Tu na razie jest ściernisko...

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Agnieszko, moja Babcia miała niestety ogród 2x5m i same warzywka, musiał to być piękny widok u Twojej Babci... ;:131
Jaśmin na razie wolny od jakichkolwiek sublokatorów i mam nadzieję, że tak zostanie. W zeszłym roku wypuścił jeden dłuuuugi patyk z boku to może wreszcie zacznie się teraz rozkrzewiać :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

U mnie za oknem dziś piękne słońce, gdyby nie to, że byłam za zewnątrz i wiem jak jest zimno uwierzyłabym, że wiosna nastała ;:oj

Obrazek

Wyobraźcie sobie, że osobiście je sadziłam i nie miałam okazji zobaczyć w rozkwicie ;:145 (fotę zrobiła Mama)

A tu irysy odratowane z różnych miejsc, żółte - Szczecińskie, niebieskie - sąsiedzkie :D

Obrazek
Awatar użytkownika
Una
200p
200p
Posty: 234
Od: 16 kwie 2009, o 09:56
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: prawie Bielsko-Biała ;)

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

U mnie jeszcze leży śnieg. Jest szaro, buro i ponuro. :(
Dobrze, że wklejasz takie optymistyczne zdjęcia to humor się poprawia. :uszy
Pozdrawiam
Agnieszka
:)
Awatar użytkownika
anastazja B
1000p
1000p
Posty: 1414
Od: 3 mar 2013, o 09:44
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Warszawa

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Witaj Malwy
Do wiosny jest już coraz bliżej ale niestety jeszcze jest zima. Chciałoby sie pogrzebać w ziemi a tu zimno, do tego mroźno :roll: Troszkę cierpliwości i na pewno niedługo się doczekamy :tan
Ładne iryski Ci urosły choć ja za nimi za bardzo nie przepadam właśnie ze względu na krótki okres kwitnienia.
Jaśmin na pewno się rozkrzewi, myślę że to podgryzanie go do tego pobudzi. Ja wsadziłam jaśmin z małego odrostu od dużego krzewu ok 6 lat temu. Przez pierwsze dwa lata się ukorzeniał i zadomawiał, później się trochę zagęścił a dopiero od 2 lat idzie w górę. Wymaga więc trochę czasu zanim będzie ładnym krzewem .Na pewno warto o poczekać jego zapach jest cudowny ;:215
pozdrawiam Beata

Mój ogród w półcieniu
Awatar użytkownika
cyma2704
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 11484
Od: 5 mar 2013, o 17:31
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Iryski piękne, szczególnie niebieskie mnie zauroczyły. ;:215 Nie myśl o pracy w ogrodzie, zimno strasznie, można się paskudnie przeziębić.
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Agnieszko, ja te foty tak specjalnie po trochu daję i sobie też dozuję, żeby do wiosny dotrzymać i tylko w kalendarzu dni coraz dłuższe skreślam :D
Betinko, ja mam ogrodzenie tymczasowe z siatki leśnej i (płożących się) drewnianych bali, a że strasznie osty i mlecze z pól leciały to zawiesiłyśmy siatkę zacieniającą, taką z PVC z bliska przypomina worek na kartofle ;:306 za to chroni przed wiatrem i nieproszonymi nasionami i przed zającami :wink:
Witaj Beatko, toś mnie pocieszyła z tym jaśminem, w takim razie mój powinien właśnie startować w górę, najwyższy jego czas! ;:138
U mnie ziemia powoli puszcza, w słoneczne dni na działce jest całkiem miękko ( i grząsko :twisted: ) Jak tak dalej pójdzie, szybko będzie wiosna :heja
Soniu mnie też się niebieskie szczególnie podobają, choć na opakowaniu były... fioletowe :;230 Na razie raczej się wstrzymuję przed pracą tylko chodzę i sprawdzam co luka z ziemi :D
Awatar użytkownika
Rozana
1000p
1000p
Posty: 2477
Od: 20 wrz 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: podkarpacie

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

A ja przed chwilą pół tony węgla przerzuciłam z podwórka do szopy i mi gorąco. :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Gorąca Kobieta! ;:183
Podziwiam i z doświadczenia doradzam chlapnąć sobie nalewki lub innego procentu za dobrą robotę, stawy mniej bolą na drugi dzień :wink:
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Betino, zawsze się można do rozgrzanego przytulić :wink: (u mnie w bloku pewnie nie lepiej grzeją grzejniki niż taki rozbuchany mężczyzna :lol: tudzież kobieta ), a jakie to praktyczne, przecież to węgiel wielokrotnego użytku! Jak tylko Marcie zrobi się zimniej zawsze może przerzucić go z powrotem na podwórko :;230 i tak do lata, jaka oszczędność!
(ja mam ogrzewanie na gaz, na wszelki wypadek nie będę próbowała przerzucać... :lol: )
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16495
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Mówisz: wiosny nie ma, a iryski kwieciem urzekają. ;:63
Ten niebieski też mi się szczególnie podoba. Zresztą ja lubię niebieskie kwiatki. Może dlatego, że stanowią mniejszość wśród barw. :uszy
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Awatar użytkownika
Maska
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 42095
Od: 19 lut 2012, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Małopolska
Kontakt:

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Malvy śliczne te niebieskie iryski, też takie mam ale właściwie miałam, bo komuś się spodobały i podzieliłam. Mam nadzieję, że się nie obrażą ;:202 Kiedyś tak posadziłam śliczne odmianowe tulipany za duże pieniądze i musiałam wyjechać do sanatorium. Oczywiście były zdjęcia, ale na drugi rok tulipanów była połowa a na trzeci zero, bo nornicy też się spodobały ;:124 Irysów na szczęście nie jedzą :D
Awatar użytkownika
Malvy
500p
500p
Posty: 680
Od: 10 lut 2015, o 19:39
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: wielkopolska

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

Lucynko te niebieskie też darzę sympatią, pierwszy raz takie widziałam dopiero jak zakwitły (widziałam, jak widziałam ;P ) bo najpopularniejsze zawsze żółte były, przynajmniej tam gdzie mieszkałam w dzieciństwie
Marysiu, trzymam kciuki, żeby się nie obraziły ;:215
z tymi nornicami to jestem przerażona, bo przyuważyłam w ogrodzie kilka dziur, ale myślałam, że to żaby, które widziałam w lecie, jeśli to nornice to już po tulipanach :( (szczęście jeśli irysów nie jedzą, choć niebieskie były z cebulek...)
Co jeszcze jedzą nornice? Jedzą np mieczyki?
Awatar użytkownika
Tulap
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 5933
Od: 9 lip 2014, o 09:30
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Tu na razie jest ściernisko...

Post »

To ich tylko w tym roku nie przegap,bo śliczny błękit ;:108
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”