Ogródek AGNESS

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Zajrzałam i ja :).
Uwielbiam ranniki, zwłaszcza jak jest prawdziwa zima i jako pierwsze wyglądają spod śniegu czasami już pod koniec stycznia :).
Podejrzałam tu na forum fajny patent z sadzeniem do doniczki bez dna, bo jak tak na dziko się rozmnażają to łatwo mimo wszystko je wyciepać niechcący... Koło pracy zostały tylko w pełnym słońcu w pozostałych bardziej cienistych miejscach wyginęły, a na działce słabo mi rosną :(.
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Ogródek AGNESS

Post »

To może i ja się wproszę do ciebie Aga.
Bardzo ładne fotki i ranniki urocze takie w moim stylu, poproszę o więcej zdjęć .
U mnie też już pomału wiosna w ogródku.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Majeczko witaj , dziękuję za cieplutkie słowa i bardzo się cieszę, że jesteś ;:196
W ogródku mnóstwo pięknych kolorowych plam krokusów, dziś już fotki cyknęłam, muszę tylko zgrać z karty i pokażę :D

Dorotko witaj :wit
No tak, pojawiam się zawsze z wiosną :lol: w ogródku coraz bardziej kolorowo, jestem szczęśliwa, że przed dwoma laty posadziłam tak dużo krokusów, dzięki nim cały ogródek tonie w pięknych kolorkach :D
Ciesze się bardzo , że jesteś ;:196

Małgosiu witaj w ogródku :D miło mi bardzo, że sporo osób wpadło przywitać się po długiej zimie ;:196

Iwonko witaj w moim ogródku, bardzo się cieszę z Twojej wizyty :wit
Ranniki i ja bardzo lubię. U mnie nie rozrastają się zbyt szybko, wciąż mam niewielkie kępki, mimo, że mają chyba 3 czy 4 lata... Ale muszę przyznać, że mocno się rozsiały, z tym, że te sieweczki wciąż są maleńkie, bardzo powolutku rosną. Ciekawa bardzo jestem, kiedy zaczną kwitnąć.

Edytko witam w moim ogródku, serdecznie zapraszam :wit
Zdjęcia będą, jak najbardziej. Dziś sporo zrobiłam, muszę je tylko zgrać z karty :D
Awatar użytkownika
korzo_m
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11142
Od: 17 kwie 2006, o 10:14
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Kraków

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Agnieszko, jak to miło Cię zobaczyć ;:215
Ranniki bardzo lubię, ich żółciutki kolor zapowiada szybkie nadejście wiosny.
Pozdrawiam Dorota
Zapraszam do mojego ogrodu
Spis wątków | Aktualny wątek
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42116
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Witaj Agnieszko !
Ogród to jest to co lubię najbardziej ;:167 więc jestem w Twoim ogrodzie ;:168
Awatar użytkownika
Wanda7
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 16028
Od: 2 wrz 2010, o 13:17
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa/Kobyłka

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Jeszcze ja, jeszcze ja :wit
Oj długo trzeba było czekać na otwarcie wąteczku, choć zima była przecież tak krótka i łagodna. Powitałaś nas ciepłym promiennym kolorem. Aż buzia się śmieje do tych słonecznych zdjęć :D
Awatar użytkownika
Mufka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2401
Od: 11 lut 2009, o 20:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa i Wilkowyja

Re: Ogródek AGNESS

Post »

:wit

Mnie też nie może zabraknąć w Twoim ślicznym ogródeczku ;:196
Prawdziwa kobieta potrafi zrobić wszystko, zaś prawdziwy mężczyzna to ten, który jej na to nie pozwoli ;)
Moja Wizytówka Mufka - ogrodowe marzenia...cz.1 cz.2 cz.3 cz.4
Awatar użytkownika
kogra
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 36516
Od: 30 maja 2007, o 18:02
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Cieszyn

