W moim ogródku cz. 3

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
patkaza
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2622
Od: 22 cze 2010, o 23:13
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

;:167 Jaka wiosna potrafi być piękna ...a takiego uchatego szafirka to widzę pierwszy raz ;:131
Opowieść o moim miejscu...cdnn
"Opowieści są jak ludzie z upływem czasu stają się coraz lepsze"pozdrawiam Aga
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Tajeczko epimedia są śliczne niestety nie mam pojęcia co to za odmiana tego białego epimedium, zresztą u mnie tylko jedno jest nazwane reszta (całe 3 :;230 ) to nn. zimowała już u mnie trzecią zimę, tylko że wiosną jej liście robią się brzydkie, schną i opadają ale już pokazują się nowe ładne. Pierwszy raz zobaczyłam jej kwiatki które są bardzo małe i niepozorne. Podobno łatwo się ukorzenia więc jeśli chcesz spróbować uprawy to zrobię jutro dla Ciebie sadzonkę.
Jolu cieszę się że i Twoje epimedia kwitną, u mnie białe i żółte mają dużo kwiatków za to różowe miało aż jedną gałązkę z kwiatkami i nie zdążyłam mu zrobić zdjęcia bo szybko przekwitło, czekam jeszcze na Lilafe to też będzie ładnie kwitło, ma dużo pączków. Z ciekawości zajrzałam do leszczyny i faktycznie u niej aukuba zakwitła dwoma rodzajami kwiatków ciekawe czemu, u i niej te kwiatostany są większe.
Agnieszko :wit wiosna to najpiękniejsza i najbardziej kolorowa pora roku.

Dzisiaj rano pojechałam do ogrodniczego po obrzeże bo musiałam wyznaczyć nową rabatę, bo M będzie siał trawę no i oczywiście nie obeszło się bez roślinek ale wzięłam tylko dwie maleńkiego goździczka
Obrazek
i żurawkę, takiej jeszcze nie mam a ona oczywiście bez nazwy ...
Obrazek
A nowa rabata będzie mniej więcej taka
Obrazek
Wąż już się trochę poprzesuwał ale rabata będzie od strony ogrodzenia a po prawej stronie będzie siana trawka, ciekawa jestem co mój M powie jak to zobaczy ;:224 Miejsce na nowe nasadzenia jest teraz trzeba pomyśleć o nowych roślinkach ;:224
markita
30p - Uzależniam się...
30p - Uzależniam się...
Posty: 43
Od: 8 gru 2011, o 14:04
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Nowa rabata ;:oj , a kto u Was kosi? Nie będzie awantury o te fale ;:306 ?
Co zamierzasz na niej sadzić? Bo wiesz, ja mam ciągle sporo nadwyżek :;230 , jak byś przyjechała, to od razu mogłaby być obsadzona ;:306 .Chyba, że lubisz powolutku, pomalutku gromadzić :wink:
Awatar użytkownika
dorcia7
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12457
Od: 13 lip 2011, o 13:58
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Ja ścinam liście epimediów albo przy ostatniej wizycie na działce jesienią albo wiosną jak jestem pierwszy raz wtedy ładnie widać kwiatki bo one pierwsze wychodzą ,a liście później
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16980
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

