Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Iwonka1
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5523
Od: 10 wrz 2015, o 20:35
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Kraina Tysiąca Jezior

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Widzę, że już się obudziłaś z zimowego( i nie tylko) snu :heja ? Zresztą co to za zima, długi sen zupełnie nieprzydatny. Miło mi Cię powitać w Nowym Roku ;:196
Papier, nie papier nawet nie wiesz kiedy może Ci się przydać. Zawsze lepiej go mieć, niż nie mieć. Gratuluję ;:63
Sezon miałyśmy podobny: zimny, pochmurny i deszczowy. Ze zdumieniem czytałam, że gdzieś w tej samej Polsce ktoś narzeka na suszę. U mnie wody ciągle nadmiar, teraz pada trochę rzadziej, nawet czasami wychodzi słonko, a kałuże i tak nie wysychają. Jeszcze trochę a wyrośnie mi błona między palcami ;:306 Pozdrawiam Cię i się cieszę, że wróciłaś na nasze łono ;:196
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Iwonko, obudziłam się, obudziłam - mam nadzieję, że nie zasnę znowu ;:306 i dziękuję.
W jakiś sposób to pocieszające, że nie tylko ja "pływam" w tym roku. U mnie tez kałuże nie chcą jakoś zniknąć, choć dziś za oknem słoneczko i jest tak przyjemnie, że wyszłam zapominając zapiąć kurtkę i dopiero po długiej chwili uświadomiłam sobie, że nie jest mi zimno :D Istna wiosna...
Też się cieszę ;:168

Jak wspomniałam, słońca jest dużo cieszy mnie to bardzo, bo w ciągu tygodnia widuję je niezmiernie rzadko - do pracy w ciemności (ostatnio uświadomiłam sobie, że nawet własnego samochodu po jasnemu nie widuję, to jak mam sprawdzić czy jest powietrze w oponach? ;:306 ) z pracy wychodzę już jest ciemno i nawet biuro mam tak, że siedzę tyłem do okna ;:oj Tak więc słoneczny weekend to zbawienie. zima (o ile można ją tak nazwa) w tym roku jest tak łagodna, że nie tylko ze zdziwieniem oglądam w Waszych ogrodach kwitnące nadal róże i inne rośliny, ale nawet te moje na ściernisku postanowiły sprawić m kilka miłych niespodzianek.

Obrazek
goździk na tarasie daje z pewnej perspektywy sugestię greckich wakacji - przynajmniej mi się tu tak kojarzy :D

Obrazek
Ciemiernik kwitnie w najlepsze już od jakiegoś czasu

Obrazek
i nawet uschnięte hortensje jak się im przyjrzeć bliżej wyglądają fascynująco :)
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witajcie w to niedzielne popołudnie :wit
Dziś rozłożyłam choinkę, pochowałam bombki, Mama zamiotła resztkę sztucznych igieł, które posypały się przy składani drzewka (tak, sztuczne drzewka też rzucają igły, tylko mniej :D ), ja przeszłam się po pokojach i pozbierałam wszystkie lampki, świąteczne świeczniki, drewniane choinki i wełniane mikołaje. Zniknęły wszystkie bożonarodzeniowe motywy i tym sposobem zamknęłam zeszły rok...
a że świat nie znosi próżni - otwieram równie symbolicznie swój sezon przedwiosenny odliczając dni do siewów i szukając odpowiednich nasion i kwiatów. Niebieskie szałwie, kolorowe ostróżki, biały łubin, mikołajki, pomidorki, małe dynie i ogórki będą m już wkrótce zasłaniać cały świat... dosłownie, bo z racji braku innego miejsca pojemniki z nasionami z pewnością staną w kupionej w zeszłym roku rozkładanej szklarence w oknie mojej sypialni - najlepszym pokoju, bo południowym i jedynym możliwym z tej strony ;:306


