Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko no dobrze wybacz tak wyszło! jednak ja jakoś inaczej pojmuję nawet ogrodnictwo. Mieszkamy pod jednym dachem z synem i jego wybranką. On lubi dom i wieś i bardzo tu chciał mieszkać, a ją namówił na to miejsce. Wiem o tym! ona się powoli przekonuje, dostrzega zalety mieszkania na wsi i miewa pomysły a to skalniak, a to miejsce do pracy w ogrodzie, a to woliera dla psów i bierze kolejne kawałki ogrodu ...odstępuję jej mimo, że do koncepcji wcale nie pasują...a co tam! w imię miłości do roślin i akceptacji wzajemnej. Dlatego tak to oceniłam ;:168 Ostatnio koleżanka ogrodniczka opowiadała o czyimś ogrodzie, który składał się z tzw pokoi...to też był nieduży ogród, a koncepcja mnie zaintrygowała :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Nie martw się Marysiu, ja i tak swoje zrobię ;:306 Tu się wcisnę, tam coś posadzę w sezonie zakwitnie to często zostanie :D
Pomysł z pokojami jako taki przypadł kiedyś do gustu zarówno mi jak i Mamie, tylko z roślin wysokości pół metra trudno jest zrobić pokoje, chyba że w każdym człowiek będzie się tylko kładł :;230 ale w przyszłości, kto wie? Jak u wszystkich chyba ogrodników pomysłów setka w podziale 50:50 czyli 50 z zeszłego roku, 50 z tego a w przyszłym sezonie zmieni się cześć na nowe :D


Teraz mam my pytanie: czy też macie takie marzenia, które wiecie, że nigdy się nie spełnią, ale nie chcecie z nich zrezygnować? Bawicie się nimi w trudnych czy melancholijnych chwilach uszczegółowiając, obracając to marzenie w palcach,ale bez żalu, że się nie spełni, choć macie świadomość, że taka jest prawda? :D Ja mam kilka takich. Dyżurne "szczęście instant" wystarczy dodać trochę czasu i uwagi i po 10 minutach mamy gotowe danie poprawiające humor.
Jednym z takich marzeń jest mieszkanie gdzieś na odludziu w pagórkowatym terenie porośniętym lasami, gdzie w starym dworku odremontowanym własnymi rękoma miałabym stare, odrestaurowane meble i nowoczesny design w miłym połączeniu. W jasnych stonowanych wnętrzach miałabym mnóstwo koców i poduszek. Mieszkałabym tam z kimś podobnym do tego, kto w Waszych opisach przybiera postać symbolicznej litery M pełnej Miłości, Marzeń i tego co niesie ze sobą zwykle Małżeństwo oraz trójką dzieci (a co mi tam :D ). Wstawałabym rano około 8mej lub w ostateczności o 7mej (pomijamy fakt wyprawienia dzieci do szkoły - w końcu to marzenie ;:306 ) patrzyła przez okno i napawała się widokiem miejsca, które czułabym, że jest naprawdę moje. W ciszy schodziłabym po wysłużonych drewnianych schodach, robiła kawę i patrzyła na ogród, na widok lasów na horyzoncie, co dzień innych w innej zieleni. Wychodziłabym na spacer z dwoma psami po okolicy, rzadko napotykając kogokolwiek ( i to kłania się nowy przepis o polowaniach, bo pewnie szybko straciłabym psy pomylone przez myśliwych z dzikami, a kto wie czy nie własne życie jako, że pomyliliby mnie z kuropatwą lub łosiem a moja rodzina zostałaby na wiele lat ciągana po sądach za to, że łaziłam po lesie w czasie polowania i przeszkadzałam, a myśliwego, który mnie zastrzelił naraziłam na trwały uszczerbek na zdrowiu psychicznym za który żąda teraz set-tysięcznego odszkodowania :evil: ... no dobra, wracamy do tematu :wink: )
W sezonie hodowałabym kwiaty, warzywa i mnóstwo ziół jak lawenda, arcydzięgiel, mięta i wiele innych z których robiłabym olejki, susze i nalewki, a okoliczni zwaliby mnie lokalną czarownicą ale taką pozytywną, bo rozdawałabym im je a one by im pomagały. Miałabym konia, no... może dwa, bo zawsze raźniej pojeździć po okolicy we dwoje :D i dwie lub trzy kury.
Do siebie spraszałabym w gościnę przyjaciół i znajomych (i mieliby czas aby przyjechać :wink: ) i artystów, którzy chcieliby malować te piękne krajobrazy, którymi ja mogłabym rozkoszować się na co dzień.
Później siadałabym do komputera i pisała o tym co czuję i myślę, a wszystko byłoby optymistyczne, bo byłabym szczęśliwa :D


