Elizabetka po śląsku nr 7

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Beaby
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 6296
Od: 16 lut 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

U mnie też ostróżka jeszcze kwitnie. Nie chciały latami u mnie rosnąć a teraz te ostatnio kupione trzymają się dzielnie. Tak samo miałam z sasanką nie chciała, nie chciała aż zechciała być u mnie i cieszyć mnie przez cały sezon. Nawet jeszcze teraz ma cudne te swoje listeczki.
Pigwowca miałam u siebie przez tydzień i nie jestem na razie na niego zdecydowana, szybko go zaraz wykopałam przez te odrosty. Może kiedyś jak już będzie cały ogród do zagospodarowania to zaproszę go już na dłużej. Najbardziej podobają mi się te o czerwonawych kwiatach. Masz rację - pigwowiec jest cudny, tak wiec etmat zostawiam otwarty.
Jak się pojawią iryski żyłkowane, to zamierzam nowy wątek rozpocząć. I mam nadzieję, że to będzie już w lutym ;:172
Róże wielkokwiatowe mam już zaplanowane ale zakup muszę odsunąć na dalszy termin - bo najpierw inne zobowiązania muszą być zralizowane, więc tego typu zakupy na jakiś czas idą w odstawkę.
Mnie tegproczna nalewka wyszła znakomita z pigwowca, ale ona chyba zawsze wychodzi smaczniusia, no nie?
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Wiadomość z ostatniej chwili Malcolm Young gitarzysta z zespołu AC/DC nie żyje.
https://www.youtube.com/watch?v=v2AC41d ... QXA6R1ExNC

A na tym koncercie byłam....niezapomniane chwile.
https://www.youtube.com/watch?v=17DmwDPWNGE

i jeszcze takie coś https://www.youtube.com/watch?v=zakKvbIQ28o

Dzięki chłopaki ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elżbietko smutno to brzmi że człowiek młodszy ode mnie umiera na demencję, która jest chorobą starczą ;:oj
Nie wiedziałam, że jesteś miłośniczką takiego rocka...ja też lubię taką ale i nie tylko taka muzykę :oops:
Śliczna ta szałwia, muszę na wiosnę ją zaprosić do siebie :D Spokojnej niedzieli! ;:196
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka u mnie muzyka AC/DC niemal brzmiała codziennie, bo moja córka jest ich miłośniczką, więc znam te brzmienia ... Takie wiadomości zawsze zasmucają ;:168
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
apus
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5328
Od: 26 kwie 2007, o 21:57
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Eluniu widzę, że róże nie dają za wygraną! U mnie podobnie i mnie to martwi... bo boję się, że je w pierwszej kolejności sieknie większy mróz...

Spokojnego dnia! ;:196
Pozdrawiam, Basia.
viewtopic.php?f=2&t=117468
Awatar użytkownika
Margo2
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 25125
Od: 8 lut 2010, o 12:14
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Ale mnie zasmuciłaś. Wiedziałam, że choruje, ale myślałam, że jednak to nie jest aż taka straszna choroba
Chyba już nie będa więcej koncertowali. Wszystko im sie sypie przecież Brian Johnson też już nie śpiewa
Ja też jak wiesz zbyłam na tym koncercie.
Awatar użytkownika
Elizabetka
Przyjaciel Forum
Przyjaciel Forum
Posty: 8474
Od: 4 lip 2006, o 20:04
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Śląsk

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

:wit w śnieżno-deszczowy poniedziałek.

Jadźko na szałwię licza bardzo bo kolor ma niezwykły. Hibiscusy domowe Hibiscus sinensis wg moich obserwacji lubią żyzną ziemię, stale wilgotną i są dosyć żarłoczne no i kochają słonko....południowa wystawa najlepiej. Nie ma bata będą rosły...na wiosnę podeśla Ci sadzonki. ;:168
Jak jest pochmurno i padze to nie chce się nawet wychodzić ale w sobota było wyjątkowo słonecznie więc z przyjemnością prawie 4 godziny popracowałach: przesadziłach róża Roseraie de I'hay ;:159 bliżej Therese Bugnet...może się polubią. Niektórym różom dosypałam kompostu...tym, które miały serce czyli miejsce szczepienia wypłukane. Dosypałam też ziemi barbulom, piwoniom i pięknotkom. Liście pograbię w następny słoneczny dzień. Diobliczek pomiziany...mizianko dla Aci. :lol:

Beatko ostróżki nawet sobie radzą u mnie....wycięłam je po kwitnieniu i powtórnie zakwitły ...no i kwitną aż do mrozów. Ja też bardzo lubię sasanki...te owłosione kwiaty coś pięknego....dokupiłam fioletową wiosną jak byłam po ziemię na oborniku do pikowania pomidorów do kubków 400g.
Temat pigwowcowy i tak będzie wracał jak tylko wiosną zakwitnie. ;:306 ...nie unikniesz tego. :)
Już się cieszę na kwitnące otwarcie Twojego wiosennego wątku. ;:138 A co do róż...co się odwlecze to będzie jeszcze bardziej cenne i sprawi o wiele więcej radości. ;:167
Nalewka jeszcze czeka na mnie.

Maryśko lubię słuchać różnej muzyki a ta mi jest bardzo bliska. Szałwia przyjęła od Ciebie zaproszenie. :lol:
Ewko czyli znasz te tematy. Pozdrowienia dla córki. ;:196

Basieńko dawno Cię nie było. ;:196 Ja też się trochę martwię ale póki co pogoda im sprzyja i może zdążą wykwitnąć i przygotować się do zimy. Mają wody pod dostatkiem to i kwitną...przynajmniej u mnie.

Gosiu wiem, że byłaś....znamy się już tyle lat. ;:167 Smutne jak czas ucieka i jak ludzie odchodzą....dobrze, że miłe chwile po sobie zostawiają. ;:167

Wyrzuciłam resztki na kompost, nabrałam deszczówki i do domu.

Obrazek

Bliska okolica nieciekawa.
Obrazek
Obrazek

Słonecznego nastroju na cały tydzień życzę. ;:3 ;:304
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42113
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

A u mnie Eluśku nasypało i leży! Mokry, ale nie topi się :cry: Może uda się kupić nasionka, a ta niech przetrwa do wiosny i cieszy ogrodniczkę ;:168
Awatar użytkownika
ewarost
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3369
Od: 14 gru 2010, o 18:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Świętokrzyskie/Ponidzie
Kontakt:

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Elka dziękuje w imieniu córki ;:168 No to zima cię straszy ;:306 mnie jeszcze nie, ale jest tak ponuro, że z domu nie chce się wychodzić.... od środy ma być jeszcze trochę ciepła to może zdążę zachocholić róże ;:173
Rajsko,wiejsko,sielsko...II
Rajsko, wiejsko, sielsko...
Chwytaj chwilę, bo tak naprawdę to istnieje tylko ona. Ewa
Awatar użytkownika
juni
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2079
Od: 17 wrz 2009, o 10:43
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Rybnik

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Podziwiam za fotografowanie śniegu.
Zimy nie lubię,a u mnie zima się zaczyna gdy termometr wskazuje 5 stopni.
Może też nalewki spróbuję...
Awatar użytkownika
JAKUCH
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 33424
Od: 19 paź 2008, o 21:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Bytom

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

U mnie również posypało po południu ale teraz tylko na konarach drzew utrzymuje się śnieg reszta zamieniła sie w wodę.Pracowita Elusiu czyli zima powolutku puka do naszych drzwi .Mizianko przekażę teraz smacznie sobie śpi ;:196
Pozdrawiam gorąco Jadzia.
Oaza Linki Grupa Śląsk, Aktualny wątek
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16968
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

I mnie rano zawitała zima że śniegiem i słońcem.
Ale nie miałam czasu zrobić fotki bo szybko do pracy.
Śniegu jeszcze trochę jest.
Ale czy zima długo się utrzyma to nie wiem. :roll:
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Elizabetka po śląsku nr 7

Post »

Józeflelije ;:306 Jak Wy sobie fajnie gwarzycie ;:63 A co to za różyczka rośnie koło wcześniej wymienionych? Ogromne ma kwiaty, cudna jest.
Mój trawnik również porośnięty jest chwastami, ale takich na nim nie ma
liliowy kurdybanek czy błękitne żabie oczka zwane też ożanką
Musiałam sobie wyguglować, co u Was rośnie ;:oj Na moim królują mlecze, koniczyna i stokrotki. Ale co tam, niech sobie rosną ;:108
Serdzeczności ;:196
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”