Udanego poniedziałku wszystkim życzę ;:167
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko ja też nie obierałam pomidorków ze skórki tylko z krzaczków :;230
Z tym snem to się trochę uśmiałam i ciekawa byłam co przeliczałaś :;230 :;230
No to się zapowiada, ale nie siej za wcześnie żeby się siewki nie powyciągały, co prawda dzień coraz dłuższy się jednak :D
Dobrego tygodnia! :wit
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

No! Malwinko!!! ;:138 ;:138
A ja jeszcze choinki nie rozebrałam, a stroiki i inne ozdoby Bożonarodzeniowe ciągle panoszą się po pokojach. ;:224
Zawsze żal mi się ze świątecznym klimatem rozstawać. ;:204
Już zamierzasz coś siać? Ja też, ale dopiero 12.stycznia i zacznę od heliotropów oraz pierwiosnków. ;:108 Co do innych roślin, to muszę to dopiero przemyśleć. ;:7
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Marysiu, a ja się dziwiłam, że te małe obierałaś ze skórki i nawet Cię za to podziwiałam :D Wiem, że są ludzie, którzy obierają winogrona więc spokojnie uwierzyłabym w pomidorki :wink:
Co do snu obmierzałam powierzchnię i wysokość i wydawało mi się to zarówno bardzo odpowiedzialnym, jak i przerażająco durnym zadaniem :lol:

Lucynko, ja zawsze po 6 stycznia chowam wszystko, choć też trochę mi żal tego przemijającego czasu, to chętnie popędziłabym do przodu i zatrzymała ię dopiero w kwietniu i tam posiedziała dłużej :wink: . Na razie zostały tylko lampki na zewnątrz i wieniec, który robiłam "temi rencami", bo on akurat jednoroczny. :D

Co do wysiewów postanowiłam Wam odpowiedzieć sumarycznie: cóż... zakupiłam w sieci wczoraj cały pakiet nasion w przeważającej mierze warzyw, ale i trochę kwiatów, ponieważ idzie z miejscowości oddalonej o całe... 22km (tak serio, słownie dwadzieścia dwa ;:306 ) powinien dojść dość szybko :wink: ale spokojnie, planuję siać raczej w drugiej połowie stycznia (coś koło 27-29 stycznia jak czytałam u Lucynki :D ) W zeszłym roku siałam heliotropy ale w moim wydaniu w kolizji z rzeczywistością wygrała Newtonowska siła odrzutu czyli okazało się to porażką. Nie potrafiłam namówić Mamy na posadzenie ich na próbę w ogrodzie i w efekcie przewegetowały cały sezon w niewielkich pojemnikach na tarasie wydając pojedyncze kwiaty :( W tym roku - za aprobatą - na tapecie będą ostróżki wszelkiej maści, kłosowe różnych gatunków, trochę orlików (o ile rodzicielka mi ich później nie wyplewi jak ostatnio ;:223 ) i lawendy oraz warzywa w następnej turze. Aby roślinki dostały więcej światła zamierzam szklarenkę A/ oblepić folią aluminiową dla lepszego odbicia światła oraz B/ zakupić pasek led UV aby przedłużyć im dzień. Co z tego wyjdzie nie wiem, to będzie test :D (a może Wy macie jakieś doświadczenia z dostarczaniem roślinom więcej światła? ;:oj


Obrazek

Obrazek


Obrazek
Awatar użytkownika
pisanka
100p
100p
Posty: 133
Od: 21 lip 2011, o 08:34
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Opolszczyzna -Bory Stobrawskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Malvy - trafiłam na twoje "ściernisko" ;:138 i nie mogłam oderwać sie od czytania ,stworzyłaś z mamą piękną oazę. ;:180
Pozdrawiam - Hanka
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Haniu, bardzo się cieszę, że dotarłaś na nasze ściernisko ;:168 Ogród jest jeszcze młody więc nadal strasznie wiatr hula między rabatami ;:306 ale ptaki od jakiegoś czasu zaczęły nas tratować jak przystanek w szczerym polu, taką oazę i bardzo mnie to cieszy :D


