Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16553
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Kłaniam się niziutko - czapką do ziemi ;:180 ;:180 przed obiema PANIAMI , które żadnej pracy się nie boją! ;:138 ;:138 ;:138
Pełen szacun, tym bardziej że ja mam dwie lewe ręce do takich prac, jakie Wy wiotkie kobietki wykonujecie. ;:215 ;:79
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Będę teraz mężowi dokuczała opowieściami o Waszej pracy :heja zwłaszcza jak będzie się migać od jakiejś pracy :;230
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Nie,nie zakwitły.
Ja tam na ich miejscu też miałbym focha ;:173
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Lucynko z nas ledwie artystki z lekkim dodatkiem smykałki konstrukcyjnej, ale jak mówi beatrix+ jak się bardzo chce to zawsze znajdzie się sposób ;:138 .
Ja zawsze mówię: Nie ma rzeczy niemożliwych tylko trudne do wykonania lub takie na które jeszcze nie wymyślono sposobu

Kasiu nigdy mną nie straszono facetów, choć kilku wystraszyło się mnie osobiście ;:306
ale jeśli to coś pomoże to jak najbardziej :lol:

Tulap - też im się nie dziwię :lol: Mam nadzieję, że dałeś im spokój, chciałabym zobaczyć w tym roku foty Twoich piwonii :)
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

To akurat mało prawdopodobne że zakwitną,ogólnie to je z babcią już jako chwasty traktujemy.Kwitną góra 2 tygodnie i potem masa liści.Ale jak zakwitną to zdjęcia będą ;:108
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy i Mateuszku - ja też przeżyłam z piwoniami swoje "chwile grozy" ;:131 . Po zrobieniu paru głupot z nimi - teraz wiem co i jak :uszy .
Ostatnio piwonie przesadzałam w sierpniu (podobno najlepsza pora na to), sprawdziłam bryłę korzeniową (była zdrowa) i posadziłam tak, żeby ziemi nasypać ok 4 cm ( to tyle co od czubka mojego palca wskazującego do pierwszego w nim stawu ...... ha ha ha ;:306 ). Wsadziłam palec w ziemię i już wiedziałam :lol:
Oczywiście - trzęsę portkami czy zrobiłam dobrze ale - "no risk no fun" .... czy jakoś tak ;:131
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Mariolu, wzięłam linijkę i pomierzyłam sobie wszystkie palce u ręki :;230 Teraz będę wiedziała który wsadzić na wiosnę, żeby sprawdzić roślinki :lol: Na wątku z piwoniami o tu:
http://forumogrodnicze.info/viewtopic.p ... 9&start=28
poradzili max na 5cm więc myślę, że trafiłaś doskonale, będą piękne kwiaty piwonii ;:138
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witam się ponownie. :wit Dwie wspaniałe kobiety zawsze sobie poradzą w życiu, nawet z budową. ;:138 Szacunek za ciężką pracę, którą wykonujecie w domu i ogrodzie. ;:180 Świetnie, że zaczęłaś od drzew, już widać na działce, kolejne nasadzenia wniosą i zieleń, i kolor, już wiosną będą cieszyć oczy. Powodzenia z piwoniami. Też zaczynałam w szczerym polu na wieloletnim ugorze. Będę dopingować. :)
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Wszyscy tu jesteśmy szaleńcami wykonującymi tytaniczną pracę w ogrodzie (moja skromna opinia o FO) :wink: ale przecież z tego czerpie się radość wynagradzającą trudy (z pracy w domu też będzie radość, jak już się zamieszka :twisted: )
Twój ogród to elegancja-francja w porównaniu do mojego ścierniska, ale liczę na to że za tyle samo lat też będzie pełen rozkwit i jeszcze więcej pomysłów na dalsze przesadzanie :tan

