Mój ogród cz.IV

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Alu , jak tam Herman u Ciebie w tym roku kwitnie , bo mój im starszy tym ładniejszy , zgapiłam go od Ciebie i bardzo lubię ten układ kwiatów ;:3
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Jadziu ja nie posiadam takich zdolności,u mnie szybciej samo się coś wysiewa.Ledwie ukorzeniło mi się trochę bukszpanów i cisów i to za namową Danusi Dwostr. Danusia też ma takie zdolności, co posadzi to już rośnie.
Genia tego to nie wiem,chyba ucina się i wkłada do ziemi. Szczegółów nie znam.

Inka Jak zwykle udaje pnącą,już przestałam z nią walczyć.W tym roku mocno ją odmłodziłam ,już zaczęła kwitnąć.
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Coś strasznie mało zdjęć.
Nie bądź taka. Żałuję, że nie mogę zobaczyć ogrodu na żywo.
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Witaj Alu! Chciałam zobaczyć Twój jesienny ogród, a tu nic... No to napiszę, że róża Canary Bird jest urocza, i pokrój i kwiaty. A rododendrony masz wzorcowe, jak napisała Margo, po prostu idealne, rzadko się takie widuje. Ciemierniki od Ciebie posadziłam w 3 różnych częściach ogrodu, mam nadzieję, że się dobrze przyjmą. Jestem Ci bardzo wdzięczna!
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Witaj Gosiu,witaj Iza :wit trochę byłam zajęta bo przerabiam ogród,może za dużo powiedziane ale trochę porządkuję i modernizuję rabatki. Zmniejszyłam ilość róż, ale oczywiście w to miejsce trzeba zrobić coś nowego.Pokój różany już nie jest taki różany,ale to wszystko ma cel, żebym w sezonie miała mniej pracy.

Jesienny ogród

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Iza bardzo się cieszę że roślinki się przydały,jakby jeszcze było coś przydatne to proszę bardzo chętnie się podzielę. ;:215

Pokażę co zrobiłam...trawki niestety nie utrzymały się ,musiałam posadzić bergenie które miałam ,na wszelki wypadek.

Obrazek


Obrazek


Obrazek

Wielki bałagan po przewróconym drzewie ...

Obrazek

i obecnie


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek



Obrazek


posadzone.. rozplenica japońska Hameln,rozchodniki okazałe trzy odmiany ,żuraweczka kwitnąca czerwonymi
kwiatkami i 250 krokusów


Obrazek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Ogród 2018

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
inka52
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2169
Od: 5 lis 2009, o 11:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Legnica - Dolny śląsk

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Witaj Alu dawno nie pokazywałaś ogrodu . pięknie go przerobiłaś , róże też Ci obficie kwitły , jeśli dobrze pamiętam masz gdzieś koło ogrodu wodę , rzeczkę czy staw a więc teren podmokły , u mnie w tym roku brak deszczu sprawił ,ze drugiego kwitnienia prawie nie było , pąki od razu więdły , pamiętam ,ze pod oknem miałaś szpaler Danicy , a teraz masz bardzo ładne białe , nie podpisałaś zdjęć , co to za odmiana C.Abudance , a jak róże Austina , masz ich dużo , pokaż Majora Ty go chyba miałaś. Pozdrawiam ;:168
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

W czerwcu nie ma siły, muszę Cię odwiedzić
Jak ja bym chciała, żeby moje róże tak kwitły :roll:
Cudownie to wygląda.
Zbieram się w sobie, żeby i u mnie zrobić spotkanie
Mam nadzieje, że w końcu do mnie dotrzecie
Tamaryszek
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2749
Od: 13 lip 2009, o 20:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Ach, te Twoje róże, Alu... Kącik z białą ławką fajny, aż się chce posiedzieć. A trawy z bergeniami będą świetnie wygladać.
Czy w tym nowym zakątku wmurowywałaś te kamienie polne? Ładnie wyszło.
Pozdrawiam , Tamaryszek
Mój świat --- Wizytówka
Awatar użytkownika
DzonaK
200p
200p
Posty: 434
Od: 15 maja 2018, o 14:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Bielawy łódzkie

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

O mamuniu ile pięknych róż , bajeczny ogród ale tam muszą się unosić zapachy :shock:
Pozdrawiam Joanna
Pod dębem
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Teresko faktycznie mam naturalny staw ,ale tak się złożyło że raczej okrada mnie z wody.Ogród leży sporo wyżej niż poziom stawu , na dodatek dookoła stawu rosną olbrzymie olchy.No i oczywiście rodzima ziemia w ogrodzie to piasek.Nie licząc tego że nawiezione jest sporo ziemi ogrodniczej.Bez podlewania zwłaszcza w ostatnich latach niestety nic by nie urosło. Daniki rosły pod oknem jadalni, ale teraz zmniejszam ilość róż więc poszły w dobre ręce do mojego brata.Na tym miejscu rosną już granatowe irysy,żółte rudbekie i narcyzy.Te jasne na zdjęciu to Gruss an Aachen i rosną z innej strony domu,bardzo dobra róża,długo kwitnie i ma krótką przerwę.Nawet teraz stoi w pąkach. ;:215 Teresko ,takiej róży niestety nie mam,pewnie widziałaś u kogoś innego.

Gosiu jedziesz do mnie już kilka lat,a to tylko pół godziny drogi.Mam nadzieję że w końcu się zdenerwujesz i spełnisz swoją obietnicę. :lol:

Iza kamienie są wkopane w ziemię, ale bez cementowania.Taka ścieżka tu będzie dobra dlatego że były problemy z koszeniem.Teraz już nie trzeba będzie wjeżdżać z kosiarką i robić akrobacji.To prawie dwa tygodnie mojej pracy na kolanach ,z przerwami.Dobrze że mam piasek to dobrze mi szło.

Joasiu masz rację.Najbardziej lubię mój ogród tak do godziny 10 rano.Jest magicznie.

Na miejscu róż renesansowych ,zrobiłam miejsce do posiedzenia z filiżanką kawy.Mam jeszcze stolik ze starej maszyny do szycia.Muszę go trochę przystosować.Renesansowe to przepiękne róże ale źle je umiejscowiłam,zimą to najbardziej narażone miejsce na przemarznięcie.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Alu ależ zaserwowałaś cudne widoki ;:167 ;:167 Chciałoby się tam być w porze kwitnienia wszystkich róż i ta kakofonia zapachów ;:167 Irysy też pięknie zdobią pod oknem szkoda ,ze zbyt krótko można się nimi cieszyć . Połączenie pnącej hortensji z różami również fajne
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Georginia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6068
Od: 10 lis 2009, o 16:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Sochaczew

Re: Mój ogród cz.IV

Post »

Witaj Jadziu ;:167 To prawda iryski mogłyby kwitnąć dłużej,ale będą tu inne kwiaty.Róże poszły w dobre ręce.Zastała tylko jedna, bo brat nie miał miejsca na tyle szt. Na miejsce róż posadzona jest rudbekia..będzie kwitła razem z granatowymi floksami,a wiosną kolekcja narcyzów - 50 szt.Więc najpierw narcyzy,potem irysy,/ może się zgrają /następnie rudbekia i floksy one długo kwitną ...do jesieni.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”