Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

WAW!
Ale miałaś arbuzy!!I to swoje ;:63 ;:63
Ja w tym roku też sie do nich przymierzam .Dynie, cukinie to już sadzę :)
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Nasiona od Leg. "Sugar Baby" i "Janosik". Łatwo wschodzą. Co do smaku to wydaje mi się że z tych posianych były bardziej słodkie ale mogłam być nieobiektywna :D. Z tych sklepowych to ciągle sok mi po rękach kapie, czego nie lubię a te moje to miały jakby więcej miąższu niż samej wody. A może to zależy od warunków uprawy. Szczerze powie, nie wiem, ale warto spróbować aby tylko przekonać się. No i moje trochę też leżakowały w garażu na jesieni, aby tylko nie były uszkodzone.

Ana cukinie też lubię - szczególnie przysmażoną na patelni z pomidorami, ryżem i ziołami. Albo zamarynowaną w słoikach na zimę. Pychotka ;:109
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Ach słoneczko świeci, wiosna w pełni, już maj za pasem i niedługo wszystkie rośliny wyniesiemy do ogrodu. Cóż to za miły czas. To co w miesiącach zimowych tak pieściliśmy i chuchaliśmy już niedługo odwdzięczy się i pokaże nam swoje cudowne kwiaty.

U mnie już po pierwszym koszeniu trawy. Świetnie wtedy trawnik wygląda. Mam wrażenie pedantycznej czystości. Jeszcze tylko rabaty zapełnić kwiatami i będzie bajka. :)

Wiosna, jakby ktoś nie wiedział, tak właśnie wygląda ;:3 ;:109

Pierwiosnkowy czas:
Obrazek Obrazek

Zapach hiacyntów jest powalający. Leżę sobie na trawce i tak się upajam tych zapachem:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Szafirki też ładnie wyglądają przy iglakach, choć u mnie rosną w półcieniu i nie są jędrne i grube:
Obrazek

Tulipany lada moment i otworzą się:
Obrazek

Forsycjowy krzaczek jeszcze mały a już cieszy:
Obrazek

Hosta "Mediovariegata" pokazała już listki, reszta posadzona na jesieni nie daje oznak życia:
Obrazek

Tawułki też się pokazały - ale nie wiem czy nie za płytko posadzone czy taki kolor mają jak budzą się do życia?:
Obrazek

Różyczki całe w listkach:
Obrazek Obrazek

Mirabelki w pełni kwitnienia i charakterystyczne "brzęczenie" zapracowanych pszczół:
Obrazek Obrazek

Świdośliwa - czyżby po 3 latach szykowała się do kwitnienia?
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Moniczko arbuz wyhodowałaś. ;:oj Pierwiosnki i hiacynty w pięknych kolorach, a kwitnące drzewa owocowe, to jeden z piękniejszych widoków. ;:31 Trawnika zazdroszczę, u mnie mimo jesiennej wertykulacji, jakiś marniutki.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 925
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Witaj Monia bardzo mi się podoba sposób w jaki prowadzisz swój post ;:108 .W formie takiego reportażu: krótko i zwięzle i z pięknymi trafnymi zdjęciami. Naprawdę bardzo ciekawie jest u Ciebie.A ta mnogość Twoich wysiewów jest powalająca ;:oj Na pewno będę systematycznie Cię odwiedzać ;:65

gorąco pozdrawiam Bożena
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Ech, u mnie pojawiają się pierwsze straty :( .
Jakiś czas temu powynosiłam część kwiatów do tunelu foliowego bo wydawało mi się że hartowanie przebiegnie mniej gwałtownie a dodatkowo w tunelu jednak cieplej niż na zewnątrz. Ale coś poszło nie tak z planem i popełniłam parę błędów. Po pierwsze przypaliłam niecierpki. Zostawiając ich kiedyś na noc przykryłam folią w razie przymrozków i niestety w ciągu dnia zapomniałam o tej folii ;:223 . No i biedaczki ugotowały się, bo nie dość że pod folią to jeszcze w tunelu. Praktycznie cała skrzynka przepikowanych pójdzie chyba do wyrzucenia bo na dzień dzisiejszy wyglądają okropnie. Listki z zielonych zrobiły się białe.
Straciłam też dalie z racji wcześniejszego przymrozku ale ich akurat mi tak nie żal bo były za wcześnie posadzone i wybujały.
No i zauważyłam że niektóre sadzonki kwiatów duszą się w tunelu, jest im za gorąco. Jednak nie ma to jak powiew świeżego powietrza. Tunel mam dopiero drugi rok i nie wiedziałam, że niektórym roślinom może nie spodobać się :roll: .
Dodatkowo wszystkie rozsady, pomidory i pelargonie wyniosłam na dwór a tu znów zapowiadają falę ochłodzenia a w nocy nawet 3-4 stopnie. Tylko gdzie to wszystko teraz pochować jak poznosiłam ze wszystkich parapetów i nie uśmiecha mi się z powrotem wnosić na miejsce.
Teraz pogoda jest fantastyczna i żal wracać do tych 12 stopni w dzień :?

