A w planach był tylko trawnik...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Mój New Imagine pierwotnie miał honorowe miejsce na rabacie pod oknem kuchennym, słońce mu wyraźnie nie służyło więc dostał nową miejscówkę za domem w półcieniu. Tam wyraźnie czuje się lepiej. Po New Imagine wylądował tam Old Port i mimo że piękny, to ledwie wystawał zza wyrośniętych lawend. Old Port rośnie więc teraz w donicy na tarasie- mocne słońce mu nie przeszkadza.
Do trzech razy sztuka i w tym roku posadziłam w tym dotychczas felernym miejscu Fisherman"s friend (Gardner"s Friend) Jest piękna, kolor i zapach intensywny i powinna wyrosnąć ponad lawendy. Na razie jedyny minus, że jest piekielnie kolczasta. Nie potrafię jej jednak zrobić zdjęcia. Zawsze wychodzi mi przekłamany kolor.
Za to Abrahamowi Darby zdjęcia robi się bez najmniejszego problemu:

Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11530
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu podglądam Twoją pienną Parole, jest piękna. ;:oj Mam podobną w formie krzewu i chyba to ona, ale pewności jeszcze nie mam.
LO jest zjawiskowy, ta liczba kwiatów jest oszałamiająca. ;:108 Tniesz go kosmetycznie, czy bardziej radykalnie?
Miłego świętowania. ;:3
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Soniu Parole mam na pniu, ale uważam, że to nie jest dobre rozwiązanie. Przymierzam się do zakupu jej w formie krzaczka bo jest piękna, nie lubi tylko pełnego słońca- bardzo ją przypala. LO jest trudna do ujarzmienia. Od wiosny średnio raz w tygodniu staję przed nią z sekatorem w garści, drapię się po głowie i na tym się kończy. Teraz po kwitnieniu chce ją trochę okiełznać, ale muszę przyznać że ta odmiana w pełni zasługuje na miano różanego potwora. W pierwszym roku nie zapowiadała się na taką olbrzymkę - miała ok 5 cm i 3 kwiatki...
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Wróciłam sobie do pierwsze strony wątku i uśmiałam się jak to u mnie łyso było zobaczcie sami. Wspomniana przed chwilą rabata pod kuchennym oknem:

Obrazek

A tu zdjęcie z tego roku, wprawdzie wykonane z drugiego końca, ale ciasno tam, że trudno palca wsadzić

Obrazek

Ta intensywna plamka na niej to wspomniana Fishemans Friend.
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
tara
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 12953
Od: 16 mar 2008, o 22:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Koszalin

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Kasiu fajne porównanie, pamiętam KaRo na początku mojej przygody forumkowej radziła sadzić roślinki w odległości od siebie, bo szybko zrobi się busz, miałam z tym problemy,
Przepięknie udało Ci się wyhodować takie okazy lawendy, chyba dobrze poznaję?
Spis moich wątków. Wątek aktualny.
Up­ra­wiam swój ogród marzeń
Awatar użytkownika
ed04
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 1014
Od: 5 mar 2017, o 14:48
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Szczecin

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Niesamowita różnica :tan . Widzę ze chyba masz pieska w ogrodzie co?.
Awatar użytkownika
seba1999
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4718
Od: 16 sty 2014, o 20:10
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kielce

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Wow co za zmiana !
Jakoś nie mam szczęścia do lawendy :roll:
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Aniu ja mam tylko jedną rabatę z rozsądnymi odległościami roślin. A jest taka tylko dlatego, że planowałam ją i zasadziłam zanim mnie ogarnęło ogrodnicze szaleństwo. Posadziłam tam w tle hotertensję Unique, 3 Ascoty, 4 Aspirynki i 6 lawend. Lawendy w półcieniu nie sprawdzily się totalnie więc w tym roku posadziłam tam hosty. Pozostałe rabaty to busz chciejstw. Dobrze widzisz to lawendy- 2 klasyczne i 2 różowe- ale róż jest na tyle delikatny, że na zdjęciach wychodzi biały.

