszcz, a teraz rozpadał się już na dobre :evil: I znowu od poniedziałku czeka mnie samotna walka z naturą ;:62 Bardzo miło słyszeć, że komuś mogą się podobać moje wypociny ;:196

Na truskaweczki zapraszam jak najbardziej ;:108 . Też uważam, ze nic nie dorówna takiej prosto z krzaczka, dlatego od początku wiedziałam, że choć kilka rządek muszę mieć. W tym roku był bardzo zimny maj i dlatego są dopiero teraz, gdyby nie to, objadałabym się tymi pysznościami od dobrego tygodnia ;:152
Awatar użytkownika
Ola2310
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3071
Od: 24 maja 2015, o 13:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wojkowice śląsk
Kontakt:

Re: Nasze 1500 m2

Post »

U mnie chociaż mąż z synem wykosili pół trawnika zanim się rozpadało...Ja poszłam z córką do pobliskiego parku bo były występy dla dzieci z okazji dnia dziecka i po drodze jeszcze jej mówiłam że idę tylko na 2 godź., bo potem idę się zrelaksować w moje królestwo...no to poszłam. ;:145
Awatar użytkownika
anesse81
200p
200p
Posty: 420
Od: 2 lut 2011, o 16:40
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj, pergola dla powojnikow robi wrażenie, za kilka lat będzie cudownie. Jestem zafascynowana tymi pnączami, posiadam na razie 10 szt. i planuje kolejne...
Pozdrawiam cieplutko AGA :)
POLE AGI
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Małgosiu znalazłam Cię w zaprzyjaźnionym wątku i zrobiłam sobie spacer po ogrodzie. :wit Pięknie opowiadasz historię tworzenia rabat. Ściana powojnikowa już cudna, ;:31 a jak się rozrosną. ;:oj Hortensji zazdroszczę, :) jest wspaniała, a krąg z tawuły japońskiej niespotykany. Też niedawno zaczęłam tworzenie ogrodu, ale na pustej działce. ;:174 Ty już masz piękne drzewa i krzewy. ;:215
Awatar użytkownika
mati1999
1000p
1000p
Posty: 4200
Od: 3 maja 2013, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Fajny gość cię odwiedził :D ;:108 a jaki pożyteczny ! I nie robi szkód.
Truskawki ;:oj poczęstuję się ! Moje dopiero bieleją :roll:
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Olu jutro zapowiadają ładną pogodę, więc nadrobisz straty w relaksie :wink:
annesse ja mam 9 powojników, wydawało mi się to wystarczającą ilością dopóki nie zobaczyłam ile jeszcze piękności mnie ominęło, od kilku dni nie przestaję kombinować, gdzie by tu jeszcze znaleźć dla nich miejsce ;:306
Soniu wiesz-wszystko ma swoje plusy i minusy (lub jak mawiał nasz były prezydent - są plusy dodatnie i ujemne :wink: ), cieszyłam się z krzewów i drzew, które juz rosły w moim ogrodzie, ale musiałam swoje nasadzenia dopasować do nich, a ty z pustą działką możesz zrobić co tylko ci się zamarzy ;:215 . Poza tym nie ma nic piękniejszego niż tworzenie własnego miejsca na ziemi krok po kroczku. Zaraz pędzę z rewizytą ;:65
mati częstuj się do woli ;:108
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Witaj Małgosiu :wit
Masz rację, że to forum to zguba, a jeszcze taka siostra tym bardziej... :;230
Masz piękny ogród, widać ogromne zmiany i ogrom włożonej pracy ;:oj
Jak tak oglądam Twoje poczynania, to aż sama nabieram energii do kopania i sadzenia, ale muszę się na razie powstrzymać, już po północy ;:306
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Awatar użytkownika
stasia_ogrod
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5199
Od: 13 mar 2011, o 16:48
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: andrychow