Bardzo się cieszę za każdym razem kiedy widzę słońce ;:3 może dlatego, że widuję je dość rzadko. Dziś wychodząc z dworca spostrzegłam niebieskie niebo odbijające się w budynku na pobliskiej krzyżówce, to było miłe wrażenie tym bardziej, że za budynkiem niebo przypominało raczej nocną scenerię, kilka przystanków dalej dzień stanął obok mnie w swojej pełnej krasie rzucając jasne światło na dachy okolicznych willi. Wtedy pomyślała, że wreszcie nastał dzień zanim ja dotarłam o pracy ;:306
Żeby jednak nie było tak miło to zasiadając do biurka wysiadła mi żarówka w lampce ech... druga już... ostatnia wysadziła korki na pół piętra i pogasiła komputery połowie projektantów ;:108 ale nie mogło być za łatwo, bo choć prosiłam kilkakrotnie to nie doczekałam się zapasu żarówek w biurze a więc... poszłyśmy wzorem iście komunistycznym "co moje to twoje" czy "wszystkim po równo" jak kto woli i wierzcie lub nie, ale używałyśmy jednej na spółkę raz jedna miała światło, raz druga ;:306

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

A mówiłam, że poszalałam? :D

Obrazek
wiece jak trudno rozłożyć opakowania, żeby z żadnego nie wyzierała pełna nazwa producenta?! ;:oj
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16588
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko, co to za roślinka ukrywa się w lewym górnym rogu fotografii?
Zakupy istotnie bogate, ;:138 będziecie miały co robić. ;:108
Z ukryciem nazwy producenta też miewam kłopoty. ;:223
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Minnie
200p
200p
Posty: 273
Od: 11 kwie 2016, o 15:47
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: śląskie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Malwinko,

fajnie poczytać, jak od samego początku powstawał ogród. Sporo pracy za Wami, ale jaka satysfakcja stworzyć coś z niczego!
Kolekcja torebeczek z nasionkami imponująca. Kwiaty w moich ulubionych niebieskościach, a warzywka - mmm, już czuję ich zapach i smak ;:oj My planujemy w tym roku zakupić jakiś mały foliaczek, zobaczymy, co z tego wyjdzie. Przypomniałaś mi, ze też powinnam rozejrzeć się za nasionkami ;:202
Uwielbiam koronkowe zdjęcia kwiatów hortensji ;:333
Pozdrawiam serdecznie, Ania
Bylinowo-różany ogród u Minnie
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Lucynko, myślę, że nasionka o których mówisz to Orlik pospolity Christa Barlow. Orliki kiedyś już siałam z nasionek otrzymanych od forumek, ale sadzonki Mama wypieliła ;:223 tym razem jeśli wyjdzie to zamierzam je lepie oznaczyć :D

Aniu, ja też bardzo lubię opowieści forumowiczów gdy opisują od początku ogrodowe przygody, dlatego między innymi zapisałam się na forum, teraz gdy trochę roślin mam lubię też oglądać fotki z początków to niesamowicie podbudowuje :D Uwielbiam odcienie niebieskich, fioletowych i białych kwiatów ;:167
Doceniłam mój foliaczek, który kupiłam w zeszłym roku dość tani w promocji w sklepie gdzie Pan tak ładnie rymuje w reklamach :wink: roślinki chronione były od chłodnych podmuchów i dobrze rosły :D Szkoda, że nie mam miejsca na większy.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42118
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malwinko tak czytam, czytam i muszę napisać!!! chyba masz złośliwą mamę albo kompletnie nie zna się na roślinach, a rwie się do ogrodu. Obojętnie co jest prawdą, a może żadne stwierdzenie nią nie jest ? Radzę Ci tak skomponować ogród, żeby jego część była tylko i wyłącznie Twoja. Rozumiem, że pracując nie masz czasu na plewienie regularne, ale lepiej wyplewić z wysokich chwastów i coś mieć niż mieć golutką ziemię. Zakupy wypasione, ale i miejsca masz dużo więc niech kiełkują a potem ładnie rosną i cieszą Cię ;:168
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”