Na zachód od Wisły III

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Piękne wiosenne ogrodowe kwitnienia ;:138
Pozdrawiam i miłego weekendu życzę :wit ;:3
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Dziękuję pięknie za odwiedziny wirtualnego ogródka :)
Pozdrawiam serdecznie ;:196

Lidziu u nas na północy wiosnenka :) Krokusy przekwitły, żonkile kwitną od chwili i wychodzą nowe oraz zaczynają kwitnienie tulipany, z prymulek pierwszy wystartował lekarski (od Ciebie :D ). Mam od kilku lat odmianę Brunette (od zeszłego roku dwie) i takie też zamówiłam. A czy Ty masz jakąś sprawdzoną odmianę?

Marysiu oj tak :) Wybierając iryski patrzyłam czy mają oznaki życia, na kilka cebulek tylko jedna była bez kiełka.

Ewelino witaj :) Co do wierzby to nie jestem pewna odmiany, na stoisku było dwóch sprzedających, przy czym jeden nie znał odmiany, a drugi powiedział Iwo - a ja znam Iwa a nie Iwo (niestety nie wiem czy mogę polegać na tej informacji). Sama wierzba była w słabej kondycji, na razie trafiła do donicy i jest dość systematycznie nawadniania. Dobrej pogody :)

Krysiu ciężko się powstrzymać czasem jak przechodzi się wśród roślinek :) Łuk metalowy - jednak zapewne minie trochę czasu nim stanie, myślałam żeby rzucić na niego różę pnącą, myślisz że się nadaje? Na zielniku przetrwały schronione nieco pod gałązkami cyprysików - oregano i estragon oraz nieco trybuli. Przymroziło mi nawet zwykłego świerka, młode klony tatarskie, duży jałowiec Lime Glow (padł) i osmaliło mrozem jałowiec Arnolda i dwa Suesica Aurea, niepewny jest los traw (różnych) i pięciornika Lovely Pink. Pod koniec zimy mieliśmy kilka dni mrozu bez okrywy śnieżnej za to silnym wiatrem a to właśnie taki jest niebezpieczny dla iglaków. Nie wiedziałam że mróz może wysadzić z ziem rośliny podejrzewałabym jakiegoś szkodnika glebowego, ale u mnie ziemia być może jest inna niż u Ciebie, mi kiedyś kret podniósł do góry piękną żurawkę :? Miłego dnia :)

Arku chyba Cię ściągnęłam odwiedzinkami u Ciebie jednak bez wpisu, czasem brak mi weny lub szybko przeglądam zaprzyjaźnione wątki, poprawię się, dziękuję i również życzę miłej niedzieli i całego tygodnia :)
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Cudne wielokolorowe plamy na trawniku, muszę sobie koniecznie dosadzić, te co zmarzły czy zniszczył Bąbel pewnie n ie odbiją :( Ale to nic, teraz u mnie kwitnie piętro :wink:
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Z sadzeniem w trawniku eksperymentuję od dwóch lat- udało się :) i będę w nim sadzić więcej cebulowych. Podziwiam Twój ogród piętrowy na pewno jest mniej wymagający od parterowego i do takiego zmierzam :)

Tulipany
Obrazek Obrazek

Pierwiosnek lekarski - x 2 (drugi występujący w naturze)
Obrazek Obrazek

Ciemierniki nie kwitną zbyt szybko na moje chyba musiałam czekać 2-3 lata od posadzenia (tylko cuchnący był nieco szybszy)
Obrazek Obrazek

Cieszynianka i zawilec chyba trochę za blisko siebie rosną
Obrazek Obrazek

Epimedium zimozielone nieco podmarzło a i kwiatków ma mało póki co, tulipan z dekoracyjnym wzorem na liściach
Obrazek Obrazek

Szafirki
Obrazek Obrazek

Żonkil i Pysia
Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Aniu nie widzę sangwinarii, ale widzę cieszyniankę :D czy o nią chodziło? Moja najczęściej wychodzi samymi listkami a kwiatki pojedyncze ma raz na dwa ...trzy lata ;:223 A co to są te niebieskie kwiatuszki ? https://www.fotosik.pl/zdjecie/a8e41bc4479f4ac4
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Marysiu pomyliłam nazwę (już poprawiłam) sangwinaria już przekwitła i nie mam jej zdjęcia w tym roku. Cieszynianka kwitnie u mnie co roku może coś Twojej nie odpowiada na stanowisku na którym rośnie ;:218 Niebieskie to prymulka.
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Ignis05
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8312
Od: 16 gru 2009, o 14:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Niedaleko Gdańska