O Dawno u ciebie nie byłam Iwonko :wit
a tu tak ładnie kolorowo, mnóstwo kwiecia ładnego.
Ten jagodowiec wygląda bardzo ciekawie ;:108
Tulipanki, iryski piękne.
Nowa rabata... hmmmładne plany.Trochę pracy i już gotowe ;:173
Powodzenia w realizacji.pozdrawiam :)
garbowski
200p
200p
Posty: 324
Od: 25 sie 2014, o 17:08
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Jakaś moda na zmiany ;:oj :wink: , noooooooooo w sumie to i nas dopadła. Fajnie to wszystko już wygląda, trzeba w końcu w realu zobaczyć a i widzę że aparat "ogarnięty" :wink:
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Martunia u nas kosi mój M, ja jak dotąd tylko raz musiałam kosić w tamtym roku, ale on nic nie mówi na te fale przynajmniej na razie. Na nowej rabacie chciałabym jakieś drzewka, jeszcze do końca nie wiem jakie, ale mam już jeden miłorząb i biały bez, hortensje bukietowe, piwonie, trawy, żurawki i nie wiem co tam jeszcze. Z wielką chęcią bym się do Ciebie wybrała tylko nie wiem kiedy ale jakoś musimy się umówić, choć teraz to bardziej Twoje odwiedziny u mnie by się przydały może byś mi pomogła wymyślić jakie drzewka tam posadzić, bo miejsca to za wiele tam nie ma a i dom dość blisko.
Dorotko u mnie tylko na jednym epimedium liście zostają u reszty i tak trzeba ściąć.
Aniu Ty jak zawsze pięknie wszystko chwalisz bardzo dziękuję za te miłe słowa jak zawsze budujące i od razu chce się iść do ogródka dalej pracować, a dziś mam wolne to coś na pewno uda się zrobić.
Andrzej nie wiem czy to moda na zmiany, po prostu muszę to w końcu ogarnąć żeby to jakoś wyglądało, ale jeszcze ogrom pracy przede mną. W odwiedzinki zapraszam jak najbardziej, dziś mam wolne a potem pierwszą zmianę więc popołudniami będę już w domu i w drodze powrotnej możecie zajechać. Co do aparatu to raczej jeszcze nie ogarnięty to metoda prób i błędów, i wstawiane zdjęcia tylko te które się raczej udały.
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko,nowa rabata pięknie się zapowiada,masz teraz "duże pole do popisu".Fajne jest takie planowanie,co kupić,gdzie posadzić i wyobrażać sobie jak to będzie wyglądać,a później zostaje już tylko kupować,kupować,kupować...i sadzić,sadzić, sadzić ;:306 ,a później podziwiać,cieszyć oczy ;:oj
Iwonko wszystkie roślinki od Ciebie z ub.roku pięknie się rozrosły...wszystkie piwonie mają dużo pąków ;:196 ;:196
Z niecierpliwością czekam na kwiaty.
Tak myślę czym mogłabym Ci się zrewanżować,czy byłabyś chętna na jakieś iglaczki karłowe?Mam małe sadzonki :)
Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Ewa na nowej rabacie już posadziłam hortensję Anabelle, białego pełnego lilaka, hortensję Pink Lady, Miłorząb japoński, piwonię drzewiastą i jakąś hortensję nn. W sobotę kupiłam klon palmowy i lilak Krasawica Moskwy. Ewa cieszę się że wszystkie roślinki Ci się przyjęły i pięknie rosną no i będą kwitły widać że poszły w dobre ręce. Ja też od Ciebie sporo roślinek dostałam na dodatek z dostawą do domu więc nie musisz mi się niczym rewanżować, a jak iryski będą kwitły? Ciekawa jestem jakie kolory Ci się dostały.
Obrazek
bellewalia romana
Obrazek
epimedium Lilafee
Obrazek
disporum flawum
Obrazek
hosta White feather
Obrazek
arisema amurska
Obrazek
pełnik
Obrazek
tulipany
Obrazek
Obrazek
taką siewkę znalazłam ciekawa jestem co z niej urośnie? a może ktoś wie czy to przypadkiem nie jakiś chwast?
Obrazek
ewa-s
500p
500p
Posty: 766
Od: 19 sty 2013, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Iwonko,iryski kwitną wszystkie ;:196 Niestety nie wiem,które konkretnie sprezentowane od Ciebie,nie oznaczyłam :oops:
Część kupowałam u Jacka z forum,ale to chyba bardziej te niziutkie,a od Ciebie były średniej wysokości,więc z tych kwitną pięknie fioletowe,żółte ciemne,żółte jasne,łososiowo-różowe,a w ogóle to wielkie kępki się rozrosły,bo duże rośliny mi dałaś :D
Jak z muchołówką,przeżyła,bo jakby co mogę Twojej córci dać następną/jeśli jeszcze jest zainteresowana/
Twój ogródek super się prezentuje i mimo że pracujesz,to nadal jest zadbany jak dawniej,i do tego ciągle go powiększasz i upiększasz ;:215
Wprowadzasz coraz to nowe rośliny,ale to już chyba taka nasza choroba ;:306 ,że chciałoby się coraz więcej i więcej.
Jedne wykopujemy,drugie sadzimy :lol:
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Ewa wszystkie te kolorki o których piszesz to te ode mnie, cieszę się więc że ładnie rosną i kwitnąc cieszą Twoje oczy. Muchołówka nie była u nas zbyt długo po jakimś czasie zaczęła czarnieć i usychać nie wiem czy dlatego że stała w kuchni na parapecie, a to południowe okno czy dlatego że ciągle ktoś się nią "bawił" no i Milena z tego faktu była niepocieszona. Roślinek przybywa bo przecież ciągle coś nowego się zobaczy i kupi bo jak nie kupić jak jeszcze tego akurat nie mam?
To są właśnie moje ostatnie zakupy, takiego klonika kupiłam w sobotę, oczywiście nn
Obrazek
i lilak Krasawica Moskwy
Obrazek
i jeszcze taka żurawka
Obrazek
A to już kolejne kwiaty z mojego ogródka - lewizja
Obrazek
bożykwiat
Obrazek
stoplamek
Obrazek
disporum
Obrazek
bodziszek żałobny
Obrazek
czosnki
Obrazek
inkarwilla
Obrazek
karagana
Obrazek
zarzyczka
Obrazek
rododendron
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Śliczne zakupy poczyniłaś.
Znowu pokazujeszc roślinki o których nawet nie słyszałam ;) np.zarzyczka.
Ja się tak nie bawię Tobie kwitnie lewizja, Tajce kwitnie, a moje się tylko namnożyły i zero kwiatów ;:145
Twoja inkarwilla już kwitnie a moja ledwie z ziemi wyłazi.
Awatar użytkownika
IWONA1311
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2577
Od: 28 mar 2011, o 12:10
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie, Niemce

Re: W moim ogródku cz. 3

Post »

Beatko wiesz przecież że my ogrodomaniacy nie możemy oprzeć się żadnym zakupom choć maleńkim ;:108 Lewizja z 3 czy 4 jest tylko jedna jedna jakaś maleńka ale nie zamierza kwitnąć i to tylko tyle więcej nie będę ich sadziła. Inkarwilla kwitnie już dlatego że jest w bardzo ciepłym i słonecznym miejscu blisko domu, na tej samej rabacie 4 metry dalej druga dopiero ledwo co się pokazała.
Dziś kilka szerszych widoczków
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”