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, pięknie to opisałaś, aż sama się rozmarzyłam i prawie widziałam Cię schodzącą po tych schodach, w miękkim szlafroczku z kawą ;:oj Moim marzeniem jest wielka hacjenda, na ogromnej połaci terenu, z lasami, rzeką i polami. Gnam po tych bezdrożach na koniu, z wiatrem i słońcem we włosach :D Fajna rzecz tak sobie pomarzyć. Twoim dworkiem marzeń też bym nie pogardziła ;:136
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ech, Malwinko, jakie piękne marzenia! ;:111
Też tak czasem mam, tylko moje są znacznie skromniejsze, a i tak nie ma mowy o ich spełnieniu. ;:223
Marzy mi się tylko tyle, by móc w lecie pomieszkiwać na działeczce wśród kwiecia i śpiewu ptaków.
Już myślałam, że marzenie się zrealizuje, już czekałam minionej wiosny i budowy domku na działce, już widziałam siebie w wytęsknionej atmosferze i....w jednej chwili wszystko się zawaliło z powodu choroby M.
Tak więc Malwinko życzę Tobie i Twojej Mamie zdrowia, ;:97 ;:97 to może i marzenia kiedyś zrealizujesz. Młodziutka jeszcze jesteś. Niech Ci szczęście sprzyja. ;:cm ;:cm ;:cm
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Koś wspominał coś o zimie? :evil: Tak?? :evil: :evil: Przyznać się, kto ją wołał? :twisted: :twisted: :twisted:
Taaaak... Do mnie doszła dziś rano, uśmierciła mi... akumulator w samochodzie ;:oj Dobra, teraz już z perspektywy całego dnia (z przymusu pracy zdalnej a więc w dużej mierze przymusowo wolnego :wink: ) nawet trochę mnie to bawi, tym bardziej, że po przebudzeniu moją pierwszą myślą było "muszę być silna... tylko chyba nie mam dzisiaj siły", no to mi ktoś tam na górze test zrobił. Wzbogaciłam się o świeże elektrolity i uszczupliłam portfel o kilka-set złotych, ale dzień choć okrutnie mroźny, był bardzo słoneczny, nie mogłam się napatrzeć :D

Aniu, hacjenda to piękne marzenie, życzę aby Ci się spełniło ;:167

Lucynko, pamiętam jak robiłaś plan na nową altanę, ale i teraz w Twoim wątku podczytywałam pewne przebąkiwania. Może ten domek nie jest tak odległy? Życzę Ci tego ;:168
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, przyznaję się bez bicia: to ja tak za zimą tęskniłam, ;:108 bo lubię, ale z domu nawet wychodzić nie muszę, to mi łatwo takie oczekiwanie przychodzi. :uszy
Właśnie dzisiaj do mnie śnieżek przyfrunął i ścieli się białą kołderką. ;:333 Piękny widok za oknem! ;:138 ;:138

Pozdrawiam cieplutko i życzę braku problemów związanych z zimowym klimatem. ;:196 ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Ja też chciałam zimy, ale nie żeby uśmierciła Twój akumulator, tylko żeby ochroniła nasze rośliny przed mrozem ;:oj Malwinko jak przeprowadziłam się z miasta na wieś natychmiast zaczęłam nie tylko marzyć, ale i szukać w ogłoszeniach domu wiejskiego typowego otoczonego polami :D Rzeczywistość jest taka że mieszkam z synem, który chce mieszkać w naszym domu, a pracuje w Krakowie i niestety wiek mój i M predestynuje nas do mieszkania blisko miasta i służby zdrowia :D ot taka proza życia ;:173
Jak czegoś bardzo chcesz to będziesz to miała...tylko... nie tylko o tym marz, ale coś rób w tym kierunku, bo jak spełnisz to marzenie ;:224 ;:224 ;:224
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Dzień Dobry Wszystkim! :wit
Zima jak widać zawitała do nas wszystkich już tak na serio :D Dziewczyny, ja Was doskonale rozumiem, też chciałam zimy, ale niestety w przeciwieństwie do Lucynki muszę co dzień wychodzić z domu :D Także chciałam żeby przyprószyło śniegiem i ochroniło rośliny jak To Marysiu, tylko w poniedziałek było -7 stopni i zero śniegu :evil: Za to w czwarte odsłaniając okna spotkała mnie miła niespodzianka, wreszcie trochę sypnęło, a że wyjeżdżałam akurat później to natychmiast wyskoczyłam zrobić par fotek do ogrodu podejrzewając że to może być jedyna okazja by zobaczyć śnieg tej zimy ;:oj
Nie miałam racji, choć wczoraj i w piątek wyglądało to raczej jak lekko zastały sorbet niż zimowy śnieg, to w dużej mierze przetrwał do dziś i nawet po nocnym przymrozku dziś wyskoczyła do ogrodu zrobić parę fotek ;:138


