Ketmia i jej zielony zakątek

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

U mnie tej mniejszej też uschły liście, więc je obcięłam. Wypuściła dołem. Ale ta akurat to nie You&Me tylko ta druga. Everbloom. A gdzie kupowałeś swoje, bo ja na Fuchsiahybryda?
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moja cukinia tarasowa :)

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu jakie już dorodne te cukinie doniczkowe ;:oj
Ja też hortensje brałem w fuchsia dlatego pytałem jak Twoje :)
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Sama jestem zaskoczona, tym bardziej, że od początku nie za bardzo wierzyłam w te cukinie :wink: .

Co do hortensji, to muszę pooglądać Twoje :).
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Hehe właśnie miałem pisać, że będę musiał im zdjęcie zrobić, bo nie mam, ale widzę mnie ubiegłaś :) no nic muszę się poprawić ;:108
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj, Gosiu :wit
Jeśli chodzi o hortensje z Fuchsia, to mają naprawdę różne. Zamawiałam w zeszłym roku. Miały przyjść te mniejsze, czyli w doniczkach 0,5 l. Okazało się jednak, że z zamówionej przeze mnie odmiany Red Wonder małe ?wyszły? (choć zamawiałam dużo wcześniej). Jednak ustalliśmy ze sprzedającym, że w takim razie, że zamiast trzech małych wyśle mi dwie duże. Już nie pamiętam, czy coś dopłacałam, czy nie.
W każdym razie krzewy w końcu przyszły. I tak: te które miały być duże i były w związku z tym jak na moją kieszeń drogie, były dosyć wyrośnięte. Tzn. nie były karzełkami i miały po kilka pędów. Z kolei te, które kupowałam jako mniejsze były małe i... bardzo małe. Przyznam, że jak zobaczyłam te najmniejsze, to byłam zawiedziona. :roll:
To zdjęcie zrobione po otrzymaniu przesyłki.

Obrazek

Jak widać, tylko dwie hortensje prezentują się jako tako. Pelargonie za to były ok.

Jak je posadziłam, to prezentowały się jak na poniższej fotografii. Po lewej stronie posadziłam 3 maciupcie w kolorze jasnoróżowym, potem dwie Red Wonder, następnie trzy you&me ciemnoróżowe. Wszystkie krzewy są tam, gdzie jest wysypana warstwa kory.

Obrazek

Dla porównania: tak jest teraz:

Obrazek

Po roku te, które były maciupcie są największe, zaś te, które były wielkie wypasione, są: jedna Red tak samo duża, jak te jasnoróżowe, które nadrobiły, druga Red podmarzła i odbiła prawie od zera i teraz jest bardzo mała.
To chyba też zależy od szczęścia. I chyba jednak opłaca się kupować te mniejsze rośliny, bo przy odrobinie szczęścia (i podlewaniu odpowiednim nawozem :lol: ) można mieć po roku już całkiem spore krzewy za niewielką cenę. Ja moje na zimę otuliłam gałęziami jakiegoś iglaka. Myślę, że bez tego by przemarzły.

W przypadku odmian ze sklepu Fuchsia, to interesowały mnie odmiany kwitnące na pędach jednorocznych i dlatego się na nie zdecydowałam. Jeśli chodzi o odmiany You&Me, to czytałam gdzieś, że lubią przemarzać w pierwszym roku, więc trochę mogłam się tego spodziewać, że ich start nie będzie taki szybki.

W tym roku kupiłam nowe krzewy w centrum ogrodniczym. Lubię taki sposób zakupów, bo mogę wybrać krzewy, które mi się podobają. Za bardzo ładny krzaczek zapłaciłam niedawno 19 zł. Wielkością przypominał te tzw. duże krzewy w Fuchsiahybryda i nie musiałam płacić za kuriera. Tyle tylko, że są to krzewy no name i pewnie kwitną tylko na pędach zeszłorocznych. Dowiedziałam się, że w centrum czasem bywają takie odmiany jak You&Me bądź Everbloom, ale są bardzo drogie. Wydaje mi się, że chyba jednak warto zaryzykować i kupić w Fuchsja, jeśli się chce mieć w ogrodzie coś innego. A w zeszłym roku Red Wonder kwitły zarąbiście! :) Podlewłam je nawozem na rozwój wielkich kwiatów kupionym również w sklepie Fuchsia.

