Ogródek-moje początki cz.2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Zablokowany
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Wsiewasz coś w tym roku? rozglądam się za roślinami, jedno i wieloletnimi. Tylko raz w życiu wysiewałam nagietek...słonecznik kwiatowy- nigdy.
Wczoraj przyniosłam nasiona z biedr...wybór skromny. Nie było w czym wybierać. Wysieję niech będzie kolorowo. Dalie sprawdziłam, mają się dobrze. Miejsca Ci zazdroszczę, teraz jest ogromna oferta różnych roślin...można kupić co się zamarzy, posadzić w ogrodzie.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Aniu z wysiewami u mnie różnie, raczej zaliczam do porażek ;:306
Udają mi się tylko aksamitki ;:131
Co do miejsca, tak jest troszku, ale ja lubię też przestrzeń, znaczy podoba mi się, co niekoniecznie musi tak być lub pozostać ... :;230
Ta lista chciejstw mnie rozwala ! ;:113
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
ewelkacha88
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 7990
Od: 22 maja 2013, o 17:54
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: PODKARPACIE

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Witaj :wit . Coś wiem na temat tych różanych chciejstw ;:306 .W tym roku też się poddałam a co będę sobie żałować . Co do wierzb hakuro to muszę przyznać, że one ładne ale jakby Ci tak wypadły ( czego oczywiście Ci nie życzę ) ale tak gdybam ,to miałabyś sporo miejsca na ...róże :;230 . Taka "chodząca" rudbekia może być uciążliwa ale jednak bardzo ładna ;:333 . Dalie masz cudne ;:oj no i moja kolorystyka ;:224 . Czekamy na wiosnę :tan . Pozdrawiam :wit .
Awatar użytkownika
sweetdaisy
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3531
Od: 15 sty 2015, o 19:21
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asia, cudnie ci się udają dalie, dokarmiasz czymś?
A jak z przechowywaniem? Ja w tym roku kilka trzymam w garażu i tfu tfu odpukać, na razie wyglądają dobrze ;:224
Pozdrawiam, Zuza
----------------------------
Słoneczny kawałek mojego miejsca na ziemi I, II, III
Awatar użytkownika
dorotka350
-Moderator Forum-.
-Moderator Forum-.
Posty: 5486
Od: 26 maja 2014, o 20:18
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, znasz nazwę tej dalii? Cudna jest ;:167

Obrazek

Swoje dalie przechowuję na zimnym strychu i nawet jeszcze do nich nie zaglądałam. Mam nadzieję, że jakoś się przechowają :roll:
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, fajnie mieć możliwości przechowania dalii. ;:333
Ja już nie mam. ;:174 Ocieplili cały blok, łącznie z piwnicami i wszędzie zrobiło się za ciepło. ;:145
Rezygnuję więc z dalii wysokich, pozostanę wyłącznie przy niskich uprawianych z nasion. ;:108 Trudno, nie będę co rok wydawać kasy na nowe bulwy. ;:185
Twoje dalie bardzo ładne! ;:63 ;:63
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Ewelinko rózane chciejstwa już troszkę zakupione :wink:
Wierzby, jak przeżyją zimę, to chyba zostaną przesadzone, dwie chyba uschły, ale Kto wie, czy z korzenia po zimie nie wybiją ?
Rudbekię lubię bardzo i masz rację, łazi po działce , gdzie chce ;:306

Zuziu z karmieniem roślin u mnie jest różnie. Dalie czasami dostają płynny obornik, ale jak mi się chce to rozrabiać. :;230 Generalnie sama woda, woda, woda.

Dorotko dalia ze zdjęcia nazywa się Lifestyle , mam ją dwa sezony. W 2015r rosła ładnie, ale miała tak do 50cm wysokości i "pęczek" kwiatów.
W 2016r przeszła samą siebie ! ;:oj
Było to ogromne krzaczysko, które zdominowało wszystkie rośliny na tej rabatcie, miała ze 150cm, jedynie klon - chudy był wyższy od niej.
Cały sezon cudnie kwitła, obrywałam przekwitnięte kwiaty, a ona w to miejsce produkowała 5 następnych.
Trochę tu koloryzuję, ale przy tej dalii miałam właśnie takie poczucie :D

Proszę zobacz
Obrazek

Lucynko dalie przechowuję w piwnicy, w bloku, też mam ciepło - niestety. Dalie puszczają pędy, chcą rosnąć, to wszystko zaczyna się pod koniec zimy. Marzec-kwiecień.
I takie dalie z "nóżkami" sadzę do ziemi. One oczywiście przemarzają, zasychają, a dalia w swoim terminie, wypuszcza już nowe pędy... i jakoś dają radę, jak widać :wink:
Niskich dali, nie miałam. W tym roku kupiłam już nasionka. Ciekawe, czy mi się uda ?

