Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jule
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7114
Od: 10 kwie 2011, o 19:53
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: DSlask 7a

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

będę zagladac do Ciebie w przyszlym roku, bo tez mam Eskimosa ale nie kwitl mi w tym roku. Moze to i lepiej, bo po majowych sniegach mam jednego ktory kwitl na intensywnej terapi :roll:
Jak pies z kotem, to klasyka hihi moje byly pod jednym dachem kupe lat i jakos dawaly rade :lol:
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Nie było mnie tu pół roku ;:oj ;:oj ;:oj Po prostu nie miałam czasu pisać. W ten weekend, korzystając z pięknej pogody, odgruzowałam trochę ogród po zimie. Na trawniku wyrosła ogromna góra ściętych gałęzi. Że też te rośliny tak szybko rosną!
W tym roku po raz pierwszy przycięłam katalpę. Jestem ciekawa, jak odbije.

W tym roku stawiam na dalie.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witajcie, w tym roku obiecuję sobie solennie, że będę prowadzić wątek.

Na początek miła niespodzianka w pobliskim lasku. Już z daleka widać było niebieską chmurkę.

Obrazek

Magnolia Suzan jest już u mnie 7 lat.

Obrazek

W tym sezonie kupiłam kapersy z dwoma liliowcami: 'Double Dream' i 'Always Afternoon'. Są na razie przysypane ziemią, więc zdjęć nie ma :).
To samo dalie. Właśnie wkopałam prawie wszystkie, co stanowiło zawartość czterech całkiem pokaźnych koszy. Na efekty przyjdzie poczekać. Większość to moje niezawodne niezbyt wysokie łososiowe.
Dokupiłam sobie dwie dodatkowe bulwy karminowej dalii 'Mingus Tomi'. W sklepie był już zresztą kiepski wybór. Mam nadzieję, że się sprawdzą.
W tym sezonie kupiłam w Lidlu mączkę z racic i tym nawoziłam roślinki, na których mi najbardziej zależało.
Przesadziłam po raz kolejny rododendrona, który mi choruje. Przez to, że jakiś czas temu ścięłam starą gruszę, biedak znalazł się nagle w pełnym słońcu i to mu z pewnością nie pomogło wydobrzeć. Mam nadzieję, że na nowym stanowisku, w towarzystwie wisienki groniastej która włąśnie kwitnie, wreszcie dojdzie do siebie. To jego ostatnia szansa. Dostał tyle kompostu, nawozu z kopyt i dodatkowo jeszcze trochę siarki, że mam nadzieję, że to go postawi na nogi.

Obrazek

A moje lilie ledwo wyszły spod ziemi, to już je zżera pomarańczowy zwierz. Zbieram wszystko, co się da, ale dziury są i będą.

Obrazek

A tu już widoczek z trzmieliną, która mi porosłą, że ho ho!

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

W tym roku lilak Meyera przeszedł samego siebie. A jak pachnie! :)

Obrazek

NO i teraz kwitną też azalie i różaneczniki

Obrazek

Będzie już chyba z dwa lata gdy kupiłam w ciemno (czyli roślinę niekwitnącą) rododendrona eskimo. Zdziwiłam się w tym roku gdy zakwitł po raz pierwszy - na różowo.

Obrazek

Na szczęście doczytałam, że w trakcie kwitnienia przebarwia się na biało. :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nie wiem czemu,ale jedna z moich hortensji bukietowych jest przez coś zjadana. Reszta nietknięta.

Obrazek

W tym roku jest szansa, że wreszcie doczekam się pierwszych  czereśni (buttnera czerwona).

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

A to mój chory rododendron Marcel Menard. W tej chwili przesadzony na nowe miejsce. Poprzednie starciło cień po ścięciu drzewa i mój biedak niezbyt dobrze czuł się na tamtym stanowisku. Teraz posadzony w kwaśnej organicznej glebie ma wreszcie szansę dojść do siebie.

Obrazek

Mimo tego, że przesadzałam go dosłownie 2 tygodnie temu, zakwitł niezawodnie, jak co roku.