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Jak to dobrze, Małgosiu, że postanowiłaś podzielić się z nami pięknie opisaną relacją z historii tworzenia własnego miejsca na ziemi. ;:433 ;:433
Świetnie się Ciebie czyta i na myśl przychodzą mi początki powstawania mojego grajdołka, malutkiego w stosunku do Twoich połaci.
Jeże i mnie czasami odwiedzają , zwłaszcza gdy wieczorem rozchodzi się zapach grilowanego pstrąga. ;:306
Podchodzą na wyciągnięcie ręki, tak bardzo uwielbiają ten smakołyk.A goście, zwłaszcza dzieci nie mogą od nich oczu oderwać.
Twoja ściana powojnikowa już robi ogromne wrażenie a co to będzie za widowisko, gdy wszystkie pięknie Ci zakwitną. ;:31
Życzę kolejnych malowniczych pomysłów i czekam na ciąg dalszy niekończącej się opowieści. ;:132
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

asiu ale mnie rozbawiłaś tą chęcią kopania po północy ;:306 Sąsiedzi pewnie by pomyśleli, że kogoś ukatrupiłaś i zakopujesz w nocy ;:306 Za komplementy bardzo dziękuję ;:196
Stasiu wiesz jak bardzo lubię twoją zieloną oazę, więc pochwały z twoich ust to zaszczyt nie lada ;:196 Dobrze wiedzieć czym wabić jeża (jeśli jeszcze mnie kiedyś odwiedzi :wink: ), swoją drogą wie co dobre-sama uwielbiam pstrągi :D Miejsca w ogóle jest dosyć, ale na już zrobionych rabatach coraz mniej :( A na tworzenie kolejnych nie mam tyle czasu ile bym chciała :(
AmeliaL
200p
200p
Posty: 306
Od: 23 maja 2013, o 19:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Gosiu jak się cieszę,że masz swój wątek ;:138
Z wielką przyjemnością przeczytałam Twoją ogrodową opowieść i obejrzałam śliczne zdjęcia. Powojnikowa rabata jest obłędna ;:167 I wszystkie pozostałe rabaty też super ;:215
Pozdrawiam Amelia
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Amelko to ja się cieszę ze wszystkich waszych odwiedzin ;:196 Bałam się, że będę pisać sama do siebie :wink: Gdybym wiedziała, ze odwiedzi mnie tyle przemiłych gości już dawno miałabym własny wątek :D
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Nasze 1500 m2

Post »

"Gdzie by to wsadzić, czyli trudny proces tworzenia"
Nigdy nie przepadałam za przypadkowością, chlubiłam się dobrym zorganizowaniem, nic więc dziwnego, że dokonawszy w tamtym roku dość pokaźnych zakupów "zielonego" postanowiłam zrealizować wreszcie swoje marzenie i stworzyć "profesjonalny" projekt ogrodu ;:306
Kupiłam duży bristol, pobiegałam po ogrodzie z miarką, pomierzyłam wszystko najdokładniej jak się dało, narysowałam plan ogrodu, pozaznaczałam na nim elementy zastane i te, które miały zostać, rozrysowałam te już stworzone rabaty i te, które miałam dopiero w planach. Teraz czekało mnie najtrudniejsze zadanie, czyli rozplanowanie nasadzeń... Poszperałam w googlach i posprawdzałam opisy wybranych roślinek pod kątem wymagań, okresu kwitnienia, wzrostu, a nawet koloru.
W projekt zaangażowali się i inni - mąż robił fiszki z mini opisami, ja planowałam, nawet piesio "pomagał" jak mógł
Obrazek
niestety wkrótce padł wyczerpany
Obrazek

Przygotowana niczym Napoleon do bitwy ze spokojem czekałam na kolejne przesyłki ;:65 A i tak zawsze kończyło się jednakowo - bieganiem z łopatką i szaleństwem w oczach od rabaty do rabaty z jednym kołaczącym się po głowie pytaniem "gdzie by to wsadzić", kiedy za każdym razem okazywało się, że oprócz zamówionych roślinek przyjechało również sporo gratisów ;:306 Pół biedy kiedy znałam choćby ze słyszenia daną roślinkę, ale co zrobić z czymś, co widziało się pierwszy raz na oczy :shock: :?:
asia124
200p
200p
Posty: 302
Od: 31 lip 2013, o 03:51
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Zamość/Hrubieszów

Re: Nasze 1500 m2

Post »

Aż sobie wyobraziłam sobie jak przyjeżdża do mnie policja zakuwają mnie w kajdanki, prowadzą do radiowozu w piżamie z rozwianym włosem i obłędem w oczach ''Panie Władzo, ale to tylko kwiatki'' :;230

Od jakiegoś czasu też noszę się z zamiarem zrobienia projektu z pierwszego zdarzenia, ale jakoś nie mogę się zebrać. Na razie wszystko sadzę na wariata :D
Pozdrawiam Asia :)
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=36&t=86554" onclick="window.open(this.href);return false; - moje doniczkowe
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”