Obrazek

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Pashmina
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1658
Od: 1 sty 2016, o 15:37
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Joasiu,jeszcze nie jadłam porzeczko-agrestu. Ciekawe jak smakuje ;:224 Te wierzby u Ciebie to chyba maja trudno. Z tego co pamiętam u Ciebie jest gleba raczej piaszczysta. One lubią dużo wilgoci. Ja to straszny leń jestem bo nie sadzę dalii, trzeba je wykopywać - to nie dla mnie. Szkoda bo są piękne. Twoje bardzo dorodne. Pozdrawiam Joasiu ;:196
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Ewuniu nie leń się :heja :heja :heja :heja dalie są fantastyczne. Niewiele pracy to kosztuje, a widoki ;:180 ;:180 ;:180 ;:180 ;:180
Kochana porzeczkoagrestu też jeszcze nie jadłam, może w tym sezonie się uda ?

Kupiłam pigwę i śliwę japońską - fioletową... czekam wiosny z utęsknieniem ;:80 ;:80 ;:80 ;:80
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Dalie, jakie wysokie, miały chyba dobre papu. Drzewka ciekawe kupiłaś ;:333 Z pigwy będą kiedyś nalewki?
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16561
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Asiu, piękne są Twoje dalie. ;:63
Jednak u Ciebie piwnica musi być chłodniejsza. W mojej nie da się przechować ;:185 ani bulw, ani kłączy, ani cebul. ;:222 Schną w zastraszającym tempie. ;:223

Miłej niedzieli. Dobrego tygodnia. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
iwwa
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2253
Od: 27 sty 2013, o 18:46
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Mazowieckie

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Aniu Pigwa, chyba przede wszystkim na nalewki ;:306 ale i też dodatek do muso-dżemów, robię takie "wynarazki" do lodów, zawsze się sprawdzają ! Myślę, że z pigwą będzie smakowało wyśmienicie ;:137
Pigwówkę mój eM robił w zeszłym roku z pigwowca, wyszła przepyszna. Niestety mamy tylko jedną buteleczkę i jak odwiedzają nas różni znajomi, to podajemy do degustacji. Wszystkim smakuje :D
Niestety zostało jej malusieńko .... Stąd też pomysł na drzewko,może będzie rodzić duzo owoców ?
Mam koleżankę na Dolnym śl. posiada pigwę już wieloletnią, jest niesamowita, a owoce w gruszkowej formie wiszą na jej gałązkach jak bombki na choince. Coś fantastycznego !

Co do dalii, to na początku dostają trochę obornika, pózniej to juz tylko woda...

Lucynko dziękuję !
A z piwnicą, to Ci współczuję, moje dalie też są wyschniete, ale jakoś dają radę pózniej w ogródku ...

Kochani, miłej niedzieli Wam życzę :wit

Obrazek

Obrazek
wątek aktualny Ogródek Asi- cz 3
Awatar użytkownika
Anna11
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 4538
Od: 1 sty 2009, o 17:24
Lokalizacja: lubelszczyzna

Re: Ogródek-moje początki cz.2

Post »

Dalie można też przechowywać ustawione płasko w pudełku, obsypane piaskiem. Nie wolno tylko żeby piach był mokry, karpy mogą zgnić.
Zrębkami trocinowymi też można obsypywać, może te sposoby się sprawdzą w cieplejszych pomieszczeniach :wit
W tekturowym pudełku przechowuję mieczyki, korzenie dziwaczków, przykryte tekturowym papierem...nie są oczyszczane po wykopaniu z ziemi...tak jak są wykopane wstawiane są do pudełka . Wiosną dopiero zostaną podzielone i oczyszczone z ziemi, suchych łusek. Temperatura dochodzi do 5*C. Drugi rok tak zimują, jest też chłodna piwnica, wsypane są w środku ziemniaki...z tego co wiem, nie wolno karp kwiatów przechowywać razem. Karpy zgniją, coś w tym chyba jest, dalie tak kiedyś dawno straciłam.
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”