Muszę pamiętać, żeby mu przed następnym kwitnieniem poprzerywać pędy kwiatowe. Może się zagęści.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Fajnie jest urządzić imieniny w ogrodzie, zwłaszcza gdy goście przyjdą z takimi prezentami, jak te poniżej.
pierwsza z lewej: 'Red baron', następnie 'King George V', dwie następne hortensje niestety NN.


Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Luty 2014
Może nieśmiało zacząć nowy sezon? Pierwsze zakupy już za mną, teraz tylko pozostaje wysiać i cierpliwie czekać. :)

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj Elu po przerwie!
Prezenty imieninowe superaśne. Pochwal się jak Ci rosną. Widzę, że pogoda sprzyja wiosennym zakupom. Kwiatki-motylki kiedyś miałam. Mają dużo uroku. Pozostałych nigdy nie siałam, ale kupowałam sadzonki. Szczególnie koleusy lubię. Często goszczą w moich skrzynkach balkonowych.
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Tu.jo, ogromnie się cieszę, że wpadłaś do mnie z wizytą ;:167

Pochwalę się, jak już odpakuję moje prezenty z zimowego zabezpieczenia. Do tej pory nie miałam szczęścia do hortensji ogrodowych. Przemarzały. Teraz wybrałam dla nich specjalne miejsce, specjalnie je przygotowałam, a przed zimą okryłam całe towarzystwo wyjątkowo starannie i jestem bardzo ciekawa, co zastanę wiosną.
Zdecydowałam się na siew koleusów, bo u nas są dosyć drogie i nie sadziłabym kupnych w większej ilości, a chciałabym je posadzić w gruncie. No i planuję oczywiście i inne zakupy.
Heliotropy kiedyś miałam kupne. Pachną niesamowicie... :). Już nie mogę się doczekać, kiedy je wreszcie wysieję. Wg kalendarza biodynamicznego jutro jest dobry dzień na tego typu prace.
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
misiaczekm
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2372
Od: 31 paź 2009, o 19:32
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: olsztyńskie/Barty

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witam, w tym temacie http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 0#p4500780 pisałaś, że posiadasz takie drzewko...

Możesz coś więcej napisać po 3 latach bytności tego drzewka u Ciebie?
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Oczywiście. Kupiłam, ponieważ na zdjęciu na allegro drzewo miało pokrój kolumnowy i do mojego małego ogrodu wydawało się w sam raz. Pojechałam odebrać osobiście, ludzie przesympatyczni. Z pomocą właścicielki-hodowczyni sama wybierałam dla siebie egzemplarz, czyli taki prosty patyk w doniczce. Pani radziła, żeby posadzić i NIC z nim nie robić. Nie cięłam więc go zatem, aby mógł sobie rosnąć kolumnowo. Moja koleżanka też kupiła czereśnię w tej samej szkółce, ale ją przycinała. I muszę powiedzieć, że ona ma całkiem ładne rozgałęzione krępe drzewko (trudno o nim jednak powiedzieć: kolumnowe). Ja zaś mam dosyć wyrośniete drzewo, którego gałęzie zamierzam trochę podociążać butelkami z wodą bo rosną moim zdaniem za bardzo w górę. Nie można o nim w żadnym wypadku powiedzieć, że moja Sylvia ma pokrój kolumnowy. W zeszłym roku miałam z niego może ze 3 czereśnie. Smaczne. Może potem wstawię zdjęcia tu lub też w tamtym temacie.


Edit 2022: W tej chwili mam OGROMNE drzewo. W związku z tym, że go nigdy nie cięłam jest naprawdę spore i daleko mu do miniaturek :;230
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Dziś zaczęłam formować mojego żywotnika. To moje pierwsze tego typu przedsięwzięcie, toteż czaiłam się na nie już od paru lat. Ciekawa jestem, czy mi się rzeczywiście zagęści.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
tu.ja
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 8927
Od: 21 lip 2008, o 09:18
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Elbląg

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Podziwiam odwagę, bo ja też od kilku lat myślę o jakiej odmianie swoich-nieswoich żywotników. I na myśleniu się kończy. Wyglądają nieciekawie, ale boję się czy nie będą jeszcze gorzej. Twój to jeszcze młody egzemplarz i już teraz prezentuje się ciekawie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”