Moja wyspa na prerii

Zdjęcia naszych ogrodów.
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Łukasz dasz radę trzymam kciuki ;:138 .Wstaw proszę zdjęcie większe z kompostownikiem z palet,
jestem na etapie budowy :;230 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

No właśnie ja też muszę o czymś pomyśleć, bo kupiłam takie kompostowniki z tworzywa i dwa z nich są już powyginane na wszystkie strony. Przez to pokrywa nie pasuje i jest problem z używaniem. Więc jakby co to ja tych z tworzywa nie polecam.
Awatar użytkownika
Ruda2011
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 3227
Od: 19 mar 2011, o 10:29
Opryskiwacze MAROLEX: 1 szt.
Lokalizacja: Południe Warszawy

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Kompost pisze:. Czytałem też o metodzie z dołkami do których wrzuca się materiał kompostowy...ktoś może praktykował?
Witaj Łukasz :D
Twoja filozofia ogrodowa jest ;:215 - Twój wątek już ląduje w zakładkach jako ulubiony.
Ja kopałam dołek kompostowy.Wykopałam dół. Wrzucałam do niego wszystko, co dotychczas lądowało w kompostowniku a każdą warstwę zielonego przesypywałam ziemią z wykopu. Wyglądało to mniej więcej tak
Obrazek
Rosły tam poziomki .
Zapraszam Cię do tego miejsca http://forumogrodnicze.info/viewtopic.php?f=7&t=62423 - Twoje spostrzeżenia będą cennym wkładem ;:215
Wybacz "napompowany" ton - w pierwszym poście nie wypada inaczej starszej pani :uszy
Kompost
200p
200p
Posty: 262
Od: 9 lut 2015, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Katarzyno, czytałem o dołkach o wymiarach 30x30 do metra długości. Kopie się je przy roślinach, zapełnia np. odpadkami organicznymi i przysypuje ziemią. Rośliny wówczas pobierają rozłożoną materię bezpośrednio z rowków zlokalizowanych przy bryłach korzeniowych.

Co do kompostu z palet wrzucę fotę jak wrócę do domu, bo mam je na kompie.

-- 11 lut 2015, o 08:42 --

Cieszę się, że podoba się Wam moja koncepcja prowadzenia ogrodu.
Mam milion pomysłów w głowie:) Czasami brakuje mi osoby do konsultacji, bo w mojej rodzinie tylko ja mam takiego zajoba ;:3 :tan
Ale po Waszych wpisach wiem, że mogę liczyć na Wasze dobre słowo i merytoryczne wsparcie.
Dziękuję!
Ogród biodynamiczny na kompoście

Moja wyspa na prerii
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Też się cieszę :-) Tym bardziej, ze widzę, że jesteś gdzieś z moich rejonów, więc w razie czego będzie okazja do wymiany roślinek :D
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Tak , zaj...a ma wiele osób , możesz liczyć na nas .
Z tą uprawą ekologiczną całkowicie Cię popieram , zaczęłam robić dziś warzywniak i będzie eko, bez nawozów mim,że je kupiłam . Chcę rano w niedzielę zjeść jajecznicę z wiejskich jajek ze szczypiorkiem eko :;230 .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Też mam eko - robaczki w marchwi są pomarańczowe od karotenu, a w zeszłym roku po raz pierwszy w życiu zobaczyłam ruszającą się cebulę, robaczki w porach i znalazłam robalka w pomidorze... Dobrze, ze przynajmniej buraków na razie nie ruszają :;230
Kompost
200p
200p
Posty: 262
Od: 9 lut 2015, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Jak tylko będę miał czym się dzielić, chętnie oddam nadwyżkę roślin. W chwili obecnej buduję ogród od podstaw więc sam potrzebuję roślin do obsadzenia rabat ;:3
Ogród biodynamiczny na kompoście

Moja wyspa na prerii
vimen
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Przyjaciel Forum - Ś.P.
Posty: 2781
Od: 11 sty 2015, o 16:21
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Za jakiś czas będę wiedziała czy mam jakieś nadwyżki. Np w zeszłym roku posadziłam sporo gaury - za dużo, ale to była jej pierwsza zima i nie wiem jak się przechowa. Wydaje mi się, że nachyłki wielkokwiatowe się za mocno rozsiały. No i posiałam małe co nieco na parapecie :D Na razie widzę, że budleji i paulowni jest gąszcz, ale dopiero się okaże ile z tego przetrwa.
Kompost
200p
200p
Posty: 262
Od: 9 lut 2015, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Jak coś, to mieszkamy rzut beretem do siebie ;:3
Ogród biodynamiczny na kompoście

Moja wyspa na prerii
Awatar użytkownika
plocczanka
Przyjaciel Forum - gold
Przyjaciel Forum - gold
Posty: 16587
Od: 31 lip 2014, o 21:16
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: Płock

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

:wit Witaj,ŁUKASZU!Cieszę się, że założyłeś swój wątek. ;:63
Ja też długo podglądałam innych, zanim zdecydowałam się pokazać coś swojego.Bałam się, że sobie nie poradzę, ale na tym FO panuje taka życzliwość, że przy moich problemach mogłam liczyć na wiele osób gotowych pomóc. ;:168 Właśnie dzięki tej życzliwej pomocy jestem obecna na forum. :tan
Sam zobaczysz, jak wiele pomocnych "dłoni się do Ciebie wyciągnie". Zresztą zauważyłam, że już u Ciebie tłoczno. ;:108
Życzę Ci sukcesów w urządzaniu ogrodu. ;:215
Pozdrawiam. Lucyna
Jesień życia wśród kwiatów, zwierząt i ptaków - cz. 15 Zapraszam.
Ani jeden ogród nie jest urządzony raz na zawsze.
Kompost
200p
200p
Posty: 262
Od: 9 lut 2015, o 15:26
Opryskiwacze MAROLEX: 0 szt.
Lokalizacja: Mazowsze Zachodnie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Założyłem aczkolwiek mam mnóstwo obiekcji, co do słuszności jego powstania. Dlaczego? Dlatego, że ja nie mam czym się pochwalić, u mnie jest ściernisko, kupa pracy, nie ma porównania do tego czym mogą pochwalić się użytkownicy forum.

Ale jako optymista, wierzę, że za parę lat też i moja działka będzie godna naśladowania :) Kocham czytać, uczyć się, poznawać a zwłaszcza rozmawiać z ludźmi na tematy ogrodnictwa, produkcji warzyw, projektowania ogrodu, tworzenia rabat i co ostatnio pochłania mnie bez reszty - wdrażania naturalnych rozwiązań typu permakultura.
Nie wiem czy Wy też tak macie, ale czasami chciałbym przyspieszyć cały ten proces, ale się nie da...natura rządzi się własnymi prawami i w sumie to jest w tym wszystkim takie PIĘKNE :tan
Ogród biodynamiczny na kompoście

Moja wyspa na prerii
Awatar użytkownika
Mariolcia1962
1000p
1000p
Posty: 1091
Od: 25 wrz 2013, o 18:43
Opryskiwacze MAROLEX: więcej niż 1 szt.
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Moja wyspa na prerii

Post »

Łukasz kompostownik z palet , zdjęcie duże obiecałeś ;:65 .
A tak poważnie w wolnej chwili poproszę :wit .
Mój ogród na wsi
Pozdrawiam Mariola
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mój piękny ogród. ZDJĘCIA OGRODÓW”