Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
nezka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1168
Od: 14 gru 2007, o 19:21
Lokalizacja: Prudnik

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj Elu.
Przespacerowalam sie po twoim ogrodzie. Masz wiele pięknych różności. Uwielbiam ogrody w którym są i krzewy i kwiaty wszelkiej maści :wit .
Mam do ciebie małe pytanko w sprawie obrzeży z kamieni, czy układałaś je same w ziemi, czy może z jakąś zaprawą betonową??
A co do podagrycznika, to radziłabym przy siatce wcisnąć takie plastikowe obrzeże głęboko do ziemi, bo się zarobisz z tym chwastem. Ja tak musiałam zrobić. Oddzielić rabatę od trawnika, bo zagościł i u mnie :evil: .
Pozdrawiam cieplutko i trzymam kciuki za wysiane roślinki :D . Może i moje w końcu doczekaja się, aż je wysieję :wit
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Agnieszko w moim małym ogródku! ;:138
Z tym podagrycznikiem to jest taka sprawa, że w kluczowych miejscach mam wetknięte takie plastikowe obrzeże, a w najbardziej narażonym na inwazję podagrycznika, znajduje się mata. Ostatnio jednak pojawił się w innym miejscu, pewnie się wysiał :evil: . Sąsiadka ma busz, co ma dobre i złe strony. Na szczęście pozytywy przeważają ;)

Murek z kamieni jest na wylewce betonowej. Wykorzystuję piasek z piaskownicy dziecka i mieszam go z dość dużą ilością cementu, dolewam wody i takim ciastem wypełniam rowek, po czym uzupełniam kamieniami. Zostało mi jeszcze sporo do zrobienia, maj przede mną :). Ale potem jaka przyjemność koszenia!
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Twój ogród chyba nie jest taki mały Elu. Nigdzie co prawda ( przeczytałam i obejrzałam jeszcze raz wszystko od początku - z wielką przyjemnością) nie znalazłam informacji o wielkości. Sądząc jednak po ilości rosnących roślin musi być całkiem spory. Te obrzeża z kamieni są rewelacyjne! ;:138 A powiedz proszę jak róże u Ciebie zniosły zimę - masz ich przecież sporo. U mnie jeszcze obsypane kopczykami, ale niektórych to aż boję się rozgarniać :(
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Trudno mi tak z kapelusza strzelać ile metrów ma ogród. Dom stoi na działce nieco mniejszej niż 500 m kwadratowych, z czego część zajmuje dom oraz przód, który raczej nie jest obsadzony. To ja wiem? Ze 300-350 m? Może nawet nie.
Róże mają się chyba dobrze, zbytnio im się nie przyglądałam, tylko przesadzonym The Fairy. One akurat zniosły zimę znakomicie. Reszty nie przykrywałam. To jednak Wielkopolska. Ciąć będę jak zakwitnie forsycja. Wtedy dopiero naprawdę się okaże, czy zima była łaskawa. :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Popracowałam sobie troszeczkę i nie miałam czasu na pisanie. Dziś wieczorem wreszcie popstrykałam to i owo, więc mogę wstawić fotki.

Z roku na rok przybywa mi hiacyntów. Bardzo lubię, gdy zaczynają pachnieć. Wtedy wiem, że naprawdę przyszła wiosna. Żadnego nie kupiłam z myślą wkopania w ogródku. Są to raczej okazy z przedwiośnia trzymane w domu. Większość otrzymuję w spadku od mojej przyjaciółki. Zakopuję w ziemi to co zostaje po przekwitnięciu i potem mam takie śliczne kwiatki. Nazw oczywiście przez to nie znam :P

Obrazek

Obrazek

A to posadzona zeszłej jesieni puszkinia, uroczy kwiatek, zwany inaczej szafirkiem armeńskim. Mam nadzieję, że zachowa się jak typowy szafirek i zagęści się. Na razie przede wszystkim przewraca się na boki nie mogąc utrzymać w pionie. Może gdyby kwiatki rosły gęściej trzymałoby się to jakoś kupy?

Obrazek

Wychodzi z ziemi bylica Schmidta. To dobra wiadomość, bo jeszcze niedawno wcale nie było jej widać.

Obrazek

Kwitną mi oczywiście tulipany, których mam sporo, na razie tylko czerwone.

