Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie :wit
choć pewnie większość przeczyta to nie wcześniej niż jutro rano :D

Iwonko, masz rację od dwóch dni nie zapalam światła jak schodzę na parter robić kawę rano. Koło 6.30 jest już całkiem znośnie jasno i oby tak zostało :D
Biedny żółwik musi się dzielić z roślinkami lampą :lol: Ja niestety nie mam stworzeń do doświetlania więc musiałam sobie poradzić inaczej, też do tej pory doświetlałam zwykłą lampą, taką do czytania rośliny, ale zmieniłam im lokalizację na taką z bardziej bezpośrednim słońcem i ... lampa tamta już się tu nie mieści ;:306

Ewo, trzymam się te myśli jak małpa banana usilnie i kurczowo ;:333 , niestety zapowiadają ponowne mrozy :shock: oby tylko ponuro nie było...

Marysiu, lampa to w moim wypadku chyba za dużo powiedziane,kupiłam tylko żarówkę ledową że niby z filtrami jest - na ile to działa zobaczymy w praniu. Teraz znajdę stare oprawki z czasów budowy albo jakąś małą lampkę na taki gwint i przetestuję. Jestem ciekawa, czy Twój test z lampą kwoką zadziała, może się coś wykluje... znaczy urośnie ;:306 trzymam kciuki ;:333
Dzień jest rzeczywiście coraz dłuższy, jeszcze z miesiąc i zobaczę ogród za dnia nawet w tygodniu ;:306


Obrazek
To jest ta żarówka ledowa, co ma mi zastąpić słońce ;:306 trzymajcie kciuki :wink:

a poniżej prezentuję moje zakupy... co ja mówię, zakupki, zakupeczki... zakupeńki zaledwie :D Dziś w Lidlu pojawiły się cebulki i kłącza niby jak co roku, ale przyznaję, jak zobaczyłam w gazetce w internecie dzień wcześniej, że cebuli będą, to normalnie poczułam wiosnę! to nic że minus na dworze, to nic, że ciemno i późno, aż mi się zachciało wyjść i zacząć kopać ;:306 rozsądek pozwolił mi ograniczyć się tylko do wyniesienia śmieci :wink: ale dziś nie wytrzymałam i jak zobaczyłam to kupiłam, a co, najwyżej będzie rosnąć w warzywniku ;:306


Obrazek

Dobrej Nocy i Udanego Dnia ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy widziałam takie żarówki w necie tylko nie wiedziałam że są na normalna oprawkę? W tym roku już sobie odpuszczę, ale za rok postaram się przygotować solidniej do mojego szaleństwa :shock:
Żarówka kwoka będzie grzała kurczaczki, ale to dopiero za półtora miesiąca, musi być trochę cieplej :D
Śliczna dalia ;:215
Awatar użytkownika
ewka36jj
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3666
Od: 10 cze 2012, o 18:31
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Poznań

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Na szczęście nie mam gazetki Lidla :heja :heja Niewiele dam rady już upchnąć w ogrodzie. W ubiegłym roku miałam sporo dalii, ale tak się rozrosły, że powchodziły na róże dusząc je. W tym roku muszę bardziej głową się kierować, skoro wyobraźni mi brak.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie w ten niedzielny wieczór,
zimno się zrobiło strasznie :shock: u Dziewczyn w innych watkach widziałam, że w Polsce sypnęło śniegiem, ale u mnie niestety śnieg pozostaje jedynie w sferze marzeń :| cóż... zarówno ja jak i moje roślinki musimy radzić sobie z tym co jest. Śnieg co prawda czasami pada, ale przypomina to bardziej resztki styropianu niż zimową aurę :wink:

Marysiu, żarówka jest ledowa 10W i ma gwint E27 czyli standardowy tzw. "gruby" jak do zwykłej lampki. Oczywiście mogłam kupić bardziej wymyślną, ale po pierwsze nie miałabym (za przeproszeniem :D ) gdzie jej wsadzić a o drugie nie wiem na ile jest to realnie pomocne, więc próby będę wykonywa na "sposób domowy", żarówka "eko" grow i oprawka starej lampy biurowej - w pokoju zyskałam nastrojowe, fioletowe światło jak w klubie go-go ;:306
Zobaczymy czy dalia będzie zgodna, ostatnio jak kupiłam w innym dyskoncie żadna nie była zgodna ;:223

Ewo, nie wierzę, żaden ogrodnik nie dochodzi do momentu gdzie "nie ma już miejsca" :wink: ale musisz mieć fajne miejsce jeśli tak ładnie rozrosły Ci się dalie (no, może pomijając milczeniem ich zachłanność na polu róż :wink: ). Myślę, że masz trochę szczęścia jeśli nie masz gazetek dyskontu, zawsze mniej kuszenia, więc i łatwiej będzie Ci w tym roku obmyślić dobry plan nie rozpraszany przez promocje :D będę zaglądać żeby zobaczyć co wymyśliłaś :wink:

Zapowiadają niemiłosierne zimno w tym tygodniu, więc cóż my biedni możemy :D Ja życzę słońca skoro do wiosny daleko :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie w ten słoneczny acz zimny dzień :wit
Po tygodniu urlopu spowodowanego Świętami wreszcie zaczynam czuć, że odżywam :D Co prawda czuję to głównie przez dziwne naciągnięcie mięśnia gdzieś w okolicach żeber, ale cóż... Czego się nie robi dla ogrodu (właściwie to nie mam pojęcia jakim cudem naciągnęłam ten mięsień i to jeszcze w ogrodzie :wink: )
Niemniej jak większość z Was w te słoneczne dni, niepomna ostrzeżeń w wiadomościach o grożących ogrodnikom i biegaczom zawałach czających się na nich za każdym niemal krzakiem wyszłam do ogrodu i rozpoczęłam ostre przygotowania do wiosny. Czas spędzony na wygrzebywaniu chwastów umilały mi pierwsze wiaty, krokusy i ciemierniki oraz zieleniące się w czach tawuły ;:oj Przy okazji odkryłam, że po trzech latach intensywnego hodowania i sadzenia roślin wreszcie pierwsze z nich zaczęły się same rozmnażać, czyżby w ogrodzie zaczęły sprzyjać im warunki i tworzy się "mikroklimat"? :wink:


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek


Obrazek
przyszła paczka z roślinkami :D część już powędrowała do doniczek ponieważ sporo było w nich zielonych przyrostów, teraz poczekam na odpowiedni czas aby je posadzić - może początek maja? :D
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko wszyscy nie pamiętamy o zagrożeniach w momencie kiedy coś nam sprawia przyjemność...po prostu tracimy rozsądek...rozumek ;:306 Potem ogrodnicy wracają do domu na czworaka...no gorzej z tymi co to zawał na nich czyha ;:oj dlatego nie biegam ;:306 W ogródku grozi mi jedynie ból nóg, rąk i zakwasy.
Masz rację, że długi czas nic nam się nie rozsiewa, wręcz nie chce rosnąć, a potem przychodzi czas i nie dość że rośliny czują się dobrze to sieją, że wręcz trzeba walczyć z siewkami :D
Paczka wypasiona więc będzie co sadzić i podziwiać jak zakwitnie ;:167
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Nie jesteś osamotniona, Malwinko, w zmaganiach ogrodowych. ;:108
Ja też od trzech dni poruszam się jak stary paralityk, ;:7 ale każdego ranka pędzę na działkę i męczę te swoje stare kości, co sprawia mi dużo radości. :tan ;:306 ;:306
Krokusiki kochane kwiatuszki. ;:333 Tylko one zdobią moją działkę, ;:63 prawie wszystkie inne wiosenne zmarzły lub zgniły. ;:oj
Pozdrawiam słonecznie. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie dziewczyny!
Tydzień wolnego dobiegł końca ;:108 Siedzę i robię rachunek sumienia. Udało mi się wypielić sporą część rabat (pewnie zyskałam też trochę lepszą kondycję od tego ;:333 ), posadziłyśmy wczoraj jeszcze trochę floksów - mam nadzieję, że nie za wcześnie, ale te w ziemi już wyściubiają nosy a te z doniczek nie chciały być gorsze więc zaryzykowałam. Na razie ma być ciepło więc może się przyjmą :wink: Po wczorajszej burzy dobrze się podlały, tylko krokusów mi szkoda, bo to jedyne, które teraz kwitły, a deszcz był mocny, o dużych kroplach więc dziś rano już nie widziałam fioletu na rabatach :( Będę musiała poczekać do lilaków...