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aguś cieszę się, że właśnie otworzyłaś wątek. ;:196
Zmuszona byłam podglądać ten na drugim forum i jak zawsze zachwycałam się twoimi wianuszkami. ;:215
Smutno było bez Ciebie i tym większa moja radość, że wróciłaś. ;:168
Grażyna.
kogro-linki
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Dorotko dziękuję ;:196
Ranniki to prawdziwe wczesne słoneczka w szarym jeszcze ogrodzie i ja bardzo je lubię :D Mam nadzieję, że niedługo zaczną kwitnąć sieweczki, bo jest ich mnóstwo :D

Marysiu bardzo się cieszę, ze jesteś ;:196
Mam nadzieję, ze z dnia na dzień będzie więcej kolorów do pokazywania :D

Wandziu witaj ;:196
Tęskniło mi się bardzo do Was, ale wszystko pokazywałam na bieżąco, więc bez sensu, w moim przypadku, mieć wątek ogrodowy otwarty zimą. A i zmian większych nie planuję, tylko jakieś drobne roszady na rabatkach, więc i pisać nie było o czym.
Ale mam nadzieję, ze teraz już z dnia na dzień, będzie więcej pięknych kwiatów do pokazania :D

Marysiu witaj, bardzo się cieszę z Twojej obecności ;:196

Grażynko przyszła wiosna, pierwsze kolorki w ogrodzie, więc i mój wątek otworzył podwoje. Zawsze zapowiadam powrót wraz z pierwszymi kwiatami :D
Przez zimę nigdzie nie prowadzę wątku ogrodowego, bywałam w swoich pogaduchach i tam pokazywałam wianuszki, które tworzyłam zimą :D
Cieszę się bardzo, że jesteś ;:196

W ogródku coraz bardziej kolorowo i pięknie. Całe rabatki mienią się od krokusików :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwona i Piotr
500p
500p
Posty: 834
Od: 24 paź 2010, o 09:31
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Ogródek AGNESS

Post »

To o rozmnażaniu ranników pisze Wikipedia ;)
"Rozmnaża się przez nasiona wysiewane późną jesienią lub wczesną wiosną[6], ew. w maju tuż po zbiorze. Przez pierwsze dwa lata wskazana jest uprawa w pojemnikach, skąd po dwóch latach wydobywa się małe bulwy i wysadza na docelowe stanowisko. Rośliny uzyskane z nasion zakwitają po raz pierwszy po 3?4 latach. Można też dzielić bulwy. Bulwy sadzi się na głębokości ok. 6 cm w rozstawie co 8?10 cm. Przed wysadzeniem do gruntu bulwy powinny być moczone przez jedną dobę w ciepłej wodzie[5]. W miejscu wieloletniej uprawy ranniki rozsiewają się i rozrastają z bulw, tak że z czasem tworzą rozległe skupiska[7]."
U mnie koło pracy 8 rok, ktoś je wyjada czy co a na działce okazało się zakwitł tylko jeden...
Doczytałam, że wymagają gleby zasadowej wszystko jasne...
i ciekawy link z naszego forum http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?t=11194
Awatar użytkownika
AGNESS
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 24813
Od: 5 wrz 2008, o 16:59
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Iwonko bardzo dziękuję za wiadomość o rannikach. One się u mnie same bardzo obficie wysiały, siewki mają 2 i 3 rok, więc już niebawem będzie można liczyć na kwiatuszki.... oczywiście jeśli przetrwają, bo u mnie rabaty wyłożone korą, więc może nie podobać im się to :?
Awatar użytkownika
edyta js
50p
50p
Posty: 87
Od: 17 cze 2014, o 12:17
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mińsk Maz

Re: Ogródek AGNESS

Post »

Aga krokusiki super aż się buzia uśmiecha na ich widok -moje dziś pozamykane , u nas ziąb i wieje z ogródka też mnie szybko wywiało.
Wianuszki możesz coś pokazać uwielbiam rękodzieło.
Pozdrawiam Edyta
Awatar użytkownika
magry
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5356
Od: 15 wrz 2009, o 19:20
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: Ogródek AGNESS

Post »

A ja dodam jeszcze,że ranniki powinny mieć w miarę wilgotną glebę.Na suchej siewki nie przetrwają.
Pozdrawiam,Janek
Górki,pagórki i reszta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”