No nic na pocieszenie parę fotek gości buszujących po ogródku:

Obrazek ObrazekObrazek Obrazek

Nad głowami piękny klucz i bociany:

Obrazek Obrazek

A tuż obok:

Obrazek

Soniu fajne doświadczenie z tymi arbuzami, może też spróbuj jak masz miejsce na uprawy. A o trawnik nie martw się, wszędzie mówią że po wertykulacji na początku źle wygląda a potem istny szał :D

;:100 Bożenko fajnie że Ci się spodobało, zapraszam :).
Awatar użytkownika
adamanna
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2645
Od: 24 kwie 2008, o 23:11
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Wiesz może jak nazywa się ptaszek z pierwszego zdjęcia ??? przychodzi mi na działce dwa takie - chyba parka :) strasznie fajne i wdzięczne , a ciekawskie toto , w każdy kącik zaglądnie :)
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Właśnie nie znam nazwy tych ptaszków z dwóch pierwszych zdjęć i liczę na to, że ktoś mi podpowie. Też ciągle u mnie kręcą się wokół drzew i rabat. Natomiast gołąbek to turkawka, która jest u mnie zwiastunem pierwszych promyków wiosny. Wtedy codziennie rano słyszę jej wołanie a dla mnie to brzmi jak: "ratuuunkuuu" :lol:
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Moniczko straty bolą, ale taki los ogrodnika. ;:196 Posadziłam część swoich wysiewów do gruntu, bo już nie mam siły się nimi zajmować. Co będzie, to będzie. ;:218 Ptaki kocham i mogę godzinami je obserwować.
Awatar użytkownika
Saskja
200p
200p
Posty: 458
Od: 8 lut 2011, o 15:01
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: lubuskie
Kontakt:

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

To prawdopodobnie kopciuszek.

Aha, Monia pytałaś o tawułki - tak, one wyłażą takie czerwone.
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16960
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

;:oj Ale pszczółek :)
I jakie ptaszęta ładnie uchwycone w kadr ;:63 ;:63
Awatar użytkownika
ASK_anulla
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1701
Od: 25 cze 2013, o 13:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Roztocze Zachodnie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Moniu, widać, że również u Ciebie rośliny ruszyły z kopyta. U mnie czekały na deszcz i nareszcie jest przynajmniej zielono. Ja się boję aż tak bardzo zbliżać do pszczół. Kiedy byłam mała sąsiad miał pasiekę tuż przy moim domu, za metalowym ogrodzeniem. Byłam ulubionym celem pszczół, kiedy się roiły - brrr... Paniczny strach mi już przeszedł, na tyle, że mam pasiekę szwagra w sadzie, ale jednak wolę zachować dystans :D .
Pozdrawiam, Anna.
Jak mówi prof. Bralczyk jest różnica, kiedy robimy komuś łaskę, a kiedy laske... Używajmy polskich znaków!
Potencjalny ogród Anulli cz. 2
Awatar użytkownika
MoniaK
200p
200p
Posty: 383
Od: 25 cze 2013, o 13:09
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: Rozmaitości w kolorowym ogródku amatorki

Post »

Wszyscy mają kolorowo mam i ja! ;:138

Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek
Obrazek Obrazek

A na jesień dokupuję x 2. :lol:

Chyba udało mi się rozszyfrować ptaszki. Tak jak pisała Agnieszka na pierwszym zdjęciu to kopciuszek a na drugim pliszka siwa. Prawdopodobnie! Zgadłam po zdjęciach z netu więc pewności stuprocentowej nie mam :) .

Zrobiło się zimno, wietrznie a w nocy przymrozkowo. Brr! Część rozsad pozabierałam do domu a część została w tunelu przykryta agrowłókniną. Na razie żyją, ale to nie koniec zimnych nocy niestety. Pozytywne natomiast jest to, że po tych obfitych deszczach wszystko ruszyło i zazieleniło się aż miło patrzeć 8-).

Soniu czy Twoje wysiewy posadzone w gruncie przeżyły?

Aniubuko i Aniu_ASK - pasiekę mam tuż za oknem, którą zajmuje się mój mąż z teściem. Sama trochę obawiam się bliskich spotkań z pszczołami, jednakże to zdjęcie zrobiłam przed samym wieczorem gdy ostatnie osobniki wracały z oblotu ;:173. Tak naprawdę pszczoły to naprawdę bardzo spokojne stworzenia i dopóki nikt im nie przeszkadza pracują sobie przez cały dzień. Najgorzej jest gdy wiruje się miód, wtedy podlatują pod dom i mogą użądlić. Dlatego też tego dnia najlepiej wybrać się z dziećmi w teren i problem z głowy. Za to świeży miodzio jest the best ;:92.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”