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Oleńko ;:196
Śliczne te białe szafirki ;:138
Widać dobrobyt ma Pysia. ;:215
Miłego wieczoru :wit
Awatar użytkownika
slila1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6352
Od: 18 maja 2009, o 19:05
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Po przekwitnięciu spróbuj oddzielić cieszyniankę od zawilca, bo on jest silniejszy i ją całkiem zagłuszy.
Pozdrawiam Lidka "Jest mowa kwiatów tajemna i cicha". Wincenty Pol
Moje wątki.
Moja działka cz.9
Awatar użytkownika
karolacha
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8142
Od: 1 cze 2014, o 15:56
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: okolice Wrocławia

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Pysia chyba na coś poluje ;:306 Mój Bąbel lubi polować na różne bąki, bawi się z nimi. Ale raz tak go coś użądliło ,że momentalnie pyszczek spuchł. Szybciutko dawałam wapno. Teraz juz ostrożnie sie bawi ale nadal poluje i biega z bakami ;:306
Mam świdośliwę i jestem z niej zadowolona, wcześ nie , ładnie kwitnie, ma dobre i smaczne owoce, jest super :;230 Pogwowiec jest wysoki, nawet jednego wyhodowałam na jednej nóżce. Wystarczy wybrać jeden mocny pęd a inne systematycznie wycinać . A tego przy ścianie prowadze na wysoki, zostawiam kilka środkowych pędów a odrosty wycinam i może urosnąć wysoko. Ale z czasem ten wysoki pęd się ogołaca i warto by odnowić , czyli od nowa to samo :wink: Cebule w trawie to dobry pomysł, czasem takie trawniki wiodać w mieście. Ja taki mam bo dosiałam trawę a cebulowe zostały, czesć zmarniała w wyniku robóot, ale moze coś tam zostało :wink: Ja faktycznie mam ogród na piętrze. jest to zdecydowanie najlepsze. To co mam na parterze i tak zajmuje mi za dużo czasu , no ale patrer też trzeba mieć :;230 , byle nie za dużo :) Miłego łykienu :wit
Moje Arboretum
Część 8 - zapraszam Karolina
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Krysiu nie wiem które masz namyśli :wink: to są dwa różne - pierwszy ma równo rozmieszone tej samej wielkości koraliki i listki skierowane w górę, a drugi ma czapeczkę i podstawę kwiatu większe niż środek i liski bardziej ułożone bardziej poziomo. Pysia spieszyła się do domu bo było wtedy chyba dość chłodno.

Lidziu dziękuję za podpowiedź, zawilec ładny ale szkoda byłoby cieszynianki która była w zeszłym roku przesadzana, ciasno się zrobiło i człowiek upycha już rośliny ;:173

Karolinko ona raczej nie poluje (wychodzi na ogół po posiłku). Trzmiel zamieszkał u mnie w miejscu przygotowanym na warzywa, w sumie nie wiem jak go z stamtąd wygonić. Lepiej za blisko nie podchodź do Bąbla gdy gania trzmiela bo możesz dostać niechcący żądłem, one są bardzo spokojne ale jak każde zwierzę w obronie własnej będzie się broniło. Dziękuję i spokojnego tygodnia :)


Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Arkadius121
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4200
Od: 30 kwie 2011, o 13:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Dzięki za życzenia miłej niedzieli i całego tygodnia ;:180
U Ciebie coraz bardziej kolorowo-przepiękny widok na ciekawych i ładnych ujęciach ;:138
Pozdrawiam :wit
Awatar użytkownika
Bufo-bufo
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4550
Od: 26 lip 2009, o 20:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Pomorze Gdańskie

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Arku dziękuję :) Miłego tygodnia ;:3

Fotorelacja z małym poślizgiem czasowym. Nie nadążam na bieżąco wstawiać zdjęć.

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek
Pozdrawiam, Sandra

Ogród pod jodłą cz. 4
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42117
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Na zachód od Wisły III

Post »

Olu niestety poślizg mamy wszędzie, bo ogród nas pochłania a po deszczu to już całkiem przepadniemy w nim :D
https://www.fotosik.pl/zdjecie/fbe8270dc19114e8 to ostatnio moje marzenie, ale podobno lubi wymarzać :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”