Ed dzięki. Pieska niestety nie mam, za to mam 2 koty- Brombę i Malutkiego. Bromba na ogół nie wychodzi na zewnątrz- trawa ją gryzie w łapy- to typ księżniczki, Malutki za to grasuje po ogrodzie, dzielnie łapie myszy i nornice. Czasem w zapale łowieckim tratuje mi rabaty. W tym roku wyłamał piękny pęd Artemisa ;:145 Jako że działał w słusznej sprawie to nie mam mu tego za złe.

Seba w mojej glinie lawendy całkiem dobrze się mają, pod warunkiem, że są na słońcu. Chociaż muszę przyznać, że odmiana w lodowym kolorze mi wypadła.

Dla Was bukiet uroczej Pashminy z rabaty buszowej :heja

Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

klarag pisze:Moja kolejna "biała" piwonia :;230

Obrazek
Ale śliczna;)
Ja chciałam bordową pełną, to mam białą taka jednopłatkową ;)
Awatar użytkownika
klarag
500p
500p
Posty: 817
Od: 13 lut 2014, o 23:36
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Beatko ja w tym roku kolejny raz kupiłam piwonię, może w końcu trafię na wymarzoną białą...
Zostając w temacie porażek ogrodniczych- Bienvenue. Na zdjęciach w necie zachwycająca, w rzeczywistości same minusy: niby pnąca a ma w porywach ok 1.2m, przemarza, kwitnie słabo, kwiat jest piękny tylko przy wybitnie dobrej aurze, inaczej nie rozwija się do końca i w zależności od pogody- w deszcz gnije a w upał zasycha na krzewie.
Obrazek
A teraz trochę pozytywniej, maleństwa posadzone w tym roku New Dawn i Rosarium Utersen mimo że ledwo od ziemi odrosły to pięknie kwitną.
Obrazek

Obrazek

Drugie kwitnienie rozpoczynają Ballerina i Parole

Obrazek

Obrazek

I na koniec piękny rozwar i floksy

Obrazek

Obrazek
Ogród pełen pięknych kwiatów i roślin- to marzenie, które zamierzam spełnić
A w planach był tylko trawnik...
Kasia
Awatar użytkownika
Norbitka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2081
Od: 7 lip 2012, o 14:01
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Tobie potrzeba biała pełną, czy biała jednopłatkową? Czy musi być jakaś konkretna odmiana?
W sierpniu chyba można dzielić i mogę Ci podarować kłącza obydwu.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16580
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

:wit Kasiu! ;:196
Dawno mnie u Ciebie nie było, wybacz. ;:180 Jakoś mi niektóre wątki umykają spod kontroli. ;:223
A u Ciebie takie śliczności. ;:138
Mam na myśli szczególnie cudne różyczki, ;:215 ale i pachnące lawendy. ;:333 ;:333
Pozdrawiam z deszczowego Płocka. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Miriam
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3339
Od: 16 lip 2011, o 12:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: łódzkie

Re: A w planach był tylko trawnik...

Post »

Ależ u ciebie pięknie,począwszy od wiosny ;:215 Na białą piwonię też musiałam poczekać,bo albo się ktoś pomylił i wykopał inną,albo sadzoneczka była tak malutka,że nie od razu zakwitła. Ale mam,kwitła w tym roku 5 kwiatkami.Napaliłam się na białą lawendę,jak zobaczyłam twoją kępę,dopiero doczytałam,że to różowa.Tak czy inaczej,muszę zacząć eksperymentować z innymi kolorami,mam ten najpospolitszy,ale lubi mnie chyba,bo pozwala się rozmnażać.
Każdy człowiek potrzebuje stale nawet pewnej ilości trosk,cierpień lub biedy,tak jak okręt potrzebuje balastu,by płynąć prosto i równo.(Arthur Schopenhauer) Pozdrawiam Mirka
Mój ci On, Mój ci On cz.2,
Mój ci on cz. 3
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”