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Gosmaro, przyznam, że nie mam nowych zdjęć tych nowych odmian hortesji. Głównie dlatego, że ich wygląd niewiele zmienił się od czasu, gdy robiłam im zdjęcia poprzednio. Owszem, jedna hortensja zakwitła trzema kwiatami, to ta Red Wonder. Z kolei hortensje You&Me Romance szykują się chyba do kwitnienia. Mają jakieś kwiaty, ale po bokach. Czekam aż zaczną wyglądać lepiej. Mam nadzieję, że się nie przeczekam. Co do tych drugich You&Me to raczej nie czuję, żeby w ogóle miały zakwitnąć. Nawet zastanawiam się, czy ich nie wsadzić z powrotem do doniczek.

A to ostatnie zdjęcia z mojego ogrodu. Przyznam, że najlepiej wyglądają moje pelargonie :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A to moje dwa najnowsze nabytki:
Obrazek

Obrazek

Jeszcze nowa jeżówka 'Summer Coctail'

Obrazek

i złocień 'Banana Cream'

Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Elmshorn'
Obrazek

'Larissa'
Obrazek

Obrazek

Obrazek

'Pearl Sonja'
Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
maniolek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2784
Od: 21 gru 2016, o 17:45
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Jak to miło popatrzeć na takie kwitnienia, kiedy w ogrodzie już praktycznie nic nie ma, bo susza wykończyła wszystko :) Przepięknie się prezentowały kwiaty Elu :)
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Witaj Elu
Pięknie u Ciebie kolorowo . Co do zakupów też jednak wolę formę na żywo przynajmniej widzę co kupuję można się podpytać o daną roślinę sprzedającego . Przynajmniej w przypadku zakupu tak drogich roślin jak hortensje . Bo jeśli chodzi o byliny to jak wpadne na Stasi ogród to paczkę będzie pakowała miesiąc czasu :;230
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Bardzo dziękuję. Ogród poradził sobie nawet podczas mojego wyjazdu na wakacje.
W każdym razie jakiegoś pogromu nie było :wink: .

Generalnie też wolę kupować w sklepach stacjonarnych. Oglądam wówczas każdą sadzonkę bardzo dokładnie i wybieram najdorodniejsze. Nie płacę też wtedy za kuriera i nie muszę się przejmować, że mi się rośliny ugotują.
Zachciało mi się jednak specjalnych hortensji kwitnących również na jednorocznych i teraz muszę się z nimi użerać :).
Niektóre You&Me dopiero teraz mi zakwitły, zresztą dość skromnie. Zobaczymy, może w przyszłym sezonie zmężnieją.

Obrazek

A to mój najnowszy floks kupiony w centrum ogrodniczym.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tę tawułę 'Anthony Waterer' przycięłam w lipcu bardzo mocno, bo zrobiła się nieładna. Zaraz potem odbiła i zakwitła.

Obrazek

Obrazek

'Leonardo da Vinci'

Obrazek

'Bonica 82? w zastawie z 'Limelight'

Obrazek

Sadzonkę kupiłam z ciekawości w Aldim, przyznam, że nawet nie wierzyłam, że wyhoduję prawdziwą ?gruszkę miłości? :roll:

Obrazek

Te pomidory to samosiejki. Mam jeszcze kilka krzaczków koktajlowych, sama nie wiem, skąd...

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Elu , ale pięknego floksa kupiłaś i chyba taki sama jak ja mam :lol: . Tak zapytam czemu gruszka nazywa się gruszką miłości ?? Bo mnie to ciekawi
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Ketmia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1047
Od: 23 cze 2006, o 10:57
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Ketmia i jej zielony zakątek

Post »

Bakłażan jest nazywany gruszką miłości, bo podobno działa jak afrodyzjak. Chyba za rzadko go jem, ale nie zauważyłam tego działania :wink: .
pozdrawiam, Ela
Mój zielony zakątek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”