Podobno jaśminy rosną szybko i są wysokie ten ma trzy lata, ale trzeba mu wybaczyć dwie zimy obgryzały go sarny bo płot był dziurawy ;:14 co wiosnę kończył jako 10cm krzaczek z jednym kikutem w tym roku płot był zamknięty więc roślinki start mają z wyższej półki :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy Twój jaśminowiec to zaprawdę waleczny krzaczorek ;:215 ........ kwiatulki ma ;:167
Mój wystartował z najwyższej półki (przez dwa lata w słonecznym miejscu, zacisznym, dopieszczany ....... ;:224 - zero kwiatka).
Wywaliłam w kąt działki - niech sobie dziad radzi :evil:
Radzi sobie - wzrost - ponad 2 m - zero kwiatka ;:223
A zmierzony palec przyda Ci się do sadzenia cebulek ;:215
Awatar użytkownika
Comcia
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 13455
Od: 9 maja 2008, o 14:28
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Piwonie jeśli mają kły wystające z ziemi to są na odpowiedniej głębokości.
Jeśli jakąś masz za głęboko wkopaną, weź widły amerykańskie, podważ karpę i podnieś troszkę.
U mnie nawet z kawałka korzenia po wykopaniu potrafią odrosnąć więc sprawdzaj na starym miejscu bo może jeszcze za rok czy dwa lata coś się pokazać. :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Mariolu, mój jaśminowiec kwitł w sumie od początku (nawet nie dopuściłam myśli, że mógłby nie wypuścić kwiatów ;:oj ), choć miał być pełny i pachnący co mu się raczej nie udało, za to kwiaty miał nawet jak rósł w chaszczach wyższych od niego ;:138 tylko później kwitł, bo światła miał mniej :;230
Może Twojemu brakuje jakiegoś składnika? aż dziw, że tak długo się nie zebrał :(
Witaj Comciu, będę kopać w marcu i sprawdzać korzonki :lol: każde kłącze z czerwonymi odrostami będzie wkopane na dobrą głębokość, chcę cieszyć się kwiatami w tym roku :wink:


Choinka na focie poniżej to mój ulubieniec. Wprawdzie nie rośnie na mojej działce ale u sąsiadki, za to ja ją osobiście ratowałam. Kupiłam ją w przecenie za 2,99 w Biedrze trzy tygodnie po świętach Bożego Narodzenia w zeszłym roku (w tym roku niestety nic im nie zostało). Biedactwo było przesuszone i rzucało igły jak szalone. Przytachałam ją do domu wraz z zakupami, bo żal mi było rośliny a w tej cenie drzewko uratować warto było spróbować. :heja Sypałam po drodze igłami jak Jaś i Małgosia okruchami, ale dotarłam. Natychmiast wstawiłam ją do michy z ciepłą wodą i stała tak 24h. Wypiła pół miski i trochę przystopowała z rzucaniem igieł. Później w wiadrze z ziemią spod bloku stała resztę zimy na balkonie. Na wiosnę zawiozłyśmy ją na działkę i wtedy okazało się, że sąsiadce ukradli wszystkie tuje a miała ich ze 40 :evil: na pocieszenie dostała od nas choinkę. Mała dobrze się przyjęła i odwdzięczyła się ładnymi pąkami, choć łatwo nie mała, wszędzie chwasty, ale waleczna jest ;:134

Obrazek

Tawułka z wyprzedaży, jedna z roślinek, które rzeczywiście widać było z daleka już tego lata :D
Obrazek

i łubin znaleziony w chaszczach sąsiada (twierdził że to piwonie a my nieświadome uwierzyłyśmy :;230 :;230 ) Tylko później coś mi nie pasowało z liśćmi a jak zakwitło to już miałam pewność - nie, to nie piwonia ;:131
Obrazek
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11515
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy te pierwsze rośliny najbardziej cieszą. :tan Tawułka ma przepiękny kolor. Uratowany to chyba świerk. :?: Pięknie się odwdzięczył. ;:138 Też ratuję biedaki ze szkółek i kupuję za 2-3 zł, czasem dostaję za darmo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”