Trzy rabatki adamanny

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

O piwnych pułapkach na ślimaki czytałam , jednak problem polega na tym że jestem na działce jedynie w weekendy i mam szczere obawy że gdybym im zostawiła takie piwko to przez tydzień przylazłyby wszystkie z całej okolicy na imprezkę zwłaszcza że z trzech stron działki mam nieużytki.

wszelkie sugestie na temat roślin nielubianych przez tą plagę mile widziane, jak macie jakieś doświadczenia to piszcie proszę , bo ja na razie metoda prób i błędów eksperymentuje i jak na razie to chyba więcej błędów mam na koncie :roll:
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Ja nie mam doświadczeń w tej kwestii bo u mnie ten problem nie występuje ale mam dla Ciebie coś do poczytania:
http://www.mojpieknyogrod.pl/ochrona-ro ... z-slimakow
http://www.wymarzonyogrod.pl/pielegnacj ... 4_692.html
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

;:196 trafiłam i ja na te stronki - mam je już w ulubionych i teoretycznie pamiętałam o nich zamawiając rośliny :D ale czy do końca nadchodzący sezon pokaże. teoria teorią , a tak naprawdę to nie ma nic cenniejszego niż doświadczenia innych , którzy musza borykać się z ta plagą.
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

No cóż, jak nie spróbujesz to się nie dowiesz.
Powiem Ci że sporo z tych roślin jest u mnie więc może dlatego nie mam ślimaków.
Całkiem niechcący...
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Super działeczka. Podoba mi się płotek drewniany przy rabatkach, też bym taki chciała, ale pewnie drogi. ładnie wygląda. Może jak trochę zagospodaruję teren to się na niego skuszę. Pomalutku urządzisz swój ogródek. Dokup kilka ładnych krzewów kwitnących przy nich chyba najmniej roboty i ładnie wyglądają, a w ich pobliżu rabatki. Fajnie jest jak pachną krzewy, są większe i widać je z daleka. Uwielbiam. Martwiz się , że masz tylko 3 rabatki, ja też jakoś tak. Na moim dużym terenie to one giną, dlatego teraz nasadziłam róż pnących, parkowych i innych krzewów. :D miłej niedzieli.
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

:wit Martuś z tytułowych trzech rabatek zrobiło się cztery, piąta w drodze :heja spodziewam się jeszcze 2 paczek z roślinkami i są w nich również krzewy, i rośliny z takich co to w miarę szybko rosnąć powinny, więc jeśli tylko pogoda pozwoli to ten mój ugór powinien się zazielenić, chociaż odrobinę :D
W domu kilkanaście donic z kannami i innymi dobrami na które skusiłam się w średnio odpowiednim czasie w sklepie - tj. tak koło końca lutego , a one chciały już żyć teraz się z nimi uganiam, ale nie wysadzę bo rozhartowane i musza czekać na piękną pogodę.
W drugiej części działki są stare prawie 40 letnie drzewa - jabłonie i orzechy - coraz bardziej nachodzi mnie żeby je wykarczować bo nie potrafię ich przeciąć i tak sobie rosną jak chcą teoretycznie owocują , ale owoce to głownie ptaki zjadają - dobre i to - głodne przynajmniej nie latają :)
A z drugiej strony to mam do nich sentyment - bo wszystko to pamięta jeszcze moich śp. rodziców i jakoś żal do nich z siekierą podchodzić.....
Awatar użytkownika
witch
1000p
1000p
Posty: 3102
Od: 9 cze 2013, o 10:16
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Białystok.

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Drzewa owocowe można z powodzeniem przycinać na wiosnę, wtedy lepiej owocują ale orzechy nie znoszą przycinania.
W cieniu drzew można pomyśleć o miejscu na grilla.
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Moje rabatki się rozciągają. A jak dosadziłam róślin to tu to tak to trzeba połaczyć je w rabatce bo jak kosić trawę pomiedzy nimi :D . Zastanawiam się czy aby korą nie wyłożyć rabatki tam gdzie posadziłam hosty i tawułki. Tam gdzie nie będzie jednorocznych kwiatów. A w ogóle to jest tak, że jak człowiek dokupi coś nowego to trzeba gdzieś to posadzić i same rabatki powstają spontanicznie. :D
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

A ja od kiedy ślimaki zaczęły mi dziurkować hosty,przestałam się z nimi pieścić,kupuję granulki i mam święty spokój
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Szczerze mówiąc i ja jestem coraz bliższa kupienia niebieskiego smakołyku dla ślimaczków, ale jeszcze się wstrzymywałam ze względu na psy, a i jakąś ropuszkę , jaszczureczkę od czasu do czasu widzę - szkoda by było jakby tez zjadły i się potruły.

masz rację Martuś że rabatki to tak jakoś same się powiększają, pojechałam na zakupy spożywcze i co ......zupełnie przypadkiem obok był ogrodniczy ..... i migdałek trójklapkowy wlazł był mi do auta ;:306
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

U mnie i żabki i jaszczurki też się pojawiają,ale jakoś nigdy nie widziałam aby któraś z powodu niebieskich cukierków żywot zakończyła
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Już nie mogę doczekać się wyglądu tych rabatek w pełni kwitnienia ;:215
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Trzy rabatki adamanny

Post »

Ja też czekam z niecierpliwością. Zaraz jadę na działke posadzić kolejne ślicznotki - więc będą nowe fotki , bo coś powinno zakwitnąć w tak zwanym międzyczasie, chyba że nornice do spółki ze ślimakami zrobiły sobie ucztę i zżarły wszystko :wit
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”