Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Aniu, to jest właśnie Różyca - choroba nieuleczalna, silnie rozwijająca się z każdym sezonem ;:306 Do tego dochodzi jeszcze chciwość :;230 przynajmniej ja grzeszę z tego powodu ;:306 tak chęć posiadania, to przez nią moja lista jest coraz dłuższa ;:224

A tak na poważnie, to ja też martwię się, czy wszystkie panny przyjmą się i czy będą dobrze rosły, ziemię mam naprawdę fatalną. Ale musimy być jak najlepszej myśli, będzie dobrze, byle do wiosny ;:215 ;:215 ;:215
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
aneczka1979
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7715
Od: 14 cze 2010, o 21:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dziewczyny ja sadzę róż jak głupia a lista i tak wydłuża się i wydłuża. ;:224 Tak to już chyba jest. ;:131
Marlenko i ja miałam chrapkę dokupić jeszcze czosnków no ale padający śnieg mnie zniechęcił i odpuściłam. Aż dziś odpowiadając na posty wyguglowałam sobie czosnek Atropurpureum o którym wspomniała Jola April, że sobie posadziła przy LO. No jak go zobaczyłam, tak koniec! Muszę go mieć! Znalazłam sklep. A wiadomo, że jednego czosnku kupować się nie opłaca i tak napakowałam do koszyka za ponad stówę. I dumam... dumam... biorę na przetrzymanie. Idę do kina. Może zapomnę. A jak nie zapomnę to kliknę. I będę sadzić w tej zimnicy. Nie jesteś więc sama.

Bardzo ciekawe te ofiarowane tulipanki. Szkoda, ze czosnków nie dostałaś choć z dziesięć. No ale gwarantuję CI, że jak w przyszłym roku zakwitną to popłyniesz i na bank będziesz sadzić czosnki jesienią. ;:215
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Aniu, ja mam zaledwie kilka czosnków, z tymi 6-ma będzie razem może 15 szt. a więc symbolicznie. Polowałam na nie w lidlu, ale nic z tego polowania nie wyszło, wszystko rozeszło się na pniu. Czosnek Atropurpureum rzeczywiście śliczny ;:183 Kliknąć czy nie kliknąć, oto jest pytanie ;:224

W przyszłym sezonie muszę dosadzić troszkę bylin, bo póki co zaopatrywałam się tylko w róże. Urzekły mnie Twoje dzisiejsze zdjęcia rabaty zmieniającej swe oblicza. Też tak bym chciała ;:108
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

3:0 POLSKA !!! ;:167 ;:167 ;:167
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Ani tutorial z tworzenia rabaty namieszał na forum i zrobił furorę, teraz wszyscy obmyślają taktykę upychania i etapy rozkwitania ;:306
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Widzę, że mnie ratuje jedynie niechęć do prac burą jesienią ;:306
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko, Ciebie też pomęczę moją "mini ankietą" :wink:

Otóż chodzi o to, ze chcę na wiosnę zaatakować różami więcej donic. Od frontu domu praży słońce, więc różom powinno się podobać. Ale taras jest od północnej strony, więc słońce tylko rano i od 15. Jaką różę wysłałabyś na taką miejscówkę, donice plus dużo cienia? :roll:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Małgosiu, i mnie pogoda bardzo zniechęca. Tulipany dalej czekają na posadzenie ... Do tego dopadło mnie "coś", nie wiem co mi jest, ale od dwóch dni kiepsko się czuję i dostaję temp. 39 :( Lekarz powiedział, że to 3-dniówka, oby tak było.

Aniu nie wiem czy jestem w stanie Ci coś mądrego podpowiedzieć, za mało jeszcze wiem, podpytaj Dorotki, to różane Guru :D Ze swojego doświadczenia za to wiem, że moje róże w donicach wystawionych od południowej strony nie były zadowolone. Słońce było zdecydowanie za mocne, dopiero po przestawieniu do półcienia odżyły - właśnie poranne i popołudniowe ;:3 im się podobało.
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
Ann_85
1000p
1000p
Posty: 1209
Od: 26 mar 2010, o 14:00
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: pomorskie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Ooo... to super wiadomość :) Chciaz od strony południowej też zamierzałam co nieco posadzic w donice... ;:218 A Dorotkę oczywiscie tez spytalam :lol:
Awatar użytkownika
wagabunga123
1000p
1000p
Posty: 1365
Od: 11 lip 2013, o 14:34
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Ja zawsze pytam Dorotkę ;:173
Jeśli pot­ra­fisz o czymś marzyć, to pot­ra­fisz także te­go dokonać - Walt Disney
Ciurkadełko wśród róż - moje miejsce na ziemi Tu na razie jest ściernisko ale będzie ... Pozdrawiam, Marlena
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dorotka to bezprzecznie guru. Ja mogę z własnego doświadczenia podpowiedzieć co do 2 odmian- w pełnym słońcu u mnie sprawdza się Regensberg, a w cieniu Aspirin Rose.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Dziewczyny nie zawstydzajcie mnie :oops: Z tym guru to wielka przesada. Przecież ja cały czas się uczę i nadal mało wiem :roll:
Za to zgadzam się z Marlenką, że różom na bardzo mocno nasłonecznionym tarasie może wcale nie być tak dobrze. Trzeba o nie wtedy wyjątkowo dbać, żeby podłoże w donicy zbyt szybko nie przesychało. Swoje donicowe często musiałam osłaniać parasolem, bo kwiaty po jednym dniu były spieczone jak skwarki :( Za to wbrew pozorom na północnej stronie mogą rosnąć całkiem nieźle. Wszystko zależy ile godzin w sumie będą miały tego słońca. Żeby dobrze rosły i nieźle kwitły powinny mieć minimum 5 godzin słonecznych.
clem3
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4975
Od: 8 lip 2014, o 15:28
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Blisko południa Polski

Re: Tu na razie jest ściernisko ale będzie ...

Post »

Marlenko na pocieszenie napiszę ci, że ja w swojej "mądrości" też złożyłam jeszcze dość spore zamówienie cebulowe ;:223
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”