Obrazek

Inne dopiero czekają na swój dobry dzień,

Obrazek

Kwitnie mi czereśnia buttnera czerwona posadzona zeszłej wiosny, W tym roku posadziłam jeszcze wiśnię groniastą, ale nie zrobiłam jej fotki.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Z hiacyntami też tak mam. Wszystkie kupowane na przedwiośniu do domu "lądują" później na działce. Czasem jednak kupuję specjalnie cebule w innych kolorach.
Niestety chyba Cię zasmucę, ale puszkinie tak mają z tym przewracaniem. To jest u nich objaw przekwitania. Mam ich całkiem sporo na działce. Mocno się rozsiewają.
Kwitnąca czereśnia?! :shock: To mnie zaskoczyłaś.
A jak tam różyce? Mam nadzieję, że nie masz żadnych strat.
Wiesz...patrząc na zdjęcia to myślałam, że Twój ogród jest większy.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Widziałam Twój hiacynt w specjalnym głębokim kolorze - jakby go nazwać? Karminowy fiolet?

Ech... Puszkinie ledwie zdążyły zakwitnąć to już fiknęły kozła. Widać pozycja horyzontalna bardziej im pasuje :roll: .
Jeśli nie zmądrzeją, to je w przyszłym roku zacznę podpierać patyczkami do szaszłyków :)

Różyczki przetrwały w pełnym składzie, łącznie z The Fairy, przesadzonymi na inne, trzecie z kolei miejsce. Za to ja po bliższym kontakcie z moimi różyczkami wyszłam podrapana, do tej pory jeszcze mam ślady.

Jeśli chodzi o przestrzeń w moim ogrodzie, to wydaje się on większy dzięki temu, że jest podłużny oraz dlatego, że busz w ogrodzie mojej sąsiadki stanowi zielone tło dla moich roślin.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ketmia witaj :wit przejrzałam cały wątek ;:170
Piękne kolory w ogrodzie :)
widzę że lubisz dalie, ja je bardzo lubię :tan też kupiłam w tym roku nowe okazy zobaczymy co z tego wyrośnie :twisted:
ps.śliczne azalie i rh :) tylko czekać aż znów zakwitną ;:65
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Mikusiu ;:167 !
Dalie bardzo lubię, bo jeśli nie zjedzą je ślimaki, to są niezawodne. Czy gdzieś można obejrzeć Twoje okazy? :)
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Ketmia niestety nie prowadzę swojego wątku (jeszcze) cały czas się zastanawiam :oops: u mnie przeważają dalie :) to jeszcze na nie czas chyba że z zeszłego roku fotki. Teraz naliczyłam ich 85 bo dużo dokupiłam w tym roku jak się nie sprawdzą kolory i odmiany to ;:14
oczywiście inne rośliny też mam :uszy

Jakie śliczne hiacynty ;:63
p.s. u mnie dalie i canny już w gruncie a jak u Ciebie?? O canny trochę się martwię :(
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

U mnie wszystkie dalie siedzą w gruncie i codziennie je podlewam. W tym roku moje canny zamieszkają w dwóch wielkich donicach. Hi, hi, sama nie wiem, jak my je wytargamy :;230 . Nasypałam im porządną czarną ziemię, nie tam jakiś lekki torf. Ciężko nam było we dwójkę wtargać te donice na górę. Teraz gdy canny się zielenią i nabrały masy, będzie jeszcze trudniej.
Wystarczy, Mikusiu, gdy będziesz śledzić http://new.meteo.pl/. Prognoza krótkoterminowa (brązowa) w moim rejonie zwykle się sprawdza. Jakby miały być przymrozki, to swoje canny przykryj na noc agrowłokniną, lub jeśli jeszcze małe, to słoikami.

85 to poważna ilość ;:63 . Pokaż je Mikusiu światu i stwórz swój wątek.
Przyznam, że swoich nie liczyłam, ale miałam 3 kosze plus kilka nowych odmian.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
mikusia
200p
200p
Posty: 368
Od: 15 wrz 2009, o 12:49
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

3 kosze to też już poważna kolekcja :)
co do przykrywania to u mnie nie da się tek z dnia na dzień na swój zakątek jeżdzę co tydzień a przez studia czasem co 2 tygodnie na weekendy :?
Pozdrawiam Aneta
Daliowo mikusi
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witam wielkanocnie i życzę Wszystkim Wesołych Świąt :D

Jak Wielkanoc to tulipany. Te w tym roku nie zawiodły i ubarwiły ogród.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Poza tym żółci się świątecznie psiząb :)

Obrazek

Świeżą zieleń pokazał klon shirasawy

Obrazek

oraz hortensja pnąca.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”