Wszystkim bardziej i mniej zapracowanym tam gdzie są i gdzie się wybierają, życzę udanego tygodnia ;:215
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie,
ani się obejrzałam, a zajrzał do mnie maj. Stoi na progu i niecierpliwie puka do drzwi, już słychać dźwięk dzwonka, bo przecież ile można czekać tak na wycieraczce?
A ja? Ja biegam w popłochu próbując nadrobić czas, który niepostrzeżenie śmigną koło mnie i zniknął w oddali. Jedną ręką ścieram kurze, drugą kręcę ciasto na chleb, jedną nogą sprzątam podłogę a na drugiej stoję, (bo przecież jakoś trzeba utrzymać w życiu równowagę ) i krzyczę w stronę tych drzwi, że "już otwieram, już idę!".
Nie ma łatwo, Matka Natura nie zamierza czekać na to, aż się ogarnę. Może i dobrze, bo chyba by tak do jesieni siedziała biedna.
Spójrzcie jak zmienia się ogród :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Wprost zapomniałam języka w gębie ;:oj Najpierw przepiękne białe ogony tawuły szarej, a następnie przecudne psie mordki. I jak tu wybrać, co piękniejsze? Pozostanę przy obu ;:108
Z Ciebie niezła akrobatka :;230
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16547
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

:wit Malwinko! Z tym staniem na jednej nodze podczas gdy druga zatrudniona, obie ręce też zapracowane i głowa zajęta, to jednak trochę ryzykowna zabawa. ;:202
A ogród zmienia się na lepsze, bo tryska coraz to nowymi kolorami, ;:333 wobec tego nie trzymaj tego natrętnego maja za progiem, otwórz mu szeroko drzwi czy furteczkę, a najlepiej wrota i pozwól mu dalej działać. ;:63
Pozdrawiam majowo. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42110
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko wiosna czas energii i radości! Wszystko kwitnie, tawuła cudna! Masz dwa pieski? słodziaki pokaż białego, bo widzę że jeden pozuje :wink: Wyczochraj pupile! ;:168
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

A więc stało się, maj w całej swej okazałości stał się faktem i nim się obejrzałam minął cały jego tydzień. Na moje osobiste szczęście słoneczny i dość ciepły, choć wietrzny.

Iwonko, ja też nie potrafiłabym się zdecydować co ładniejsze. Dziękuję za komplement dla tawuł i psiaków :D

Obrazek

Lucynko, akrobacje to moja specjalność :wink: uwielbiam robić po kilka rzeczy na raz, przy jednej się zdecydowanie nudzę. Tylko muszę pamiętać, że mam tylko dwie ręce i nie zawsze zdążę nimi dość szybko przebierać ;:oj
Maj zawitał w ogrodzie w pełni :D

Obrazek

Obrazek

Marysiu, maj cieszy oko zdecydowanie bardziej u mnie niż kwiecień. Z tą energią też masz rację, nawet zachciało mi się znów piec chleb i ciasta, czego już od pewnego czasu nie robiłam :D
Psiaki mam dwa: Owczarka ma na imię Luna, starszy Yuko, to szpic japoński i wygląda tak:

Obrazek

Wolny tydzień się kończy, więc na dobry początek od poniedziałku jeszcze kilka fot ogrodu :D
Życzę udanego Poniedziałku


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”