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Lucynko, cieszę się, że u Ciebie choć widoki były piękne za oknem, przynajmniej mogłaś z tej zimy, która nadeszła skorzystać :D

Marysiu, ja mieszkam "w miejscu otoczonym polami" i nie do końca jestem przekonana o słuszności tego założenia, do każdego okna może zajrzeć rolnik ;:306 Po czasie dochodzę do wniosku, że jednak gdzieś bliskość niewielkiego lasku byłaby wskazana. :wink: ale są takie marzenia, którymi lubię się po prostu bawić jak dobrą historią, którą człowiek lubi sobie opowiadać (a ja uwielbiam opowiadać historie :) ) i są takie, które chcę spełnić - te noszą miano celu, nie marzenia :wink:
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Piękna zima, takie widoki, troszkę śniegu i lekki mrozik, to byłby ideał!
Ale masz okazałą kępę trawy ;:oj Ładne zdjęcia, u mnie wszystko posprzątane i wygolone, nie ma co focić :D
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

No i jak tu nie kochać zimy, Malwinko?! :tan :tan
Choćby za te śliczniutkie pocukrowane roślinki i gałązeczki. ;:138 ;:138
No i za tę czyściutką biel dookoła. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16500
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, spieszę donieść, że jeżówki z nasionek od Ciebie właśnie pokazały noski. :tan :tan
Wysiałam kilka na próbę i okazały się nie tylko bardzo żywotne, ale też niecierpliwe i po tygodniu zaczęły gramolić się na świat. ;:138 ;:138
Spokojnego wieczoru. ;:196
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
krasna101
Przyjaciel Forum - silver
Przyjaciel Forum - silver
Posty: 917
Od: 5 gru 2011, o 21:58
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: suwalszczyzna

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Malwino :wit jestem pełna podziwu i szacunku dla Ciebie ;:180 ,że w tak krótkim czasie ze"ścierniska" stworzyłaś piękną kolorową działeczkę. ;:138 Dużo ładnych kwiatków, krzaczków, drzewek i warzywek. Fajnie zaprojektowane rabatki...itd.
Zyczę Ci aby w nowym sezonie wszystko Ci ładnie kwitło i udało Ci się zrealizować wszystkie plany działkowe - Bożena
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Aniu, popieram Cię - zimę uwielbiam, choć zdecydowanie bardziej lubię oglądać ją z ciepłego wnętrza domu :D U mnie zwykle sporo rzezy zostaje nie zrobionych dzięki temu jeśli już zdarza się śnieg coś zawsze zostaje do oglądania. Jakieś krzaczki przycinane dopier na wiosnę albo tuje lub świerki :wink:

Lucynko, roślinki w zimowej szacie są piękne, niestety pozostało po nich tylko wspomnienie :( Co prawda jak wczoraj jechała na drugą stronę Poznania (opłotkami) i na polach widziałam jeszcze płachty zamarzniętego na wpół rozpuszczonego śniegu, jednak u mnie nie ma po tym śladu... no może pomijając ogromne ilości wody.
Ciszę się, że jeżówki okazały się chętne do kiełkowania. Życzę Ci aby dalej rosły zdrowo

Witaj Bożenko i dziękuję. Ogród powoli nabiera kształtów, choć wciąż brakuje w nim wysokich drzew, które dawałyby ładne tło. No coż, niektóre rzeczy wymagają więcej czasu :D
Dziękuję za życzenia.

Śnieg zniknął pozostawiając po sobie jedynie wielkie kałuże i błoto w którym można by wieloryba schować ;:oj Dziś pogoda postanowiła zapewnić mi wszelkie atrakcje jakie tylko ominęły mnie w ciągu ostatnich dni i tak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu minut wciąż wieje a do tego padało, wyszło słońce, zachmurzyło się, znów padało i wyszło słońce prawdziwa karuzela godna "kwietnia-pletnia..." więc chyba nie będę dziś wychodzić (chciałabym zachować głowę na oryginalnym miejscu ;:306 )
Wam zostawiam trochę wspomnień z lata...


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jeżówki Lucynko dla Ciebie jako przedsmak tego, co będziesz miała u siebie (tj. roślinka macierzysta :D )
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”