Rośliny Marzeny77 cz.1 i cz. 2

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
obita
500p
500p
Posty: 509
Od: 4 lip 2014, o 13:16
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Piekoszów

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

To też sposób :D Może najlepszy :roll:
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

teraz reszta dalli i już robi się jesiennie zaczęły kwitnąć marcinki
Obrazek Obrazek Obrazek
Calie dostalam od cioci znajomy przywiózł jej z Holandii
Obrazek

-- 24 sie 2014, o 13:27 --

Kwitną jeszcze dzwonki Obrazek
A tak wygląda druga część kwiecistej rabaty jest trochę skromnie na razie bo floksy muszą się rozrosnąć i w przyszłym roku zamiast georginii małych będą kwiaty jednoroczne i spojrzenie na część warzywną i oczko wodne Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Storczyki mojej mamy
Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Piękne storczusie, bujne kwitnienia! ;:138 Ten ostatni to chyba sam "wyskakuje" z doniczki. Jak dawno temu one były przesadzane?
Awatar użytkownika
bejka1970
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2312
Od: 23 sty 2012, o 18:50
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Ło matko... :shock: :shock: :shock: Marzka podpytaj mamę czym je karmi ,że tak bujnie kwitną ;:oj Ten ostatni zjawiskowy ;:oj
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

P.S. ładny ogród, bardzo zadbany widać dobrą rękę i masę pracy włożonej w wykonanie tego cuda. Co do kotów polecam taki środek w proszku odstraszający psy koty i krety. Nie wiem jak działa na krety ale psy i koty skutecznie odstrasza. Posypuje się go po trawie. Może trochę nieprzyjemny zapach daje ale nie mam w zwyczaju tarzania się po trawie, więc jak dla mnie jest rewelacyjny. Poza tym na ścieżce przed działką też sypię ten środek na trawę, bo niestety ludzie chodzą z pieskami i nie mają w zwyczaju sprzątać po nich i później jak się kosi to może byc śmierdząca nieprzyjemna niespodzianka w trawie;/ :evil: Denerwowało mnie to do momentu jak odkryłam ten środek. Pieski przychodzą, wąchają trawę i po powąchaniu uciekają z podkulonym ogonem :twisted: Gorąco polecam!

Nie mam nic przeciwko pieskom. Sama mam ich aż 3 ale nie lubię jak ktoś nie sprząta po swoim pupilu i trzeba sobie jakoś z tym problemem radzić :wink:
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Piękny ogród,piękne roślinki.
Słonecznik ozdobny ;:167 ;:167
Co do storczyków to moja pierwsza myśl to to słowa napisane przez bejka1970 :;230
Naprawdę przepiękne spore kwitnienia,gratulacje :wink:
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

natka_211Ten storczyk na ostatnim i pierwszym zdjęciu ma już z 10 lat .Jest przesadzany coróż ale korzenie ma już takie długie .Kwitną non stop i nieraz jest jeszcze więcej kwiatów.jeśli chodzi o preparaty to nie bardzo u mnie się sprawdzają .W gazetce o ogrodach wyczytałam że koty nie lubią zapachu octu ,więc wkoło porozkładałam szmatki nasączone mocno octem ale nie pomogło.na razie jest spokój odkad jednego złapałam i przez przypadek wypuściłam (miałam oddać drugiego do schroniska) ale tak sie chyba wystraszył(i powiedział innym ;:333 )że nie odwiedzają mnie :tan jeśli chodzi o ogród to jest trochę pracy rodzice zajmują się warzywnikiem a ja kwiatami choć mama i tak ma ostatnie zdanie .
bejka1970Mama daje nawóz do storczyków raz na dwa tygodnie ,co tydzień zamacza je w wiaderku z woda na godzinę czasem jak zapomni to dłużej i nic więcej:)
gapapldziękuję za odwiedziny te słoneczniki były w mieszance kwiatów ,jakbym wiedziała jak zebrać nasiona to bym podesłała Ci:)
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Słoneczniki naprawdę świetne.Nigdzie u sąsiadów takich nie widziałam hihi
Marzena77
500p
500p
Posty: 878
Od: 6 lip 2014, o 19:42
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Opolskie
Kontakt:

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

gapaplAle zaćmienie jak zebrać nasiona słonecznika ;:124 jak będziesz chciała to zbiorę i wyślę Ci tylko nie wiem jak długo dojrzewają takie nasionka ,kwiatek już przekwitł i środek obleciał że widać nasiona ,poczekamy trochę aż przekwitnie ten drugi kolor bo gdybym wiedziała to nie usuwałabym tych przekwitniętych wcześniej ;:223
Awatar użytkownika
gapapl
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 1099
Od: 1 maja 2014, o 21:55
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Katowice

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Jasne bierz nasionka :D
Chętnie sobie posadzę taki przepiękny słonecznik :)
Awatar użytkownika
anabuko1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16947
Od: 16 sty 2013, o 17:19
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: lubelskie/ Chełm

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

:wit
no,no piękny masz ogród ;:63
Mieczyki,dalijki,hortensje cudne, ;:167
a i hibiskusek bardzo ładniutki ;:333
natka_211
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 2053
Od: 18 lip 2014, o 19:26
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Ol

Re: Rośliny Marzeny77

Post »

Marzena77 pisze:natka_211Ten storczyk na ostatnim i pierwszym zdjęciu ma już z 10 lat .Jest przesadzany coróż ale korzenie ma już takie długie .Kwitną non stop i nieraz jest jeszcze więcej kwiatów.
Marzenko może czas pomyśleć o większej doniczce? takiej o 15 cm średnicy? (oczywiście jak przekwitną). Sądząc po zdjęciu chyba masz twardą wodę (widać biały osad na podłożu). Storczyki bardzo piękne. :wink:
Zablokowany

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”